Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2008., 20:58   #221
Quote:
lovecat kaže: Pogledaj post
Pa upravo je tako. Postoje ljudi koji na neki način "pobiru" tuđa stanja, sa ili bez Tarota i onda se lagano gube u njima, tj. smanjena im je kontrola. Ali, upravo iz tog razloga i nije "predviđeno" da se bilo tko bavi Tarotom ili čime sličnim, osobito ne netko tko ne može na neki način postaviti granice između sebe i drugoga, a da se istovremeno uživi u tog drugoga. Treba imati tu neku sposobnost, a uz nju i veliku dozu vlastite psihičke snage i stabilnosti.

Ili gledati samo sebi u karte.
Ovo si lijepo sročila - i ne samo vezano na tarot.
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 20:30   #222
Question

Quote:
contra rationem kaže: Pogledaj post
Pa kaj u tome ima loše? U nama se i kriju odgovori, samo ih trebamo potražiti. Uostalom, ne mislim da je bit u proricanju budućnosti, već u otkrivanju realnosti.
Slažem se i ja sa lovecat,ali sa tobom donekle,dobro,možda to i je ajmo reči tako,ali kako mi onda zapravo i da li u opče možemo proricati stvarnu budučnost
lapalomma is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 16:32   #223
Jedno prakticno pitanje...Postavim pitanje tarotu da li cu poloziti jedan ispit koji mi je jako bitan. Radim otvaranje jednom kartom. Izadje mi jako losa karta ( macevi IX ) koja jasno oznacava neuspeh, patnju i sl. I sta sad da mislim? Ucicu, ali razmisljam kako bi nesto moglo lose da podje...
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 19:12   #224
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Jedno prakticno pitanje...Postavim pitanje tarotu da li cu poloziti jedan ispit koji mi je jako bitan. Radim otvaranje jednom kartom. Izadje mi jako losa karta ( macevi IX ) koja jasno oznacava neuspeh, patnju i sl. I sta sad da mislim? Ucicu, ali razmisljam kako bi nesto moglo lose da podje...
gledaj to malo šire: devetka mačeva simbolizira i potencijal, živost i energiju za novi početak (ruže na pokrivaču), vrijeme buđenja ... mačevi te ne dotiču i patnja proizlazi iz tvoje predođbe... izrazi svoje osjećaje za svaki mač na karti...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 20:55   #225
Pa...to je rekao bih - alternatnivno tumacenje No hvala u svakom slucaju.
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 22:24   #226
a možda je zbog nekog višeg smisla baš dobro da padneš taj ispit

tarot karte su putovanje, baš kao i život
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 21:18   #227
...The tarot is not a finished life plan. In other words the tarot is not a philosophy or world view. To provide a finished world view means to thingify (objectify) and impersonalize man. What man needs is not pre fabricated life plan, but tools, so everybody can free up their own personal capabilities. What’s needed is not pre fabricated systems but the continuous possibility of awakening conditions. The matrixes of the tarot therefore are not types, not definitions, and full meanings, putting man in front of ready situations, but undefined meanings...

...The matrixes of the tarot provide solutions in more than just crisis. The matrixes wake up the hidden karma seeds even when they haven’t yet evoked any crisis. Solving the meaning of a matrix sounds the harmonious deep tone and overtone of other matrixes, thus artificially creating karma congestion. This way one can consciously and not by necessity or compulsion, take more than one karma onto oneself. This is why the tarot is also the initiation system of karma mutations. In the old days they knew how to make one’s life interesting...
__________________
Los laberintos que crea el tiempo, se desvanecen.
contra rationem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 21:35   #228
Quote:
nensi1301 kaže: Pogledaj post
e pa vidiš, ja sam vjernica i idem nedjeljom i kad god mogu slušati mise, u radnoj sobi mije slika Gospe, Isusa i Sv. Ante
Malo je offtopic ali nesto bi ti htijela reci... bavljenje tarotom ne smatram ni zlom ni dobrom, nezanima me to!

Hocu ti reci da mozes bit u crkvi pet puta dnevno ako zelis, imat kucu puno sliku svetaca... ali sve to ti bas nista ne znaci! Bitna su nacela po kojima zivis! Ja neidem na mise, nemam obljepljenu kucu slikama svetaca, ali svaku vecer se pomolim i to je moj razgovor s Bogom... a vaznija stvar od toga je sto imam nacela po kojima zivim! U zivotu su mi ljudi ucinili strasno ruzne stvari, bili ljubomorni,zavidni... i ja danas zivim iz dana u dan tako da sve sta radim, trudim se biti pozitivna, ne ciniti drugima sto nebi htijela da se meni cini, vjerujem u to da se sve dobro, dobrim vraca, ako nemogu pomoci necu ni odmoci i trudim se kad god mogu bar kroz sitnicu ciniti dobro djelo! To je vjera!
Vesper Lynd is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 13:26   #229
Mogu vam reći samo da ja imam za sada jako pozitivna iskustva s tarotom,žena koja mi je gledala u karte rekla mi je neke stvari iz prošlosti koje jednostavno nije mogla znati ili ispipati iz mene,pomalo zastrašujuće....prije nisam toliko vjerovala u sve, to ali sada.....
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 08:43   #230
Imam jedno pitanje, prilikom mjesanja tarot karata kad se one okrenu naopako?
Procitala sam da se mjesaju tri puta pa presjeku osim ako nije navedeno drukcije al ne pise kad se okrenu?
Hvala.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 10:18   #231
Ja ih nikad ne okrećem. To ti sve zavisi od osobnog pristupa kartama.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 17:08   #232
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Jedno prakticno pitanje...Postavim pitanje tarotu da li cu poloziti jedan ispit koji mi je jako bitan. Radim otvaranje jednom kartom. Izadje mi jako losa karta ( macevi IX ) koja jasno oznacava neuspeh, patnju i sl. I sta sad da mislim? Ucicu, ali razmisljam kako bi nesto moglo lose da podje...
Polozio sam ovaj ispit i jos dobio solidnu ocenu. Izgleda da me tarot ne slusa ( ovog puta na svu srecu... ).
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 17:01   #233
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Polozio sam ovaj ispit i jos dobio solidnu ocenu. Izgleda da me tarot ne slusa ( ovog puta na svu srecu... ).
9 of Swords uopce ne znaci da neces poloziti ispit. Ta karta oznacava sumnju u sebe, negativni mentalni sklop, stalna preispitivanja (izmedju ostalog). Za pad na ispitu bi trebala izaci, recimo, negativna karta diskova.
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 17:04   #234
Quote:
LelaSt kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, prilikom mjesanja tarot karata kad se one okrenu naopako?
Procitala sam da se mjesaju tri puta pa presjeku osim ako nije navedeno drukcije al ne pise kad se okrenu?
Hvala.
Sve zavisi od tebe. Mozes ih jednostavno okrenuti u ispravni polozaj i nikom nista, ili nabaviti literaturu u kojoj su objasnjene "reversed cards".
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 15:08   #235
ja sam davno išla ženi da mi pogleda u tarot karte.i pogodila je sve , samo je godine fulala.
mikimiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 19:47   #236
Quote:
moondreams kaže: Pogledaj post
9 of Swords uopce ne znaci da neces poloziti ispit. Ta karta oznacava sumnju u sebe, negativni mentalni sklop, stalna preispitivanja (izmedju ostalog). Za pad na ispitu bi trebala izaci, recimo, negativna karta diskova.
Hvala ti, nisam to znao. Moracu malo da se pojacam sa tarot literaturom. Ovo sto si napisao za sumnju i negativan stav je dosta tacno.
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:21   #237
Imam jedno pitanje: Kako znate koji je špil dobar za vas?
Bavila sam se malo tarotom kad sam bila mlađa i poprilično mi je pomogao objektivno sagledati neke stvari koje su mi se događale, tj. sagledati ih iz drugog kuta ( neznam kako da to objasnim ). Mislim da mi trenutno u životu opet treba takav balans, pa me zanima kako izabrati karte?
Gledala sam vaše preporuke i Rider Waite špil mi se recimo nikako ne sviđa, a prepuruča se za početnike. Imate li neke preporuke kako odabrati? Samo po principu: ovaj mi se sviđa, a ovaj ne ili ima još nekih smjernica?
__________________
...tell `em a hookah smoking caterpillar has given you the call...
...life is a cosmic giggle on the breathe of the universe...
Argante is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:39   #238
Quote:
Argante kaže: Pogledaj post
Samo po principu: ovaj mi se sviđa, a ovaj ne ili ima još nekih smjernica?
Uglavnom se slijedi intuicija, npr. meni se osobno sviđa Haindlov Tarot :

http://www.aeclectic.net/tarot/cards/haindl/
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 17:08   #239
Hvala Baphomet!
Pogledala sam malo po toj stranici i našla sam špil koji mi se sviđa.
Ne zavaravam se sa time da ću ga pronaći kod nas... preostaje mi da odem u "Novu arku". Zna li netko da li oni imaju otvorene špilove?
__________________
...tell `em a hookah smoking caterpillar has given you the call...
...life is a cosmic giggle on the breathe of the universe...
Argante is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 13:29   #240
Quote:
Argante kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje: Kako znate koji je špil dobar za vas?
Bavila sam se malo tarotom kad sam bila mlađa i poprilično mi je pomogao objektivno sagledati neke stvari koje su mi se događale, tj. sagledati ih iz drugog kuta ( neznam kako da to objasnim ). Mislim da mi trenutno u životu opet treba takav balans, pa me zanima kako izabrati karte?
Gledala sam vaše preporuke i Rider Waite špil mi se recimo nikako ne sviđa, a prepuruča se za početnike. Imate li neke preporuke kako odabrati? Samo po principu: ovaj mi se sviđa, a ovaj ne ili ima još nekih smjernica?
Mislim da je dobro izabrati spil koji vas osobno privlaci. Za ucenje je dobar Rider Waite i njegove inacice (pogledajte razlicite inacice Raider Waite, mozda vam se koji i svidi jer su dosta razliciti, no sadrze istu simboliku osnovnog Raider Waite spila), a kasnije lako izaberete onaj koji vam se osobno svidi. Nekada se i dogadja da spil pronadje vas, a ne vi njega
__________________
Still in the hole ...
moondreams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:17.