Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 23:25   #221
Quote:
mezzapazza kaže: Pogledaj post
Prodajem stan i očekujem cifru od oko 120.000 EUR. Novac bi na 8-12 mjeseci stavila u banku, rađe u stranu nego u domaću. Kako se to tehnički izvodi? Da od kupca tražim da uplatu izvrši u korist strane banke, ili da sama prebacujem novac? Stan je u mom i sestrinom vlasništvu, obje smo HR državljanke, s tim da ja imam prijavljan boravak u Italiji (naravno, uz dozvolu), udana sam za talijansko-britanskog državljanina pa valjda mogu legalno prebacivati novac na njegov račun u inozemstvu. Koliko bi me otprilike koštala međunarodna bankovna transakcija?
A koja je to domaća banka postoji u hrv? sve su strane najbolje da pitaš u banci jer su ionako strane banke sve osim jedne ili nek ti kaze netko tko radi vani i bolje je upućen..domaća banka?...mislim stvarno...
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 23:25   #222
Quote:
kokos bijeli kaže: Pogledaj post
Unutar Europske unije sve transakcije do 50 000 eura ne kostaju nista. Iznad toga mislim da je oko 30 eura, al nisam siguran. Mozes lijepo dva puta 50 i ne platit nista. A banku EU unije nađeš u Sloveniji i tamo obavis.
FYI, nemas pravo preci granicu sa vise od 3000 EUR, bez da o tome prethodno obavjestis HNB... a i ne vjerujem da te nitko nista ne pita kad se u slovenskoj banci odnikud pojavis sa 50K EUR.
mezzapazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 23:29   #223
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
A koja je to domaća banka postoji u hrv? sve su strane najbolje da pitaš u banci jer su ionako strane banke sve osim jedne ili nek ti kaze netko tko radi vani i bolje je upućen..domaća banka?...mislim stvarno...
"Domaca banka" = u ovom slucaju ispostava bilo koje strane banke u HR. Nije problem u bankama, problem je u HNB-u i Zakonu o deviznom poslovanju koje te ispostave, s obzirom da djeluju na teritoriju RH, moraju postivati.
mezzapazza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 01:43   #224
Quote:
mezzapazza kaže: Pogledaj post
Ok, cijena transakcije je s obzirom na ukupni iznos zanemariva, ali ako je tocno ovo sto pises, znaci da bi novac morala staviti u talijansku banku (nemam boravak u UK i ne da mi ga se samo radi ovoga pribavljati), a u njih nemam previse povjerenja.
Zamislimo hipotetsku situaciju u kojoj zelim svekru pokloniti 120000 EUR. Ne mogu to izvesti direktnom uplatom na njegov UK racun?
Ne možeš pokloniti 120 000 eura. Limit za takvu vrstu transakcije je također 3000e.
Ako transfeririraš na svoj račun to ne mora nužno biti talijanska banka. Riječ je o tome da ti sa potvrdom o prijavi boravka u inozemstvu postaješ u hrv nerezident ili rezident sa nerezidentnim pravima. Time ti je omogučeno slanje novca na svoj račun u inozemstvu (bez ograničenja u iznosu) koji ne mora biti u zemlji boravka. Dakle, nije bitna prijava boravka zbog samog mjesta (države) boravka, već zbog tvog statusa nerezidenta koji ti omogučava takve transfere. Prema tome, možeš otvoriti račun u uk i poslati tamo..
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 10:59   #225
Nije li najavljeno skidanje zapreka za otvaranje računa u inozemstvu (liberalizacija deviznog tržišta)?
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 11:46   #226
dakle, koja banka ima najpovoljnije uvjete (čitaj: proviziju) za inozemne doznake?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 18:19   #227
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Nije li najavljeno skidanje zapreka za otvaranje računa u inozemstvu (liberalizacija deviznog tržišta)?
je ... navodno od 01.01.10. kao i skidanje limita od 3.000 eura
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 19:45   #228
hey trebam help!
ovako, naručila bi nešto preko ebaya, ali prodavač prihvaća samo nekakav "bank transfer", pa da li mi može netko reći što je to točno, tj. da li je to ovo o čemu tu pišete, znači prebacivanje novca s mojeg deviznog na njegov putem onog nekog obrasca u banci koji ispunim sa iban/swift brojevima itd?

hvala unaprijed i pardon na glupom pitanju
deprived_soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:38   #229
Quote:
mezzapazza kaže: Pogledaj post
FYI, nemas pravo preci granicu sa vise od 3000 EUR, bez da o tome prethodno obavjestis HNB... a i ne vjerujem da te nitko nista ne pita kad se u slovenskoj banci odnikud pojavis sa 50K EUR.
Boldano je istina, nebi se smjelo. A ovo da te netko nesto pita, nema te tko sta pitat.
kokos bijeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 16:05   #230
uplata novaca preko pošte na bankovni račun-help!!

trebam poslat novac na bankovni račun u francusku pa me zanima kako se to radi preko pošte? treba mi samo uplatnica ili jos nesto? nemojte me kritizirati , nikad to nisam obavljala preko pošte pa stvarno ne znam..
i da li je moguce uplatiti na bankovni račun iz pošte u nekoj drgoj zemlji??hvala vam puno
__________________
to unpathed waters, undreamed shores

Zadnje uređivanje mirabelle : 26.12.2008. at 16:53.
mirabelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:23   #231
ne znam nisam ni ja nikada iz poste u inozemstvo
pogledaj na stranicama HP-a http://www.posta.hr/main.aspx?id=47 ovaj neki Eurogiro sto se spominje i znam brzi transfer novca Wester Union u posti ali je jakooo skup
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 15:33   #232
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
je ... navodno od 01.01.10. kao i skidanje limita od 3.000 eura
Ne bi li taj zakon trebao stupiti na snagu sutra - 1.1.2009 ?
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 16:00   #233
mislim da si u pravu ... tipfeler ... no ja nisam (ili mi je promaklo) nigdje o tome ništa pročitala
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 18:11   #234
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
mislim da si u pravu ... tipfeler ... no ja nisam (ili mi je promaklo) nigdje o tome ništa pročitala
http://www.cartmann.com/polog-novca-...ko-stajaliste/

Bas sam se ovih dana raspitivao u bankama i nitko nema pojma o tome
Essine is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 18:04   #235
Nemoj stavljat novac u kovertu, pročitaj post koji sam već objavio
https://www.forum.hr/showthread.php?t=408615

Ljudi riskiraju, a poslije su svi drugi krivi
__________________
Gambling is the sure way of getting nothing for something.
Staznjevcanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:24   #236
Poslao sam u ponedjeljak novac na devizni racun jedne osobe u BIH. Ja sam iz RH. Novac je uplacen u jednoj banci, dok je devizni racun osobe iz BIH u drugoj.
Rekli su mi u mojoj banci da je u utorak SWIFT bio obradjen i da bi novci ovome iz BIH trebali sjesti na racun kroz 48 sati. Danas je cetvrtak i novci jos nisu sjeli.. Jel to uobicajno da toliko dugo traje ta procedura? Vjerovatno bi tokom dana novci morali sjesti na njegov racun (to je 48 sati od utorka).. Bar se nadam..
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 09:55   #237
Uvijek postoji šansa da se dogodio neki tipfeler iili nešto pa da to malo potraje.
Ako novci ne sjednu danas, ta osoba bi trebala otići u svoju banku i upitati što je s lovom, a isto možeš i ti u svojoj banci u RH (iako će tebi vjerojatno samo odgovoriti da su oni lovu poslali).
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:45   #238
evo stigli su covjeku u BIH na racun novci, al ne 30 eura vec 24 eura, kazu mu da nisam platio neku proviziju!? kad sam slao novac zamolio sam zenu koju poznam i radi u mojoj banci da uplatim preko njenog racuna jer radnici banke placaju proviziju 60kn, a za nas smrtnike je 150kn. znaci ona je u mojoj banci platila proviziju 60 kn i poslala u BIH 30 eura. Zar se mora placati jos kakva provizija banci primatelja (raiffeisen)??
vin09mon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 18:48   #239
Sve ovisi koja je opcija troškova bila izabrana.
Mislim da imaš o tome već pisano, ali ukratko:
Ako nisi izabrala da ti platiš sve troškove, tom čovjeku su naplatili proviziju njegove banke i moguće još neke banke između ako tvoja banka i RBA BiH nemaju otvorene račune jedna kod druge.
Johny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 23:14   #240
moram bumpat temu i pitat

jebemti drzavu, trebam platit covjeku u sloveniji 100 eura, oso u erste da uplatim na covjekov tekuci-moram imat devizni, oni uzmu 120kn, onda minimalni iznos na deviznom mora biti 10ak eura blablabla... western union-150kn provizija. odem u postu-sorry, nesmije se slat novac... kakoo ondaaa?

i sad pitanje da ja ipak posaljem taj novac pismom, necu rec gopodji na salteru? al ne obicnim nego vrijednosnim pismom, procitao sam staznjevcanec tvoj post i stvarno nevalja slati novac obicnim pismom riskantno je ali pitam za vrijednosno pismo, dali to kad oznacim vrijednosno i stavim vrijednost 750kn znaci da ako covjek kom je slano ne primi pismo ja dobijem 750kn nazad, dali je to vrijednosno pismo kao osiguranje?

dakle stavim 100eu i zamotam u par listova papira da se ne vidi kroz kuvertu kazem vrijednosno pismo vrijedno 750kn oni mi daju listic potvrde i ocel primit to covjek u sloveniji?

i pisma se ne otvaraju jel, ni na granici kad se salje van? jer paketi recimo koji dolaze u hrvatsku carinici otvaraju, neznam jel isto sa pismima i dal to rade slovenski carinici.

takvo slanje mi je najpovoljnije, internetski izracun slanja takvog pisma kaze da bi me izaslo 40kn. i jos pitanje ako stavim to vrijednosno oce postar covjeku kuvertu samo stavit u sanducic il mu zvoniti i predati u ruke? ak ne kakvo onda jos pismo treba biti da postar preda covjeku u ruke? otkupno?

Zadnje uređivanje trpi : 16.03.2009. at 23:24.
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:04.