Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2007., 21:03   #61
postoje određeni prirodni nagoni koje ima svako živo biće. među njima su onaj za jedenje i reproduciranje. nazivati to ego tripom je sukob s mozgom. radi se o prirodnoj težnji svakog živog organizma. istom logikom bismo i želju da se jede ili diše mogli proglasiti ego-tripom.
ja sam pitao bi li ti, kad bi mogao, otišao u prošlost reći svojoj majci da te ne rodi?
naravno da bi tebi osobno bilo svejedno da se nisi rodio, no pitanje je bi li nama svima bilo svejedno da naša vrsta nestane? jel s tolikim poremećajem anoreksija, narkomanija i slične pojavame sliče na sitnice.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:16   #62
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
postoje određeni prirodni nagoni koje ima svako živo biće. među njima su onaj za jedenje i reproduciranje. nazivati to ego tripom je sukob s mozgom. radi se o prirodnoj težnji svakog živog organizma. istom logikom bismo i želju da se jede ili diše mogli proglasiti ego-tripom.
ja sam pitao bi li ti, kad bi mogao, otišao u prošlost reći svojoj majci da te ne rodi?
naravno da bi tebi osobno bilo svejedno da se nisi rodio, no pitanje je bi li nama svima bilo svejedno da naša vrsta nestane? jel s tolikim poremećajem anoreksija, narkomanija i slične pojavame sliče na sitnice.

Slusaj ako ne jedem - umirem (ja), ako ne disem umirem (opet ja) a ako se ne reproduciram nista mi se nece dogoditi, umrijet cu onako kako mi je sudjeno. Jedino se moji osobni geni nece nastaviti ali ja ne patim pretjerano od toga.
Usporedjivati nedostatak majcinske zelje za vlastitim djetetom sa bolescu, narkomanijom i necim sl, je nerealno i suludo.

Da nasa vrsta nestane? Pa bilo bi mi svejedno , da.......jbg takve stvari se dogadjaju i dinosauri su nestali...
Ja bih ostavila izbor svojoj majci kad bi to ikako bilo moguce, da li da me rodi ili ne ....njoj i samo njoj i nikome vise......nista joj ne bi sugerirala.


Dosla sam na ovaj svijet a da me nitko nije pitao zelim li se roditi ili ne..a to je isto vrsta nepravde jel da? Kolikim ljudima je zivot tako tezak da pocine samoubistvo a koliko ima pokusaja samoubistva? Ne opravdavam to ali neke mogu shvatiti jer ovaj svijet kakav je je vrlo surov i nepravedan prema njima....

...a sad posto sam ja vec tu zelim zivot kako tako iskoristiti i uciniti nesto dobro i pozitivno i pri tome uzivati u manjim i/ili vecim stvarima....to je moje stajaliste.

A imanje djece ili ne bi trebala biti osobna stvar svakog pojedinca...i tu se nitko nema pravo petljati na rigidan nacin.
Drzava moze napraviti neke poticaje, ako natalitet pada ili druge mjere poduzet, poput edukacije isl ako je natalitet previsok....
Ali ovo vec zalazi u drugu temu.
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:28   #63
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
to je moj izbor kaže mlada pravnica.
„Primijetila sam da sretni neopterećeni ljudi odgajaju istu takvu djecu, a ja sam prekomplicirana i s previše obaveza da bih se mogla posvetiti majčinstvu u bilo kojem trenutku svojeg života.“
Tako kaže naša mlada dama (piše u „Jutarnjem“ od utorka 9. listopada)
a navodi se da je Francuskinja Corinne Maier
u svojoj knjizi navela čak 40 razloga zašto ne imati djecu.
Spomenut ću samo one koji su me najviše dojmili:
- Porod je tortura

- Izgubit ćete kontakt s prijateljima
- Morat ćete naučit jezik idiota da biste mogli komunicirati sa svojom djecom
- Imati djecu je konformizam
- Djeca su skupa
- Obitelji su noćna mora
- Stalno ćete htjeti potpunu sreću za svoje potomstvo
- Kad dijete dođe otac odlazi
- Na planetu je već previše djece
Pravo je osvježenje nakon beskrajnih žalopojki Crkve i nekih političara kako nam pada natalitet i kako žene trebaju više rađati, čuti i suprotne stavove.
Još valja napomenuti da je gđa Maier majka dvoje djece.
kao prvo mislim da neke zene uopce nisu sposobne biti dobra majka, pa je zato i bolje da to nikad i ne postanu.

a sto se tice tih razloga, svi su izraz ljudskog egoizma, nista drugo.
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:32   #64
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Da nasa vrsta nestane? Pa bilo bi mi svejedno , da.......jbg takve stvari se dogadjaju i dinosauri su nestali...
Ja bih ostavila izbor svojoj majci kad bi to ikako bilo moguce, da li da me rodi ili ne ....njoj i samo njoj i nikome vise......nista joj ne bi sugerirala.


Dosla sam na ovaj svijet a da me nitko nije pitao zelim li se roditi ili ne..a to je isto vrsta nepravde jel da? Kolikim ljudima je zivot tako tezak da pocine samoubistvo a koliko ima pokusaja samoubistva? Ne opravdavam to ali neke mogu shvatiti jer ovaj svijet kakav je je vrlo surov i nepravedan prema njima....


da da mogu se kladit da bi joj rekla slobodno napravi pobacaj, jer je to tvoja odluka.
horus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 21:36   #65
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
kao prvo mislim da neke zene uopce nisu sposobne biti dobra majka, pa je zato i bolje da to nikad i ne postanu.

a sto se tice tih razloga, svi su izraz ljudskog egoizma, nista drugo.
Netko moze protumaciti i da je imanje djece vrsta egoizma....

Navedeni razlozi stoje ali ako covjek zeli dijete nece nalaziti nikakve zapreke i tu nema nikakvih razloga protiv...
Sto se mene osobno tice ja ne bih imala dijete samo radi toga da ga imam....zelim imati siguran posao pri tom, pozdanog partnera i sli stvari koje su preduvjet da dijete ali i ja imamo normalan zivot....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 08:18   #66
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
a sto se tice tih razloga, svi su izraz ljudskog egoizma, nista drugo.
Zamisli da nema ljudskog egoizma pa bi svi 100 milijardi ljudi sjedili altruistično jedan drugome u krilu
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 08:44   #67
egoizam nas nije stvorio, ali nas prekrasno ocrtava
Elysium is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 08:58   #68
Quote:
Elysium kaže: Pogledaj post
egoizam nas nije stvorio, ali nas prekrasno ocrtava
Kako nije, pjesniče?
Pa da tvoj tata nije egoistično volio svoju ženicu, da joj je dao da šara s drugima kako joj paše, ne bi tebe imao da se pišeš na njegovo ime?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 10:22   #69
Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Slusaj ako ne jedem - umirem (ja), ako ne disem umirem (opet ja) a ako se ne reproduciram nista mi se nece dogoditi, umrijet cu onako kako mi je sudjeno. Jedino se moji osobni geni nece nastaviti ali ja ne patim pretjerano od toga.
i onda kažeš da onaj ko želi imati djecu je na ego-tripu? ne, neće ti se ništa dogoditi ako nemaš djecu, osim što ćeš u starosti vjerojatno biti frustrirana i živčana zbog potiskivanja vlastitih nagona. ali poanta priče i jeste u tome da čovjek nije samo JA, samo EGO. postoji i čovječanstvo. druga je stvar što danas mnogi ljudi doživljavaju stvari isključivo egoistički, odnoso samo kroz dobrobit vlastitog JA, a drugoga ako voda odnese, hehe. meni se osobno neće ništa dogoditi

Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Usporedjivati nedostatak majcinske zelje za vlastitim djetetom sa bolescu, narkomanijom i necim sl, je nerealno i suludo.
radi se o fundamentalno istoj stvari- potiskivanju vlastite prirode. tu spada i celibat, i samoizglanjivanje i suicidalni nagoni itd.

Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Da nasa vrsta nestane? Pa bilo bi mi svejedno , da.......jbg takve stvari se dogadjaju i dinosauri su nestali...
al nisu nestali zato što nisu htjeli imat mlade. no očito je iz tvoga pisanja da je stupanj indentifikacije s kolektivitetom danas na vrlo niskoj grani, odnosno da su ljudi postali totalno otuđeni. ne samo da se više ne indentificiraju sa zavičajm, nacijom, rodnim mjestom, religijom, ne indentificiraju se s čovječanstvom općenito. isključivo JA, JA, JA I samo JA. samo sam ja sebi bitan. nikakav osjećaj prirpadnosti za neki kolektivitet i brige za dobrobit istoga više ne postoji. onda ti isti drugi dan izražavaju zabrinutost zbog globalnog zatopljenja. da se upišaša od smijeha.

Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Ja bih ostavila izbor svojoj majci kad bi to ikako bilo moguce, da li da me rodi ili ne ....njoj i samo njoj i nikome vise......nista joj ne bi sugerirala.
naravno da joj ne bi, kad je tvoja majka tebe rodila. bila bi luda da joj sugeriraš drugo. čudi me ipak da joj ne bi sugerirala da te ne rodi, kad to zastupaš.

Quote:
tince kaže: Pogledaj post
Dosla sam na ovaj svijet a da me nitko nije pitao zelim li se roditi ili ne..a to je isto vrsta nepravde jel da? Kolikim ljudima je zivot tako tezak da pocine samoubistvo a koliko ima pokusaja samoubistva? Ne opravdavam to ali neke mogu shvatiti jer ovaj svijet kakav je je vrlo surov i nepravedan prema njima....
...a sad posto sam ja vec tu zelim zivot kako tako iskoristiti i uciniti nesto dobro i pozitivno i pri tome uzivati u manjim i/ili vecim stvarima....to je moje stajaliste.
da je nepravda što si došla na svijet, davno bi se ti ubila. ali duboko u sebi, ti si zbog toga što živiš sretna. kao i svaki živi stvor, koji se životu raduje. samoubojstva postoje, ali svi znaju da se radi o poremećaju svijesti. niti jedan samoubojica se ne ubija zato jer ne želi živjeti, već zato što više nije u stanju trpjeti neke stvari. istovremeno bio bi najsretniji kada bi mogao živjeti i dalje.
a ako već želiš učiniti nešto dobro i pozitivino, onda je darovanje života nekom drugom najbolje što možeš. i najpozitivnije.

Quote:
tince kaže: Pogledaj post
A imanje djece ili ne bi trebala biti osobna stvar svakog pojedinca...i tu se nitko nema pravo petljati na rigidan nacin.
Drzava moze napraviti neke poticaje, ako natalitet pada ili druge mjere poduzet, poput edukacije isl ako je natalitet previsok....
Ali ovo vec zalazi u drugu temu.
imanje djece i jeste osobna stvar, nitko te ne može prisiliti da ih imaš ili nemaš, ali treba uzeti i neke druge stvari u obzir. svi mi jednog dana ostarimo i postanemo ovisni o zajednici. i tada svi tražimo da nam ta zajednica financira naše penzije, naše ljekove, naš javni prijevoz etc. a nismo svi jednako doprinjeli toj zajednici. netko u svojoj reproduktivnoj dobi ne ostavi nikoga da stvara nova dobra koja će i taj netko koristiti kad ostari i postane ovisan. a ipak živi u uvjerenju da ima prava na sva ta dobra. ima li ih?
sreća je ta da u ljudskoj vrsti svi oblici poremećaja nikada nisu masovnog karaktera. svaki poremećaj uvijek zahvaća manjinu. što se tiće roditeljskih nagona, većina ljudi na svijetu ih ima. a postoji i taj manji dio, uglavnom dokonih bogataša i višeg srednjeg sloja koji žive u fantazijama i izmišljaju probleme teoretsko-filozofske naravi, u životu u kojem stvarnih problema nemaju. santa barbara. gro ljudi ne bavi se takvim budalaštinama jer ima pametnijeg posla u životu. imanje djece dođe im sasvim prirodno.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 12:25   #70
Radikalne feministice, kao prirodne protivnice majčinstva, često nalaze svoje saveznike među narcisoidnim dijelom muške populacije.

I, da se razumijemo, ako žena ne želi biti majka - onda neka niti ne bude. Civilizacije koje odgoj djece promatraju sa stanovišta "skupo je, teško, ne isplati se..." zaslužuju propasti.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 12:27   #71
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Civilizacije koje odgoj djece promatraju sa stanovišta "skupo je, teško, ne isplati se..." zaslužuju propasti.
Civilizacije nisu propadale zbog radikalnih majki već zbog nesposobnih Očeva.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:00   #72
Ja imam dijete i nikad nisam smatrala da je to nešto što sam morala učiniti, nisu me pucali majčinski porivi niti sam od toga stvarala životnu misiju. Dobila sam dijete jer sam slučajno naišla na nekog koga sam dovoljno voljela da ne koristim kontracepciju. Taj je u međuvremenu nestao iz mog života a dijete mi je ostalo u trajno naslijeđe.
Jedino što zaista žalim u vezi sa svojim majčinstvom, je to što sam previše brinula i slušala savjete starih baba. Prevelikom brigom djetetu oduzimamo mogućnost da slijedi svoje prirodne instinkte i da uči život na vlastitim greškama. mi trčimo za klincima u panici i strahu, predviđamo kad će pasti, ( neeee, paaaziiii, past ćeš!!!), uguravamo im u usta hranu koju ne žele jesti, pošizimo kada isprljaju odjeću, jednom riječju, njima stvaramo tjeskobu, a sebi uskraćujemo potpuni užitak majčinstva.
Poznajem žene koje su odlučile ne imati djecu i skidam im kapu jer je po meni pozitivno biti svjestan svojih želja i mogućnosti, umjesto povoditi se za ustaljenim trendovima pa odgajati nesretno dijete.
A poznajem i majke koje su to shvatile kao, zaista, društveno korisnu akciju. Ja sam odlučila imati samo jedno dijete, i jednom sam dobila jako kritično pitanje i osudu od jedne gospođe koja je tad imala troje, a bila je 10g mlađa od mene. Rekla mi je:"Zar ne misliš da je pomalo sebično od tebe odlučiti ostati na jednom djetetu?"
Ta gospođa je bila jaaako dobrostojeća, i ambiciozna u poslovnom smislu. Toliko dobrostojeća, i toliko ambiciozna, da bi ona dijete doslovno samo iskrcala iz maternice na ovaj svijet, a potom bi brigu o njemu preuzimale raznorazne "tete", baby-sitterice, studentice itd....svako od njeno troje djece je u prosjeku provelo 90% svog mladog života sa čuvaricama i dadiljama, a sa velebnom majkom orleankom oko 10% vremena odrastajući. Svo troje djece su tužni mali histerični nesretnjaci, koji majke takorekuć i ne vidješe. Da, ta bi ih mogla nakrcati još dvoje-troje, doslovno ih i ne osjeti. Majčinstvo, i očinstvo, mogu biti jaaako sebičan proces, i sebične funkcije. Jer naša djeca imaju "zadatak" još dok su samo spermatozoidi koji ništa ne sluteć, naivno nalete na jajašce. Zadaci su im, između ostalog "biti produžetak ljudske vrste", "biti nešto što će ostati IZA MENE", "biti netko tko će mi donijeti čašu vode kad ostarim", "biti smisao mog života", itd, itd......
manitusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:09   #73
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Civilizacije nisu propadale zbog radikalnih majki već zbog nesposobnih Očeva.
Civilizacije su propadale jer su bile nesposobne preživjeti. A neke su bile nesposobne preživjeti baš zbog opće sebičnosti pripadnika iste.
Nema tu mjesta spolnoj, da ne kažem rodnoj, distinkciji.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:17   #74
Quote:
manitusha kaže: Pogledaj post
Ja imam dijete i nikad nisam smatrala da je to nešto što sam morala učiniti, nisu me pucali majčinski porivi niti sam od toga stvarala životnu misiju. Dobila sam dijete jer sam slučajno naišla na nekog koga sam dovoljno voljela da ne koristim kontracepciju. Taj je u međuvremenu nestao iz mog života a dijete mi je ostalo u trajno naslijeđe.
Jedino što zaista žalim u vezi sa svojim majčinstvom, je to što sam previše brinula i slušala savjete starih baba. Prevelikom brigom djetetu oduzimamo mogućnost da slijedi svoje prirodne instinkte i da uči život na vlastitim greškama. mi trčimo za klincima u panici i strahu, predviđamo kad će pasti, ( neeee, paaaziiii, past ćeš!!!), uguravamo im u usta hranu koju ne žele jesti, pošizimo kada isprljaju odjeću, jednom riječju, njima stvaramo tjeskobu, a sebi uskraćujemo potpuni užitak majčinstva.
Poznajem žene koje su odlučile ne imati djecu i skidam im kapu jer je po meni pozitivno biti svjestan svojih želja i mogućnosti, umjesto povoditi se za ustaljenim trendovima pa odgajati nesretno dijete.
A poznajem i majke koje su to shvatile kao, zaista, društveno korisnu akciju. Ja sam odlučila imati samo jedno dijete, i jednom sam dobila jako kritično pitanje i osudu od jedne gospođe koja je tad imala troje, a bila je 10g mlađa od mene. Rekla mi je:"Zar ne misliš da je pomalo sebično od tebe odlučiti ostati na jednom djetetu?"
Ta gospođa je bila jaaako dobrostojeća, i ambiciozna u poslovnom smislu. Toliko dobrostojeća, i toliko ambiciozna, da bi ona dijete doslovno samo iskrcala iz maternice na ovaj svijet, a potom bi brigu o njemu preuzimale raznorazne "tete", baby-sitterice, studentice itd....svako od njeno troje djece je u prosjeku provelo 90% svog mladog života sa čuvaricama i dadiljama, a sa velebnom majkom orleankom oko 10% vremena odrastajući. Svo troje djece su tužni mali histerični nesretnjaci, koji majke takorekuć i ne vidješe. Da, ta bi ih mogla nakrcati još dvoje-troje, doslovno ih i ne osjeti. Majčinstvo, i očinstvo, mogu biti jaaako sebičan proces, i sebične funkcije. Jer naša djeca imaju "zadatak" još dok su samo spermatozoidi koji ništa ne sluteć, naivno nalete na jajašce. Zadaci su im, između ostalog "biti produžetak ljudske vrste", "biti nešto što će ostati IZA MENE", "biti netko tko će mi donijeti čašu vode kad ostarim", "biti smisao mog života", itd, itd......
Jako lijepo.
Iako su biti jako sretna ako nekad odlucis stvoriti jos jedno tako krasno bice kao sto si ti.
__________________
Shit happens.
Barca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:24   #75
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Civilizacije su propadale jer su bile nesposobne preživjeti. A neke su bile nesposobne preživjeti baš zbog opće sebičnosti pripadnika iste.
Nema tu mjesta spolnoj, da ne kažem rodnoj, distinkciji.
Koja sebičnost? Zajednica u ljudskoj prošlosti bez obzira na kojem je stupnju razvoja imala je pravila kojima je regulirala to pitanje. Za ženu je bila nužnost da je udaju ili da se uda do određene godine života ako nije ili je bila maloumna ili bolesna. Njen vrijednost je bila vrijedost izražena samo u rađanju. Višak pak ženske djece zbog miraza se rješavao odlaskom u samostane, a muške u vojsku.
Muškarcima se progledavalo kroz prste a žena je morala biti udata jer bez udaje ona nema nikakvu vrijednost, niti je ekonomski faktor.
Dakle spol određuje tijekom poviejsti tko što može i koja mu je uloga.
Žena nije mogla biti sebična a muškarac jeste.
Civilizacije su propadale zbog unutrašnjih previranja a manje zbog faktora koji dolazi izvana. Niti jedna nije propala jer su žene odlučile ne biti majke, naša će biti prva. U prošlosti bi ionako te žene bile rutinski silovane i stvar bi se rješila na svoj način.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:29   #76
Dakle ti misliš da će naša civilizacija propasti jer su žene odlučile ne biti majke?
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:34   #77
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Dakle ti misliš da će naša civilizacija propasti jer su žene odlučile ne biti majke?
Između ostalog jer će to trajno generirati uvoz radne snage drugačijeg kulturološkog miljea a mješanje može biti kobno za starosjedioce.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:46   #78
Onda ne vidim u čemu je spor.
Naša civilizacija propada iz obijesti.
A obijest je znak infantilnosti.

I zato mi nije jasno - naime - ovaj ženski "manifest samoubojite sebičnosti" je upravo to - samoubojita sebičnost. A to nije dobro. Bilo od žene, bilo od muškarca. A ja sam mislio da se feministice bore za ravnopravnost žena kako bi stvorile hrabri, bolji svijet. A kad ono - one postaju, karakterno, narcisoidni, gramzivi muškarci.
Pih!
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 13:55   #79
[QUOTE=schmokljan;11151770]
Quote:
Onda ne vidim u čemu je spor.
Nema spora,
Quote:
Naša civilizacija propada iz obijesti.
A obijest je znak infantilnosti.
Nazovi to kako hoćeš ali nakon toliko stoljeća raznih ograničenja zabrana, naređivanje, zakona i nepisanih pravila, pojavljuje se mogućnost da čovjeki žuškarac i žena, bude barem djelomično slobodan od njih. Nije li to napredak, mada unazaduje društvo??
Infantilnost je štancanje djece bez uvjeta odgovja i obrazovanja pa traženje države da ih bedina umjeto odgvornog roditeljstva.
A propadanje je zatvaranje prirodnog kruga i nije ništa neobično jer nastaje neki novi krug.
Možda će se mali Europljani rađati u veliki ustanovama po principu epruvete kao donirani genski materijal a odgajati će ih samo društvo dok će se žene i muškarci baviti samim sobom...who knows?

Quote:
I zato mi nije jasno - naime - ovaj ženski "manifest samoubojite sebičnosti" je upravo to - samoubojita sebičnost. A to nije dobro. Bilo od žene, bilo od muškarca. A ja sam mislio da se feministice bore za ravnopravnost žena kako bi stvorile hrabri, bolji svijet. A kad ono - one postaju, karakterno, narcisoidni, gramzivi muškarci.
Pih!
Naša civilizacija je platila veliki danak mjerljiv u tko zna koliko milijuna ljudskih sudbina koje su završavale kao rasplodni materijal ili topovsko meso, misliš li da je to u redu???

O feminizmu ovdje nije riječ već o odluci da netko ne želi imati djecu i koja
se mora poštovati.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2007., 14:02   #80
Da, naša civilizacija je platila veliki danak (naši bake i djedovi, i ostali preci) da bi se mi danas mogli iživljavati. Tako to izgleda. Ti ljudi su mrtvi, a mi smo živi. Mnogi ljudi danas nisu u stanju biti niti rasplodni materijal. Ako mene pitaš, to je nazadak.

Ne, nego ta osoba širi svoju poruku. Njena je poruka u qrcu. Ona promiče vlastitu poruku preko medija. Ja nemam problem s tim što ona misli, nego s tim što je u našoj civilizaciji jako kul biti izvještačen, samozadovoljan i sebičan.
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.