Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2011., 16:52   #81
Quote:
libe2404 kaže: Pogledaj post
klokanicu, maramu ili nekakvu drugu nosiljku, kišobran u ruke i van, to ja radim jer je moj zvrk naučio ići van dvaput dnevno i bio bi urnebes kad ju nebi izvela kad joj je vrijeme šetnje
mi ti nemamo vrijeme šetnje,
mi smo po cijele dane vani...
u dvorištu,
na terasi,
šetamo,
na kavici...

pa si probaj zamisliti kakva je kad je cijeli dan u kući...
bile smo malo prošetati u mei taiu,
ali nije utjecalo na njenu nervozu...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 17:52   #82
Rastu mi šugave osmice i to obdje donje u isto vrijeme, i užasno me boli i smeta, i ne mogu ništa jesti kako spada
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 23:02   #83
danas kad sam bila sa malim u setnji ispred mene ide neka baba od jedni 70ak god,i vozi malog u kisobran kolicima,sad da li joj je to unuk,praunuk,ne znam,nije ni vazno,ali baba je skroz luda mali je skuzio da mi idemo iza njega i okrece se i htjeo je izaci iz kolica(ima jedno 13,14mj)i izasao,i hoce gurat svoja kolica,pa dosao do nas,pogledao maloga ali je sramezljiv i brzo odtrcao k njoj i dalje gura kolica ali kolica bjeze simo tamo,baba zivcani,dere se na sav glas,cupa malog za majicu a dijete ko dijete ne ferma,dalje juri,gura i kolica malo pobjegnu prema cesti,kad je ona njega zgrabila ,gurnula,mali pao u kolica,noge mu se vuku po podu,ona ga vozi,pljusne,dere se oces prestat bruno,oce bit dosta,sad ces bit u kazni,sad idemo doma je ti jasno,zlocestoco jedna,ja se samo pitam koja je to majka dala tako malo dijete babi na cuvanje koja ni sama o sebi vise nije sposobna brinut se tako mi je bilo muka to dijete gledat kako postupa s njim
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 23:06   #84
mene zivciraju budale koje parkiravaju aute na trotoaru i onda mi mame s kolicima moramo na cestu ...sta je najgore parikiraliste je 10 m darlje ...uzash zivi ...sve mi se cini da cu slijedeci put necim "kao slucajno" oderat pituru na vratima...
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 23:09   #85
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
mene zivciraju budale koje parkiravaju aute na trotoaru i onda mi mame s kolicima moramo na cestu ...sta je najgore parikiraliste je 10 m darlje ...uzash zivi ...sve mi se cini da cu slijedeci put necijem "kao slucajno" oderat pituru na vratima...
uh,to svakodnevno dozivljavam,uvijek moram po cesti ici radi drznika koji svoje limene ljubimce smjeste na trotoar.a jos mi vise na zivce idu ljudi kad se ja njim sa kolicima moram micat da prodju a ne oni meni
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 23:18   #86
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
uh,to svakodnevno dozivljavam,uvijek moram po cesti ici radi drznika koji svoje limene ljubimce smjeste na trotoar.a jos mi vise na zivce idu ljudi kad se ja njim sa kolicima moram micat da prodju a ne oni meni
a takve ti ja ne sljivim ..posto imam dosta robusna kolica ja samo gazim..da vidish kako se micu
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 23:20   #87
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
a takve ti ja ne sljivim ..posto imam dosta robusna kolica ja samo gazim..da vidish kako se micu
uh to me tako nervira,ali ima onih koji pricaju na mob,zanesu se ne vide nista oko sebe i lete mi na kolica,samo cekam kad ce mi past na malog
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 23:25   #88
A mene živciraju turisti,ne bi ti se ti maknuli ,a kada si iza njih hodaju puževim korakom
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 09:12   #89
Baš si razmišljam što bi točno moje dijete/moja djeca morala napraviti da im se, u 1 in z morning, izderem Mrš đubrad jedna smrdljiva.
Susjeda preko puta nas.
I to je trajalo dobrih pol sata.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 09:25   #90
Au koja dobra tema, za ispucat se:-)
dobro sam se nasmijala na dosadasnje postove...pa evo da dodam nekoliko stvarcica, tek toliko..
ŽIVCIRAJU me:
KOMENTARI na situaciju kad beba od 5-6-7 mj zaplače (kao da je to nesto neeemooooguce..)
- "a da nije gladan" - ovo me u sred zivca pogodi ! Pa ako ista pazim kao mama onda je to da nije gladan ......i ne cekam da me netko na to napomene grr
- "staaa mu je????"- i to nekim cudnim tonom - a da ga pitamo?
- " a zasto nece svima" - a mali prvi put vidi osobu ....nakon neuspjelih odgovora da je to sasvim normalna faza u razvoju bebe pocela sam odgovarati - kako kome ! - na ovo vecina usuti:-)
- "ajme plačko....moji nisu plakali" - eh draga, onda tvoji nisu normalni uf
- "pusti ga da se isplače" - hm? da, sram ga bilo, ima 7 mjeseci i on jos treba mamu....maza da nema vece ..he he
SITUACIJE
- kad mi doslovno uzmu bebu iz narucja, misleci valjda da ja jedva cekam da ga nekome uvalim grrr
- kad mu, naravno bez da me ista pitaju, daju hranu - "ma daj mu samo nek lizne cokoladu, sta ce mu bit" hej!..."evo teta tebi da kiflu" (lizalo..bananko-bananu....) - a ja samo odmicem sve od njegovih usta...Jednom sam "teti" rekla da to ne smije jer ima glutena, rijec koju je vjerojatno tek tad cula..i na ovo je konacno prestala i dala mu jabuku....(tj. meni pa da doma na miru spremimo..he he)
Filomena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 09:27   #91
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
uh,to svakodnevno dozivljavam,uvijek moram po cesti ici radi drznika koji svoje limene ljubimce smjeste na trotoar.a jos mi vise na zivce idu ljudi kad se ja njim sa kolicima moram micat da prodju a ne oni meni
Ooooo da! Da ne pričam kad prelazim cestu na semaforu koliko mi ljudi ide ravno pred kolica jer nitko ne zna hodat ravno ili slučajno zastat korak nego baš drito pred kolica Ili dok stojimo na semaforu pa ima pametnjakovića koji baš moraju zakoračit i stat ispred nas i po mogućnosti se još gurat da tak stanu jer im se valjda baš ne sviđa stat sastrane
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 09:35   #92
Quote:
Filomena2 kaže: Pogledaj post
- kad mi doslovno uzmu bebu iz narucja, misleci valjda da ja jedva cekam da ga nekome uvalim grrr
ne razumijem
kako je ovo moguce? moja rodjena majka, kad smo dosle iz rodilista, je stavila ruke na ledja (svoja), gledala u bebu s ocitom zeljom i nije cak ni pitala da li ju smije uzeti u ruke, a kad sam joj sama ponudila na licu joj se vidjela zahvalnost do neba i rekla je samo, 'jel smijem?'
sveki, kakva god da je, takodjer nije nikad palo na pamet pokusati uzet mi dijete bez da sam sama ponudila. oni koji jesu pokusali (neki malo dalji rodjaci) bez pitanja, su dozivjeli da se napol okrenem i odmaknem dijete od njih. jer nije htjelo ici svima, i ne pada mi na pamet da im dopustam da ju maltretiraju. i zaboli me iskreno ona stvar za to tko si je sto mislio od njih
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:22   #93
Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
ne razumijem
kako je ovo moguce? moja rodjena majka, kad smo dosle iz rodilista, je stavila ruke na ledja (svoja), gledala u bebu s ocitom zeljom i nije cak ni pitala da li ju smije uzeti u ruke, a kad sam joj sama ponudila na licu joj se vidjela zahvalnost do neba i rekla je samo, 'jel smijem?'
sveki, kakva god da je, takodjer nije nikad palo na pamet pokusati uzet mi dijete bez da sam sama ponudila. oni koji jesu pokusali (neki malo dalji rodjaci) bez pitanja, su dozivjeli da se napol okrenem i odmaknem dijete od njih. jer nije htjelo ici svima, i ne pada mi na pamet da im dopustam da ju maltretiraju. i zaboli me iskreno ona stvar za to tko si je sto mislio od njih
Moguce je..:-)
Nije da mi ukradu ili otimaju dijete, al ono nekad je nezgodna situacija, recimo sogorica cim dodje uzela bi ga i to kao ona ima dvoje, ona je iskusna...obiteljska tragedija bi bila da ga ne uzme..:-) Izmotavala sam se i ja ponekad al eto, ponekad me bas zivcira.
Filomena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:35   #94
susjeda 2 ulaza nize koja je psihicki bolesnik...a josh su bolesniji roditelji to troje djecice (bolesnikusa im je baka)...koji pustaju njoj da se brine o klincima... jer deckic od 4 god je epilepticar a ona ga svaki dan uredno kad se vracaju iz ducana mlati po glavi..vice glupane blesane...curicu 5 god vuce za kosu... baca joj krafnu u smece itd itd ..(prije god dana sam se s njom i zakacila kad je mlatila malog ...mali dobio epilepticki ali ona nije odustala dok se nije skroz poceo grcit na podu i izlazit mu pjena)...i josh me vishe zivcira sta to uredno svaki dan gledaju veliki dushebriznici moje zgrade ...koji svima uredno peru guzice svojim jezicinama i moralnim propovjedima al kad to vide okrecu glavama..slijezu ramenima i govore kako se ne zele mjeshati(ti isti su skupili 50 potpisa protiv susjedovog psa jer kao laje svako jutro kad ide u setnju)...nabijem ih mutave...
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:41   #95
stvarno ne znam sta napravit ..a mora se ..jer djeca svakodnevno prolaze i pshicku i fizicku torturu... i sta je najgore roditelji te djece to znaju jer je ista babuskara nemali broj puta djecu mlatarala pred njima dok oni samo mutavo gledaju...
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:41   #96
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
susjeda 2 ulaza nize koja je psihicki bolesnik...a josh su bolesniji roditelji to troje djecice (bolesnikusa im je baka)...koji pustaju njoj da se brine o klincima... jer deckic od 4 god je epilepticar a ona ga svaki dan uredno kad se vracaju iz ducana mlati po glavi..vice glupane blesane...curicu 5 god vuce za kosu... baca joj krafnu u smece itd itd ..(prije god dana sam se s njom i zakacila kad je mlatila malog ...mali dobio epilepticki ali ona nije odustala dok se nije skroz poceo grcit na podu i izlazit mu pjena)...i josh me vishe zivcira sta to uredno svaki dan gledaju veliki dushebriznici moje zgrade ...koji svima uredno peru guzice svojim jezicinama i moralnim propovjedima al kad to vide okrecu glavama..slijezu ramenima i govore kako se ne zele mjeshati(ti isti su skupili 50 potpisa protiv susjedovog psa jer kao laje svako jutro kad ide u setnju)...nabijem ih mutave...
Pa dobro, a jesi li ti išta poduzela?
Jesi li zvala nekog, prijavila luđakinju, razgovarala sa starcima od djece?
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:44   #97
Evo ti broj SOS telefona u Rijeci pa zovi, ako ne želiš samo moralizirati.

051/ 211 888
Linija pomoći otvorena je svaki dan od 18:00 do 21:00.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:45   #98
Također...

http://www.hrabritelefon.hr/hr/home
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:46   #99
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Pa dobro, a jesi li ti išta poduzela?
Jesi li zvala nekog, prijavila luđakinju, razgovarala sa starcima od djece?
pa citaj gore jesam..vec sam se s njom i svadjala..jednom sam i ocu te djece to rekla na sta me samo blijedo pogledao i otisao.. toj istoj babi sam jednom kad sam je u liftu srela rekla da nek josh cujem da i jedno od njih zaplace zvat policiju na sta me skoro fizicki napala ...skroz ludo ludo... ne znam al mene ubija to gledat i svaki dan slushat kako ti klinci placu ...susjeda koja zivi kat ispod njih stalno se isto meni zalila kako se ona dere na njih tuce ih a kad sam joj rekla pa ajmo ju prijavit kaze ona a ne ne...pa da im oduzmu djecu ..bolje im je i ovdje neg po domovima..ja nebi rekla...curica ima 5,6 god i stalno muca jaadna kad prica i izgleda sva splasena ..ma koma
ellyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2011., 12:51   #100
Quote:
ellyon kaže: Pogledaj post
mene zivciraju budale koje parkiravaju aute na trotoaru i onda mi mame s kolicima moramo na cestu ...sta je najgore parikiraliste je 10 m darlje ...uzash zivi ...sve mi se cini da cu slijedeci put necim "kao slucajno" oderat pituru na vratima...
ovo i mene živcira, kreteni, još je "lako" za nas što možemo nekako to zaobić, ali šta je s invalidima u kolicima? na koliko tek prepreka oni nailaze. i ja bih rado ogrebala slučajno kojeg takvog debila
manuela.st is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:11.