Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 18:10   #1221
Kolega kapelane pozar je otpoceo vecer prije i svi su se laganini zajebavali do ujutro do kad su zracne snage trebale doci. Ujutro su dosli leteci zuti, napravili krug i skuzili da je bura prejaka pa otisli. Nakon toga je nastala panika jer je bilo “lakocemo, ujutro ce doc zuti”. Kad im je ozbiljnost situacije dosla iz donje u gornju bilo je kasno. Onda su bili krivi svi uokolo.

Oprosti, ja nemam prigodne slike jer sam bio zauzet gasenjem. A nisam ni u dvd, ni u morh, ni u vladi.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:22   #1222
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Blago se nama
Evo gledam i slušam od 21.08.2017 more konferencija na tim konferencijama u prvim redovima vrsni eksperti za Ovrhe Hrvatskog naroda. AirBag poznaješ li ovoga do Predsjedice ( s njene ljeve ruke) ekspert mjerodavni za ovrhe ili požare?
Požare!?
Kako ne, pa njegov maslinik Pišćena, je gašen iz zraka baš dok je na Kornatu
gorila živa sila & pokazala se sva tuga od 11 h "zlatnih" za jadne
vatrogasce...
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 18:51   #1223
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Kolega kapelane pozar je otpoceo vecer prije i svi su se laganini zajebavali do ujutro do kad su zracne snage trebale doci. Ujutro su dosli leteci zuti, napravili krug i skuzili da je bura prejaka pa otisli. Nakon toga je nastala panika jer je bilo “lakocemo, ujutro ce doc zuti”. Kad im je ozbiljnost situacije dosla iz donje u gornju bilo je kasno. Onda su bili krivi svi uokolo.

Oprosti, ja nemam prigodne slike jer sam bio zauzet gasenjem. A nisam ni u dvd, ni u morh, ni u vladi.
Upravo tako je i bilo, u mistu smo culi da gori negdi gore kod Srinjina, Tugara i to je biloto. Nitko to nije dozivljavao ozbiljno. Signifikantno je da se u mistu nije oglasila ni sirena za opasnost..

Ni ja nemam prigodnu sliku, vidio sam se kratko s An-om kad sam dosa u misto i odmah odletio doma. Do deset nisam stao...
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:28   #1224
Quote:
điđimiđi kaže: Pogledaj post
Odlicni foto prikaz.

E sad slijedi glavno i najbitnije pitanje:

Pod pretpostavkom prema prvoj slici da je pozar 17.7.
uocen u 06:00AM KADA je profesionalna vatrogasna postrojba grada Splita ili dvd najblizeg mjesnog odbora dobio dojavu/ uzbunu?

I dodatno, koliko je trebalo lokalnom vatrogasnom zapovjedniku u Splitu ili zapovjedniku lokalne vatrogasne postrojbe da shvati kako se nece moci nositi sam sa tom vatrom sa ljudima i opremom koje ima na raspolaganju?

To su dva najbitnija pitanja.Sve ostalo razglabanje prebacivanje krivne prozivanja MORHa , Plenkovica , Predsjednice i sl tlapnje su beskorisne.

Svatko tko je ikad ista cuo o protupozarnoj zastiti zna da je prvih 5 min kljucno za proces gasenja.Dakle otkrivanje i dojava!

U slucaju Splita volio bi kako rekoh znati kad su splitski vatrogasci uzbunjeni i kad su otkrili da nemaju dovoljno kapaciteta?

A propos sustava kao sto sam vec milion puta pisao : sasvim je dovoljno tokom dva tri ljetna mjeseca duz obale postaviti 24h na dan promatrace na promatracnice to mogu biti nazaposlene osobe sa burze ili civilni vojni obveznici ,dati potporu lokalnim aero klubovima da vrse izvide iz zraka ili isto raditi dronovima.MUP takodjer ima kapacitete za to..

Apsolutno nista vise nije potrebno!
A sad dalje u revijalnom tonu drugari

Indijanc, molim te nemoj. Hvala!

2012 svak tko me poznaje zna moju intonaciju glasa pa zna i koje su moje rijeći na ovoj snimci.


https://youtu.be/m7EzcioxBWs


Snimanjem i gašenjem se bavim od 1998 godine. Na ovoj gornjoj snimci sam spasio s Mršićem ovoga Yuga 55 i dva stabla Masline.

A sad nastavi s divljenjem konferencija Yutarnjeg.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:30   #1225
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
Kolega kapelane pozar je otpoceo vecer prije i svi su se laganini zajebavali do ujutro do kad su zracne snage trebale doci. Ujutro su dosli leteci zuti, napravili krug i skuzili da je bura prejaka pa otisli. Nakon toga je nastala panika jer je bilo “lakocemo, ujutro ce doc zuti”. Kad im je ozbiljnost situacije dosla iz donje u gornju bilo je kasno. Onda su bili krivi svi uokolo.

Oprosti, ja nemam prigodne slike jer sam bio zauzet gasenjem. A nisam ni u dvd, ni u morh, ni u vladi.
Nisam u DVD-u, nisam u MORH-u, nisam u Vladi ne živim u Žrnovnici ali sam uz dvoje malodobne dice odradio max što sam mogao toga dana i još radim.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:36   #1226
Žuti su došli, probali više nego što su trebali, to je rezultiralo sa dva izvanredna doađaja koji su srećom prošli bez posljedica ali su zrakoplovi morali na izvanredni pregled konstrukcije zmaja zbog izzetno jakog propadanja usljed extremnih nisponih i usponih strujanja ..

Vidim da je lakše iz fotelja propagandna predavanja pisati nego biti u vatri i dimu.. rekli davno sit gladnom ne vjeruje..

A da sirene nisu upozorile pučanstvo na opasnost je jača sramota.. a nije ni jedina na žalost
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:36   #1227
Quote:
Nikakodopenzije kaže: Pogledaj post
A šta su oni tamo trebali raditi?
Potezat brentače dok vi gledate di napravit bolji selfi.

pozdrav
Indijanac. Uđi jednom s menom u vatru pa kakaj po forumu.

https://youtu.be/OsQXHZVXsFI

Svak tko zna moju intonaciju zna da mi je mob na kacigi dok nastaju ovi kadrovi.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:38   #1228
@An Dobri covjece, ne trazim od tebe da mi se opravdavas. Samo sam napisao svoje vidjenje svega jer sam bio u tome a ni ja ne zivim tamo odavna.
Glupo mi je da Krsti netko ide prigovarati zbog toga jer se to sranje trebalo zaustaviti puno prije nego je on za to i saznao. Poslao bi ih i ja sve u materinu na njegovom mjestu.
HoD is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:40   #1229
Bitne su konferencije!

Sada ćemo voditi konferenciju na ovome topiću dogodine sve do prvih požara. Ako oni likovi mogu voditi tamo konferencije možemo i mi ovdje vidjeti drugu stranu medalje.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:42   #1230
Quote:
HoD kaže: Pogledaj post
@An Dobri covjece, ne trazim od tebe da mi se opravdavas. Samo sam napisao svoje vidjenje svega jer sam bio u tome a ni ja ne zivim tamo odavna.
Glupo mi je da Krsti netko ide prigovarati zbog toga jer se to sranje trebalo zaustaviti puno prije nego je on za to i saznao. Poslao bi ih i ja sve u materinu na njegovommjestu.
Upravo zato ću se baviti ovim topićem u narednih 7 mjeseci. MiG-21, Mi-171 Sh Itd smo prožvakali ali ovdje ima mjest posebno kad vidim konferencije.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:43   #1231
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
Požare!?
Kako ne, pa njegov maslinik Pišćena, je gašen iz zraka baš dok je na Kornatu
gorila živa sila & pokazala se sva tuga od 11 h "zlatnih" za jadne
vatrogasce...
Hvala 9aplus.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:48   #1232
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Upravo zato ću se baviti ovim topićem u narednih 7 mjeseci. MiG-21, Mi-171 Sh Itd smo prožvakali ali ovdje ima mjest posebno kad vidim konferencije.
Potpuno si u pravu ..

Support 100%
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:49   #1233
Znate li koja je sličnost između požara 2017 Žrnovnica - Split i Solin - Kaštela 2010?

https://kastela.org/novosti/aktualno...a-nad-sucurcem

Sličnost je u vremenu reakcije.

I jedan i drugi su mogli biti ubijeni s dva Air Tractora AT-802 u dvi ure rada dva traktora.

Ali nije ih bilo ni 22.08.2010 ni 17.07.2017. To nećete slušati na konferencijam.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 19:57   #1234
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Hvala 9aplus.
molim, i drugi put...
a vidi i borovina je ostala
https://www.google.hr/maps/@43.13985...!3m1!1e3?hl=en
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:01   #1235
Nakon kornatske katastrofe, sustav je podređen vatrogasnim zapovjednicima, te centru u Divuljama i Operativnom u ZG dnosno u onom bunkeru ..

Takav sustav doveo je opet u druge krajnosti da su lokalni zapovjednici zaustavljali avione u letu prema ili u povratku da malo zaliju nešto ..

Došlo je do toga da veliki zaljeva Dinaru 7 dana uz pomoć i nadzor 1 do 3 vatrogasca i potroši 000 K kuna resursa ili da zalivaju izdimljavanja..

Onda je komandant počeo ustezati malo i uz svu silu i napor zaustavilo se ove godine inzistiranje da na svaki dim ide veliki jer tako traži lokalni baja..pa se više koristilo točkaše i bossove..

Naravno da je PPE iskristalizirala dio šerifa koji su bahato koristili sredstva i resurse i one koji su to radili stručno i razumno sve to je ove sezone dovelo do pre naprezanja ljudi i tehnike.. ZTC je držao jedan avion iz njima znanih razloga do kraja sezone skoro, ljudi su imali jedan slobodan dan u 10 dana, svaki dan su bili na poslu od 6-21 .. sve je bilo na knap nategnuto onda su se dogodile i međunarodne obaveze, želja za brzim izlaskom na intervenciju ponakad je graničila sa mogućnošću kršenja pravila mediji tv ekipe opsjedale su prostore snimale priloge, dizala se tenzija do maximuma..

Na žalost ostali smo bez jednog kapetana a eskadrila je još aktivno gasila u Italiji i po doma..

Nije lako.. fokus svjetla reflektora su uperena na krive ljude, hrpa je elemenata koji utječu na organizaciju gašenja iz zraka svi bi da se njih pita nešto a kada treba glavu u vatru onda ostane samo njih malo..

Što se tiče naših ljudi u PPE možemo im samo poželiti sriću i zdravlje ali SUSTAV treba definitivno resetirati ..

Ali što o ovome treba privatna medijska kompanija organizirati konferenciju i na njoj dozvati ljude iz sustava ?
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia

Zadnje uređivanje AirBag : 17.11.2017. at 20:15.
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:17   #1236
Idemo dalje.

U Dane kada se znatno poveća broj stanovnika Bukovice treba:

1. Povećati broj policijskih ophodnji na cestama od Knina-Drniša-Kistanja-Benkovca-Nadina-Obrovca do Zadra.

2. Povećati dežurstva oko Manastira Krka.

3. Policijske ophodnje vršiti kontrolu na križanjima i kontrolu putnika u vozilima.

Ovo isto nećete slušati na konferencijama u narednom periodu.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:17   #1237
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
molim, i drugi put...
a vidi i borovina je ostala
https://www.google.hr/maps/@43.13985...!3m1!1e3?hl=en
Hvala 9aplus to su Veliki hrvati, Vi i ja smo mali.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:56   #1238
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Upravo zato ću se baviti ovim topićem u narednih 7 mjeseci. MiG-21, Mi-171 Sh Itd smo prožvakali ali ovdje ima mjest posebno kad vidim konferencije.
Potpuna potpora!
vozilo2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:52   #1239
855
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:26   #1240
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Idemo dalje.

U Dane kada se znatno poveća broj stanovnika Bukovice treba:

1. Povećati broj policijskih ophodnji na cestama od Knina-Drniša-Kistanja-Benkovca-Nadina-Obrovca do Zadra.

2. Povećati dežurstva oko Manastira Krka.

3. Policijske ophodnje vršiti kontrolu na križanjima i kontrolu putnika u vozilima.

Ovo isto nećete slušati na konferencijama u narednom periodu.

nisi fer, ovo si mi pokupija sa tipkovnice.

no dobro. da se nebi zadržalo samo na ovome, složićete se s mojom malenkosti da čišćenje postojećih šumskih puteva je jedno od prioriteta, kao i probijanje novih. požare je lako bilo obuzdat tamo di je bilo čišćeno. tamo di nije šikara/bušika. tamo di je obraslo flota Mriya neće napravit ništa (iako je sama i jedina).
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:31.