Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2009., 00:52   #61
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
ma ja s njim draga svaki dan razgovaram o tome,i samo mi kaže;bebo ti su poludila,prestani se briniti i čuvaj našu bebicu.
ali eto padne mrak ja legnme pa razmišljam,a šta ću kad smo mižene takve,ne sve pardon
Točno tako, ne sve.
__________________
...sve smo blize istini i tuzi sto smo blize slijedecoj litri....
pjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 00:58   #62
Quote:
pjena kaže: Pogledaj post
Ali koliko se ja sjećam, ti nisi htjela svatove od 240, nego od 10 ljudi.
da,ja sam htjela da imamo svatove samo kumovi roditelji i to je to,prvenstveno zato jer već imam djete makar nisma bila u braku,pa mi je to sve nekako.i još bez novaca,međutim on nije htjeo ni čuti,on je rekao da će on platiti sve i ja neka ne brinem
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:01   #63
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post
Živimo skupa dvije godine - što će mi pegla / toster etc?! - Ako to nisam u dvije godine stekla onda ježi ga.
Tako smo na piru kao poklon dobivali omotnice.
I iskreno bilo mi je fakat bed kad su me frendovi pitali: što želiš na poklon. Iskreno ful bed...
A ja shvatila da si općenito protiv omotnica. Onda se slažemo, niti ja nisam za veliko vjenčanje ako se imalo dvoumiš hoćeš li kasnije morati uzeti kredit da ga platiš.
Ma ja bez problema kažem (onima koji to pitaju) da nam ništa od tih "sitnih" stvari ne treba i da poklone novce pa ćemo si mi sami kupiti npr. predsoblje ili novi stolić u dnevnom boravku koji je preskup da ga netko sam pokloni. Ovako ćemo skupiti novce s kojima ćemo moći kupiti ono šta nam stvarno treba ali je skuplje od prosječnog poklona. Uostalom, zovemo samo najbliže prijatelje i rodbinu kojima mi nije bed reći ništa pa ni to da mi poklone novce. Druga je stvar kada zoveš ljude s kojima moraš paziti što ćeš i na koji način reći.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:04   #64
Quote:
Lyysssyyyy kaže: Pogledaj post
ma stvarno?

da,a cijelo selo se zove iz ljubavi prema ljudima, pretpostavljam..uz naravno, skrtarenje na svemu pri pripremi svadbe..

ne znam cemu iscudjavanje.. kao da se to ne zna
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:07   #65
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
A ja shvatila da si općenito protiv omotnica. Onda se slažemo, niti ja nisam za veliko vjenčanje ako se imalo dvoumiš hoćeš li kasnije morati uzeti kredit da ga platiš.
Ma ja bez problema kažem (onima koji to pitaju) da nam ništa od tih "sitnih" stvari ne treba i da poklone novce pa ćemo si mi sami kupiti npr. predsoblje ili novi stolić u dnevnom boravku koji je preskup da ga netko sam pokloni. Ovako ćemo skupiti novce s kojima ćemo moći kupiti ono šta nam stvarno treba ali je skuplje od prosječnog poklona. Uostalom, zovemo samo najbliže prijatelje i rodbinu kojima mi nije bed reći ništa pa ni to da mi poklone novce. Druga je stvar kada zoveš ljude s kojima moraš paziti što ćeš i na koji način reći.
ja sam pričala sa budučim mojim,i on svima prijateljima kad je bio u svadbi,dao je 500kn,jednom nije bio na svadbi jer je bio na putu,tako da je poslao mami a mama je njegova odnjela novac,do sad su nas svi pitali što nam odgovara,tako da s enadam kako kažu;ono što recimo darivaš,to ćeš dobiti natrag,tako ako bude tako bit će super od njegovih prijatelja,ja sma bila svega na 3 svadbe u životu
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:09   #66
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da,a cijelo selo se zove iz ljubavi prema ljudima, pretpostavljam..uz naravno, skrtarenje na svemu pri pripremi svadbe..

ne znam cemu iscudjavanje.. kao da se to ne zna
mi bogme ne škrtarimo,a to što će biti toliko ljudi,nije moja ideja i protiv toga ne mogu,netko ima familiju za 3 osobe,a netko nema ni rodtielje.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:15   #67
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
ja sam pričala sa budučim mojim,i on svima prijateljima kad je bio u svadbi,dao je 500kn,jednom nije bio na svadbi jer je bio na putu,tako da je poslao mami a mama je njegova odnjela novac,do sad su nas svi pitali što nam odgovara,tako da s enadam kako kažu;ono što recimo darivaš,to ćeš dobiti natrag,tako ako bude tako bit će super od njegovih prijatelja,ja sma bila svega na 3 svadbe u životu
Mislim da se previše opterećuješ ciframa. Radije odmori, razmišljaj o bebici i svom budućem mužu, opusti se...imaš razloga biti sretna. A što se tiče novaca, više nas ti je već reklo da bi stvarno bilo čudno kad od 220-240 uzvanika ne bi dobila barem 20000kn. Druga je stvar ako očekuješ neke ogromne cifre koje će vam ostati nakon što otplatite sve troškove vjenčanja. To je ipak samo poklon, znači nešto što se daje od srca ljudima koje voliš i nekako mi se čini neumjesno pretjerano razbijati glavu oko toga koliko ćeš točno dobiti.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:20   #68
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
Mislim da se previše opterećuješ ciframa. Radije odmori, razmišljaj o bebici i svom budućem mužu, opusti se...imaš razloga biti sretna. A što se tiče novaca, više nas ti je već reklo da bi stvarno bilo čudno kad od 220-240 uzvanika ne bi dobila barem 20000kn. Druga je stvar ako očekuješ neke ogromne cifre koje će vam ostati nakon što otplatite sve troškove vjenčanja. To je ipak samo poklon, znači nešto što se daje od srca ljudima koje voliš i nekako mi se čini neumjesno pretjerano razbijati glavu oko toga koliko ćeš točno dobiti.
ne očekujem bogatstvo,samo da platimo salu,glazbu i fotografa.hvala svima na razmijevanju.laku noć,idem se probat opustiti
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:22   #69
Quote:
mihaela8 kaže: Pogledaj post
A ja shvatila da si općenito protiv omotnica. Onda se slažemo, niti ja nisam za veliko vjenčanje ako se imalo dvoumiš hoćeš li kasnije morati uzeti kredit da ga platiš.
Ma ja bez problema kažem (onima koji to pitaju) da nam ništa od tih "sitnih" stvari ne treba i da poklone novce pa ćemo si mi sami kupiti npr. predsoblje ili novi stolić u dnevnom boravku koji je preskup da ga netko sam pokloni. Ovako ćemo skupiti novce s kojima ćemo moći kupiti ono šta nam stvarno treba ali je skuplje od prosječnog poklona. Uostalom, zovemo samo najbliže prijatelje i rodbinu kojima mi nije bed reći ništa pa ni to da mi poklone novce. Druga je stvar kada zoveš ljude s kojima moraš paziti što ćeš i na koji način reći.

Nemam ništa protiv omotnica; naprotiv hvala ti kaj si stavio meni na izbor što ću učiniti s lovom umjesto poklona - jer taj poklon je možda meni nepoteban / već ga imam / uopće nije nešto što ja želim etc...
Nemam ništa niti protiv svatova koje "ovise" o poklonima - samo sam rekla da si ja taj stres, uz ostale stresove - ne bih priuštila - a i kod mene osobno je stvar mog ponosa; ali to nema veze s ovom temom.
Kužiš; jedna stvar je reći: nemoj radije kupovati fritezu nego stavi tu lovu u omotnicu - a druga je preznojavati se do jutra "hoću li imati para za pokriti se".
Evo ti anegdotica s mog pira; dobili smo 4 identične omotnice bez ijedne riječi sa po 100 kuna. Imali smo ravno 100 ljudi (uključujući DJ, fotografa, snimatelja... . elem 94)
__________________
...Ja sam jednoga dana slučajno našao put Ispod svih tih zastava što vijore... 17.05.2012. :)
frikuscha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:30   #70
Quote:
frikuscha kaže: Pogledaj post

Nemam ništa niti protiv svatova koje "ovise" o poklonima - samo sam rekla da si ja taj stres, uz ostale stresove - ne bih priuštila - a i kod mene osobno je stvar mog ponosa; ali to nema veze s ovom temom.
Kužiš; jedna stvar je reći: nemoj radije kupovati fritezu nego stavi tu lovu u omotnicu - a druga je preznojavati se do jutra "hoću li imati para za pokriti se".
Evo ti anegdotica s mog pira; dobili smo 4 identične omotnice bez ijedne riječi sa po 100 kuna. Imali smo ravno 100 ljudi (uključujući DJ, fotografa, snimatelja... . elem 94)
Bar ste dobili 100... neki daju i prazne.
S ostalim se u potpunosti slažem.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:39   #71
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
da,a cijelo selo se zove iz ljubavi prema ljudima, pretpostavljam..uz naravno, skrtarenje na svemu pri pripremi svadbe..

ne znam cemu iscudjavanje.. kao da se to ne zna
joj de molim te tebe sam čekala da me prosvijetliš da trebam cijelo selo taj dan imat kraj sebe

odakle ti samo te gluposti

ovak, ako si ti imala ili ćeš imati cijelo selo na vjenčanju, tvoja stvar, ali na temelju jednog primjera ne generaliziraj,i baš zanimljivo. cijeli život živim u Slavoniji i nikad nisam niti bila u svatovima gdje je bilo cijelo selo niti sam za takve svatove u Slavoniji čula

al, otkrila si mi neku novu dimenziju Slavonije

joj da, škrtarenje
Lyysssyyyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 01:43   #72
od ovih cifri koje vidim u topicu mogu zaključit samo jedno, a to je da ću ostat singl do kraja života. bokte, 100 tisuća kuna za vjenčanje, isuse kriste...
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 08:22   #73
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
od ovih cifri koje vidim u topicu mogu zaključit samo jedno, a to je da ću ostat singl do kraja života. bokte, 100 tisuća kuna za vjenčanje, isuse kriste...
pa nije svadba uvjet za vjenčanje...
vjenčanje u crkvi ili matičnom uredu dođe 300 kn
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 08:29   #74
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
e pa ja nisam razmišljala i ne lažem i to možeš pitati bilo koju od cura koje su dulje tu...
evo nisam ni ja, jedino me strah da se ne rastrošimo previše
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 08:32   #75
Ja radim svadbu jer jebemu miša napravim slavlje za roćkas,a da neću za dan vjenčanja,tako da....a što se tiče sale znam već da se neću pokrit,a kamo li još bit u plusu,pa platit recimo i muziku od koverti...mislim već znam da će mi se pojavljivat neki koji će povest još dvoje djece a platit će samo za sebe i tak...ma koma...moja sestrična je imala stolicu prije nekoliko godina 35eura i njoj je od koverti ostalo 15000eura....platila je salu i muziku i još joj je ostalo....al moja je stolica 50eura tak da ono....ako se ja pokrijem ili nekim čudom imadnem viška skidam se gola na trgu bana Jelačića!
Afraid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:05   #76
Quote:
Lyysssyyyy kaže: Pogledaj post
joj de molim te tebe sam čekala da me prosvijetliš da trebam cijelo selo taj dan imat kraj sebe

odakle ti samo te gluposti

ovak, ako si ti imala ili ćeš imati cijelo selo na vjenčanju, tvoja stvar, ali na temelju jednog primjera ne generaliziraj,i baš zanimljivo. cijeli život živim u Slavoniji i nikad nisam niti bila u svatovima gdje je bilo cijelo selo niti sam za takve svatove u Slavoniji čula

al, otkrila si mi neku novu dimenziju Slavonije

joj da, škrtarenje
kakvog jednog primjera, ima ih bezbroj, to je uobicajeno..
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:49   #77
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
od ovih cifri koje vidim u topicu mogu zaključit samo jedno, a to je da ću ostat singl do kraja života. bokte, 100 tisuća kuna za vjenčanje, isuse kriste...
ma ne brini,vjeruj mi da sam ja plačala moju svadbu,mislim da bi bilo samo crkva i matični,a poslije toga bi se ja i dragi išli počastiti sa burekom i tiramisu,a pošto on plača,ja ne mogu njšta reći.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 11:58   #78
Quote:
vragolanka kaže: Pogledaj post
ma ne brini,vjeruj mi da sam ja plačala moju svadbu,mislim da bi bilo samo crkva i matični,a poslije toga bi se ja i dragi išli počastiti sa burekom i tiramisu,a pošto on plača,ja ne mogu njšta reći.
Draga, nemoj se ljutiti, ali ovo on plaća, ja plaćam je meni malo čudno, jer ako se vi ženite i volite i čekate dijete i ako živite zajedno kupovat ćete stan.....šta nisu onda to vaši zajednički novci? Ne kužim, pa to je sve jedna kasa, šta ne?
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:20   #79
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Draga, nemoj se ljutiti, ali ovo on plaća, ja plaćam je meni malo čudno, jer ako se vi ženite i volite i čekate dijete i ako živite zajedno kupovat ćete stan.....šta nisu onda to vaši zajednički novci? Ne kužim, pa to je sve jedna kasa, šta ne?
je,u pravu si,kod nas je sve jedna kasa tj novčanik,ali pošto on vidi koja mene nervoza hvata oko troška bez obzira što on financira,tada mi on natukne;nemaš se šta brinuti ja plačam.
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 12:21   #80
Quote:
henmour kaže: Pogledaj post
od ovih cifri koje vidim u topicu mogu zaključit samo jedno, a to je da ću ostat singl do kraja života. bokte, 100 tisuća kuna za vjenčanje, isuse kriste...
Pravila, pravila... štaš..

balkanci
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.