Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2016., 17:14   #2041
Quote:
šmokljanica kaže: Pogledaj post
socijalac te odere 300 kuna za bijelu plombu i pomoz bog da ti ne ispadne za par dana, privatnik 400 i još dobiš i garanciju


Onda Cu zube popravljati u HR :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 17:18   #2042
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ajme....ti si vet.....
ovo je off, ali moram pitati - nemate li zaista previsoke tarife, nedostune velikom broju ljudi?
Ne bi li se to moglo svesti na neke primjerenije cifre?
Ne
Obzirom da velika večina nas živi od mjeseca do mjeseca
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 18:34   #2043
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post
Ne

Obzirom da velika večina nas živi od mjeseca do mjeseca


Kratko i jasno
Kad je moj Max isao na op na vet faks nisam Ni pitao kolika je cijena


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 18:54   #2044
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ja sam to uvijek povezivala sa senzibilnošću.
Ako odem korak dalje - mislim da su introverti ti koji će se smrznuti dok im u vidokrug uđe igla.
A ti veliš - svi.
Ajd, pa si me utješio.
Pošto sam introvert (Jarac/Djevica) isto sam mislio da je do introvertiranosti, ali po njihovim tvrdnjama, nije tako.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 19:19   #2045
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno
Kad je moj Max isao na op na vet faks nisam Ni pitao kolika je cijena


Sent from my iPhone using Tapatalk
Gle istina je. Ne znam nikoga da se bogznakoliko obogatio.
Rješiš troškove ideš dalje
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:14   #2046
Quote:
Corduroy kaže: Pogledaj post

Ne
Obzirom da velika večina nas živi od mjeseca do mjeseca
A jadni.....a znaš šta - to ti je do vas - mi vlasnici životinja smo ti jako osjetljivi na odnos prema njima - pa ako bi ti recimo malo pogladio moju curu, pa se bacio na koljena i malo povaljao po podu sa njom - znaš ono, cici-mici, cili-mili......, materemi, ne bih niti gledala kaj izvlačim iz novčanika - stoticu ili tisućicu - ma tko te pita....

Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno
Kad je moj Max isao na op na vet faks nisam Ni pitao kolika je cijena




Sent from my iPhone using Tapatalk
A da, vidiš ti to, ni med životinjama ni pravice.
Jedne dobivaju ambulantu, a one na visokoj štikli - ops, tvoj je muško, ne nosi štikle - nozi, dobivaju profesorske usluge.
Kaj morermo mi smrtrnici, mi moramo pitati za cijenu kaj nas Hertz ne strefi kasnije. -

Šta su operirali?
I ja sam imala namjeru ići na faks, ali sam dobila preporuku za jednu ambulantu pa je preporuka prevagnula. A pripomoglo je i to što sam dva dana pokušavala dobiti nekoga na telefon da ugovorim termin pregleda pa se nitko nije javljao.

Vjerojatno ne bih trebala, ali na svoju sam curu jako ponosna, pa -

https://www.youtube.com/watch?v=r_fgLk3PYzI

https://www.youtube.com/watch?v=vtf5ZWmIFWU
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:28   #2047
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Pošto sam introvert (Jarac/Djevica) isto sam mislio da je do introvertiranosti, ali po njihovim tvrdnjama, nije tako.

Ajde dobro, ali priznati će nam valjda da mi to proživljavamo puno dublje, jer kada tu injekciju i učinak onog "pik" sagledamo sa svih aspekate kosa se digne na glavi ko ježeve bodlje.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 21:03   #2048
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
A jadni.....a znaš šta - to ti je do vas - mi vlasnici životinja smo ti jako osjetljivi na odnos prema njima - pa ako bi ti recimo malo pogladio moju curu, pa se bacio na koljena i malo povaljao po podu sa njom - znaš ono, cici-mici, cili-mili......, materemi, ne bih niti gledala kaj izvlačim iz novčanika - stoticu ili tisućicu - ma tko te pita....







A da, vidiš ti to, ni med životinjama ni pravice.

Jedne dobivaju ambulantu, a one na visokoj štikli - ops, tvoj je muško, ne nosi štikle - nozi, dobivaju profesorske usluge.

Kaj morermo mi smrtrnici, mi moramo pitati za cijenu kaj nas Hertz ne strefi kasnije. -



Šta su operirali?

I ja sam imala namjeru ići na faks, ali sam dobila preporuku za jednu ambulantu pa je preporuka prevagnula. A pripomoglo je i to što sam dva dana pokušavala dobiti nekoga na telefon da ugovorim termin pregleda pa se nitko nije javljao.



Vjerojatno ne bih trebala, ali na svoju sam curu jako ponosna, pa -



https://www.youtube.com/watch?v=r_fgLk3PYzI



https://www.youtube.com/watch?v=vtf5ZWmIFWU


Ovo valjanje sa psom i cici mici bi mogla od mene ocekivati. Prvo bi se pozdravio s njom a onda bi pregledao gazdaricu. Mislim da dodjes s pesom kod mene u amb.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 21:06   #2049
Smisao postojanja hrvatskog zdravstvenog sustava?

[QUOTE=zeusxl;61426641]Ovo valjanje sa psom i cici mici bi mogla od mene ocekivati. Prvo bi se pozdravio s njom a onda bi pregledao gazdaricu. Mislim da dodjes s pesom kod mene u amb.
Kod Maxa se je radilo o zacahurenom hematomu. Pokusali smo dreinirati. Nije se smanjivalo pa smo otisli kod docenta na kir na vet faks









Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 21:43   #2050
[QUOTE=zeusxl;61426713]
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ovo valjanje sa psom i cici mici bi mogla od mene ocekivati. Prvo bi se pozdravio s njom a onda bi pregledao gazdaricu. Mislim da dodjes s pesom kod mene u amb.
Kod Maxa se je radilo o zacahurenom hematomu. Pokusali smo dreinirati. Nije se smanjivalo pa smo otisli kod docenta na kir na vet faks









Sent from my iPhone using Tapatalk


Ooopa braco, tko bi te rekao........ a na prvu, drugu i treću djeluješ suzdržano i ozbiljno..... i četvrtu.

Mi smo imali ozbiljniji problem - trebala je TTO zahvat.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 22:50   #2051
[QUOTE=JOHABI;61427523]
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post







Ooopa braco, tko bi te rekao........ a na prvu, drugu i treću djeluješ suzdržano i ozbiljno..... i četvrtu.



Mi smo imali ozbiljniji problem - trebala je TTO zahvat.


Hehe. Ja sam sve drugo Samo ne ozbiljan. Ovo je virtuala. Ovdje mogu sve biti , Pa i izigravati bozanstvo.
Nemam pojma Sto je TTO zahvat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 23:07   #2052
[QUOTE=zeusxl;61429117]
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post



Hehe. Ja sam sve drugo Samo ne ozbiljan. Ovo je virtuala. Ovdje mogu sve biti , Pa i izigravati bozanstvo.
Nemam pojma Sto je TTO zahvat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

A bio si rekao da....ma sjećaš se, jel?

A i taj dojč pravopis te malo ebaje - svaki čas ti se omane veliko slovo di ne treba..
Es tut mir leid dušice, morala sam.



TTO - metoda operacije kosti za stabilizaciju zgloba.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 05:20   #2053
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Rekla bih prije da je otkinuo od mojih ustiju.
I mojih deset tisuća kuna koje sam mu za liječenje pacijenta bez zdravstvenog osiguranja dala je pripomoglo njegovoj ambulantnoj infrastrukturi.
A taj pacijent bez zdravstvenog - moja bernardinka - je imao samo dva izbora - ili da netko plati njegovo liječenje, ili metar ispod zemlje.
Hajde sada pokušaj to preslikati na ljude koji si ne mogu priuštiti zdravstveno osiguranje koje nije po modelu solidarnosti.
A od čijih je ustiju otkinuo onaj koji, usprkos tome što uredno plaćam 1500 kuna mjesečno zdravstvenog osiguranja 30 godina u nizu, uredno uzme za UZ srca 500 kuna popodne, u svojoj klinici, dok ujutro, dok radi za državu, na tom istom aparatu ne možeš doći na red slijedećih 12 mjeseci?!

Inače, imaš mogućnost otići drugom vetu, ako ti se ovaj ne sviđa. Ili ti je preskup. Ili misliš da uređaj koji je platio, nagađam, 150000 kuna ne treba amortizirati.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 07:15   #2054
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A od čijih je ustiju otkinuo onaj koji, usprkos tome što uredno plaćam 1500 kuna mjesečno zdravstvenog osiguranja 30 godina u nizu, uredno uzme za UZ srca 500 kuna popodne, u svojoj klinici, dok ujutro, dok radi za državu, na tom istom aparatu ne možeš doći na red slijedećih 12 mjeseci?!

Inače, imaš mogućnost otići drugom vetu, ako ti se ovaj ne sviđa. Ili ti je preskup. Ili misliš da uređaj koji je platio, nagađam, 150000 kuna ne treba amortizirati.
E vidiš, to su lopovluci koje su omogučili prpisi i blentavo zdravstvo - umjesto da zaposle još jednog liječnika i taj ultrazvučni aparat koriste 24 sata dnevno, oni iznajme za privatne svrhe.
Da dobijem termin u tri sata ujutro otići na pregled - ustala bih i otišla. Zašto ne, sigurno ne bih čekala godinu dana.
I dolazimo zapravo nakon svakog upisa da uvijek i svukuda zakazuje ljudski faktor.
Ima novaca dosta, samo je sustav neracionalan. A to što je sustav neracionalan je kriv ljudski faktor - nešto poput mene kada sam kupovala kapučino u vrečicama - 125 grama za sedamnaest i pol kuna, a na polici odmah uz njega pakiranje tog istog 250 grama u rinfuzi za 16 kuna. Pa šečer u kocki pola kile trostruko skuplje nego kila običnog.....

Biram liječnika za moje životinje, plačam odabir, no, nisam slijepi sljedbenik, Kada procijenim da se radi o uobičajenom problemu, prevladava racionalnost - biram jeftiniju opciju.
Daj, daj, ma je, aparat se mora amortizirati, no ne za pol godine,
Da ja svojim kupcima reknem - a gledajte, ja sam svoje plastenike platila četristo tisuća kuna i zato budu moje paprike pedeset posto skuplje od drugih, mislili bi da mi nisu sve na broju. A isto si ih moram amortizirati, nisam pokupila lovu na cesti za njih.

Ne znam, ali kada su počeli raditi privatnici, oni koji su trvarali svje ordinacije van bolničkog prostora, ja sam imala dojam da su oni pokupuvali zastarjelu jeftiniju dijagnostičku aparaturu .
Bila sam otišla jednom na ultrazvuk dojki, pa su mi preporučili napraviti još i mamografiju. (ili obrnuto..) I ja pristala, no, u razgovoru sa nekoliko žena tamo u čekaoni, skužila sam da su takvu preporuka dali i njima. Pa sam odustala i čekala redovni tretman u bolnici.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:24   #2055
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ideja dobra, ali pomalo utopistička.
Pa i nije baš utopistička. Znam da su mi rođaci u Njemačkoj po tom principu imali osiguranje.
Svakih 6 mjeseci se moraš pojaviti kod stomatologa inače si lijepo plačaš sve sam. Funkcionira li sad tako, to ne znam. ovo je bilo prije 15tak godina.
Znači može se. Samo treba malo volje i organizacije.
Pa si ti lijepo ne peri zube i pojavi se svakih 2-3 godine pa da vidimo kak ćeš jamrat na skupoću.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 12:22   #2056
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa i nije baš utopistička. Znam da su mi rođaci u Njemačkoj po tom principu imali osiguranje.
Svakih 6 mjeseci se moraš pojaviti kod stomatologa inače si lijepo plačaš sve sam. Funkcionira li sad tako, to ne znam. ovo je bilo prije 15tak godina.
Znači može se. Samo treba malo volje i organizacije.
Pa si ti lijepo ne peri zube i pojavi se svakih 2-3 godine pa da vidimo kak ćeš jamrat na skupoću.
Ideji nis ne fali
Doduse, koliko smo voljni za nekakve promjene je druga prica
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:12   #2057
Ajmo još malo iskoristiti temu u osobnu korist - ako koji liječnik naleti - i riješiti jedan problem i jednu dilemu.
Problem - trebalo bi u pet i pol dana riješiti nekakvu virozu koja se manifestira sa šmrkavicom, kašljem i napola začepljenim nosom. Grlo ništa, sve ok.
Inače, prema saznanju iz okoline, simptomi nisu prestašni, ali izlječenje traje oko dva tjedna - prvi zaraženi su trenutno zdravi, drugi su pri kraju bolesti, kolegica je u prvoj trećini, a ja sam na početku. Svi smo pokupili jedni od drugih tamo na tržnici.
No, ja bih do srijede trebala to odraditi da ne idem u četvrtak na put šmrkava.
Bi li pomogle svakovečernje pol satne vruće kupke?
Ima li nešto ekstra efikasno čime bi se vrijeme izlječenja dobrano skratilo?

Dilema - evo sam maločas jela ribu u kojoj sam i opet primjetila nametnike - neka vrsta nematode koja razara leđno meso ribe i ono na tim zaraženim mjestima dobije smeđu boju, a kada ribu prerežeš - sviježe očišćenu i nasoliš, za neko vrijeme iz tog smeđeg mesa izlaze te nitaste nematode, kao gliste, ali bijele i tanke.
Mogu li te nematode naštetiti ljudskom organizmu ili su bezopasne za ljudsko zdravlje? (ih, ja predpostavljam da ta bičenca spadaju u porodicu nematoda, jer sa sličnim takvim nekakvim po obliku imam problema u fitoproizvodnji na korijenu biljaka.).
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:17   #2058
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
A od čijih je ustiju otkinuo onaj koji, usprkos tome što uredno plaćam 1500 kuna mjesečno zdravstvenog osiguranja 30 godina u nizu, uredno uzme za UZ srca 500 kuna popodne, u svojoj klinici, dok ujutro, dok radi za državu, na tom istom aparatu ne možeš doći na red slijedećih 12 mjeseci.

Dr Za vrijeme radnog vremena ne radi 8 sati Samo UTZ. Napravi dva-tri a ostalo vrijeme radi na odjelu.
Vi pacjenti nikad niste zadovoljni. Ako nema doktora na odjelu-zasto nije na odjelu, zasto ne dezura i ceka rodbinu. Ako je na odjelu-zasto je na odjelu zasto ne radi dijagnostiku.




Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:27   #2059
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Dr Za vrijeme radnog vremena ne radi 8 sati Samo UTZ. Napravi dva-tri a ostalo vrijeme radi na odjelu.
Vi pacjenti nikad niste zadovoljni. Ako nema doktora na odjelu-zasto nije na odjelu, zasto ne dezura i ceka rodbinu. Ako je na odjelu-zasto je na odjelu zasto ne radi dijagnostiku.




Sent from my iPhone using Tapatalk
Ma nije tako.......
Mi znamo da vi doktori morate odraditi jutarnju vizitu, pa preglede, pa otpust sa odjela, pa tek onda dolazite u ordinaciju.
I strpljivo čekamo.
Pročitamo nekoliko stranica - desetaka, stotina - knjige i već smo na redu.
To ti nas uopće ne nervira - pa pobogu, gdje bih ja pročitala Stendhalovo "Crveno i crno" da nisam bila u čekaoni - u plasteniku?
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 16:48   #2060
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ma nije tako.......

Mi znamo da vi doktori morate odraditi jutarnju vizitu, pa preglede, pa otpust sa odjela, pa tek onda dolazite u ordinaciju.

I strpljivo čekamo.

Pročitamo nekoliko stranica - desetaka, stotina - knjige i već smo na redu.

To ti nas uopće ne nervira - pa pobogu, gdje bih ja pročitala Stendhalovo "Crveno i crno" da nisam bila u čekaoni - u plasteniku?


Nisu svi ko Ti. Misle ako je netko narucen u 9 da mora biti primljen u 9. Ne zna da se svi pacjenti naruce u 9 .
BTW procitaj od Stendahla: Parmski, Kantuzijanski samostan. Jos je bolji. Iz tog pravca Romantizma najvise sam volio Stendahla .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.