Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 00:14   #41
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
u pravu si,svadba se radi prema mogučnostimamoje su mogučnosti nikakve,moji su rastavljeni,tate ima,ali ga nema,tako da moja mama financira moje doma što će svati doći.ja nisam htjel tolike svatove prvesntven jer imma sina od 7 god iz jedbe veze koja je propala,pa mi je malo glupo ja u vjenčanici a imam djete,možda sam staromodna ne znam.on,on,on,on je htjero toliku svadbu,ali onda sma mu rekla,živa istina:ako želiš toliku svadbu ti češ i financirat,i bogme tako i je,on sve plača pa i moju vjenčanicu
Pliz; fakat nisam mislila ništa loše...
Znam kako ti je... O vjeruj mi; ja sam imala sranja na kvadrat zbog sličnih odnosa (osim što nemam dijete..)...
Zato sam na vjenčanju imala cca svojih 20 gostiju od ukupnih 100...
Ja se tebi iskreno divim; ali iskreno...
Da nisam mogla platiti svaku "svoju" stolicu, cvijeće, da nemam tako dobru frendicu dizajnera / frizera / tango učiteljicu sleš dizejnera šuza - iskreno... Otkazala bih sve dok ne skupim lovu za svoj dio...
Ali ja sam totalno aut of spejs; nisam ti ja primjer onoga kako nešto treba biti.

Opusti se; čeka te bebica....
S tolikim brojem gostiju - nema šanse da se ne pokrijete.
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:14   #42
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Ma gle, mogu reći da pokušavam skužiti način razmišljanja; većina poznanica što su se poudale su išle na "omotnice".

Ja tako ne bih mogla; ništa osobno.

Ako nemam love - ne radim pir.
Dakle, da se ubacim u diskusiju. Mi smo odlučili svima koji nas otvoreno pitaju da li želimo konkretni poklon ili kovertu reći da želimo novac. Nije da nemamo dovoljno novaca za otplatiti vjenčanje nego jednostavno nam od poklona ništa ne treba. Mikrovalnu, perilicu, usisavač i slične stvari već imamo jer živimo u poptuno namještenom stanu a hrpa slika nam nikako ne treba na zidu tako da smo zaključili da je najbolje reći ljudima (isključivo onima koji nas to pitaju) da nam poklone novce pa ćemo si mi sami eventualno kupiti npr. noviji ormarić za kupaonicu ili nešto slično šta ne možeš reći nikome od uzvanika da ti pokloni. I nema mi smisla da netko potroši, reć ću ovako bezveze - 500 kn na vazu koja je meni npr. čisti kič i nikada je neću koristiti kad se ti novci mogu puno pametnije potrošiti.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:15   #43
Bitno da ti i budući imate dovoljno razumijevanja i ljubavi za budućnost.[/QUOTE]

uh hvala ti,on bogme ima jako puno razumijevanja,moja ga je kuma pitala nekidan na čemu je on,jer njemu je sve kao da je na valovimasamo s enjiše i sve se da rješiti..samo čekam da rodim,pa da ga vidim u ulozi
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:17   #44
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
daj ne zezaj me,joj znaj d aću te se sjetiti na svadbi,ma sjetit ću te se kad budu po mene dolazili,joj jel te strah?
ma nije me strah samo sam jaaaako uzbuđena
ali, jedva čekam....baš se veselimo ja i dragi....

nego, mislim da bebici neće smetati jedno pivo koliko joj smeta tvoj stres, zato be cool
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:19   #45
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Pliz; fakat nisam mislila ništa loše...
Znam kako ti je... O vjeruj mi; ja sam imala sranja na kvadrat zbog sličnih odnosa (osim što nemam dijete..)...
Zato sam na vjenčanju imala cca svojih 20 gostiju od ukupnih 100...
Ja se tebi iskreno divim; ali iskreno...
Da nisam mogla platiti svaku "svoju" stolicu, cvijeće, da nemam tako dobru frendicu dizajnera / frizera / tango učiteljicu sleš dizejnera šuza - iskreno... Otkazala bih sve dok ne skupim lovu za svoj dio...
Ali ja sam totalno aut of spejs; nisam ti ja primjer onoga kako nešto treba biti.

Opusti se; čeka te bebica....
S tolikim brojem gostiju - nema šanse da se ne pokrijete.
ma neeeeeeeeeee ne mislim ja ništa da si ti loše rekla,ali jbg ja sam rekla kakva je moja situacija,imam djete koje on neizmjerno cjeni,a mali ga voli kao svoga oca..i jednostavno ja nemam za te svatove,to sma rekla i njegovim roditeljima.citiram moju mamu:ja plačam sve skupa sa željkom ( to je njen muž),ti ćeš biti dostojanstveno ispračena i svati će biti dostojanstveno posluženi.ostalo je na budučem zetu

meni nije bed nikakvu jer ja sma njemu rekla,i on s e stime složio
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:21   #46
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Dakle, da se ubacim u diskusiju. Mi smo odlučili svima koji nas otvoreno pitaju da li želimo konkretni poklon ili kovertu reći da želimo novac. Nije da nemamo dovoljno novaca za otplatiti vjenčanje nego jednostavno nam od poklona ništa ne treba. Mikrovalnu, perilicu, usisavač i slične stvari već imamo jer živimo u poptuno namještenom stanu a hrpa slika nam nikako ne treba na zidu tako da smo zaključili da je najbolje reći ljudima (isključivo onima koji nas to pitaju) da nam poklone novce pa ćemo si mi sami eventualno kupiti npr. noviji ormarić za kupaonicu ili nešto slično šta ne možeš reći nikome od uzvanika da ti pokloni. I nema mi smisla da netko potroši, reć ću ovako bezveze - 500 kn na vazu koja je meni npr. čisti kič i nikada je neću koristiti kad se ti novci mogu puno pametnije potrošiti.
tako je,zato i ja smatram da je bolje novac,prvenstveno jer nemamo još svoj krov ( a uskoro će s e i to promjeniti),a snovcim možemo napraviti ono što nama je neophodno,prvenstveno je bebica na prvom mjestu
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:22   #47
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ma nije me strah samo sam jaaaako uzbuđena
ali, jedva čekam....baš se veselimo ja i dragi....

nego, mislim da bebici neće smetati jedno pivo koliko joj smeta tvoj stres, zato be cool
uh javit ću ti se,odmah poslije vjenčanja,i naravno sa cifrom
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:29   #48
po meni je izjava da s 240 ljudi zelis pokriti salu smijesna i laz je, svadbe u slavoniji s toliko ljudi rade se kako bi se prikupio novac, iz nijednog drugog razloga....
to je business, nista vise

ako nema novaca trebala si napraviti svadbu od 50 ljudi, koje zapravo poznajes
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:32   #49
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
tako je,zato i ja smatram da je bolje novac,prvenstveno jer nemamo još svoj krov ( a uskoro će s e i to promjeniti),a snovcim možemo napraviti ono što nama je neophodno,prvenstveno je bebica na prvom mjestu
Ne vidim zašto bi ljudima trebalo biti neugodno reći da bi radije kovertu nego klasični poklon. Pa to je nekada bilo kao ono treba pokloniti set tanjura ili nove ručnike ali danas se to hvala Bogu promjenilo i više se ne moraš prenemagati kako ti je posteljina s npr. tigrastim uzorkom (nek se ne uvrijede oni koji ga vole ) prelijepa dok ćeš je već sljedeći dan potrpati negdje duboko u ormar i čuvati samo zato jer je eto - vjenčani poklon. Ako već planiraju potrošiti novce na poklon neka ga jednostavno spreme u kovertu i mislim da možeš biti siguran da će se to mladencima najviše svidjeti. Osobno i sama najradije dajem novce jer mi je bezveze trošiti vrijeme na traženje nečega što mladencima uopće ne treba. U tvom slučaju, kada još nemaš rješeno stambeno pitanje pogotovo dobro dođe svaka kuna.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:35   #50
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
po meni je izjava da s 240 ljudi zelis pokriti salu smijesna i laz je, svadbe u slavoniji s toliko ljudi rade se kako bi se prikupio novac, iz nijednog drugog razloga....
to je business, nista vise

ako nema novaca trebala si napraviti svadbu od 50 ljudi, koje zapravo poznajes
da budem jasnija,sa moje strane će doći svega 45 ljudi,i to samo nekolicina familije sa mamine strane moj prijatelji najbliži,jer su moji rastavljeni već 20 godina,a tatina familija ne mari za nas od tada.tako da s njegove strane neće nitko doći,a ostali gosti su svi sa zaručnikove strane.a hvala bogu ima ih ko u priču,što sa svekrvine strane što sa svekrove strane,a pošto će moj budući u petak napuniti 34 godine njegovi svi prijatelji i prijateljice su su braku,i oni su svi pozvani jer je i on svima njima bio.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:38   #51
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
da budem jasnija,sa moje strane će doći svega 45 ljudi,i to samo nekolicina familije sa mamine strane moj prijatelji najbliži,jer su moji rastavljeni već 20 godina,a tatina familija ne mari za nas od tada.tako da s njegove strane neće nitko doći,a ostali gosti su svi sa zaručnikove strane.a hvala bogu ima ih ko u priču,što sa svekrvine strane što sa svekrove strane,a pošto će moj budući u petak napuniti 34 godine njegovi svi prijatelji i prijateljice su su braku,i oni su svi pozvani jer je i on svima njima bio.
pa naravno da ces zvati prijatelje, al ovo... sto sa svekrvine sto a svekrvove strane jel se zenis ti il se zene oni?

al dobro, oni placaju, pa mogu raditi sto zele, jebi ga
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:38   #52
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi ljudima trebalo biti neugodno reći da bi radije kovertu nego klasični poklon. Pa to je nekada bilo kao ono treba pokloniti set tanjura ili nove ručnike ali danas se to hvala Bogu promjenilo i više se ne moraš prenemagati kako ti je posteljina s npr. tigrastim uzorkom (nek se ne uvrijede oni koji ga vole ) prelijepa dok ćeš je već sljedeći dan potrpati negdje duboko u ormar i čuvati samo zato jer je eto - vjenčani poklon. Ako već planiraju potrošiti novce na poklon neka ga jednostavno spreme u kovertu i mislim da možeš biti siguran da će se to mladencima najviše svidjeti. Osobno i sama najradije dajem novce jer mi je bezveze trošiti vrijeme na traženje nečega što mladencima uopće ne treba. U tvom slučaju, kada još nemaš rješeno stambeno pitanje pogotovo dobro dođe svaka kuna.
naravno to i ja kažem,moja mama i njen muž nam planiraju kupiti na kredit spavaču sobu,ali smo joj rekli da s time pričekaju,jer kad dobijem sad odštetu do kraja godine kupit ćemo stan,i nek nam tada kupe sobu,a ne sada.jer kuda ćemo mi s tom sobom,a tako mislim i za darove ostale
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:40   #53
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa naravno da ces zvati prijatelje, al ovo... sto sa svekrvine sto a svekrvove strane jel se zenis ti il se zene oni?
ženimo se on i ja,ali kažem ti da je njihova familija velika,i oni su svima bili u svatovima,a najviše će doći prijatelja sa zaručnikove strane.da su moi roditelji skupa,i da je situacija drukčija,ne mogu si ni zamisliti koliko bi ih tada bilo u svatovima,bože sačuvaj
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:41   #54
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
svadbe u slavoniji s toliko ljudi rade se kako bi se prikupio novac, iz nijednog drugog razloga....
to je business, nista vise
ma stvarno?

Lyysssyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:43   #55
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
jeste.3.10.ajme kakvu tremu imam pa ovo nije istina,bila sam hladna ko špricer do prije 3 dana,a sad sam ko igla.imam osječaj da ću se onesvejetiti.beba mi se vrti u stomaku od nervoze nenormalano,a termin za bebu mi je 1.1. pravo na novu godinu.da smo planirali ne bi pogodili bolji datum

sad si ušla u to. onda neka voda nosi. starci su još k tome platili.. imaš bebu u trbuhu , pa daj!
ako nisi htjela svatove, ne bi ih imala, a on hoce, pa u toj situaciji se rade kompromisi,
a kompromis izmedju malih i velikih svatova nije 240 ljudi.
ako stvarno imas probleme s nervozom i beba ti se od toga svega vrti u trbuhu, razgovaraj s muzem, a ne da racunas na forumu.
__________________
...sve smo blize istini i tuzi sto smo blize slijedecoj litri....
pjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:43   #56
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
pa naravno da ces zvati prijatelje, al ovo... sto sa svekrvine sto a svekrvove strane jel se zenis ti il se zene oni?

al dobro, oni placaju, pa mogu raditi sto zele, jebi ga
je oni plačaju,i zovu koga hočeju,ali vjeruj mi da za svaki detalj njegova mam zove mene i sv eme pita kako želim,bez obzira što oni plačaju,boja svatovska je kako sma ja rekla,ama baš sve je po mojoj želi osim što ima toliko gostiju,,to nisma željela,ali jbg,uvijek nešto
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:46   #57
Quote:
pjena kaže: Pogledaj post
sad si ušla u to. onda neka voda nosi. starci su još k tome platili.. imaš bebu u trbuhu , pa daj!
ako nisi htjela svatove, ne bi ih imala, a on hoce, pa u toj situaciji se rade kompromisi,
a kompromis izmedju malih i velikih svatova nije 240 ljudi.
ako stvarno imas probleme s nervozom i beba ti se od toga svega vrti u trbuhu, razgovaraj s muzem, a ne da racunas na forumu.
ma ja s njim draga svaki dan razgovaram o tome,i samo mi kaže;bebo ti su poludila,prestani se briniti i čuvaj našu bebicu.
ali eto padne mrak ja legnme pa razmišljam,a šta ću kad smo mižene takve,ne sve pardon
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:46   #58
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Dakle, da se ubacim u diskusiju. ....
Jooooj!!!
Nemojte me tjerati da pišem ko u pačjoj školi.
Sasvim razumljivo je ovo što pričaš.
Ista stvar je bila kod nas.
Živimo skupa dvije godine - što će mi pegla / toster etc?! - Ako to nisam u dvije godine stekla onda ježi ga.
Tako smo na piru kao poklon dobivali omotnice.
I iskreno bilo mi je fakat bed kad su me frendovi pitali: što želiš na poklon. Iskreno ful bed...
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:47   #59
hahhaa sad tek vidim da pola slova progutam dok vam pišem,hahahah
ali to je samo zato jer sam se tako namjestila na krevetu zbog stomaka pa brzo tipkam,i fulam pola slova ))
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:51   #60
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
je oni plačaju,i zovu koga hočeju,ali vjeruj mi da za svaki detalj njegova mam zove mene i sv eme pita kako želim,bez obzira što oni plačaju,boja svatovska je kako sma ja rekla,ama baš sve je po mojoj želi osim što ima toliko gostiju,,to nisma željela,ali jbg,uvijek nešto
Ali koliko se ja sjećam, ti nisi htjela svatove od 240, nego od 10 ljudi.
__________________
...sve smo blize istini i tuzi sto smo blize slijedecoj litri....
pjena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.