Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.05.2013., 10:40   #81
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Znam ja jako dobro dokle se moze, u Madini sam jednom u dva mjeseca a do Mekke se zaletim i cesce. Nije ograniceno samo na sveta mjesta, cijeli grad je haram zona. Mozes do predgradja samo doci. Onda moras ring roadom okolo ali samom gradu prici nikako. Ali, high-tech facilities su sagradili na rubu Haram zone tako da mogu kafiri pustati sisteme u pogon i odrzavati poslije. Najjaci su Kinezi, gradili jedno postrojenje unutar zabranjene zone, doveli pedeset sljakera Kineza, preobratili ih na mjestu i teraj u zabranjenu zonu.

Nego di nam je Velid, nije valjda prespao Fajr!
Hej bolan, zivis u Saudiji, i komotno si hodao Saudijom i pricas o diskriminciji. Jel te ko istukao sto nisi musliman, jel te ko napao? Daj nemojte pricati gluposti
Usao si eto i predgradje Meke i pitas moze li se uci u Meku. Ne mozes u sam centar grada jer je to vec u sklopu svetog mjesta, cijelo to podrucje je za muslimane znacajno po necemu i obavljaju se razni obredi duz cijelog centra Meke. I ti bi sad da udjes u to podrucje.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 10:43   #82
Quote:
naucenik kaže: Pogledaj post
OK....
Samo znaj jedno...(a mislim da znas 100%)....Saudijom upravljaju Wahabije kojih inace u istoj ima oko 20%. Ne vise uprkos izdasnom ulaganju u tu poganu ideologiju iz budzeta od petrodolara.
Daleko vise muslimana u svijetu bi voljelo vidjeti pad tih kopilana nego sto je to istinski slucaj za Zapadnjacima. Jer Zapad je iste i doveo na vlast...kojij nisu mogli prismrdjeti ni u snu....i Zapadu savrseno odgovaraju.

:
Vehabije i Saudijska vlast su totalno druge persone. Ako bi iko zelio otjerati trenutnu vlast to su vehabije, oni ujedno najcesce i protestuju, njihovi ucenjaci najcesce u svojim govorima napadaju saudijske kraljeve i zbog toga zavrsavaju u zatvoru.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 10:53   #83
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Hej bolan, zivis u Saudiji, i komotno si hodao Saudijom i pricas o diskriminciji. Jel te ko istukao sto nisi musliman, jel te ko napao? Daj nemojte pricati gluposti

Usao si eto i predgradje Meke i pitas moze li se uci u Meku. Ne mozes u sam centar grada jer je to vec u sklopu svetog mjesta, cijelo to podrucje je za muslimane znacajno po necemu i obavljaju se razni obredi duz cijelog centra Meke. I ti bi sad da udjes u to podrucje.
A pa nisam diskriminiran, samo nemam svoju crkvu (sto me ne smeta toliko), pravo na prakticiranje vjere i imam ogranicenje kretanja. U liberalnoj (samo u kontekstu KSA) Jeddi kupujem plasticno bozicno drvce ispod pulta u filipino shopu kao da kupujem drogu.

Kako smo vec ustanovili, ti smijes u Vatican i ako bas hoces mozes si staviti tepihic i pomoliti se na trgu Svetog Petra, nitko ti nece nista.

No, to me sve skupa ne smeta. Prihvatio sam to kao sastavni dio terms and conditions dolaska u Saudiju. Za sve te gluposti kojima su ekspati ovdje izlozeni sam placen otprilike 30% vise nego za slican posao u Emiratima ili Kataru.

Ono sto me smeta jest kad mi netko kao ti pocne soliti pamet kako je sve to normalno i isto kao u Krscana jer eto kao ti ne mozes nakeljit minarete na trgu Svetog Petra u Vatikanu.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 11:05   #84
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
A pa nisam diskriminiran, samo nemam svoju crkvu (sto me ne smeta toliko), pravo na prakticiranje vjere i imam ogranicenje kretanja. U liberalnoj (samo u kontekstu KSA) Jeddi kupujem plasticno bozicno drvce ispod pulta u filipino shopu kao da kupujem drogu.

Kako smo vec ustanovili, ti smijes u Vatican i ako bas hoces mozes si staviti tepihic i pomoliti se na trgu Svetog Petra, nitko ti nece nista.

No, to me sve skupa ne smeta. Prihvatio sam to kao sastavni dio terms and conditions dolaska u Saudiju. Za sve te gluposti kojima su ekspati ovdje izlozeni sam placen otprilike 30% vise nego za slican posao u Emiratima ili Kataru.

Ono sto me smeta jest kad mi netko kao ti pocne soliti pamet kako je sve to normalno i isto kao u Krscana jer eto kao ti ne mozes nakeljit minarete na trgu Svetog Petra u Vatikanu.
Drago mi je da ovo priznas jer vecina misli kako se nemuslimani tamo progone i haman im se glava skida ako nisu muslimani sto je totalno izvrtanje cinjenica.


Takodje si dobio posao u mjestu "gdje se nemuslimanima skida glava" i gdje im se "zabranjuje boravak". Bilo bi lijepo da si to na samom pocetku malo naglasio, uredno si kao nemusliman dobio posao, uredno si placen, niko ti nije nista nazao ucinio..Jako bitno za naglasiti. I dobro znam o cemu pricas jer sam bio tamo.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 11:13   #85
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ovo priznas jer vecina misli kako se nemuslimani tamo progone i haman im se glava skida ako nisu muslimani sto je totalno izvrtanje cinjenica.


Takodje si dobio posao u mjestu "gdje se nemuslimanima skida glava" i gdje im se "zabranjuje boravak". Bilo bi lijepo da si to na samom pocetku malo naglasio, uredno si kao nemusliman dobio posao, uredno si placen, niko ti nije nista nazao ucinio, i ti nijedne da progovoris o tome, vec udri po saudiji kao da su te tamo zarobljenog drzali.
Kao prvo ne lazi i ne stavljaj mi rijeci u usta.

Kao drugo, ako ne razumijes sarkazam, to je tvoj problem. Dakako da ekspati u KSA su izlozeni raznim formama diskriminacije. To sto nam nitko ne skida glavu i sto nas ovdje (doslove) trpe kao nuzno zlo ne znaci da diskriminacije nema. Ako tebi ogranicenje kretanja i zabrana vjere nije diskriminacija, onda je to tvoj problem iskrivljenih moralnih nacela.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 11:25   #86
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Kao prvo ne lazi i ne stavljaj mi rijeci u usta.

Kao drugo, ako ne razumijes sarkazam, to je tvoj problem. Dakako da ekspati u KSA su izlozeni raznim formama diskriminacije. To sto nam nitko ne skida glavu i sto nas ovdje (doslove) trpe kao nuzno zlo ne znaci da diskriminacije nema. Ako tebi ogranicenje kretanja i zabrana vjere nije diskriminacija, onda je to tvoj problem iskrivljenih moralnih nacela.
Mozda ja ne razumijem sarkazam ali onda ni ti ne razumijes sta znaci biti diskriminisan. Dobio si posao bolan bolan i pricas o diskriminaciji. Pokrivene muslimanke na zapadu nece moci naci posao ni za 200 godina. Niko ti ne brani da budes krscanin i da se molis Isusu. Istina je da nema crkvi ali ti niko ne brani da budes krscanin. I nije ti ograniceno kretanje osim u Meku i Medinu gdje su islamska sveta mjesta.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 11:53   #87
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Mozda ja ne razumijem sarkazam ali onda ni ti ne razumijes sta znaci biti diskriminisan. Dobio si posao bolan bolan i pricas o diskriminaciji. Pokrivene muslimanke na zapadu nece moci naci posao ni za 200 godina. Niko ti ne brani da budes krscanin i da se molis Isusu. Istina je da nema crkvi ali ti niko ne brani da budes krscanin. I nije ti ograniceno kretanje osim u Meku i Medinu gdje su islamska sveta mjesta.
Ajde dobro, mozda je soft diskriminacija nesto sto se ne uklapa u tvoj svjetonazor.

A sto cemo sa stotinama tisuca bijednika iz Balochistana i Bangladesha koji sljakaju na +50C, voze ih ko stoku kamionima, placaju ih bijedno i onda moraju vecinu place dati sponzoru za privilegiju da ih se ovdje tretira ko stoku. Vrlo cesto im ukinu vizu kada odu na godisnji tako da im ne moraju platiti End of Service benefits prema KSA zakonu. Sta s njima? Dobili su posao i niko im nije glavu skinuo (osim kada izludjela maid vjerojatno sa nelijecenim psiholoskim stanjem ubije dijete lokalca - njoj frkne glava). Dakle oni isto nisu diskriminirani ili je to isto OK?
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 12:16   #88
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Ajde dobro, mozda je soft diskriminacija nesto sto se ne uklapa u tvoj svjetonazor.

A sto cemo sa stotinama tisuca bijednika iz Balochistana i Bangladesha koji sljakaju na +50C, voze ih ko stoku kamionima, placaju ih bijedno i onda moraju vecinu place dati sponzoru za privilegiju da ih se ovdje tretira ko stoku. Vrlo cesto im ukinu vizu kada odu na godisnji tako da im ne moraju platiti End of Service benefits prema KSA zakonu. Sta s njima? Dobili su posao i niko im nije glavu skinuo (osim kada izludjela maid vjerojatno sa nelijecenim psiholoskim stanjem ubije dijete lokalca - njoj frkne glava). Dakle oni isto nisu diskriminirani ili je to isto OK?
Ne znam ja za te bijednike, nema ih na forumu da cujem njihovu pricu jel to zaista tako, ali imamo tebe koji si aktivan na forum.hr da nam kazes kako je tebi, vozaju li tebe ko stoku kamionima i tome slicno. Kako si sam rekao ne fali ti nista, dobijas debelu platu.

Ne kazem da je sve savrseno i bajno, ali ako nesto i nije savrseno ne znaci da je razlog tome religijska pripadnost. Stvarno ste zadojeni nekakvom pretjeranom averzijom prema muslimanima i u svemu trazite samo ono lose protiv muslimana, nikada niste progovorili niti jednu lijepu rijec o islamu i muslimanima, islamskim zemljama. Procitah jedan ajet iz Kurana gdje pise:

""Ni jevreji, ni kršćani neće biti tobom zadovoljni sve dok ne prihvatiš vjeru njihovu." (Kur'an, 2:120)

Dakle tu se vise ne radi jel nesto dobro ili nije, nego jednostavno, musliman si, nevaljas i tacka. Kad postanes krscanin bices super, sve cool.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 12:53   #89
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ne znam ja za te bijednike, nema ih na forumu da cujem njihovu pricu jel to zaista tako, ali imamo tebe koji si aktivan na forum.hr da nam kazes kako je tebi, vozaju li tebe ko stoku kamionima i tome slicno. Kako si sam rekao ne fali ti nista, dobijas debelu platu.
A pa rekao si da si zivio po Bliskom Istoku pa me cudi da nista od toga nisi vidio kad vec ne vjerujes meni. Mene ne vozaju kamionom ko stoku, sto valjda onda cini sve ok za ove nesretnike koje vozaju ko stoku i tretiraju ko stoku.

Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ne kazem da je sve savrseno i bajno, ali ako nesto i nije savrseno ne znaci da je razlog tome religijska pripadnost. Stvarno ste zadojeni nekakvom pretjeranom averzijom prema muslimanima i u svemu trazite samo ono lose protiv muslimana, nikada niste progovorili niti jednu lijepu rijec o islamu i muslimanima, islamskim zemljama. Procitah jedan ajet iz Kurana gdje pise:

""Ni jevreji, ni kršćani neće biti tobom zadovoljni sve dok ne prihvatiš vjeru njihovu." (Kur'an, 2:120)

Dakle tu se vise ne radi jel nesto dobro ili nije, nego jednostavno, musliman si, nevaljas i tacka. Kad postanes krscanin bices super, sve cool.
Opet insinuiras.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 15:16   #90
@Lynott,
napiši još pokoju crticu iz RL (poput ring road/a), ima nas radoznalih.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 16:32   #91
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Vehabije i Saudijska vlast su totalno druge persone. Ako bi iko zelio otjerati trenutnu vlast to su vehabije, oni ujedno najcesce i protestuju, njihovi ucenjaci najcesce u svojim govorima napadaju saudijske kraljeve i zbog toga zavrsavaju u zatvoru.
Wahabije su ideoloski nasljednici KAraijita iz 10 st. Njihova religija se zasniva iskljucivo na hadisima koji nisu nista drugo do li bapske price. Velika vecina hadisa su gomila gluposti izmisljena od beduina 300 godina nakon smrti Muhameda. Wahabije su daleko pogubnije za islam od izraela.
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 17:43   #92
Quote:
naucenik kaže: Pogledaj post


Wahabije su ideoloski nasljednici KAraijita iz 10 st. Njihova religija se zasniva iskljucivo na hadisima koji nisu nista drugo do li bapske price. Velika vecina hadisa su gomila gluposti izmisljena od beduina 300 godina nakon smrti Muhameda. Wahabije su daleko pogubnije za islam od izraela.
Mislim da ovo sto si napisao nema veze sa istinom. Pogotovo zadnja recenica.
Vehabije imaju istu religiju kao i ostali sunitski muslimani. Dakle islam.

Ja dosta citam o islamu, procitao sam stotine i stotine knjiga, medju njima i vehabijske knjige, i nikako ne mogu steci dojam da su oni poguniji za islam od Izraela. Floskulama se koristis.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 18:28   #93
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
A proguglaj malo. Ja na ovom forumu nisam u svojstvu islamskog misionara. Ali sam puno citao, kao sto i ti trebas, i pronasao podatke o kojima govorim. Postavi ovo pitanje na pdf religija i oni ce ti za cas navesti primjere koje trazis.
"Ja na ovom forumu nisam u svojstvu islamskog misionara", kaže komentator.
I onda u narednom postu recitira kuran, onako usput.


Btw, nije trebalo dugo pa da se spomene Izrael.
Al od koga dolazi, ne čudi.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 18:39   #94
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
"Ja na ovom forumu nisam u svojstvu islamskog misionara", kaže komentator.
I onda u narednom postu recitira kuran, onako usput.


Btw, nije trebalo dugo pa da se spomene Izrael.
Al od koga dolazi, ne čudi.
Pa sta ako citiram Kuran? To ne znaci da sam islamski misionar. To cak ne znaci ni da sam musliman. A mozda i jesam musliman. A ako nisam mozda postanem musliman . Sto drugi vise napadaju nesto meni to postaje sve draze i draze. Uglavnom ne mozes to znati.

Ko je spomenuo prvi Izrael? Ja?
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 19:33   #95
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ko je spomenuo prvi Izrael? Ja?
Da, ti.

Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Dakle, jos jedna u nizu proamerickih i prozidovskih propagandnih budalastina na koje mogu nasjesti samo neuki tipovi.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 19:48   #96
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Da, ti.
Ja sam mislio da pricamo o danasnjoj diskusiji. Pa dobro. Ako se mogu arapi spomenuti, ako se mogu muslimani spomenuti, onda zasto nebi i jevreji, ne mislim da su superiorni i vise vrijedni od ostalih pa da imaju imunitet na govor o njima, da li dobar ili los svejedno.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 22:35   #97
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
@Lynott,
napiši još pokoju crticu iz RL (poput ring road/a), ima nas radoznalih.
Ima podosta stvari ovdje da ti vilica opadne ko ladica dok se ne naviknes. Promet je jedna od najzabavnijih aktivnosti. Pravi tulum. Saudi U-turn podrazumjeva da se preko tri-cetri trake na semaforu presjece (npr iz krajnje desne trake u zadnjem trenu odlucis ici lijevo a ima cetri trake od koje su Saudijci napravili pet naguravanjem izmedju). Vrlo jedan narod orjentiran zastitnicki prema obitelji a onda vidis zenu kako drzi malenu bebu na koljenu na prednjem suvozackom sjedalu. Ima slucajeva i da malo vecu djecu recimo 4-5 godina puste da stoje na naslonu izmedju vozaca i suvozaca (veliki americki dzipovi imaju naslon sirine sjedala izmedju) i vire kroz otvoreni sunroof. Kad su moja zena i deca dosli ja sam vec bio tu osam mjeseci i prilicno sam se navikao na cirkus na cesti al zena je prvih tri mjeseca stalno zatvarala oci i vristala. U pocetku bude WTF svakih 20 sekundi, a onda se pridruzis lokalcima i za pola godine ko da nikad civilizacije nisi vidio. Pomaze sto veci auto, tako da sam uzeo americki dzip jedan od vecih. Recimo ako mjejnas traku obavezno ne smijes dati zmigavac, jer ako das zmigavac onaj iza tebe u traci u koju ides ce dat gas da te ne pusti. Moras ga iznenaditi. Na autoputu u ruralnoj Saudiji ces po noci naci ljude kako voze u suprotnom smjeru od sela do sela jer im se ne da voziti do prvog okretista. Cetvrtkom samci uglavnom ne smiju u mallove jer je family day. Svi restorani imaju family i singles section. Sve trgovine se zatvaraju za molitvu uglavnom ti sjebu bilo kakav shopping. Ovisno o dobu u godini moze se desiti da se poklope 3 molitve u periodu od 4pm do 7pm. Molitva je cca 15 minuta, oficijelno shopovi su zatvoreni 30 minuta a lijenstine sto ovdje rade jos si uzmu po deset minuta sa obje strane (a vecina uopce ne klanjaju) tako da od 4 do 7 popodne dobis mozda sat i po shoppinga. Iskombiniraj to s cinjenicom da zene ne smiju voziti nego mora moja narucivati kompound vozaca koji kako-tako dodje na vrijeme a nekad i ne pa onda si misli kakav je to hassle. To je odlicno jer moja zena uopce ne voli shopping ovdje. Prvi ulazak u kompound je shock jer ima prvo gate sa nacionalnom gardom i privatnim osiguranjem, bodljikavom zicom i mitraljezom montiranim na Ford F-150 pickup, onda cik-cak kroz tenkovske zapreke do drugog gatea gdje je jos jedan F-150 pickup sa mitraljezom. Onda udjes unutra - a tu je ko rezort. Pet bazena, restoran, parkic, zelenilo, ogromne kuce, trava, posluga. Sve u raskoraku sa cirkusom vani. To je to.....

Zadnje uređivanje Phil Lynott : 01.05.2013. at 22:41.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 00:21   #98
Imas li sta lijepo da nam kazes o muslimanima, osim sto volis pljuvati po njima?
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 01:26   #99
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Ima podosta stvari ovdje da ti vilica opadne ko ladica dok se ne naviknes. ....
Ulaz u kompound, ludnica.
Al čega se boje ? Teoriste nemaju, a i lopove teško (obzirom na drastične zakone).

En+, bazeni, trava, zelenilo. Odakle voda ?
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 03:18   #100
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Mislim da ovo sto si napisao nema veze sa istinom. Pogotovo zadnja recenica.
Vehabije imaju istu religiju kao i ostali sunitski muslimani. Dakle islam.

Ja dosta citam o islamu, procitao sam stotine i stotine knjiga, medju njima i vehabijske knjige, i nikako ne mogu steci dojam da su oni poguniji za islam od Izraela. Floskulama se koristis.
Wehabizam je uvreda za islam


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.