Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2018., 19:24   #1281
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Ja sam gledao njuškalo prije koju godinu da bi nešto kupio, većinom je to sve precjenjeno i uz to legalizirano pa opet precjenjeno. To šta je legalizirano je zabilježeno u zemlj.knjigama , to mi ne odgovara.
Ne isplati se ništa kupiti pogotovo kad znamo da su knjige nesređene, stvarno stanje ne odgovara onom u katastru i da ti činovnici određuju šta ćeš radit na svojoj zemlji, pa im se moraš prilagođavat i uvlačit u šupak. Pa još ak moraš napravit cestu do zemlje šta birokrati vole spizdit o tvom trošku u zamjenu za komunalni doprinos to mogu samo građevinari kad rade hrpu zgradurina, a ne da ti privatno ideš plaćat njih da to rade. Bankrotirao bi.
Investitori u hr ostare čekajući dozvole. Bolje kupit u nekim normalnim državama nego u ovom šupku balkanskom.
Jedino šta ti možeš je gledanje njuškala, a usput jesi ti uopće svjestan da pišeš već dvije godine istu budalaštinu ?
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:01   #1282
Ja pišem dvije godine "budalaštinu", a birokracija hebe desetljećima ljude, zato imamo milijun ilegalnih objekata, ali ja sam kriv..
Blago vama volite živjet u dreku i ignorirat istinu. Samo vi lovite u mutnom i dalje..
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:26   #1283
Quote:
Bonzzo kaže: Pogledaj post
U pravu si. Izgradnja bilo čega na moru traje bar 50 godina uz cijenu od 700 miliona eura po kvadratu.
Pa ti kreni u investiciju ko ti brani.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 20:49   #1284
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Jesi li ti rođen u zadnjih 9 godina, pa nikad nisi vidio globalnu recesiju i nisi čuo da recesije dolaze svakih otprilike 4-6 godina, vrlo izvjesno, otkad je kapitalizma?
Ovo da u cilkičkim sektorima ne treba uzimati u obzir recesiju je među najglupljim stvarima koje sam pročitao na forumu, a konkurencija je tu žestoka.

Isto tako, u razumnijem svijetu itekako ubacuju rizik od potresa, poplave i požara u račun; to se zove osiguranje nekretnine.
Znam da u Hrvatskoj nije tako, tu ni recesija nije nešto o čemu bi se trebalo razmišljati.
Da, i? Jeli ljudima propadaju apartmani svako 4-6 godina? Umire li se od gladi u Dalmaciji i Istri jer eto kad nastupi recesija to je smak svijeta za turizam? Ti si povukao tu priču, izvoli dokaži konkretnim brojkama. Koliko je opao prihod od turizma u 2008. i 2009. i jeli uopće opao u odnosu na prethodne godine?

Usput, jeli ti tako u bilo koje drugo investiranje uvrštavaš recesiju? Postoji li bilo koja branša koja bi bila imuna na eventualne recesije, veliki vizionaru?
Bonzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2018., 22:13   #1285
Stvarno nisam primjetio da je netko spomenuo:"da ljudima propadaju apartmani svako 4-6 godina? Umire li se od gladi u Dalmaciji i Istri jer eto kad nastupi recesija to je smak svijeta za turizam."?
Ono čega svako ulagač mora biti svjestan je to da će dugoročno gledano sigurno doći loše godine kad će raditi sa manjim,minimalnim profitom pa i sa gubitkom,to je sve.

Za lijene forumaše koji ne znaju guglati u 2009g je bio pad prihoda od turizma -14.35% u odnosu na 2008 g,netko će možda reći da to i nije tako puno,međutim,razine iz te 2008 g dosegnute su tek u 2015 godini.
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 09:45   #1286
Quote:
torente33 kaže: Pogledaj post
Stvarno nisam primjetio da je netko spomenuo:"da ljudima propadaju apartmani svako 4-6 godina? Umire li se od gladi u Dalmaciji i Istri jer eto kad nastupi recesija to je smak svijeta za turizam."?
Ono čega svako ulagač mora biti svjestan je to da će dugoročno gledano sigurno doći loše godine kad će raditi sa manjim,minimalnim profitom pa i sa gubitkom,to je sve.

Za lijene forumaše koji ne znaju guglati u 2009g je bio pad prihoda od turizma -14.35% u odnosu na 2008 g,netko će možda reći da to i nije tako puno,međutim,razine iz te 2008 g dosegnute su tek u 2015 godini.
Tesko ce netko propasti naime povrati nisu veliki,ali mi smo takav narod da ni ambicija nije velika,tko vozi novo auto od 30 000EUR kod nas se dozivljava kao nekog tko ima,sto je smjesno.
S druge strane vecina je to nasljedila pa je eventualno digla kat pa racuna samo povrat na "cigle tog novog kata"...


Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 11:11   #1287
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Tesko ce netko propasti naime povrati nisu veliki,ali mi smo takav narod da ni ambicija nije velika,tko vozi novo auto od 30 000EUR kod nas se dozivljava kao nekog tko ima,sto je smjesno.
S druge strane vecina je to nasljedila pa je eventualno digla kat pa racuna samo povrat na "cigle tog novog kata"...
Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Moj sugrađaninu 50% gastajbajtera(koji rade za druge) u 40 godina radi vani ne uštedi koliko mi u turizmu ne uštedimo za 2-3 godine.
Koliko triba ovima u Irskoj da uštede 100000€
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 12:55   #1288
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Moj sugrađaninu 50% gastajbajtera(koji rade za druge) u 40 godina radi vani ne uštedi koliko mi u turizmu ne uštedimo za 2-3 godine.
Koliko triba ovima u Irskoj da uštede 100000€
Prijatelju nemozes usporedjivati mogucnosti za ustedu onog tko ima kapital(nekretninu) od 200,300 000eur i vise plus rad i onog tko ima samo rad Logicno da je ovom drugom teze medjutim ako racunamo sa povratom od 5% sa pocetnom placom od 2000eur mjesecno u Irskoj imati ce on i vise od ovih 100 000 Naravno moze imati i manje medjutim na tu placu i ocekivan rast nebi trebalo biti problema da ima vise od ovog u turizmu kod nas

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:03   #1289
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Moj sugrađaninu 50% gastajbajtera(koji rade za druge) u 40 godina radi vani ne uštedi koliko mi u turizmu ne uštedimo za 2-3 godine.
Koliko triba ovima u Irskoj da uštede 100000€
Moja teza je (a pokazala se točno na puno slučajeva) da je većina gastarbajtera stekla svoje "bogatstvo" kad su došli ovdje u mirovinu.

Znam za nekoliko slučajeva koji su dolaskom ovdje,imali cca. 100 000 kn neto primanja godišnje,živjeli s 2500kn mjesečno,gore nego domaći penzioneri.I eto njih kroz par godina do nekoliko desetaka tisuća eura u kojima uživaju ponajprije unuci.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 13:55   #1290
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Prijatelju nemozes usporedjivati mogucnosti za ustedu onog tko ima kapital(nekretninu) od 200,300 000eur i vise plus rad i onog tko ima samo rad Logicno da je ovom drugom teze medjutim ako racunamo sa povratom od 5% sa pocetnom placom od 2000eur mjesecno u Irskoj imati ce on i vise od ovih 100 000 Naravno moze imati i manje medjutim na tu placu i ocekivan rast nebi trebalo biti problema da ima vise od ovog u turizmu kod nas

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Kojih 5% u Irskoj. koliko mogu uštedit godišnje muž i žena rade 6000-7000€ godišnje ako i toliko i taman nešto uštede izađe novi automobil,neki drugi izvaredni trošak.Škola za dijete itd.
Šta ti misliš da naši gastajbajteri ulažu u burzu 1/2 njih ne zna šta je burza osim burze rada.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 14:02   #1291
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Kojih 5% u Irskoj. koliko mogu uštedit godišnje muž i žena rade 6000-7000€ godišnje ako i toliko i taman nešto uštede izađe novi automobil,neki drugi izvaredni trošak.Škola za dijete itd.
Šta ti misliš da naši gastajbajteri ulažu u burzu 1/2 njih ne zna šta je burza osim burze rada.
Oboje imaju po placu od 2500eur mjesecno na 20 godina u prosjeku to je realno to je 60 000godisnje moze bez problema odvojiti 5,6000eur

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:53   #1292
U teoriji da, u praksi ne ustede nista.

U praksi se tuku za neko nasljedstvo koje bi mogli nasljediti od brata/sestre koji je ostao u RH, i onda od tih novaca kupe stan i cuclaju DE mirovinu (zasluzenu ok).
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 21:58   #1293
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
U teoriji da, u praksi ne ustede nista.

U praksi se tuku za neko nasljedstvo koje bi mogli nasljediti od brata/sestre koji je ostao u RH, i onda od tih novaca kupe stan i cuclaju DE mirovinu (zasluzenu ok).
A jbg ovo je i blaga projekcija ako sve stave na visu kvalitetu zivota opet ok ali onda bar daleko bolje zive od ovog sto renta apartmane 20 god da bi imao 100 000

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:03   #1294
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
U teoriji da, u praksi ne ustede nista.

U praksi se tuku za neko nasljedstvo koje bi mogli nasljediti od brata/sestre koji je ostao u RH, i onda od tih novaca kupe stan i cuclaju DE mirovinu (zasluzenu ok).
zašto bi nasljedili nekej od brata/sestre ?
uostalom, zakej ne bi onda taj stan kupili prije od nasljedstva roditelja ?
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 23:11   #1295
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
U teoriji da, u praksi ne ustede nista.

U praksi se tuku za neko nasljedstvo koje bi mogli nasljediti od brata/sestre koji je ostao u RH, i onda od tih novaca kupe stan i cuclaju DE mirovinu (zasluzenu ok).
Hm, misliš na ove koji iseljavaju zadnjih godina, ili na one iz prošlog stoljeća?
Onima prije je štednja vani bila način života.

Ovi danasšnji, nemam pojma dal štede i dal imaju od čega, al za razliku od onih prije, ne odgađaju život za kasnije.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:36   #1296
Imam stan na Mejama u Splitu od 50 kvadrata. Ulica Bartola Kašića za one koji znaju gdje je to.
Što mislite da li mi je isplativo dati nekom da se brine o turističkom najmu (ja ne mogu, odselio sam 150 km od SPlita) ili ga dati u dugoročni najam?
Do sada ga nisam nikad iznajmljivao pa ne znam što mogu očekivati. Svako se jako začudi kada kažem da bi s obzirom na cijenu kvadrata najam trebao biti minimalno 600-700 €.
T i h o m i r is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 11:40   #1297
Quote:
T i h o m i r kaže: Pogledaj post
Imam stan na Mejama u Splitu od 50 kvadrata. Ulica Bartola Kašića za one koji znaju gdje je to.
Što mislite da li mi je isplativo dati nekom da se brine o turističkom najmu (ja ne mogu, odselio sam 150 km od SPlita) ili ga dati u dugoročni najam?
Do sada ga nisam nikad iznajmljivao pa ne znam što mogu očekivati. Svako se jako začudi kada kažem da bi s obzirom na cijenu kvadrata najam trebao biti minimalno 600-700 €.
Kombinacija turisti+studenti je najisplativija jet ako ti odu iz dugorocnog najma naprimjer odu zimi imas problem i tesko bi dobio 600,700EUR.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:53   #1298
Quote:
T i h o m i r kaže: Pogledaj post
Imam stan na Mejama u Splitu od 50 kvadrata. Ulica Bartola Kašića za one koji znaju gdje je to.
Što mislite da li mi je isplativo dati nekom da se brine o turističkom najmu (ja ne mogu, odselio sam 150 km od SPlita) ili ga dati u dugoročni najam?
Do sada ga nisam nikad iznajmljivao pa ne znam što mogu očekivati. Svako se jako začudi kada kažem da bi s obzirom na cijenu kvadrata najam trebao biti minimalno 600-700 €.
ti bi 600-700 eur za dugoročni najam ? To zaboravi, ako dobiješ i 400 možeš biti sretan i pod uvjetom da je u urbaniziranom dijelu meja, meštrovičevo šetalište, prvi ili drugi red, supilova i to samo pola ulice i debelo eventualno kaskade sa osiguranim parkingom ili garažom. Ako ti je stan u "urbanoj vili" do koje možeš samo traktorom ili na tovaru onda zaboravi i 400 eura. Naime taj stan je premali da bi bio luksuzan sa visokom cijenom a najmoprimci tako malog stana nisu baš miljunaši.
__________________
Republica Dalmazia-https://it.wikipedia.org/wiki/Dalmati_italiani
Pitralon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:53   #1299
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Kombinacija turisti+studenti je najisplativija jet ako ti odu iz dugorocnog najma naprimjer odu zimi imas problem i tesko bi dobio 600,700EUR.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Ne mislim da se može dobiti 600-700 nego smatam da bi toliko trebalo biti.
Ako je ovih 400 koliko navodi drugi forumaš, onda je to potpuno neisplativo dati ikome. Bolje da stoji prazno.


Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
ti bi 600-700 eur za dugoročni najam ? To zaboravi, ako dobiješ i 400 možeš biti sretan i pod uvjetom da je u urbaniziranom dijelu meja, meštrovičevo šetalište, prvi ili drugi red, supilova i to samo pola ulice i debelo eventualno kaskade sa osiguranim parkingom ili garažom. Ako ti je stan u "urbanoj vili" do koje možeš samo traktorom ili na tovaru onda zaboravi i 400 eura. Naime taj stan je premali da bi bio luksuzan sa visokom cijenom a najmoprimci tako malog stana nisu baš miljunaši.
Piše gore koja je ulica.
T i h o m i r is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:03   #1300
Quote:
T i h o m i r kaže: Pogledaj post
Ne mislim da se može dobiti 600-700 nego smatam da bi toliko trebalo biti.
Ako je ovih 400 koliko navodi drugi forumaš, onda je to potpuno neisplativo dati ikome. Bolje da stoji prazno.

Piše gore koja je ulica.
3000 kn mjesečno neisplativo za 50 m2?

Mi definitivno živimo u različitim svijetovima.

Čisto za ilustraciju - ljudi rade kao stoka u Slavoniji za 2800 kn mjesečno.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.