Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2009., 19:28   #1001
nikave vaginalete! sama sam si kupila ta ulja i pomijesala ih jer ne vjerujem nikome, sve sto kupis gotovo, tipa vaginalete, pitanje je jel to uopce to i sto su ti stavili. dakle, kupis ulja, kad malo potrosis gospinu travu, do pola, onda u to ukapas etericna i ulijes ostala bazna ulja. ovaj recept nek ti bude maximum jer u ovom omjeru dosta pece, mozes isto toliko kapi al na duplo vise baznog ulja - i bolje, jer kazu u aromaterapiji da je manje vise!kupuj samo kvalitetna ulja - oshadhi, primavera life i pranarom.
e, da, u ginodermi su mi rekli da ni u ludilu nista dolje ne stavljam, tako da im nista nisam govorila sto sam radila prije kontrolne pape. naravno, mjesec dana prije pape ne smijes nista stavljati jer moze utjecati na nalaz. isto tako, tamo su mi rekli da kaj ce mi bris jer ce hpv biti tamo jos godinu, dvije, a onda ce ga organizam pobijediti. evo, a meni je za manje od godinu dana, virus nestao. negativna sam, ali je radjeno digene metodom tako da cu jos provjeriti za 2 mejseca u modernoj dijagnostici, oni testiraju na sve zive hpv tipove + dobijes za tu lovu i papa test. pazi, u ginodermi je isto digene metoda, a ona ti ne obuhvaca sve tipove hpv-a, samo one najbitnije. inace, frendica nutricionistkinja, ima i doktorat, mi je rekla da sad ispituju beta glukan, da je ostalo sve muljaza i da nema nikakvih dobrih svojstava, jedino se on pokazao donekle ok, ali je jos u fazi istrazivanja.
pazi na jetru, ja sam pretjerala i sad imam leziju jetre.
Suey is offline  
Old 01.03.2009., 19:53   #1002
Znači beta glucan je ok? Al nešto me zanima - kako se on točno pije odnosno koliko dugo, rade li se kakve pauze? Čitala sam da on nije štetan za jetru, al svejedno...Ja pijem onaj od 500mg, a negdje sam pronašla na netu da se kod hpv-a pije doza od 1000mg, no meni to nekako too much zvuči. A i košta .
Loire is offline  
Old 01.03.2009., 20:20   #1003
ma ja ti na intiutivnom nivou toliko vjerujem da su ti pripravci samo muljaza da ne pijem niti c.vitamin kao dodatak. ne brigaj..
voce obozavam, kao i povrce..ne vidim zasto bi se kljukala tabletama ako nisu neke vesele

molim te..gdje si sve premazivala tom mjesavinom? jesi isla i po sluznici unutra ili samo po vanjskom djelu?
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Old 01.03.2009., 20:27   #1004
ne znam, nisam ga nikad pila. velim, istrazivanja su u tijeku.
kaj se ulja tice, namocila sam tampon u mjesavinu i drzala 2 sata, ujutro i navecer, tocno kak je u uputama.
Suey is offline  
Old 01.03.2009., 20:28   #1005
hvala..promakle su mi upute
prouciti cu detaljnije, nisam stigla.
hvala ti puno!
__________________
ɹǝʇsoʞɹǝ1oɹ
"It is right it should be so; Man was made for joy and woe; And when this we rightly know, Thro' the world we safely go." .. William Blake
boGhi is offline  
Old 01.03.2009., 20:31   #1006
Quote:
boGhi kaže: Pogledaj post
hvala..promakle su mi upute
prouciti cu detaljnije, nisam stigla.
hvala ti puno!
nema na cemu
al razrijedi tu mjesavinu, stavi umjesto 30 ml, barem 60 ml baznog ulja peci ce te sigurno, mene je. nije se za zezat s cajevcem, pogotovo na sluznicu!
Suey is offline  
Old 01.03.2009., 22:12   #1007
Recite mi, nakon obavljena 4 brisa, 2 će biti gotova ovaj tjedan, 2 tek za 20 dana, da li da odem do doktora odmah, čim ovi prvi budu gotovi, ili da čekam dok svi nalazi ne budu gotovi, pa onda u ginekologa?
Ne znam, i nestrpljiva sam, normalno, valjda....
double is offline  
Old 02.03.2009., 09:21   #1008
Quote:
double kaže: Pogledaj post
Recite mi, nakon obavljena 4 brisa, 2 će biti gotova ovaj tjedan, 2 tek za 20 dana, da li da odem do doktora odmah, čim ovi prvi budu gotovi, ili da čekam dok svi nalazi ne budu gotovi, pa onda u ginekologa?
Ne znam, i nestrpljiva sam, normalno, valjda....
kada svi budu gotovi jer ćeš ovako ako sad odeš morti još jednom
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 02.03.2009., 11:01   #1009
Ok, znači čekam sve nalaze. Uh!!
E sad,.. par dana prije briseva mi se pojavilo nešto čudno, do sada nisam imala tih problema, pa ne znam što je.
Inače, svaki mjesec, par dana, bilo ovulacija, ili dani mjesečnice, osjećam umjeren svrab, samo na jednom mjestu (1 cm od ulaza, veličine jagodice kažiprsta). To mi je gin. gledao u 12. mjesecu i nije ništa vidio, sve ok, po njemu. Meni se čini da je malo jača, srvenija boja tu, ali kako mu dokazati? Ja sam kupila Bio-clin i to mažem kad osjetim smetnje (3-4 dana).
Ovaj mjesec, par dana mi se pojavilo kao pahuljice od čokolina, samo bijele boje (ajme opisa!!!), bez mirisa. Jucer sam pri pranju gurnula prst dole, i izvadila masu toga, mislim po cijelom prstu, kao da sam digla nekakve naslage.
Pri vađenju briseva, gin. je to vjerojatno vidio, jer me pitao jesam li što stavljala dole, ali nije ništa komentirao, niti preporučio korištenje nečega.
Je li tko tako nešto imao i šta mi je raditi dok čekam nalaze 4 brisa.?..
Valneahana, hvala i svaka čast na trudu.
double is offline  
Old 02.03.2009., 12:33   #1010
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
neki kažu da se nepreporuča kontracepcija kod hpv neki kažu da nema veze,sama odluči

što se tiče stupnja cina pogledaj što sam odgovorila tonkić na pitanje jer je imala slično pitnaje pa da ne ponavljam

svakako preporučam kolposkopiju ako ju do sada nisu radila jer sami papa test bez kolposkopije je govno na papiru da tako moram reći,zato jer papa i kolposkopija se nadopunjuu i nevaže jedno bez drugoga jer onda nije dijagnostika promjena važeća,znači na kolposkopiju
znači postoji mogućnost da nije sve tako sivo..
malo mi je čudan takav nalaz(cin2) jer prije toga sam imala 2x cin1, i 2 kolposkopije, rekli su mi da je papa takav jer su našli kondilome i unutra, i nakon terapije albothylom došao je papa cin2.
sada čekam slijedeću kolposkopiju, a doktorica mi je rekla da će doktor najvjerovatnije radit biopsiju.
malapravnica is offline  
Old 02.03.2009., 13:11   #1011
Evo mene s još pitanja... imam spiralu, bi li bilo bolje da je izvadim i rješavam se ovih problema ili?...
double is offline  
Old 02.03.2009., 20:48   #1012
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
inace, frendica nutricionistkinja, ima i doktorat, mi je rekla da sad ispituju beta glukan, da je ostalo sve muljaza i da nema nikakvih dobrih svojstava, jedino se on pokazao donekle ok, ali je jos u fazi istrazivanja.
pazi na jetru, ja sam pretjerala i sad imam leziju jetre.
hej ja sam bas pocela piti beta glucan od 600 mg i pijem dvije tablete dnevno... meni ga preporucila jedna dr. ginekolog, rekla mi je da se upravo vratila sa neke konferencije o hpv-u i da su razgovarali o pozitivnim ucincima ovog pripravka u vezi sa nasim problemom... jos mi je rekla da ovdje kod nas bocica kosta oko 60 eur, a da je u njemackoj 20 eur, pa sam zamolila jednog prijatelja da mi donese i to beta glucan kao forte (600 mg) i stvarno kosta 23 eur..
suey da li bi mogla pitati tu frendicu zna li koji je proizvodjac najpouzdaniji za beta glucan jer ih ima vise, a nisma uspijela naci ovaj podatak na netu.... jer bi volila ovo da pijem jos dva mjeseca- tako se preporuca, cini mi se da imam puno vise energije, a bog zna da sam svasta pila, niti jedanputa nisam se osjecala kao sad.... eh koliko ce to imati veze sa hpv i cinom, stvarno mi nije bitno, sasvim sam sigurna da mi nece odmoci i da ce mi pomoci cijelom organizmu, a samim tim posredno i svemu drugom...
sofi is offline  
Old 02.03.2009., 20:54   #1013
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
hej ja sam bas pocela piti beta glucan od 600 mg i pijem dvije tablete dnevno... meni ga preporucila jedna dr. ginekolog, rekla mi je da se upravo vratila sa neke konferencije o hpv-u i da su razgovarali o pozitivnim ucincima ovog pripravka u vezi sa nasim problemom... jos mi je rekla da ovdje kod nas bocica kosta oko 60 eur, a da je u njemackoj 20 eur, pa sam zamolila jednog prijatelja da mi donese i to beta glucan kao forte (600 mg) i stvarno kosta 23 eur..
suey da li bi mogla pitati tu frendicu zna li koji je proizvodjac najpouzdaniji za beta glucan jer ih ima vise, a nisma uspijela naci ovaj podatak na netu.... jer bi volila ovo da pijem jos dva mjeseca- tako se preporuca, cini mi se da imam puno vise energije, a bog zna da sam svasta pila, niti jedanputa nisam se osjecala kao sad.... eh koliko ce to imati veze sa hpv i cinom, stvarno mi nije bitno, sasvim sam sigurna da mi nece odmoci i da ce mi pomoci cijelom organizmu, a samim tim posredno i svemu drugom...

sofi imaš pp

a daj pliz napiši gdje to nabavljaš u njemačkoj da i ja probam nabaviti, ko je proizvođač pa da i ja probam
angell is offline  
Old 02.03.2009., 21:23   #1014
i meni je ginekologica i mag. buhač isto prporučivala taj gulkan al ja kako sam ga pila i nije mi koristio više ga nisam ni uzimala. ja sam pila od kal-a on je navodno jako dobar tako mi je buhač rekla
al baš mi je par puta gin. spomenula da se to ispituje itd uglavnom zaboravila sam sad točno što mi je pričala
meelitaa is offline  
Old 02.03.2009., 22:27   #1015
ma da, a meni je to prijatelj donio, ja stvarno mnemam pojma nista o kupovini, znam samo da je regularno to kupio u apoteci u kelnu.... ja cu nastaviti, mislim da ce to biti ok, zelim jos poceti piti onaj acidosalus i ima da se dovedem u red
a melita o kakvom cesnjaku ti pricas?
jedes ga svjezeg?
sofi is offline  
Old 02.03.2009., 22:35   #1016
Quote:
sofi kaže: Pogledaj post
ma da, a meni je to prijatelj donio, ja stvarno mnemam pojma nista o kupovini, znam samo da je regularno to kupio u apoteci u kelnu.... ja cu nastaviti, mislim da ce to biti ok, zelim jos poceti piti onaj acidosalus i ima da se dovedem u red
a melita o kakvom cesnjaku ti pricas?
jedes ga svjezeg?
ma ne acidosalus forte ti ima češnjak u sebi
a kad ga piješ popiješ čašicu svako jutro koja ima češnjak u sebi
meelitaa is offline  
Old 02.03.2009., 22:44   #1017
hehehehe ma i mislila sam da je tako nesto, ali si me zbunila jednim postom
inace ja obozavam bijeli luk i stavljam ga u sva jela, to je jedan od rijetkih zacina koje moj ludi zeludac moze podnijeti u vecim kolicinama...
sofi is offline  
Old 02.03.2009., 23:20   #1018
ma da, jedini je problem što boca smije biti izvan frižidera max 2 sata. pa je pitanje kako ga prebaciti u sa? meni bilo peglanje nositi priručni frižider pa nisam ni pokušavala...
angell is offline  
Old 03.03.2009., 11:23   #1019
Quote:
double kaže: Pogledaj post
Evo mene s još pitanja... imam spiralu, bi li bilo bolje da je izvadim i rješavam se ovih problema ili?...
da bilo bi bolje da ju izvadiš jer ako imaš kakve promjene koje će trebati sanrati a nalaze se na cervixu onda je bolje da nemaš spiralu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 03.03.2009., 11:26   #1020
Quote:
double kaže: Pogledaj post
Ok, znači čekam sve nalaze. Uh!!
E sad,.. par dana prije briseva mi se pojavilo nešto čudno, do sada nisam imala tih problema, pa ne znam što je.
Inače, svaki mjesec, par dana, bilo ovulacija, ili dani mjesečnice, osjećam umjeren svrab, samo na jednom mjestu (1 cm od ulaza, veličine jagodice kažiprsta). To mi je gin. gledao u 12. mjesecu i nije ništa vidio, sve ok, po njemu. Meni se čini da je malo jača, srvenija boja tu, ali kako mu dokazati? Ja sam kupila Bio-clin i to mažem kad osjetim smetnje (3-4 dana).
Ovaj mjesec, par dana mi se pojavilo kao pahuljice od čokolina, samo bijele boje (ajme opisa!!!), bez mirisa. Jucer sam pri pranju gurnula prst dole, i izvadila masu toga, mislim po cijelom prstu, kao da sam digla nekakve naslage.
Pri vađenju briseva, gin. je to vjerojatno vidio, jer me pitao jesam li što stavljala dole, ali nije ništa komentirao, niti preporučio korištenje nečega.
Je li tko tako nešto imao i šta mi je raditi dok čekam nalaze 4 brisa.?..
Valneahana, hvala i svaka čast na trudu.
po ovome što pričaš imaš upalu i to najvjerovatnije gljivicama,one se manifestiraju bijelim sirastim naslagama,nemoraju imati nikakav miris po sluznici se može ljuštiti koža od njih bAŠ kako si opisala kao listići čokolina

sve u svemu ako si to imala kad su ti radili brseve onda će se na brisevima točno vidjeti što je ali mislim da je gljivica
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:20.