Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2010., 17:51   #21
Ako netko prodaje domaci ajvar ja sam zainteresirana Obozavam ga a nemogu to u stanu raditi necu ga izluftati mjesec dana
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:18   #22
AJVAR KUPUJEM

Ako netko prodaje dobar domaći ajvar od vlastitih sirovina iz svog uzgoja, i bez konzervansa (jer imam alergiju na konzervanse) i da je od pečenih paprika, a ne kuhanih. molim da se javi u inbox...Može biti pikantniji...i prihvatljiv cijenovno. Ja sam u Zagrebu. Nešto sam kupovala od jedne gđe iz Slavonije ali je ove godine operirala ruku i nema...
PRALINKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 14:55   #23
Imas na kvatricu kod raznih baba, drze ispod pulta, a vjerojatno bude i po drugim placovim u Zg-u, malo pitaj tko ima, da se naci jako finog. Iskreno, ne znam kolko dugo stoji jer nikad ni jedan nije izdrzao dulje od tjedan dana.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 19:47   #24
Ja sam radila domaci ali nemam dovoljno za prodaju, a toliko je fini da je to strasno
Nadam se da ce na godinu biti vise paprika
huskybucka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 21:03   #25
Domaći je najbolji ,probao sam razne i s raznim sastojcima i najbolja kombinacija je ispala crvena paprika i zeleni paradajz ,bez patliđana jer od njih mi bude bljutavi a i puno brže se iskuha jer s patliđanima treba jako dugo kuhati a ovako s zelenim paradajzom jedno 4 sata i gotovo i može stajati dok se ne pojede ,čak i dvje godine
robi0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 23:44   #26
Ja sam nedavno kupila na docu domaci ajvar. Zena je tamo cetvrtskom i petkom sigurno, onaj pocetni dio gdje su med i maslinovo ulje.
__________________
Miki Maus je štakor!
kleopatra_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 00:37   #27
hm

ovako, radim svoj ajvar, ove g od 60kg paprike & balancana, krenem oko 10 ujutro i završim oko 10 navečer i nema tih para za koje bi ga prodao
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 04:01   #28
Saharun, daj mi svoj recept i otkrij tajnu kako tako brzo napraviš toliku kkilažu.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 09:56   #29
Oko 40 kg paprike se očisti i speće u peći.
Oko 10 kg patliđana (onog "muškog" koji ima manju površinu gdje mu je bio cvijet, jer taj ima manje koščica) se isto ispeće.
Sve se očisti i samelje na mašinu za meso.
U lonac se ubaci litra ulja i kuha se dok ne postigne odgovarajuću gustoću.
Što ćeš dodati ovisi o ukusima - o kojima se ne raspravlja
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.