Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2008., 11:06   #61
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
Potpisujem!
I ja ću na svadbi imat pun kufer takvih jer moja svekrva smatra da ''je red da ih pozovemo'' i slični biseri
bunila sam se prvih par dana i vrištala, ali čemu? btw trudna sam i to poprilično, zašto da moj bebač pati radi takvih besmislica, nek si kroje spisak kako žele imat ćemo cigansku svadbu i Bog te veselija...svo zlo bilo u tome....

Što se tiče bisera imamo ih i mi ( ali sad će tek počet pa ću vas izvještavat redovito... ) al nema veze, lažu sebe,ne nas....
najviše cjenim ljude koji kažu: gle nemam novaca i točka! kratko i jasno, the end of the story
ono sto ja nikako ne shvacam....
ako zelis nekog bliskog da ti dode na vjencanje i on nema novaca ne razumijem zasto ta osoba ne bi dosla bez poklona i ne platila svoju stolicu...
to vjencanje se pretvorilo u cisto zaradnjivanje love... nista vise
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:22   #62
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ono sto ja nikako ne shvacam....
ako zelis nekog bliskog da ti dode na vjencanje i on nema novaca ne razumijem zasto ta osoba ne bi dosla bez poklona i ne platila svoju stolicu...
to vjencanje se pretvorilo u cisto zaradnjivanje love... nista vise
Sve 5, ali nisam ja tražila nikog da pokrije svoju stolicu! najbolje da ja kažem: gle ajd ti meni dođi pliz nema veze šta si švorc ja tebe volim ionako...to se podrazumijeva, ali ako su danas takvi običaji da se zna koliko otprilike novaca se daje onda se i ja vodim time, jer tako postupam i sama ne drugim svadbama!
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:04   #63
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
Sve 5, ali nisam ja tražila nikog da pokrije svoju stolicu! najbolje da ja kažem: gle ajd ti meni dođi pliz nema veze šta si švorc ja tebe volim ionako...to se podrazumijeva, ali ako su danas takvi običaji da se zna koliko otprilike novaca se daje onda se i ja vodim time, jer tako postupam i sama ne drugim svadbama!
pa o tom i pricam, nema to veze s prijateljstvom ili ljubavlju, samo se zgrce lova..ko da bi itko propao za tu jednu stolicu?

svadbe sluze samo za skupljanje novaca....... zato i je "obicaj" davanje odredjene kolicine novca..

nije to vecera od 100 kn nego se radi o 100 eura, ako i ljudi su u doba kad nemaju novaca prisiljeni davati mozda i trecinu place za nesto sto cak i nije njihov odabir....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:23   #64
Zasto se sve teme na ovom pdf-u uvijek svedu na "placanje stolice"?
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 14:39   #65
Quote:
Malavida kaže: Pogledaj post
Zasto se sve teme na ovom pdf-u uvijek svedu na "placanje stolice"?
ne citam bas ovaj podforum, samo sam prijetila taj mentalitet koji je po meni neprihvatljiv...

po nekoj logici na svadbu bi se trebali zvati ljudi koje volimo i koje zelimo da dijele s nama to veselje....netko nam kaze da nece doci jer nema novaca a mi - ok

neprihvatljivo...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 15:59   #66
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
ne citam bas ovaj podforum, samo sam prijetila taj mentalitet koji je po meni neprihvatljiv...

po nekoj logici na svadbu bi se trebali zvati ljudi koje volimo i koje zelimo da dijele s nama to veselje....netko nam kaze da nece doci jer nema novaca a mi - ok

neprihvatljivo...
Meni to isto nije jasno... Naravno, bilo bi mi drago da na kraju uspijem kolko-tlko pokriti troškove svadbe, ali zovem ljude koji su mi dragi i zelim s njima to podijeliti, a ako nemaju novaca, pa sto? Puno mi je gore kad netko dođe na svadbu i onda cijelo vrijeme sjedi i ode u ponoc, samo se nadam da mi takvih nece biti. A darovi... Manje vazno.
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 21:04   #67
Quote:
amfibija kaže: Pogledaj post
Puno mi je gore kad netko dođe na svadbu i onda cijelo vrijeme sjedi i ode u ponoc, samo se nadam da mi takvih nece biti. A darovi... Manje vazno.
E sad. Ovo ljeto me napokon stiglo - svadba s koje se nisam uspjela izvući. Bliska bliska prijateljica gdje svi izgovori koje sam već u životu, izbjegavajući bezbrojne svadbe, upotrijebila jednostavno nisu dolazili u obzir. Eto. Idem. Pomirila sam se s tim. Moram ići tražiti glupu haljinu. Mrzim sređivanja. Moram naći ravne cipele koje na nešto liče. Ne volim jesti po noći. Alkohol uopće ne pijem. Kad padne mrak meni se spava. Ne plešem. Uopće. Ništa. Niti dvokorak niti vlakića niti ništa. Zlo mi je od većine glazbe koje se svira na takvim okupljanjima. Ali eto. Idem jer mi je draga prijateljica i ona inzistira na tome. Ali mi se nikako ne ide i neka se samo proba duriti jer ću cijelu večer sjediti i otići što prije... Ljudi su tako smiješni. KAd se udaju - svi moraju voljeti svadbe. Kad dobiju djecu, svi moraju voljeti klince. Ma mislim. Ne ide to baš tako. Pomirite se s tim.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 21:27   #68
Quote:
SamoMaloSebe kaže: Pogledaj post
E sad. Ovo ljeto me napokon stiglo - svadba s koje se nisam uspjela izvući. Bliska bliska prijateljica gdje svi izgovori koje sam već u životu, izbjegavajući bezbrojne svadbe, upotrijebila jednostavno nisu dolazili u obzir. Eto. Idem. Pomirila sam se s tim. Moram ići tražiti glupu haljinu. Mrzim sređivanja. Moram naći ravne cipele koje na nešto liče. Ne volim jesti po noći. Alkohol uopće ne pijem. Kad padne mrak meni se spava. Ne plešem. Uopće. Ništa. Niti dvokorak niti vlakića niti ništa. Zlo mi je od većine glazbe koje se svira na takvim okupljanjima. Ali eto. Idem jer mi je draga prijateljica i ona inzistira na tome. Ali mi se nikako ne ide i neka se samo proba duriti jer ću cijelu večer sjediti i otići što prije... Ljudi su tako smiješni. KAd se udaju - svi moraju voljeti svadbe. Kad dobiju djecu, svi moraju voljeti klince. Ma mislim. Ne ide to baš tako. Pomirite se s tim.
svaka čast. ovo je najrazumniji post na ovom topiku.
i tako isto i ja.
deedeedee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 21:41   #69
Kad počnete sami plaćati svoje svadbe i samostalno i odgovorno planirati zajednički život gdje nema financijera ( uglavnom roditelja) sa strane koji smatraju "da je red pozvati tog i tog",kad budete sami, isključivo od svojih novaca, (uglavnom kredita) kupovali stambeni prostor i kreirali svoju budućnost, onda ćete moći pozvati samo one ljude koje vi želite. Pravim prijateljima i rodbini ne pada na pamet smišljati glupe isprike.

Znam da se ovo mnogima neće svidjeti,al meni je nepojmljivo raditi svadburine gdje svekrvine sestrične nasomburene sjede cijelu večer i samo traže propuste i materijal za trač. A onda te u ponoć cmaču i daju koverte. Fuuj!
Svadba je vaš dan,treba ju slagati da bude bez loših vibri.
Rossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 09:28   #70
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa o tom i pricam, nema to veze s prijateljstvom ili ljubavlju, samo se zgrce lova..ko da bi itko propao za tu jednu stolicu?

svadbe sluze samo za skupljanje novaca....... zato i je "obicaj" davanje odredjene kolicine novca..

nije to vecera od 100 kn nego se radi o 100 eura, ako i ljudi su u doba kad nemaju novaca prisiljeni davati mozda i trecinu place za nesto sto cak i nije njihov odabir....

BRAVO
i ja sam svadbu napravila da potrošim 80 000 kn i nadam se da ću zaradit na mojoj vlastitoj svadbi.

poštedit ću i sebe i sve prisutne nepotrebnih komentara na ovaj i ostale slične postove o ''zarađivanju na svadbama'', ionako smo već off topic...
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:39   #71
Quote:
sandrić kaže: Pogledaj post
BRAVO
i ja sam svadbu napravila da potrošim 80 000 kn i nadam se da ću zaradit na mojoj vlastitoj svadbi.

poštedit ću i sebe i sve prisutne nepotrebnih komentara na ovaj i ostale slične postove o ''zarađivanju na svadbama'', ionako smo već off topic...
naivna si....

kad sam isla na krizmu vec se gledalo da kum, kuma bude netko tko ce imati puno novca..... kako se ne bi gledalo kad se rade svadbe...

to sto ti ne razmisljas tako ne znaci da odredjen, velik postotak ljudi ne misli i radi drugacije ......... tako da je tvoje ismijavanje u najmanju ruku nezrelo
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:43   #72
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ima glupih izgovora, ali zasto se ne pitate zasto ti ljudi ne dolaze? i barem se osjecaju krivima pa smisljaju izgovore.
bio je slican topik na kokosinjcu ili zk
Slično sam i ja pomislila
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 11:53   #73
Quote:
kisikana kaže: Pogledaj post
"Ne želim doći" je sasvim ok odgovor na poziv, iskrenost cijenim. Sva ostala muljanja su mi kretenoidna i ujedno jako zabavna . Evo moja svadba je u "fensi" restoranu pa će svejedno dio ekipe doći na motoru, neš ti problema oko garderobe.
Pa ne mora biti da ljudi ne žele doći, možda im nije sjajna novčana situacija
Doduše, i tada je ok reći otvoreno kakvo je stanje. Mislim, novac je ionako nebitan. Barem bi trebao biti onome čija je svadba. Mislim, pa bitnije ti je valjda da ti najbliži prijatelji budu tamo nego da ti donesu poklon

S druge strane, razumijem i one koji nemaju za poklon.. Takvima je uvijek neugodno doć praznih ruku, kolko god mu ti objašnjavao da ti to nije važno.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:00   #74
nasi dobri prijatelji isto kazu da ne mogu doc, i znamo da je zbog para (neizvjesno je oce li im cer moc na fakultet zbog toga) a mi ih stvarno zelimo na svadbi, to su toliko dobri ljudi da smo im spremni platit i put i smjestaj i sve, ali njima je jednostavno neugodno i spomenut razlog, a kamoli pristat na nasu ponudu..
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:05   #75
Pa da, nije to baš previše ugodno...

Ne znaš kako će čovjek reagirati - ako mu kažeš da ćeš ti sve platiti mogao bi se osjećati bijedno, a ako mu kažeš "ok ne morate onda doći" onda ćeš ti ispasti kao da ti je samo do novca
Doduše, ako ste doista dobri prijatelji ne bi trebalo biti problema.

Rješenje je zapravo raditi samo male svadbe s najbližim ljudima, na nekim ležernim lokacijama
I više domaćom atmosferom, bez skupih poklona i restorana - jer tek tada dolazi do izražaja ono najvažnije, a to je druženje i provod
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:08   #76
je, al oni zive pesto km od nase lokacije.. evo bas cemo im poslat pozivnicu, ili odnit ako budemo stigli, ali ne virujen da ce doc, samo karte ce ih izac 500kn, a to nemaju..
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:21   #77
Ne vidim zašto netko misli da ako mu netko ne dođe na svadbu odmah znači da mu nije stalo, do njih. Ja np. zaista ne volim svadbe, pojam vjenčanja mi je nebitan (živim u divljem braku) i mi se na svu tu gungulu oko toga. Ne volim ni muziku koja se uobičajeno svira na takvim događanjima, ni običaje koji prakticiraju, hrane imam i doma. Ako dođem, provest ću večer u dosadi, na stolici. Kad mi se brat ženio nevista me pitala zašto mene nema na snimci dok se razbijala torta, a ja sam konačno iskoristila priliku da odem u wc jer sam znala da je tada sigurno prazan jer svi gledaju tortu. To ne znači da ne volim brata, nego da me prokleto razbijanje torte zaista ne zanima. Ali svi moji prijatelji znaju to moje razmišljanje pa me najčešće ni ne tjeraju da dolazim. Ako im treba što pomoći prije vjenčanja pomognem. Kako izrađujem nakit nekima ga napravim. Eventualno dođem na ceremoniju, ali u salu me srećom već odavno nitko ne tjera. Sve su to ljudi koje volim, a kako i oni vole mene ne tjeraju me na nešto što mi je tlaka. Poklon kupim prema tome koliko u tom trenutku imam love, ali i kad je jeftiniji nije toster. Kad već nije skupo trudim se da bar ima crtu osobnosti.

Zadnje uređivanje more & dupin : 05.07.2008. at 11:55.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:41   #78
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post

S druge strane, razumijem i one koji nemaju za poklon.. Takvima je uvijek neugodno doć praznih ruku, kolko god mu ti objašnjavao da ti to nije važno.
Upravo na ovo sam ciljala al valjda sam se izrazila nezrelo pa sam ispala materijalist i naivna. Nema veze, sve 5.
__________________
Više neman vrimena za ništa.
sandrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:46   #79
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
naivna si....

kad sam isla na krizmu vec se gledalo da kum, kuma bude netko tko ce imati puno novca..... kako se ne bi gledalo kad se rade svadbe...

to sto ti ne razmisljas tako ne znaci da odredjen, velik postotak ljudi ne misli i radi drugacije ......... tako da je tvoje ismijavanje u najmanju ruku nezrelo
Sa kakvim se ti ljudima družiš?!

Btw radimo svadbu za 74 osobe. Ne očekujemo zaradu a lovu za svadbu imamo. Čak štoviše, kuma je u tolikoj financijskoj gužvi da ću ja biti ta koja će njoj dati kovertu da se izvuče iz sranja . Nekoliko njih će doći bez poklona, jer ipak pravi prijatelji će doći makar i praznih ruku...
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 12:51   #80
Ja sam sad trebala ici na jednu svadbu,ali si mi stavili ispitne rokove u zadnji cas i puno kasnije nego sam mislila da ce biti.Tako da je proslava bas dva dana prije ispita,a izmedju jednog i drugog ima 500km.Bila bih rado isla,ali ne mogu.
Ici ce moj dragi sam,a poklon cemo dati zajedno.
Kad mogu doci,dodjem.Kad ne mogu,ne dodjem (i kazem razlog zasto ne mogu).
Po meni nastane problem s (glupim) izgovorima kad netko odrzava neke odnose reda radi,a tu je moguce da jedna strana razmislja tako,s s druge strane su osjecaji iskreni i tek onda se u vaznim zivotnim situacijama izadje na vidjelo sama srz odnosa.
Mi zovemo sve redom koje mi zelimo zvati.Zovemo ih iskljucivo iz razloga da budu s nama u trenutku kad budemo izgovorili "Da",a ako mogu biti jos i na festi,jos bolje.
Ako uspijemo s poklonima namiriti bar dio restorana,super.Ako ne isto super.
Ako netko ne moze/ne zeli doci,a sta cu mu ja?!Pozvan je.Dalje na meni nije.
Ne znam koliko njih ce odbiti i s kojim izgovorima.Vjerojatno da mi netko kaze nesto od ovih izgovora koje sam ovdje vidjela (ovih glupavih) nasmijala bih se ili bih rekla da netko vrijedja moju inteligenciju.Ako su pozvani s moje strane,pokusala bih vidjeti o cemu se zapravo radi da vidim,ako se moglo nesto srediti.Ali shvacam da je dan vjencanja najvazniji mladencima (i njihovim najblizim) pa ako netko ne dijeli taj entuzijazam,necu suditi.
Mislim da se cesto od jednostavne stvari radi komplicirana.
__________________
svibanj 2009
Malavida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:05.