Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2016., 12:33   #61
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Zeleno smeće, tamna bljak? Nisi baš najbolje opisala probleme, mislim da se radi o zelenim algama zbog lošeg održavanja vode.
..
zeleno smeđa,krivo sam napisala

nije stvar u algamama,bazen samo tek napunili i stavila klor i voda se zacas obojala,nismo se ni kupali.....znam ja u čemu je problem,to je reakcija klora na nekloriranu vodu i voda je ocito puna metala pa je pustila boju,voda je ph ispravna i sve ,samo ružne boje ,ja bi htjela sad izvući van te metale ali neznam kako ? Mislila sam da je neko imao slican problem pa da mi pomogne ako zna kako.....
__________________
divno je biti nekome netko....
mama3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 13:08   #62
Kod mene je isto neklorirana voda iz zemlje, ali nema reakcije na klor, savršeno je bistra.

Preostaje ti pješčani filter, sa slojem aktivnog ugljena. Takvi filteri u prodaji su jako skupi, mogu se napraviti doma u SSM izvedbi. Ljudi koriste na pr. okrugle plastične kante od boja za zid, i slično.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 13:13   #63
pumpa ..

Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Pumpa taj posao usisavanja taloga obavi bolje i dosta brže. Meni je dovoljno 10-tak minuta za usisavanje cijelog bazena..


... sve pet! pumpa!! ... aliiiili ja necu jos i pumpu kupovati kad mi je ovo zabava

...
.. ipak sam ja penzionerka

P.S.


aj.. podsjetite me kak umetnem sliku, gdje ocitam url slike, pozabila sam
__________________
Što mogu danas ne ostavljam za sutra, nego za . prekosutra ..
djurdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 15:02   #64
Postoji "bezbroj" sajtova za slike, ovaj bi morao biti jednostavan...

http://www.zaslike.com
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 23:24   #65
Vecer ljudeki....

Eto par pitanca...mislila sam da sam spremna no eto ocito nisam... :-(

Kupili bazen od 5.621l...s pumpom...uz to kupili pokrivku,klor u granulama,tekucinu za bistrenje vode,tekucinu protiv algi i ph trakice...

Pa ajmo ispocetka....

Napunili ga u sub.i tada napravili onu "sok terapiju klorom"...
Danas ulili za zamucenu vodu (manje od propisane doze i ono protiv algi)...

Danas kada su klinci izasli iz vode prilicno puno je taloga ostalo (ovih par dana nismo primjetili)...cistimo pumpom svaku vecer oko 4h....no imam osjecaj da ta pumpa bas nista ne napravi...

Imate li kakav savjet?.

Hvala...
bucikaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 07:50   #66
To ćeš morati skupiti mrežicom za bazene. Pumpa filtrira vodu ali ne može dignuti ovo smeće sa dna. Pogotovo jer ovi setovi na napuhavanje, montažni i sl imaju i usis i povrat vode sastrane a ne na dnu tako da krupnije smeće (koje ne pluta) ostane na dnu.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:46   #67
Imam bazen od 13 kubika, koristim multifunkcionalne tablete 5 u 1 i pH(-) granulat, imam skimer ali sa mrežicom svaki dan pokupim smeće sa površine, a svaki treći dan usisavam smeće sa dna. Voda je sada oko mjesec i pol dana i sve 5, pH održavam na nekih 7.5, kamenca skoro da i nema, ali primjetio sam da je voda postala malo bijela ili blijedo žućkasta. Nije jako ali primjeti se. Šta je to u pitanju i kako da izbistrim vodu?
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:55   #68
Ajd pogledaj popis što si sve izbacao u taj bazen u tih mjesec i pol. Prije ili kasnije se kruti ostatak od tableta ili kemikalije mora vidjeti na boji vode i svega.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:00   #69
Pa nisam ništa bacao posebno osim plutajućeg dozatora sa 200g tabletom koju stavljam svaka 2 tjedna jer toliko joj treba da se otopi, i 2 puta sam stavio ph minus granulata po 350-400g kada je pH bio oko 8 i smanjio sam ga time na 7.5. Eto to je sve šta sam stavljao. Jel mogu ikako izbistriti vodu ili da je ispustim i stavim novu?
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 22:57   #70
Quote:
bpodnar kaže: Pogledaj post
Imam bazen od 13 kubika, koristim multifunkcionalne tablete 5 u 1 i pH(-) granulat, imam skimer ali sa mrežicom svaki dan pokupim smeće sa površine, a svaki treći dan usisavam smeće sa dna. Voda je sada oko mjesec i pol dana i sve 5, pH održavam na nekih 7.5, kamenca skoro da i nema, ali primjetio sam da je voda postala malo bijela ili blijedo žućkasta. Nije jako ali primjeti se. Šta je to u pitanju i kako da izbistrim vodu?
A kojim nacinom "usisavas"?

Ja talog s dna jucer uzela mali slauf povukla vodu kroz njega i hodala po bazenu kupila i ispustala van bazena...
Provela skoro 2h cisteci...otpale mi noge ,kicma,ruke...

Je da se ocistilo ali krepala skoro...
bucikaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 23:32   #71
Imam usisavač tj. štap teleskopski na kojeg montiram razne nastavke usisavač, mrežicu...
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:31   #72
Quote:
bpodnar kaže: Pogledaj post
Imam usisavač tj. štap teleskopski na kojeg montiram razne nastavke usisavač, mrežicu...

Ufff...meni je ovak tlaka jer prakticki slaufom hodam po bazenu i skupljam zmazanocu i za to mi treba 1.5-2h... :-/
I jos mi hrpu vode iscuri vanka...

I jos jedna stvar te zmazanoce na dnu nema...sve dok ne ulijem tekucinu za bistrenje vode...i imam osjecaj koda da ta tekucina svu zmazanocu samo "rastopi"i spisti na dno...dal'je to moguce???
bucikaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:37   #73
Moguće je kako ne, to je od flokulanta, prljavština, alge i ostalo se skuplja u krute čestice koje padaju na dno. Ima na web shopu taj čitavi set za održavanje bazena, dobiješ skimmer, taj aluminijski štap od 3 metra, mrežicu za površinsko smeće, glavu usisavača sa filterom i crijevom od 4 metra cca. Oko 700kn to košta u kompletu, ali to ne kupuješ svake godine i stvarno se isplati za tako manje bazene.
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:43   #74
Za čišćenje dna bazena ja sam kupio dodatno savitljivo crijevo od 5 metara gdje sam jedan kraj spojio u rupu bazena gdje pumpa vodu usisava, a na drugi sam spojio onu četku.
I to je to.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:53   #75
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Za čišćenje dna bazena ja sam kupio dodatno savitljivo crijevo od 5 metara gdje sam jedan kraj spojio u rupu bazena gdje pumpa vodu usisava, a na drugi sam spojio onu četku.
I to je to.

I taj dio sam probala pa mi voda nece curiti u pumpu.... :-(
bucikaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 12:55   #76
Quote:
bucikaaa kaže: Pogledaj post
I taj dio sam probala pa mi voda nece curiti u pumpu.... :-(
Meni je funkcioniralo i to dosta dobro.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:06   #77
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Meni je funkcioniralo i to dosta dobro.

Aj probaj meni plavusi objasniti...

Ja sam probala ovako..

Znaci pumpa ima dvije cijevi...

Jedna se spaja na gornji rupu a druga u donju u kojoj se voda vraca...
E sada ja sam probala na tu gornju (u kojoj se voda uzima)
Spojiti sa nutarnje strane crijevo duzine nekih 2m i voda nije htjela ici...
bucikaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 20:23   #78
Trik je u tome da moras potopiti to crijevo od usisavaca da u njemu nema zraka I onda ga spojis na taj dolaz samo sto moras imati plasticni nastavak koji se ubode u taj usis a koju inace dobijes u kompletu sa skimerom. Mozda zvuci komplicirano ali treba samo imati aparaturu I postovati zakone fizike. Ako staviš samo crijevo bez filtera na njemu onda ti se jako brzo zapuni kartonski ulozak u samoj pumpi
bpodnar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:54   #79
Pozz, ja imam Intex Bazen 366x76 cm, i imam problema sa algama, voda mi pozeleni jako brzo.

Kupio sam algicid, ispustio vodu i stavio novu i odma algicid unutra, nije proslo ni 4 dana voda opet pozelenila.

Imam i tablete klora i zanima me dali su bolje tablete + algicid ( mada pise na algicidu da se ne smije sipat ako je voda klorirana ) ili je bolje algicid + izosan i koji omjer i kako cesto sta od ovoga koristit ?

Pumpa mi radi 24/7 i svaki dan prosetam u bazenu u krug da napravim vir da mi skupi prljavstinu na sredinu i izbacim to van sa crevom za vodu ( prirodnim padom ).

Filter cistim svaki dan, nekad i 2/3 puta.

Hvala unaprijed.
mlukac89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:11   #80
Da li je u pitanju bunarska voda?
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.