Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2011., 14:49   #3181
ja bi rekla da je dovoljno dobro obrisat, u smjeru prema guzi, a ne od guze. i isplahnit vodom. to ni nakon octenisepta nikad nece bit strerilno. normalna higijena je dovoljna.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Old 10.07.2011., 15:16   #3182
do kad su vaše bebe piškile kad bi razmotali pelenu? moj se nije popiškio kad je bez pelene zadnjih 15-20 dana. možda je jednom..
piški u pelenu, ali ostavim ga golog i ništa..

a prije toga je redovito, čak 4-5 puta u jednom danu.
just z is offline  
Old 10.07.2011., 15:23   #3183
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Nisam "dobra dusa", ali mozda ti mogu pomoci.
Doduse, ja njega jos uvijek kupam samo u vodi i bademovom ulju, ali razmisljam da uzmem i neku kupkicu.
Pogledaj si sebamed. On cak i nije tako skup, a skroz je ok.
Cattier je skup i po mom misljenju precijenjen, iako se furaju na eko/bio/bez parabena... Ja sam mu uzela micelarnu i nije nista posebno, a skupa je i smrdi po alkoholu, tako da njihov gel nisam ni gledala.
U bio bio ima Urtekram s jako dobrim sastojcima koliko sam uspjela snimiti, ali i oni su skupi.
Frendica se kune u Melvita proizvode, nisam probala pa ne znam iz prve ruke, al opet nisu bas jeftini.

Tak da od ovih jeftinijih preporucam sebamed.
Ja sam svoje dijete uvijek kupala samo u čistoj vodi, a kosu prala Johnson's šamponom (20-tak kn),ona ima sad 12 godina i još uvijek činimo tako.
rozmary is offline  
Old 10.07.2011., 17:11   #3184
Quote:
just z kaže: Pogledaj post
do kad su vaše bebe piškile kad bi razmotali pelenu? moj se nije popiškio kad je bez pelene zadnjih 15-20 dana. možda je jednom..
piški u pelenu, ali ostavim ga golog i ništa..

a prije toga je redovito, čak 4-5 puta u jednom danu.
ako su ti pelene mokre kad ga premataš, sve ok...
bebe u početku pišaju svaki čas, pomalo...
i postupno idu na ko i mi odrasli...nekoliko puta u mlazu...
tak da jednoatavno nisi trefila tajming...
a kaj...fali ti zapišavanje
sorry moram te malo zezati
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 10.07.2011., 17:12   #3185
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
moja se danas jako ukakala....
oprala sam je samo vodom....
kaj misliš da je to potrebno?
kaj raširiš usne i špricneš?
nije bed?
jooj mene je tako strah tih bakterija i upala,baš me panika....
i ako na sreću malena ima 6 mj i potpuno je zdrava
ne moraš...
normalna higijena je dovoljna...
obrisati nježno prema guzi i to je to....
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Old 10.07.2011., 18:02   #3186
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
ako su ti pelene mokre kad ga premataš, sve ok...
bebe u početku pišaju svaki čas, pomalo...
i postupno idu na ko i mi odrasli...nekoliko puta u mlazu...
tak da jednoatavno nisi trefila tajming...
a kaj...fali ti zapišavanje
sorry moram te malo zezati
samo ti zezaj, sve 5.. jooj on je mene znao skroz zapišat
pa mi čudno kako je odjednom prestao..

ah joj otkad su ove vrućine nisam sigurna da je baš svaka mokra, možda ga prečesto presvlačim pa ne mogu skužit, sad smo na pampersicama pa za neke nisam sigurna..
ali užasno puno se znoji, stopala su mu stalno, ali stalno mokra..

stanem povremeno s njim na vagu, on redovito dobiva na kilaži pa je ok..

valjda je naučio da ne smi pišat po mami
just z is offline  
Old 10.07.2011., 18:34   #3187
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
ovo kaj su ti vec odgovorili, i probaj dojiti nalegnuta iza na jastuk ili dok lezis na ledjima a on je na tvom trbuhu. izgleda sasavo ali tako ti je let down najmanji jer gravitacija ipak radi svoje.
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
ako vidiš da počinje posebno halapljivo jesti zaustavi ga tako da mu cicu izvadiš iz usta. i nek ju opet primi pa ako ništa onda ga digni nek podrigne.
hvala ovo sa dojenjem na trbuhu nije upalilo doduše, ne voli ležati na mome trbuhu a na tatinoj škembi uvijek lijepo aja..

Quote:
just z kaže: Pogledaj post
samo ti zezaj, sve 5.. jooj on je mene znao skroz zapišat
pa mi čudno kako je odjednom prestao..

ah joj otkad su ove vrućine nisam sigurna da je baš svaka mokra, možda ga prečesto presvlačim pa ne mogu skužit, sad smo na pampersicama pa za neke nisam sigurna..
ali užasno puno se znoji, stopala su mu stalno, ali stalno mokra..

stanem povremeno s njim na vagu, on redovito dobiva na kilaži pa je ok..

valjda je naučio da ne smi pišat po mami
to se i nama događa. nemaš beda pedijatrica veli da piške i kad im guza takne hladniju podlogu tipa na prematalici
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Old 10.07.2011., 18:36   #3188
Mame,kako da zaštitim bebu od komaraca?

Jutros se probudio sa 4 uboda na licu
Da li smijem koristiti aparatić za u struju?
Ili da ga namažem sa nečim?
Stavila sam malo lavande u sobu jer sam čula da ona tjera komarce,par dana je bilo ok a noćas su ga opet izboli
nanna25 is offline  
Old 10.07.2011., 18:37   #3189
Cure, kakve prve cipele da kupim maloj? Pošto je ljeto, to će biti više sandale...zanima me peta...kakva mora biti peta?
mladenka:)) is offline  
Old 10.07.2011., 19:12   #3190
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
to se i nama događa. nemaš beda pedijatrica veli da piške i kad im guza takne hladniju podlogu tipa na prematalici
baš ću probat...joj malo-malo neke nedoumice s tim pišanjem..a frajer uredno dobiva bar kilu misečno
just z is offline  
Old 10.07.2011., 20:41   #3191
Quote:
nanna25 kaže: Pogledaj post
Mame,kako da zaštitim bebu od komaraca?

Jutros se probudio sa 4 uboda na licu
Da li smijem koristiti aparatić za u struju?
Ili da ga namažem sa nečim?
Stavila sam malo lavande u sobu jer sam čula da ona tjera komarce,par dana je bilo ok a noćas su ga opet izboli
Imas u dm-a kupit chiccov aparat, na vibraciju je, nista ne smrdi i nama je zbilja super!! Do sada su ga ubola dva! Imas prijenosni, koji se zakaci na kolica ili tako nesto i ima za u struju, samo sta ovog drugog nikako naci.... Nikad ga nema jer se odma razgrabi. Tako da mi koristimo ovaj sta se zakaci, stoji mu na ogradici na kreveticu...Kosta 70-tak kuna

E da, ima i olovka za namazat nakon uboda i stvarno je super!! vrlo brzo se smanji oteklina i nista ga ne smeta...
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Old 11.07.2011., 13:15   #3192
Jel mi moze netko reci drzi li samo TL Hauck kolica ili ima jos neka trgovina? Na webu nemaju sto mi treba,a ne znam bi li mi narucili u trgovini kolica koja hocu...Slo mi nije opcija jer mi je predaleko!
ashley is offline  
Old 11.07.2011., 14:36   #3193
jel tko probao skinut pelenu po noći da olakša vrućinu bebi?
naime uz probijanje gornjih sjekutića i inače lošeg spavanja po noći sad
je još i nesnosna vrućina, gradski smog i ino tako da ona niš nije spavala noćas.
dala paracetamol pa svejedno niš tako da kontam da je vrućina zeza
ne moram pisat da sam na rubu živčanog sloma
rijeka511 is offline  
Old 11.07.2011., 15:00   #3194
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Imas u dm-a kupit chiccov aparat, na vibraciju je, nista ne smrdi i nama je zbilja super!! Do sada su ga ubola dva! Imas prijenosni, koji se zakaci na kolica ili tako nesto i ima za u struju, samo sta ovog drugog nikako naci.... Nikad ga nema jer se odma razgrabi. Tako da mi koristimo ovaj sta se zakaci, stoji mu na ogradici na kreveticu...Kosta 70-tak kuna

E da, ima i olovka za namazat nakon uboda i stvarno je super!! vrlo brzo se smanji oteklina i nista ga ne smeta...
Da se nadovežem, mi imamo za u utičnicu ovaj:
http://www.ponuda.com/v4/_Ducani_poc...=ART3&id=27883
eto do sada ju nije piknuo niti jedan a ima ih
za van koristimo isto ovaj od chicca, a kupili smo i u baby media shopu mrežicu za kolica, a imaš i za kinderbet
anella is offline  
Old 11.07.2011., 15:01   #3195
e cure jeste vi smanjile temperaturu vode za kupanje sad po ovim vrućinama?
anella is offline  
Old 11.07.2011., 15:04   #3196
Quote:
anella kaže: Pogledaj post
e cure jeste vi smanjile temperaturu vode za kupanje sad po ovim vrućinama?
da... narihtam vodu prema onom, ak je meni osvježavajuće, njemu dodam jo malo topliju... cilj mi je osvježiti ga, a ne da se kuha i u vodi i vani ....
__________________
stigao grofić.... 03.12.2010... mamina srećica...
stiže grofica.....
groficaaa is offline  
Old 11.07.2011., 15:10   #3197
Quote:
groficaaa kaže: Pogledaj post
da... narihtam vodu prema onom, ak je meni osvježavajuće, njemu dodam jo malo topliju... cilj mi je osvježiti ga, a ne da se kuha i u vodi i vani ....
pa da i ja sam tako malo "prilagodila" vremenskim uvjetima mi se brčkamo samo prije spavanja, nismo još imali pravi kupanac za osvježenje preko dana.. nego ja sam nju nekako navikla da je kupam uvijek navečer prije spavanja i sad me strah ako to promjenim da ju ne zbunim a mislila sam ju u njenoj kadici maalo popodne osvježiti kak vi to? imate bazenčiće?
anella is offline  
Old 11.07.2011., 15:16   #3198
Quote:
anella kaže: Pogledaj post
pa da i ja sam tako malo "prilagodila" vremenskim uvjetima mi se brčkamo samo prije spavanja, nismo još imali pravi kupanac za osvježenje preko dana.. nego ja sam nju nekako navikla da je kupam uvijek navečer prije spavanja i sad me strah ako to promjenim da ju ne zbunim a mislila sam ju u njenoj kadici maalo popodne osvježiti kak vi to? imate bazenčiće?
mi imamo tuširanje prije spavanca navečer....
a prek dana ga ili otuširam isto, ili napunim bazenčić, ili mu samo stavim mali lavor u tuš kabinu pa se brćka... niš nebuš poremetila, dapače, meni mali bolje spava ako ga osvježim prije...
na moru se kupao 6xdnevno u bazenčeku i bilo mu je super.... a nije baš neki ljubitelj vode...
__________________
stigao grofić.... 03.12.2010... mamina srećica...
stiže grofica.....
groficaaa is offline  
Old 11.07.2011., 15:25   #3199
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Cure, kakve prve cipele da kupim maloj? Pošto je ljeto, to će biti više sandale...zanima me peta...kakva mora biti peta?
Meni su rekli zatvorena peta, zatvoreni prsti, fleksibilne i lagane...
Dajci is offline  
Old 11.07.2011., 15:34   #3200
bitno da je cvrsta peta, da su savitljive...sto se prstiju tice, ja sam isto za zatvorene, s onim prorezima, pogotovo ako dijete jos uvijek skroz stabilno ne hoda, da ne ozlijedi prstice
bubasta is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:23.