Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2016., 22:29   #5581
Quote:
pahuljica-zg kaže: Pogledaj post
Hvala za info koliko traje tecaj? Da li znas dal za petrovu vrijedi i tecaj iz d.zdravlja?
Vrijedi tecaj iz dz.
Malo Sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 12:41   #5582
Hvala Super sto vrijedi. Muzu je malo problem taj u petrovoj jer je od 17h, a on radi do tad pa ne bi mogao doc na vrijeme... A termin poroda se blizi pa smo mislili u 12.mj otic na tecaj dok mi je jos lakse
pahuljica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:43   #5583
Iskreno nisam pitala za dom zdravlja, jer u domovima zdravlja tečaj traje samo 2 dana, a u Petrovoj je gotovo cijeli mjesec. Pošto mi je prva beba, nije mi samo zato da muž može biti sa mnom na porodu, nego i da dobijem što više informacija vezano za porod i boravak u bolnici, ovako ipak vidiš sve iz prve ruke
BabyBelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:29   #5584
Quote:
pahuljica-zg kaže: Pogledaj post
Hvala Super sto vrijedi. Muzu je malo problem taj u petrovoj jer je od 17h, a on radi do tad pa ne bi mogao doc na vrijeme... A termin poroda se blizi pa smo mislili u 12.mj otic na tecaj dok mi je jos lakse
Mi idemo u Petrovu na tečaj i također muž na pol redavanja ne može doći zbog posla, ali rekli su da to nema veze, na kraju normalno može u rađaonu.
Tečaj traje 17.30 pa do cca 19h (barem je tako sad u 11.mj)
ibis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 10:57   #5585
super ak moze izostati koji put i meni je prva beba pa sam htjela u petrovu, a i htjela bi da muz bude samnom na porodu pa nisam znala dal mora i on obavezno biti na svaokom predavanju. jesu korisna predavanja? i vi planirate roditi u petrovoj?
pahuljica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 11:26   #5586
Meni je taj tečaj skroz ok, jer sam se htjela što više informirat o porodu i svemu vezanom uz njega. Košta 400 kn i nije mi žao tih novaca, jer npr. netko će taj iznos dati za frizuru, a mi smo izdvojili za nešto što je nama bitno
Predavanja su raspoređena kroz 3 tjedna, po 8 dolazaka (2 ili 3 puta tjedno), na početku se dobije popis tema i predavača.
I ja planiram u petrovoj roditi pa mi je ovo prilika da malo bliže upoznam teren
ibis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 11:52   #5587
Moj muž će isto vjerojatno morati izostati zbog posla... Ja planiram roditi u Petrovoj i makar je večina mojih cura bilo u Vinogradskoj i imaju dobra iskustva (prirodni porod), odlučila sam se za Petrovu jer ne daj bože da se nešto zakomplicira, na pravom si mjestu, barem se nadam

Još uvijek ne znam hoću li imati prirodni porod ili carski, što se carskog tiče dvije kolegice imaju pozitivna iskustva i što se samog poroda tiče i boravka na odijelu u Petrovoj, za razliku od Vinogradske u kojoj iskustva sa carskim nisu pozitivna kao za prirodni... Moj ginić kaže da ti sve ovisi koji doktor te zapadne i kako se ostale stvari poslože, nema garancije i ne možeš se ravnati po tuđim iskustvima.

Više me strah da ne forsiraju porod samo da se što prije riješe, voljela bi roditi prirodnim putem i po mogućnosti da me ne režu, a i nadam se da su ugodni i da imaju razumijevanja svo to vrijeme koje boraviš u bolnici. Znam da je njima u bolnici to rutina i da porađaju žene svaki dan, ali meni je prvi put, brinem se i zadnje što mi treba je netko bahat.
BabyBelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 12:29   #5588
tak sam i ja razmisljala, dobro je teren odmah upoznati
istina, svako ima drugacije iskustvo. moje prijateljice su rađale u vinogradsoj, sv.duhu i jedna u petrovoj. sve imaju ok iskustva. ima raznih doktora, ako imas sreće dobiti one koji su ok nadam se da je petrova dobar odabir
pahuljica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 13:53   #5589
Moja frendica je u zadnje dvije godine dvoje djece rodila u petrovoj i sve je prošlo ok, pa držim i nama fige da sve bude super?
(Ak smijem pitati, kad ti je termin?)
ibis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 17:22   #5590
ma bit će sve super. treba pozitivno misliti meni je 1.3. termin. još malo i ulazim u zadnje tromjesječje. tebi?
pahuljica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 20:35   #5591
malo smo offtopic, pardon

Meni 14.2., blizu smo, možda se i sretnemo
Ak još nisi, navrati na temu Trudnice zbor
ibis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 21:47   #5592
Quote:
ibis kaže: Pogledaj post
malo smo offtopic, pardon

Meni 14.2., blizu smo, možda se i sretnemo
Ak još nisi, navrati na temu Trudnice zbor
Sad se ja ubacujem bez pitanja, ali meni je 13.02. termin
Jesu vam govorili na tečaju što ponijeti u bolnicu za bebu i sebe? Malo brzam, znatiželjna sam
BabyBelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2016., 22:15   #5593
Nismo još došli do tih tema, kad saznam napišem tu
Ili ako ima koja mama da je friško bila u Petrovoj da nam napiše?
ibis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 09:36   #5594
Da, termini su nam blizu tebi je bas na valentinovo, a i tebi. Babybelly. Bio bi to najljepsi poklon navratimstvarno, mozda se i sretnemo u bolnici hhahha...avratim na tu temu...
pahuljica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:32   #5595
Hehe da, iako svi jedva čekaju pred kraj da što prije rode, bilo bi baš lijepo da mi se termin poklopi na Valentinovo

Jel vi već odlazite na preglede u Petrovu?
Ja sam do sada obavila kombinirani probir, krvnu sliku i uzv u 12. tjednu, ne znam hoće li me ginekolog tek u zadnjim tjednima uputiti u Petrovu ili sama tražim uputnicu pa krenem sa pregledima ranije?
BabyBelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 16:47   #5596
Jos ne odlazim. Isto sam bila za kombin.probir i na jednoj kontroli... Vjerojatno ce me moja poslati mjesec- mj i pol prije termina. Znas koji su ok doktori u petrovoj?
pahuljica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 12:16   #5597
To i mene zanima... Ja sam bila na pregledu i uzv kod dr. Trutina, išla sam random taj dan, bila sam možda 5 min unutra, dr. je sa sestrom razgovarao, ona je upisivala, meni je samo rekao da je sve ok tako da je pregled prošao gotovo bez ikakve komunikacije. Iako se dugo čekalo (mislim da sam taj dan sveukupno 3 sata provela čekajući red na vađenje krvi i pregled) trudnice su išle ko na traci. Na sljedećim pregledima bi voljela ipak malo više posvećenosti i informacija
Kakva su vaša iskustva sa pregledima u bolnici?
BabyBelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:46   #5598
mislim da u bolnicama krace traju pregledi. kod svoje ginekologice sam obicno pola sata unutra, popricamo o svemu. a u petrovoj je pregled trajao 15ak min, al su mi odgovorili na sva pitanja... jedino ako imaš nekog poznatog u bolnici pa ne cekas, duze si na pregledu... Malo sam citala o njihovim doktorima. za neke pisu da su jako dobri, neke izbjegavati... al mislim da je to tesko jer taj zadnji mjesec na koga naletis, ko je dezuran.
pahuljica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:27   #5599
Meni je termin 21.02., ali će biti carski ranije pa se možda i vidimo

Mene zanima da li je taj tečaj obavezan i što se točno uči tamo?
__________________
A girl should be two things.... classy and fabulous.
Tinkerbella_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 16:43   #5600
Možda u međuvremenu netko podijeli iskustva sa doktorima na pregledima pred porod i na porodu pa ćemo biti pametnije...

Tečaj nije obavezan, jedino ako želiš muža/dečka na porodu, jer bez njega ne može biti s tobom u boxu. Dobiješ sve potrebne informacije vezane za porod, obiđeš rodilište i pripremaju te na dolazak bebe
BabyBelly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.