Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2014., 21:15   #41
Jesam kemičar, ali odgovor će biti nevezan. Dezinfekcija peroksidom tj aktivnim kisikom mjesto klora ti se koristi kod ljudi koji su preosjetljivi na klor. Ja sam nešti kratko isprobavao tu varijantu i iskreno nije mi se baš nešto pokazala. Skoro kao da nisam korstio ništa. Na kraju sam se vratio kloru.

Našvrljano na Alcatelu X popu
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 16:57   #42
Imam bazen od cca 12 m3 zapremnine, kupio sam onaj plutajući dozator i unutra ubacio multifunkcionalnu tabletu od 200g. Na pakiranju tableta piše da je jedna tableta za 25 m3 vode svakih tjedan dana. Da li to znači da bi ja trebao prepoloviti tabletu ili staviti cijelu svakih 14 dana? Da li se treba taj dozator vaditi van iz bazena ili nek stalno bude u vodi?
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 17:06   #43
Točno, prepolovi tabletu, dozator nemoj vaditi, i redovito miješaj vodu, ako bude situacija da se ne možete kupati zbog vremena. Voda voli kisik i mješanje sa zrakom, inače postaje ustajala.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 17:11   #44
Filter pumpa radi stalno osim kad se kupamo. Jel dovoljno tretirati vodu samo sa tim tabletama? Još ću si nabaviti onaj komplet pribora sa skimmerom i usisavačem za očistiti dno i stranice. Prije sam imao neke male bazene od 3-4 kubika pa se voda mjenjala svakih 2 tjedna i stavljao sam samo Izosan granulat prema specifikaciji ujutro i navečer i prekrivao bazen redovno ali tad nisam znao da je visok pH problem (kod mene je voda tvrda). S čim je najbolje ispitati razinu pH?
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 17:35   #45
Ja niti ne mjerim pH, samo redovito dodajem tablete protiv algi i održavanje pH. Niti ga ne pokrivam, ali redovito vadim i usisavam sve što je upalo unutra. Kad već ima taloga na dnu, operem ga, napunim i to drži opet neko vrijeme.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje champ : 22.06.2016. at 17:48.
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 11:36   #46
Nabavio sam one trakice za mjerenje pH vrijednosti ali nisu baš precizne, imaju onu kartu pa uspoređuješ boje i ne može se precizno izmjeriti pH nego okvirno. Meni je pokazalo da je pH oko 8. E, sad, ja koristim one multifunkcionalne tablete kako sam i napisao prije i u njima navodno ima algicida, klora, pH regulator, flokulant ali izgleda da to nije baš dovoljno. Sad me zanima mogu li kombinirati te tablete sa pH minus granulatom?
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2016., 12:35   #47
Možeš. U biti ti one i jesu više za održavanje koncentracije klora i pH. Ali sam pH i klor moraš prvo dobiti s ovim u prahu.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 20:33   #48
Drugu sezonu koristim montažni okrugli bazen s metalnim okvirom, prije smo koristili one na napuhavanje ruba... Na dvorištu ima mjesta, ali teren je pod blagim padom, taman dovoljno za probleme... Nakon punjenja vodom, bazen polako počne "teči" nizbrdo, tj. stupovi se nagnu.

Za ovu sezonu je prekasno, ali sljedeću planiram dočekati sa betonskom podlogom bazena, naravno vodoravnom.

Sad razmatram što bi bilo najbolje kao čvrsta podloga? Izlivena armirano-betonska ploča, tlakovci, kupljene ploče 40x40... ?. Jasno da ispod toga ide iskop, drenaža, nabijeni šoder...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 18:43   #49
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Drugu sezonu koristim montažni okrugli bazen s metalnim okvirom, prije smo koristili one na napuhavanje ruba... Na dvorištu ima mjesta, ali teren je pod blagim padom, taman dovoljno za probleme... Nakon punjenja vodom, bazen polako počne "teči" nizbrdo, tj. stupovi se nagnu.

Za ovu sezonu je prekasno, ali sljedeću planiram dočekati sa betonskom podlogom bazena, naravno vodoravnom.

Sad razmatram što bi bilo najbolje kao čvrsta podloga? Izlivena armirano-betonska ploča, tlakovci, kupljene ploče 40x40... ?. Jasno da ispod toga ide iskop, drenaža, nabijeni šoder...
.. uu prevec posla to! ja samo splanirala, zravnala zemlju, jedan veliki tepih pod bazen, scako proljece teren je ozelenjen, tepih gore! i to je to!!
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 18:53   #50
Djurdjica, jako dobro poznat mi je takav način, trava se oporavi, stavi se podloga... Ali kod većih bazena s dubljom vodom to nije dovoljno dobra podloga, oni su osjetljivi na te nagibe.

Mislim da ću angažirati zidare, spreman sam odvojiti koju tisuću kuna, i to riješiti malo kvalitetnije.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 22:13   #51
Pa onda izgradi bazen a ne toliko posla oko montažnog

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 22:25   #52
Ne pada mi na pamet graditi bazen... Ovaj s metalnim okvirom montira se za pola sata, u blizini imam hidropak, tako da je voda praktički besplatna.

Kad mi je voda pretopla, jednostavno je osvježim sa hladnom vodom iz zemlje. Savršen bazen za malo novca, i još bolje osvježenje u vrelim ljetnim danima. Treba mi samo vodoravna čvrsta podloga, i to ću riješiti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 09:51   #53
Arrow čiščenje bazena

imam bazen od 3 kubika,i bunar iz kojeg ga punim,(probao kubik po kubik)..al uvijek se nataloži pijesak i mulj.kako ga najlakše očistiti.Probao sa spužvom,polako,u kantu,al ostane
jan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2016., 14:48   #54
Složi si filter. Najbolje od kvarcnog pjeska, njega samo kontra ispereš kad se krene zaštopavati.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 16:41   #55
Na dno bazena s vremenom se nataloži svašta, od prašine, pijeska, mušica.. a bazenska pumpa to neće povući do filtera.

Za usisavanje po dnu ja koristim pumpu za pretakanje vina. Usisno crijevo zavezano je uz štap kojeg mičem po dnu, i za 10-tak minuta sve sa dna ispumpano je van. Nakon toga dotočim svježu vodu, i tjedan dana sam miran
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 17:51   #56
Gle niti jedan sustav filtera nije zamjena za čišćenje i održavanje bazna. A i ja sam skužio da mu je ta bunarska voda puna pjeska koji se onda taloži u bazenu. A ako ju prije toga propusti kroz filter bude se pročistila.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 22:05   #57
pomoc!!

kupili smo bazen 3600 l,kupili sve što treba uz to i,napunili i drugi dan boja obojana ,zeleno smeća,tamna,bljak
mislila sam možda previše algicita li nečega pa ispraznili vodu i stavili novu,ovaj put sam stavila samo malo klora u granulama,,ali zacas opet ista stvar...... malo sam surfala i saznala da je to reakcija klora na bunarsku vodu,vjerovatno ima previše metaka i željeza u njoj ,pa oboji vodu...e sad dal se može to spasiti nekako??? vidla sam da ima neko sredstvo metal ex ali nigdje ga nema za kupiti ,ili bi trebala napraviti
hiperkloraciju a nemam pojma i nemogu naci kako se radi,pa ako neko zna pomagajte,plis

Obojana voda

Opis: Kod prvog kloriranja voda u novo napunjenom bazenu postane plava, smeđa ili crna.

Uzrok: Voda sadrži željezo, mangan ili bakar, koji zbog klora u vodi oksidiraju.

Riješenje:
1. Povisimo pH na 7,6.
2. Obavimo Hiperkloraciju
2. Dodavamo svježu vodu
3. Filter neka neprestano dijeluje. Sloj filtriranog pijeska je potrebno isprati
4. Usisivačem odstranimo naslage na dnu bazena.
__________________
divno je biti nekome netko....
mama3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 10:09   #58
Zeleno smeće, tamna bljak? Nisi baš najbolje opisala probleme, mislim da se radi o zelenim algama zbog lošeg održavanja vode.

Dva mjeseca je kod mene napunjen bazen, bez ijedne alge. Koristim one velike tablete na bazi klora, koje imaju antibakterijsko djelovanje, i reguliraju pH da se voda ne ukiseli.

U plovku stalno ima komad takve tablete, i nema greške. A voda je iz zemlje, tvrda sa otopljenim mineralima, metalima u tragovima..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 11:34   #59
Kaj se ciscenja bazena tice, na stranici br. 2 je moj opsirni post ..evo djela starog posta:
evo kak ja čistim dno bazena..

"talog se brzo nakupi .. ovo vam je moj pomni i "stručni opis"

udjem u bazen.. lagano.. nogom kaj po gasu automobila, polako dobijem sve smeće na jednu hrpu ... crijevom za vodu povućem , vodu iz bazena kao da vućem vino  ... kad voda poćne kroz crijevo istjecati tada početkom crijeva usisam onaj talog...
sve se mirno mora raditi da se voda ne uzburka .... eto..."

jucer sam to radila, bazen cist kao netom punjen

ps.. za pol sata ove igrice po bazenu, sve gotovo!!
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 12:06   #60
Pumpa taj posao usisavanja taloga obavi bolje i dosta brže. Meni je dovoljno 10-tak minuta za usisavanje cijelog bazena..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.