Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2012., 01:28   #21
Onda se razumijemo I da kuzim to da je meni skup pa im uzmes nesto jeftinije..ali voljela bih vidjet te mladence kad kazu fotografu/snimatelju/bendu ''Za vas nema vecere, ako cete jest kupite si sami'' ...
__________________
I made a wish...and you came true...
Jejja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 07:10   #22
Ni meni nije padallo na pamet da fotografu, snimatelju i clanovima benda uskratim hranu. Na dogovoru i kaparenju smo o tome razgovarali, to sam odmah uracunala u njihovu cijenu i vise se s tim nisam zamarala.

Dobili su iste slijedove hrane kao i ostali gosti, s tim da je jedan bio vegetarijanac pa je dobio vegetarijanski meni.
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 09:17   #23
Moram priznati da prvi put čujem da netko ne bi platio bendu i fotografu večeru

Ako budem propala zbog tih par tanjura hrane, onda neću ni raditi svatove
Mi našem DJ-u i sobu plaćamo da čovjek ne mora u rane jutarnje sate voziti do zg-a, a ne da mu ne bi večeru platili
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 10:59   #24
ljudi moji, ovo je bedasto! stvarno, pa ako ne mislite tim ljudima dati jesti onda ih pitajte na dogovoru ako može tako... naravno, ako vam nije neugodno. jer većina vas koja piše ove nebuloze po forumu će skrušeno umuknuti i spustiti glavu kada dođe razgovor uživo na tu temu...i platit će tu večeru! Ja ću svojima platiti i večeru i smještaj. I nije mi zbog toga ni žao ni neugodno!
__________________
getting lost will help you find yourself
vriisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 11:36   #25
nama su fotograf i snimatelj išli na ruku i nisu nam uračunali prijevoz. a vjenčanje nije bilo u zagrebu, nego 80km dalje a sama zabava opet 30tak minuta vožnje. dakle, nije nam bilo ni sekunde upitno hoćemo li ili nećemo im platiti večeru također i bendu. imali su stol izvan same sale, na pauzi su se okrijepili i svi zadovoljni.
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 16:29   #26
Meni je najnormalnija stvar platiti veceru fotografu i bendu. Nenormalno mi je da se svi oko njih ubijaju u hrani a oni jadničeki da gledaju dok im krulji u želucu ili još gore da sa strane jedu "šljakerski" sendvić sa pol kile kruha i parizerom a okolo njih ljudi da se razbaciju sa sljedovima hrane.
Osim toga, koliko primjecujem takav je običaj u našim krajevima pa za tih 200ak eura necu ni ja propasi. Kud sve tud i to.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:37   #27
meni je stvarno smiješno kako se krivo interpretiraju riječi a svi smo ovdje pismeni jel itko rekao da oni ne bi smijeli jest na svadbi ili išta slično?? te priče da će se oni srušiti na svadbi od gladi ili da bi trebali sliniti na hrani su u najmanju ruku glupe jer o uskraćivanju hrane ikome nije bilo ni govora.vrlo jasno sam napisala da je kod nas , u Hrvatskoj običaj dodatno platiti stolicu odnosno hranu i piće ljudima koji smo već platili uslugu. ne radi se o tome da li će biti ili neće dovoljno hrane, naravno da hoće...nego se stolica u mom slučaju plaća gotovo 70 eura a dobro je plaćen tj.biti će i bend i fotografi i djelatnik za rasvjetu. vani većinom toga nema! Ali naravno da ćemo mi platiti svima stolicu,oko toga nije bilo uopće dileme niti u jednom trenutku jer je to jednostavno tako, a druga je stvar što sam ja izrazila svoje mišljenje da je meni to glupo. eto, očito sam u velikoj manjini...što moram priznati da mi je čudno jer kada sam sa ljudima oko sebe to komentirala mišljenja nisu bila podijeljena.

u mom slučaju se radi o cijeni od oko 530 eura.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:52   #28
mi nismo imali taj problem, nama je stolica bila 40E.svi su bili smješteni za jednim stolom i to je to. oni zadovoljni, mi zadovoljni. ionako se svi poznaju. da nismo mi platili večeru, dobila bi račun uvećan za cijenu večere koju su si platili, hebate pa i tebi poslodavac plaća gablec, i prijevoz. to je tak u hrvatskoj.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 22:58   #29
je je,plaća poslodavac NE ! što ima negdje poslodavac da plaća gablec i prijevoz,ajme daj da radim kod bilo kojeg takvog.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 04:56   #30
Zlocka, nije to bas tak u Hrvatskoj

Kao sto rekoh, nemam problema s placanjem, no s bivse se teme sjecam da su mnoge cure rekle kako ih na to placanje nitko nije upozorio, odnosno skuzile su da moraju platiti tek kad su ih u restoranu tjedan dana prije svadbe pitali jesu li u broj gostiju uracunali i bend i fotice.

To meni nije jasno - zasto se to ne naglasava kod prvog dogovora s bendom i fotografima, umjesto da se podrazumijeva?
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 07:52   #31
hm, ja ne znam osobu kojoj poslodavac ne plaća prijevoz i gablec vražji poslodavci na svemu štede da je meni 5 min na vlasti
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 08:26   #32
Ja pak ne znam osobu kojoj poslodavac plača gablec

A kaj ja znam, meni je stvarno čudno kako se neki začude kad vide na računu trošak menia za šljakere, meni se to nekako samo po sebi razumije
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 08:33   #33
zizuana

Dobro, nisi napisala da im ne bi dala jesti, samo ako hoće jesti, nek si sami plate

U tvom slučaju je to stvarno puno love. Pretpostavljam da si za 70 eura uzela meni sa nekoliko slijedova i vrsta jela....ali naravno da bend i fotografi ne moraju baš sve to jesti....ne bi ni stigli...
U dogovoru sa restoranom, njima složiš večeru koja se sastoji od juhe, salate i neke plate s 2-3 vrste mesa i priloga....i naravno, gulaš ili što već, odnosno druga večera i to je to Čist ok, a sumnjam da bi to platila 70 eura.

Zhuta, bome i ja sad prvi put čujem da nekom poslodavac plaća gablec...
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 08:43   #34
ilea, pa da, da si sami plate jer ja sam im platila uslugu, i to ne malo! ne brini, ne bi to bilo iz njihovog džepa već iz cijene koju ćemo ili smo platili. čemu sažaljenje kao da će raditi besplatno

kako misliš više slijedova jela? pa zar nije svugdje ili većinom na svadbi predjelo, hladno/toplo, glavno jelo itd. ako misliš na to,onda da...ali to nije ništa specijalno.mislim da ćemo na kraju uzeti švedski stol,još ćemo vidjeti. I ne, naš hotel ne dozvoljava to. hrana će biti ista za sve, tako da ako bi mi npr. imali meni od 100 eura i jeli delicije i oni bi jeli to.
...da, u mom slučaju to stvarno nije mali iznos.

ja također prvi put čujem da poslodavac plaća gablec, gdje to postoji? zloćka di ti t0 radiš? daj me ubaci
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 08:44   #35
Ma da, u biti sam mislila više vrsta jela....ili imaš jako skup restoran
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 08:46   #36
nemam, imam svadbu u Antunoviću, nije tajna .
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:06   #37
pa sada, mojim starcima su firme plaćale posebno prijevoz, posebno gablec, mom mužu je bilo isto dok je radio, kao i njegovim starcima, npr kumovi i prijatelji, svima im je plaćen gablec. ako nemaju u firmi klopu organiziranu, onda im sjede određeni dio novca sa plaćom na račun
možda je vama to već uračunato u plaću pa ni ne znate iako to tak čisto sumnjam.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 09:42   #38
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
pa sada, mojim starcima su firme plaćale posebno prijevoz, posebno gablec, mom mužu je bilo isto dok je radio, kao i njegovim starcima, npr kumovi i prijatelji, svima im je plaćen gablec. ako nemaju u firmi klopu organiziranu, onda im sjede određeni dio novca sa plaćom na račun
možda je vama to već uračunato u plaću pa ni ne znate iako to tak čisto sumnjam.
Da, našim roditeljima je tako bilo. Ali mislim da su danas rijetke firme koje plaćaju tzv. "gablec". Dok radiš u firmi koja ti plaća prijevoz, joj, to je nešto čudesno. Ali da ima onih koje plaćaju "gablec"...

A za hranu bendu i fotografu... a možda im ne bi trebalo platiti hranu jer su oni plaćeni za svoju uslugu, ali mislim da nitko ne bu ostavio gladne ljude. Moja teta im je i kolače nosila, i meni bi osobno bilo neugodno da oni ne jedu ili jedu nekake sendviče. A mislim da oni ne očekuju da im se plati hrana (mislim da moj bend nije), ali restoran pita da li ste uračunali i njih.
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 10:27   #39
Nisam ni razmišljala o tome da ne plaćam bendu ili fotografima večeru...
Valjda u pauzi moraju negdje sjesti - pogotovo bend..a čim sjednu - jeli oni ili ne ta stolica se plaća tak da...
A u ugovoru s fotografom lijepo piše da mi obezbjeđujemo parking i stolicu....ne znam jel imaju to svi u ugovorima al mi imamo
__________________
Smijehom strah pokrijem uvijek, kad otkrijem da....
aneri46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 11:23   #40
šta nije obvjeza svake tvrtke plaćati nakanadu za topli obrok ili imati restoran u kojem osigurava prehranu djelatnika?

a meni je bezveze ne plaćati bendu, fotografima, ljudima zaduženim za rasvjetu isl večeru, odnosno izbijati im vrijednost stolice iz njihove naknade...
znači tako bi se njima nekad izbijalo 40E po stolici, a nekad čak i 80E, ovisno koliko se gdje plaća stolica...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:01.