Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2011., 08:48   #41
Našla ja temu i malo mi je lakše kad vidim da su to vjerovatno noćne more.
Sinoć u 1:30 kreće dernjava, krikovi...uzmem ga i grlim on vrišti tata, dam ga tati vrišti mama, stavim ga na pod trči po hodniku i sudara se sa zidovima, bočicu baca u zid, lupa mene, lupa tatu, lupa medvjedića...nakon pola sata poljubi me najnježnije i zaspe.

Međutim sad se koji puta takav probudi i ujutro itreba nekih 15 minuta da postane "on".
__________________
Pomozimo Teu...i jedna kuna je bitna.
https://www.facebook.com/pomoczatea/
KatarinaRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 10:15   #42
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
mi smo našeg kad je imal 10mj. i na hitnu vozili radi plača u snu i nikak ga probudit, ono gleda al uopće ne doživljava nikog i onda su ga ostavili 3 dana u bolnici (to nikad više nebudemo dopustili ako nije hitno) i dali dijagn. convulzion in obs. posle se specijalist na kontroli smijal dijagnozi i rekel da više netrebamo dolazit jer je sve ok. sad ima 5 god i več dugo nije plakal u snu a kad se to dogodi nosimo ga i pričamo mu i sam se smiri. ah, jeza me lovi od tog plača...
ja sam to doživjela nakon poroda,zove se noćni teror evo ni 5 mj nakon epizode još se nisam opopravila jer je to nešto NAJUŽASNIJE u životu što sam doživjela i što čovjek može preživjeti!!! toliku razinu straha koju osjeća,užas,užas!zato mi se srce slamalo kad se isto počelo događati tad mom 3mj sinu.ja bi ga skinula donji dio i pelenu tad bi se probudio i smijao kao da ništa nije bilo!sad ima 5 mj i sinoć je plakao u snu valjda ružno sanjao ,isto sam uradila i mirno je nastavio spavati.


morate znati razliku između noćne more i noćnog terora.kod noćne more djetetu su sklopljene oči,a kod terora kad proživljava užasnu količinu straha,neusporedivu s morom koja je puno blaža, otvorene su oči i čini se budno iako nije,ne reagira i panično se ponaša.tad ga možete grliti nikako tresti ni vikati da se probudi il pokušajte kao ja skinuti ga mog to uvijek razbudi.mene je isto muž probudio kad mi se desilo i i sad sam mu zahvalna za to, kako je užasno bilo!dugo nisam smjela sama zaspati a kamoli s ugašenim svjetlom,zato se ukočim kad to moj mališa prolazi ,al sreća je ipak da se dijeca rijetko toga sjećaju al ja sam eto mama koja zna koji užas njeno dijete pri tom prolazi

Zadnje uređivanje marinella : 14.03.2011. at 10:21.
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2011., 12:23   #43
malena ima 11 mj i zadnjih tjedan dana, možda čak i 10, svaku noć odjednom počne vrištati, plakati, sjedne u krevetiću i baca se prema naprijed, maše rukicama, trlja lice, guši se od plača.. oči ima otvorene, ali nije svjesna ničega oko sebe.
ne mogu je dozvati, otima se kad je uzmem, panično se brani ako joj probam dati dudu ili vode.
nakon nekoliko minuta tješenja i draganja i dozivanja, kao da počne reagirati na to što joj govorim, ali i dalje jako plače i vrišti.
noćas sam joj navinula neku mekanu igračku što svira i na to je u u sekundi reagirala, samo se smirila i počela je grliti. ljuljala sam je još u krilu, pričala tiho, čak je i popila malo, spustila sam je u krevetić i spavala je dalje kao da ništa nije bilo..

vidim da se savjetuje da se dijete ne budi, ali da je pustim mislim da bi vrištala do jutra.. prestrašno
pratit ću oko kojeg vremena se to dešava, noćas je u 3 bilo..

mogu li išta napraviti da to prestane? nije nam se ništa drastično mijenjalo preko dana, ima svoju rutinu, vesela je, ali ovo po noći je prestrašno, baš mi žao dođe kad je mišica tako sva u panici i van sebe.
znam je da to normalna faza, ali ja bi je ublažila, napravila nešto
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 11:59   #44
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
moj stariji ima i noćne strahove i ponekad noćne more. evo, noćas je imao napad noćnog straha. probudi se sat vremena nakon što zaspe, vrišti, plače, nije svjestan nikoga niti ničega, popiša se obavezno nekontrolirano. mi već znamo, pa ga odmah vodimo na wc. nakon 15-ak minuta se on razbudi i ničeg se ne sjeća, odmah zaspe, kao da ničeg nije bilo.
noćna mora je nešto drugo, kod noćnih mora se dijete sjeća što je sanjalo i svjesno je.
bili smo na goljaku kod neuropedijatrice, a u 12. mjesecu imamo eeg mozga. ti poremećaji spavanja su normalna pojava kod djece i prolaze kasnije. nama je pedijatrica rekla da treba isključiti epilepsiju, ali on ima klasične znakove pavor nocturnus.

evo, kvotam samu sebe, sad se to kod nas prorijedilo, imao je jedan napad u nekoliko mjeseci. sam se nadam da bu tak i ostalo.
mom malom je eeg bio loš, pa je išao na mr mozga. mr je bio u redu, pa nam je neuropedijatrica rekla da pazimo i ako se napadi pojačaju, tj ako postanu intenzivniji, da dođemo kod nje, jer može biti nešto drugo.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2011., 20:59   #45
Mi muku mucimo sa tim napadima, desavaju se obavezno i iskljucivo kad ne spava popodne i izmoren je posteno. Zaintrigirao me tvoj post trax jer smo i mi sa nasom neuro pricali o tim napadima obzirom da se kod nas ipak radi izgleda o necem drugom, pa ako mi mozes reci sto ti je konktetno rekla? Moze i na pp.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 20:17   #46
počelo je i kod nas opet...ali u malo blažem obliku. a noćas je i bebutaner imao napad plača, koji nisam mogla smiriti, vidjela sam da nije bio svjestan, pa pretpostavljam da bu i on imao problema...jedini što se on nije tresao kao stariji. on je samo sve jače i jače plakao. i odbijao cicu, kad sam mu htjela dati da ga utješim...

lopto, ovak: nama je neuropedijatrica rekla da na osnovu jednog eeg-a nemre dijagnosticirati ništa, pa nas je poslala na mr. mr se pokazao kao okej, pa nam je rekla da u obzir dolaze 3 dijagnoze: poremećaji spavanja, epi napadi i za treće se više ne sjećam. mislim da je rekla da može biti jednostavno sazrijevanje mozga. pitala nas je da li smo primijetili da se to događa za vrijeme punog mjeseca...lol...ne događa se...

ja sam isto nekad primijetila da se to događa kad bude preumoran. on više ne spava prek dana, ali kad kasno zaspe. evo, noćas se budio 2 puta, popišao se, ja sam slučajno skužila da je popišan, kašljao je u snu, pa sam ga išla gledati, a on sav mokar. kad sam ga probudila da ga presvučem i odnesem na wc, bio je sad dezorijentiran. dobro, to je normalno, jer sam ga probudila. prek dana je sve okej, jedino prek noći...

nama je , kad smo s bebom išli na eeg kod iste neuropedijatrice, rekla da promatramo njegove "napade" (mislim od starijeg), pokušamo snimiti kamerom i ako se intenziviranu, ako postanu češći, da obavezno dođemo, jer može biti nešto ozbiljnije.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2011., 20:19   #47
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Mi muku mucimo sa tim napadima, desavaju se obavezno i iskljucivo kad ne spava popodne i izmoren je posteno. Zaintrigirao me tvoj post trax jer smo i mi sa nasom neuro pricali o tim napadima obzirom da se kod nas ipak radi izgleda o necem drugom, pa ako mi mozes reci sto ti je konktetno rekla? Moze i na pp.
koliko često se dešavaju? moj je znao imati i po par puta tjedno. kad je to postalo intenzivno, otišla sam kod svoje pedijatrice, koja me onda poslala na pregled kod neuro. moj sad ima 5,5 godina, nadam se da bu do negdje 7. godine to prestalo..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 08:55   #48
bok cure, imam jedan problem

moja malena se noćas probudila užasno vrišteći, kad ju uzmem u ruke još je gore, a kad je tata uzme o tome da i ne pričam
jednostano plače i plače, ne smiruje se, baca se užasno na meni, grči nogice i to me baš brine
to traje nekih 5-10 min i evo sad sam malo guglala o tim noćnim strahovima
noćas smo se užasno prepali, plakali smo s njom, sto puta sam je pitala gdje je boli a ona da je ništa ne boli, jednostavno je nakon 10 min zaspala

moglo bi po svemu opisanom biti povezano sa tim noćnim strahovima, ali me strah to njeno grčnje nogica i bacanje

i da, nije ovo prvi put da se dogodilo, bilo je toga još prije jedno 10 dana i mjesec

užasno je to gledati

jel nekome još dijete tako reagira ili je trebam negdje voditi??
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 23:45   #49
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
Našla ja temu i malo mi je lakše kad vidim da su to vjerovatno noćne more.
Sinoć u 1:30 kreće dernjava, krikovi...uzmem ga i grlim on vrišti tata, dam ga tati vrišti mama, stavim ga na pod trči po hodniku i sudara se sa zidovima, bočicu baca u zid, lupa mene, lupa tatu, lupa medvjedića...nakon pola sata poljubi me najnježnije i zaspe.

Međutim sad se koji puta takav probudi i ujutro itreba nekih 15 minuta da postane "on".
vrlo slično se i nama dešava sa našim dvogodišnjakom. i ja sam se sva isprepadala. zaspi normalno i onda se zna par sati nakon što zaspi probuditi i sav je histeričan, bjesan, ne zna što bi. hoće da ga uzmemo, kad ga uzmemo baca se, kad mu dam čaja baca bocu, ako ga spustim na pod (jer ga obično ne mogu držati jer se baca) otrči u DB, pa opet pruža ruke da ga uzmem, kad ga opet uzmem vrpolji se i hoće da ga spustim...kao da ne zna što bi htio i jako bijesno djeluje.... ja sam sva zabrinuta recite mi da je to normalno.
dondolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 05:30   #50
Eli već drugu noć za redom..
počne neutješno plakat, ja mu dođem, tješim ga, nunam ga, ispitujem ga što je bilo, on samo plače i plače. jučer mi je trebalo 15min da ga smirim, noćas pola sata. skoro je povratio, nadam se da se nije i razbolio.
već je imao ovakvih "napadaja", al nikad 2 noći za redom i da ga ovolko dugo ne mogu smirit. nadam se da se neće ponovit opet danas
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 08:30   #51
moj ima 2,6 g. i ovi noćni ispadi su bili sve rjeđi i manji po intenzitetu...
ali otkada je išao u vrtić, loše ga prihvatio, pa smo ga ispisali, već nam se ponovilo 2 puta u 10-ak dana.....

zadnji put prije 2 dana - pola sata nošenja na rukama, on se probudio vrišteći, ali ono kad ti sledi krv u žilama.
pričaanje, šaptanje, grljenje, ništa, krut, ukočen, trese se, ne mogu ga ispraviti (fizički, malo se savinuo u trbuhu).
jedino što donekle pomaže je nošenje, ali jedan krivi zaokret dok se lagano nunamo opet počne dreka.

ono što negdje već piše - potpuno je nesvjestan okoline, i mame i tate. reagira na nošenje donekle, ali ne daj bože sjesti ili leći dok full ne zaspi ponovo. na naše riječi isto ništa...
otvara oči nekako do pola, pa pomislimo da je budan, ali kad čovjek malo bolje pogleda onda je to čudan pogled, ne znam kako bi opisala. prije je imao to puno gore, mislili smo da ima epi napade...
i na kraju se smirio, zaspao, ostatak noći super, a općenito drugi dan kao da se ništa nije desilo - veselo, nasmijano, razigrano dijete.

još ne razumije jer smo ga pitali zašto je plakao po noći, a on ponavlja ko papiga "zasto si pakao"... kad bude veći, valjda će moći reći, ali nadam se da će se to smanjiti...
glupi vrtić, valjda se nećemo vratiti unazad kad je to bilo češće ...
i da, spava sa mnom od rođenja, upravo zbog tih napada kad počne doslovce letiti po krevetu, zabija se u zid, leti u prazan prostor, jer ništa ne vidi u svemu tome...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 08:55   #52
Malo sam preletila temu, i zaključila da V ima noćne more. Tako sam i ja mislila. Počelo je otkad je krenuo u vrtić. On spava, potpuno zatvorene oči i viče i cvili, nema plača i suza. Ponekad lupa rukama i nogama kad mi dođemo k njemu, a ponekad ništa, kao da spava samo viče. Smiri se kad ga uzmemo na ruke (i obavezno moramo dati dudu i tješilicu, inače nema smirivanja ), onda se probudi na kratko, legne mi na rame i spava dalje. Tada ga vratim u kindić. Ali ja njega uvijek probudim, namjerno, sa tim dizanjem iz kindića, a sad sam tu pročitala da nije dobro buditi
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2011., 22:42   #53
Evo i nas na ovoj temi.
Maleni ce ubrzo godinu dana, pocelo je sa negdje 6 mjeseci.
Nije cesto, nekad dva, tri puta mjesecno, a nekad i manje.
Sad je vec bilo proslo oko mjesec dana da se nije desavalo i sad pred koji dan opet.
Sad vidim da su to nocni strahovi.
Ali onaj osjecaj kad place i trga se od tebe dok je u narucju mi je grozan!!
Obicno traje oko desetak minuta, nekad malo duze. Smiri se jedino ako ga nosim i pjevam mu. MAda ni to nakad ne pali.
Uff...u takvim situacijama se bas osjecam bespomocno.
...i da nisam primjetila da to ima veze s tim kako je proveo dan jer je uvijek vesel i nasmijan.
zaria...! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 00:39   #54
evo ga i 3.dan za redom.. jučer i danas je piškio na tutu kad se smirio. da ga ne jebe to što mu se piša u snu pa počne plakat?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 09:08   #55
I kod nas opet, ali još gore čini mi se, više ga praktički ne možemo smiriti dok on valjda sam ne odluči Kod nas sad to traje već danima i čak mi se čini da je sve gore Pročitala sam cijelu temu i ne vidim da je netko napisao kad je prošlo, kako pomoći djetetu, da li je itko išao kod doktora, da li je potrebno uopće? Koliko nas ima koji to povezujemo s polaskom u vrtić?Možda bi nam neka novija iskustva pomogla. Ako je zbog vrtića (a tada je počelo), vjerujem i nadam se da će proći. Ali sada je stvarno sve ok u vrtiću (i jede i spava i igra se, ne plače, veseo me dočeka), a po noći sve gore.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 11:01   #56
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
evo ga i 3.dan za redom.. jučer i danas je piškio na tutu kad se smirio. da ga ne jebe to što mu se piša u snu pa počne plakat?
Ej i moja je prvih par noćiju odvikavanja od pelena znala se probudit u znoju i plakat, plakat. Mislim da ih to smeta. Piški im se, osjećaju to i to ih probudi i razživcira. Meni je trebalo par noći da se sjetim šta je... Onda sam je pitala hoće piškiti i uglavnom je to bio razlog. Ali samo prvih par dana odvikavanja. Poslije se sredilo, nije se ni budila, a ni piškila u gaće. Bude to sve ok, mislim da je to kod tebe kao i kod nas.

Nego, moja se zadnjih mjesec-dva zna isključivo kad spava popodne probuditi sva preznojena i plače, šta bi to moglo bit? Po noći se to nikad nije dogodilo? Mislim da nema sad više veze sa piškenjem...
Zaspe najnormalnije, sita, ode piškit prije, nije žedna, vesela, sve 5, sama traži da ide spavati... i nakon pol sata dernjava i sva kosa mokra od znoja. I hoće mene isključivo.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 14:22   #57
Evo, i mi se prijavljujemo. Unatrag tjedan dana je počelo, 3 puta do sad. Sad će 18 mj i također je krenula u vrtić pa isto povezujem s time. Jutros u pola 5 plače, vrišti, oće se nosit, neće se nosit, oće dudu, neće dudu... Smirila se tek kad smo u dnevni boravak otišle i upalile tv, onda je malo gledala i na kraju se skroz razbudila. Sad ću ju pustit još neko vrijeme, ako je reakcija na vrtić vjerojatno će proći samo od sebe
september00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 14:30   #58
Quote:
september00 kaže: Pogledaj post
Sad ću ju pustit još neko vrijeme, ako je reakcija na vrtić vjerojatno će proći samo od sebe
ajd hvala bogu još netko kome je počelo otkad dijete ide u vrtić (nije da se veselim zbog vaše situacije). I ja s mužem danas pričam o tome, i šta sam sve ovdje pročitala. I on i ja vjerujemo da je zbog vrtića i da će proći samo. ali kad???? to nitko na žalost ne zna.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 08:55   #59
Moje dijete ima 9g. i malo koju noc da ne ustaje, place, trci, zapomaze. Napravili smo nocnu polisomnografiju, cekamo nalaze. Moje misljenje je da jako burno prozivljava nocu, ono sto mu se danju dogodi
femme40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 16:06   #60
Imam curicu od 6 godina koja je do nedavno sama spavala usvojoj sobi ali zadnje vrijeme nocu su nam postale nepodnosljive, stalno bijezi placuci iz svoje sobe gurajuci se nama ukrevet i to svaku noc, tvrdi da se boji mraka, ali ne zeli ostati u svojoj sobi niti kada jos ostavimo upaljenu nocnu svjetiljku, ne znam kako da joj pomognemo da se oslobodi straha...da li je tjerati da ostane u svome krevetu ili joj dopustiti da spava sa nama?
Mirta070 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.