Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2011., 22:22   #21
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
a Nigela je izabrao? Nigel i njegova stranka ne može dobiti niti 2% glasova na UK izborima gdje je izlaznost i zainteresiranost velika,dok na EU izborima gdje je izlaznost porazna i samo stranački vojnici izlaze ulazi masovno u EU parlament

otprilike kao da mi pošaljemo Natka Kovačevića i Željka Sačića u EU parlament a ovdje dobiju 1% na parlamentarnim izborima a na EU izbore izađe 15% birača i izaberu ih....
Niko nikoga ne salje u EU parlament, EU parlamentarci uklj Nigela Farage su izabrani. To smo vec prosli na jednom drugom topicu al ti ili imas pamcenje zlatne ribice ili si intelektualno neposten.
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
http://news.bbc.co.uk/2/shared/election2010/results/

UK Independence Party Seats -0 Votes -919,546 %-3.1

Znači prva stranka ima 100% zastupnika? Ili se ti to zajebavaš?
Ti ako ne mozes razlikovati opce izbore u UK i izbore u UK za EU parlament bi se trebao drzati kuvanja ili kukicanja, a ne zalaziti trolati ovdje na politiku.



Party:
  1. Conservative 27.7%
  2. UKIP 16.5%
  3. Labour 15.7%
__________________
Meh

Zadnje uređivanje Gordon Gekko : 15.12.2011. at 22:34.
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:31   #22
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Ti ako ne mozes razlikovati opce izbore u UK i izbore u UK za EU parlament bi se trebao drzati kuvanja ili kukicanja, a ne zalaziti trolati ovdje na politiku.

http://en.wikipedia.org/wiki/Europea...nited_Kingdom)

Party:

Cnservative 27.7%
UKIP 16.5%
Labour 15.7%
Ti imaš problema, dečko. Ozbiljnih problema. To je kao da kažeš da je HDZ najjača stranka u HR. A prešutiš godinu izbora. Ali ima lijeka za to. Inače se tvoje stanje naziva poremećaj ličnosti i postiji službena šifra za to.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:31   #23
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Oppa, ipak zna - ajde, informiran je. Ne baš točno, ali ipak...

Naime, zanimao me je onaj dio u originalnom postu gdje tvrdi da je EU zapravo Europa pod vladavinom njemačke, a da smo to "svi htjeli izbjeći". A naslov threada je bio "Četvrti Reich". Naime, ne bih inače stavila pod "Svijet", da me je zanimalo išta konkretno o Hrvatima.

Iako, i ovo je dobro, samo nastavite...
__________________
Spasite život...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:38   #24
A ako imas problema sa izlaskom na biralista za EU parlament, mozes se obratiti u gotovo pola EU drzava. EU prosjek je 43% a u UK 35% big fu***** difference.

http://www.ukpolitical.info/european...on-turnout.htm
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:40   #25
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Ti imaš problema, dečko. Ozbiljnih problema. To je kao da kažeš da je HDZ najjača stranka u HR. A prešutiš godinu izbora. Ali ima lijeka za to. Inače se tvoje stanje naziva poremećaj ličnosti i postiji službena šifra za to.
Ja sam rekao da je UKIP druga UK stranka u EU parlamentu ne u UK. To sto ti ne znas citati s paznjom i ne znas razliku izmedju 2009 EU parliament elections in 2010 UK general elections stvarno nije moj problem.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:43   #26
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Niko nikoga ne salje u EU parlament, EU parlamentarci uklj Nigela Farage su izabrani. To smo vec prosli na jednom drugom topicu al ti ili imas pamcenje zlatne ribice ili si intelektualno neposten.
ne imam pamćenje guppy ribice a da ti malo upristojiš ovo patroniziranje

dakle ajmo ponovo. EU izbori 2009. izlaz u UK 34% Nigel 16%

generalni izbori UK. 2010. izlaz u UK 68% Nigel 3.1 %

we are only making plans for Nigel http://www.youtube.com/watch?v=0C6bVckO_CM ;-D tko se sjeća ovog??

Zadnje uređivanje Mishko Pishko : 15.12.2011. at 22:51.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:48   #27
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ne imam pamćenje guppy ribice a da ti malo upristojiš ovo patroniziranje

dakle ajmo ponovo. EU izbori 2009. izlaz u UK 34% Nigel 16%

generalni izbori UK. 2010. izlaz u UK 68% Nigel 3.1 %
Jel NIgel Farage izabran u EU parlament ili nije?
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:52   #28
Quote:
data_ kaže: Pogledaj post
Zašto Židovima zabranjujete pohlepu (greed) koju inaće, u avataru i potpisu, (urbi et orbi) slavite ?
Nisi u stanju shvatiti niti sarkazam, no zasto ista ocekivati od individue kojoj su Zidovi a priori lihvari i pohlepnici, a slanje u Treblinku mu je nesto sto prolazi bez komentara iako je isto sarkazam, dapace. Poltronu, na jednoj temi si svesvrdno uvjeravao da nemas nista protiv Zidova, no dakako da nemas.
Big Mac is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.12.2011., 22:53   #29
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Jel NIgel Farage izabran u EU parlament ili nije?
Pa jel to opće potrebno pitanje , pitanje je kako u EU parlament ulaze razni lordovi i barunice poput Ashtonove , a i ostala plemička parlamentarna kljentela stare aristokratske Europe ?
krnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 22:54   #30
A sto se tice Nigela Faragea, covjeku skidam kapu, jer je jedan od rijetkih koji ce stvari nazvati pravim imenom. Posebice uzivam kada prca u mozak socijaliste u EU parlamentu i kritizira njihovu nakaradnu tvorevinu.
Big Mac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:02   #31
Quote:
krnk kaže: Pogledaj post
Pa jel to opće potrebno pitanje , pitanje je kako u EU parlament ulaze razni lordovi i barunice poput Ashtonove , a i ostala plemička parlamentarna kljentela stare aristokratske Europe ?
Meni to nije upitno, ali evo Misko Pisko dovodi u pitanje legitimnost izbora Nigela Faraga (i na temelju toga legitimnost da se isti oglasava u EU parlamentu) na temelju toga da je a) izgubio izbore za UK parlament sto je relevantno tocno na koji nacin za EU parlament i b) na temelju toga da je voter turnout bio 'samo' 34.7%. Ako je to kriteriji onda ni predstavnici Nizozemske, Portugala, Ceske, Litve i niza drugih zemalja nisu legitimni u EU parlementu a bogami ni Njemacka sa svega 43% voter turnovera nije daleko.

Pitanje legitimnosti lezi prije svega pred Van Rompuyem, Barosom, barunicom Ashton, kako si tocno primjetio.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:05   #32
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Jel NIgel Farage izabran u EU parlament ili nije?
naravno da jest. dobio je 16 posto glasova od 34% biračkog tijela UK koje je izašlo.

na kasnijim izborima kad se slupao sa avionom i optužio pilota da ga je htio srušiti dobio je 3% od 68% biračkog tijela što govori da Nigel i partija imaju stalno biračko tijelo jer su rezultati tu negdje...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:15   #33
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
naravno da jest. dobio je 16 posto glasova od 34% biračkog tijela UK koje je izašlo.
Odlicno. To smo dakle rijesili. UKIP je druga po snazi UK stranka u EU parlamentu. A ovo oko voter turnout smo rascistili isto?

Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
na kasnijim izborima kad se slupao sa avionom i optužio pilota da ga je htio srušiti dobio je 3% od 68% biračkog tijela što govori da Nigel i partija imaju stalno biračko tijelo jer su rezultati tu negdje...
Na temelju cega bi glasaci trebali glasati isto na generalnim UK izborima i na izborima za EU parlament?
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2011., 23:23   #34
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
naravno da jest. dobio je 16 posto glasova od 34% biračkog tijela UK koje je izašlo.

na kasnijim izborima kad se slupao sa avionom i optužio pilota da ga je htio srušiti dobio je 3% od 68% biračkog tijela što govori da Nigel i partija imaju stalno biračko tijelo jer su rezultati tu negdje...
A zašto se uvijek igrate brojkama kad vam paše?
61% je za EU ali na 400 ispitanih.
80% podržava Josipovića 400 ispitanih.

Kad će HNS poslati Vesnu Pusić u Europski parlament to će biti maestralni uspjeh. Je...Nigela sa milju svojih glasača.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 05:05   #35
Pogledao sam desetak Nigelovih nastupa u EU parlamentu i ono što mi se čini najvažnije od svega je dio u kojem dovodi u pitanje način na koji se želi upravljati građanima a pogotovo manjim i ne toliko razvijenim narodima unije ! To liči na sve samo ne na ravnopravnost i demokraciju . Ispada da šačica birokrata nikog ništa ne pita , nego nameće svoju volju drugima svim sredstvima uvjeravanja .. "mrkvom i batinom" . Uvjeti koje nam nameće ta i takva EU izgledaju puno teži od onih koje su govorili da nam nameće Beograd , kud smo onda srljali i pristajali na sve što su tražili ...uništavali svoju privredu ...poljoprivredu .. rasprodali sve , izgradili smo samo lance njihovih supermarketa trošili i zaduživali se , pa smo sada u nekakvom ovisničkom odnosu "dužni kao Grčka" . Lijepo su nam "spakovali" svaka im čast !
Cougarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 06:17   #36
Quote:
Gordon Gekko kaže: Pogledaj post
Odlicno. To smo dakle rijesili. UKIP je druga po snazi UK stranka u EU parlamentu. A ovo oko voter turnout smo rascistili isto?



Na temelju cega bi glasaci trebali glasati isto na generalnim UK izborima i na izborima za EU parlament?
već sam objasnio. to je kao da imamo za godinu dana izbore za EU parlament i bude opća nezainteresiranost za izbore i tamo ode Željko Sačić sa svojom bratijom.

i za godinu dana eto nama parlamentarnih izbora doma i Željko ne uđe niti u Sabor.

i ne razumijem zašto vi gledate na taj EU parlament kao da je najvažnije tijelo EU. Nije čak niti zakonodavno kao naš sabor.

I gdje se u biti odlučuje o EU? kad Nigel trkelja ili na sumitima kao ovaj prošli tjedan gdje čelnici koji su dobili podršku na GENERALNIM izborima odlučuju?

ti Gordone nauči prvo strukturu EU. Druga najveća stranka nau UK na EU izborima znači goli k a parlament neće biti jednak nacionalim dok ne dođe do veće integracije.

al drago mi je da je HR desnici odjednom UK nacionalist postao idol. kad se sjetim samo tema i litanija.....Britanci nas koče kroz institucije već godinama i sad ste pali na njihove nacionaliste

da podsjetim

https://www.forum.hr/showthread.php?t=626221&page=4
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2011., 09:57   #37
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
već sam objasnio. to je kao da imamo za godinu dana izbore za EU parlament i bude opća nezainteresiranost za izbore i tamo ode Željko Sačić sa svojom bratijom.

i za godinu dana eto nama parlamentarnih izbora doma i Željko ne uđe niti u Sabor.
Nisi objasnio nista. Nisi u stanju ili ne zelis shvatiti najjednostavnije pitanje nego ko papagaj ponavljas da je Farage izabran u EU parlament na izborima sa niskim turnoutom i da je godinu dana potom izgubio opce izbore. Za prvo smo valjda sada rijesili pitanje oko turnouta, dao sam ti podatke za cijelu EU pa ne znam sto jos masiras oko toga (valjda zato sto liberali znaju da ako se laz ponavlja do iznemoglosti da postaje istina). A za drugo sam ti postavio jednostavno pitanje: zbog cega bi to biraci trebali glasati isto na opcim izborima i na izborima za Eu parlament?


Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
i ne razumijem zašto vi gledate na taj EU parlament kao da je najvažnije tijelo EU. Nije čak niti zakonodavno kao naš sabor.

I gdje se u biti odlučuje o EU? kad Nigel trkelja ili na sumitima kao ovaj prošli tjedan gdje čelnici koji su dobili podršku na GENERALNIM izborima odlučuju?

ti Gordone nauči prvo strukturu EU. Druga najveća stranka nau UK na EU izborima znači goli k a parlament neće biti jednak nacionalim dok ne dođe do veće integracije.
Pusimo argumente pa cemo pilu okrenut na drugu stranu, jelde? Poanta da je UKIP druga UK stranka po snazi u EU parlementu nije bila izrecena u kontekstu vaznosti EU parlamenta nego u kontekstu legitimnosti Nigela Faraga. Vaznost i funkcija EU parlamenta na cijelom threadu uopce nisu niti spomenuti. Naturati drugima rijeci u usta je znak intelektualnog nepostenja, nista novo od tebe.


Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
al drago mi je da je HR desnici odjednom UK nacionalist postao idol. kad se sjetim samo tema i litanija.....Britanci nas koče kroz institucije već godinama i sad ste pali na njihove nacionaliste

da podsjetim

https://www.forum.hr/showthread.php?t=626221&page=4
Tipicna logika liberala. 'Mi se mozemo slagati samo sa nekim tko nam se generalno jako svidja. Ako nam se netko ne svidja onda se ono sto taj govori ne treba sagledavati po meritumu stvari nego tretirati sa opcom indignacijom'.

Ima jos: 'Ako nam se netko ikada prije necim zamjerio ili se s nekim jednom prije nismo slagali, tada toga (i ostale koji dolaze iz tog okruzenja) treba tretirati sa indignacijom i ne uzimati u obzir ono sto govore'.

To je tvoja logika.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2011., 15:01   #38
Zastrašujuće je vjerovanje da bi neki engleski euro-parlamentarac, desne orijentacije pak, kada "upozorava" Hrvate mogao nastupiti iz dobronamjerne pozicije.

Hrvati neće moći donositi odluke? Kao da danas prosječan građanin ovako jebozovno neovisne, samostalne, suverene i nezavisne Hrvatske ima ikakvog upliva na političke procese u Hrvatskoj. Jedina je razlika što se s domaćim sabornikom etnički identificiram pa se onda obmanjujem da je njegova odluka na neki način "moja" u nadasve interesantnome hegelijanskome procesu pomirbe svih protuslovlja između pojedinačnoga i općega.

Nigel Farage, upravo kao i umjereniji mu pandan Cameron, iskazuju ponajviše u interesu kapitala, konkretno, strahuju za centralnu poziciju britanskog financijskog sektora. Kada napadaju demokratski deficit Unije, nimalo im ne smeta demokratski deficit Velike Britanije, iz gore navedenih hegelijanskih razloga. Kada kažu ne fiskalnoj povezanosti, zapravo odlučuju protiv interesa običnog i prosječnoga Britanca i štite interese svojih financijskih alkemičara, a kako to uvijek biva, alkemičari kao pametniji svijet stvarno su zabrinuti za posljedice takovih odluka, dok puk emocionalno opijen svojom "suverenošću" pliješće svojoj propasti.

Nažalost, povijest nije učiteljica života.
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2013., 22:32   #39
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Zastrašujuće je vjerovanje da bi neki engleski euro-parlamentarac, desne orijentacije pak, kada "upozorava" Hrvate mogao nastupiti iz dobronamjerne pozicije.

Hrvati neće moći donositi odluke? Kao da danas prosječan građanin ovako jebozovno neovisne, samostalne, suverene i nezavisne Hrvatske ima ikakvog upliva na političke procese u Hrvatskoj. Jedina je razlika što se s domaćim sabornikom etnički identificiram pa se onda obmanjujem da je njegova odluka na neki način "moja" u nadasve interesantnome hegelijanskome procesu pomirbe svih protuslovlja između pojedinačnoga i općega.

Nigel Farage, upravo kao i umjereniji mu pandan Cameron, iskazuju ponajviše u interesu kapitala, konkretno, strahuju za centralnu poziciju britanskog financijskog sektora. Kada napadaju demokratski deficit Unije, nimalo im ne smeta demokratski deficit Velike Britanije, iz gore navedenih hegelijanskih razloga. Kada kažu ne fiskalnoj povezanosti, zapravo odlučuju protiv interesa običnog i prosječnoga Britanca i štite interese svojih financijskih alkemičara, a kako to uvijek biva, alkemičari kao pametniji svijet stvarno su zabrinuti za posljedice takovih odluka, dok puk emocionalno opijen svojom "suverenošću" pliješće svojoj propasti.

Nažalost, povijest nije učiteljica života.
Tako je drugovi!

Hrvati se ne trebaju drzati kapitala nego bradata Karla Marxa ko do sada. Do sada nas je politika Karla Marxa odlicno sluzila pa ne vidim cemu mijenjati konja koji pobjedjuje!
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 13:10   #40
nigel farage o hrvatskoj i njezinom ulasku u EU

http://www.vecernji.hr/vijesti/nigel...-clanak-577073

Osebujni Nigel Farage, britanski zastupnik u Europskom parlamentu, oštro je jučer kritizirao Hrvatsku. Naš zastupnik Andrej Plenković nije mu ostao dužan.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/p...---293107.html
Indestructible is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.