Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2017., 22:55   #2961
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Smatram da zdravstvo ne bi trebalo pretvoriti u biznis. Interesi lijecnickog biznismena i pacijenta se cesto ne poklapaju. Interes biznismena (lijecnika) je zaraditi sto vise novca, a interes pacijenta je biti zdrav. Postavlja se pitanje kako ce biznismen zaraditi sto vise novca. Glavarina ce svakako biti jedan od izvora prihoda. Slazem se kako ona treba postojati. No to ambicioznom biznismenu nece biti dosta, on ce traziti nove izvore prihoda. Tu ce suradnja sa farmaceutima donijeti solidne prihode.
Zdravstveno osiguranje bi trebalo ostati u drzavnim rukama, lijecnici bi trebali biti dobro placeni, a zdravstveno osiguranje bi trebao placati gotovo svatko. Ne bi smjelo biti previse onih koji to ne placaju kao sto je sada.
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Razni "biznismeni" bi rado "privatizirali" ono što je netko drugi stvorio.
Tim "biznismenima" nitko ne brane da se uhvate za džep i izgrade svoje bolnice i ordinacije i da izađu na "tržište"
Građanima bi trebalo dati izbor između plaćanja HZZO ili korištenja privatnih bolnica i usluga liječnika uz plaćanje usluga iz svog džepa.
Pa i sada ima niz liječnika , klinika pa i bolnica koje su u privatnom vlasništvu, pa neka svatko odabere hoće li koljeno zamijeniti u bolnici Lovran ili Klinici Nemec. U Lovranu sa plaćanjem preko HZZO ili 60 000 kn iz svog džepa u privatnoj klinici.

Nadam se da roditelji i djedovi onih koji traže "privatizaciju" cijelog zdravstva , već koriste usluge privatnih klinika i bolnica, dajući tako podršku idejama i korištenju boljih liječnićkih usluga svom nasljedniku.

Naravno , takva razmišljanja su garnirana i začinjena uobičajenim liberalnim floskulama o profitu, kako je Juga bila neprofitna , kako sustav nije održiv i sl.
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Mene kao pacijenta ne zanima trziste. Kada dodjem kod doktora zelim da bude ljubazan, da ucini ono sto medicina moze sa svojim ogranicenjima i ne zelim nepotrebne lijekove. To je sve. Isto tako zelim uplacivati zdravstveno osiguranje. Ne zelim u starosti ostati bez cjelokupne imovine jer sam se razbolio. Razgovarao sam sa nekim ljudima koji zive na zapadu (Australija, Canada). Oni imaju privatno zdravstveno osiguranje. Doktori su ljubazni i sve je u redu dok si zdrav. Problem nastaje kad se razbolis.
Dobro je, dok ima ljudi u lijepoj našoj koji ovako zdravorazumski rezoniraju

No, bojim s, kako nas je sve manje i sve je manji naš impact na kreiranje zdravstvene politike
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 01:32   #2962
Javno zdravstvo civilizacijski je domet. Oni koji si danas u Hrvatskoj ili Kanadi koja je ponosna na svoj zdravstveni sustav mogu priustiti privatnu njegu u privatnim klinikama sirom svijeta, koriste je bez obzira sto postoji "besplatno" zdravstvo.

Druga je stvar sto kao i sve drugo u banana drzavi Hrvatskoj javno zdravstvo sluzi rodijacima za uhljebljenje i kojekakvim jajarama za malverzacije. Ali to nije problem sustava javnog zdravstva nego problem mentaliteta.

Slusam kako bolnice po ovim vrucinama nisu imale klima uredjaje. Vatrogascima se prastara vozila (a i ona novija iz osamdesetih) raspadaju na intervencijama. To su vazni problemi koji se ticu svakoga i samo kap u moru problema koje Hrvatska ima. Sta cemo, ukinuti javne vatrogasne sluzbe i imati privatne vatrogasce? To je rjesenje po receptu onih koji umjesto ulaganja kreativne energije u rjesavanje problema misle da ce ukidanjem sustava problem nestati.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 01:40   #2963
Quote:
Zajedničar kaže: Pogledaj post
Još jedan dobar članak koji prikazuje pravo stanje u javnom zdravstvenom sustavu i strukturu ljudi koji većinom idu na hitnu i zauzimaju mjesta stvarno hitnim slučajevima.

'Doktore, malo mi se upalio piercing na pupku, možete li ga pogledati?'
I tako rodijaci narucuju clanke i seru kvake po novinama umjesto da pitaju svojeg itevca jel se moze nekako organizirati da ljudi mogu zatraziti online konzultaciju s lijecnikom - koji u vecini slucajeva moze biti i student za neke tako naoko banalne slucajeve.

e TAKO se pokusava rjesavati konkretni problem preopterecenosti sustava a ne ismijavanjem pacijenata po novinama.

Usput budi receno - valjda se u med skolama uci stogod i ljudske psihologije? Ovako laicki nije tesko zakljuciti da ljudima ponekad treba i rijec utjehe ili podrske, ak me kuzite i da starcad ponekad nema ljudski kontakt ako ne ode u hitnu...Ali ne, najlakse je napisati da eto cudaci dolaze na hitnu (iako vjerujem da cudaka stvarno i ima).
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 06:52   #2964
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Javno zdravstvo civilizacijski je domet. Oni koji si danas u Hrvatskoj ili Kanadi koja je ponosna na svoj zdravstveni sustav mogu priustiti privatnu njegu u privatnim klinikama sirom svijeta, koriste je bez obzira sto postoji "besplatno" zdravstvo.

Druga je stvar sto kao i sve drugo u banana drzavi Hrvatskoj javno zdravstvo sluzi rodijacima za uhljebljenje i kojekakvim jajarama za malverzacije. Ali to nije problem sustava javnog zdravstva nego problem mentaliteta.

Slusam kako bolnice po ovim vrucinama nisu imale klima uredjaje. Vatrogascima se prastara vozila (a i ona novija iz osamdesetih) raspadaju na intervencijama. To su vazni problemi koji se ticu svakoga i samo kap u moru problema koje Hrvatska ima. Sta cemo, ukinuti javne vatrogasne sluzbe i imati privatne vatrogasce? To je rjesenje po receptu onih koji umjesto ulaganja kreativne energije u rjesavanje problema misle da ce ukidanjem sustava problem nestati.
U javnom zdravstvu nema toliko uhljebljivanja kao sto ti se cini. Ako si lijecnik, posao mozes naci odmah. Ne treba ti nikakva veza. Slicno je i sa medicinskim sestrama. Nesto uhljebljivanja ima u administraciji, ali ne u velikom broju. Uhljebljivanja ce biti i u privatnom zdravstvu. Imas primjer Agrokora. Privatni biznis, a uhljeba vise nego u drzavnim firmama.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:31   #2965
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ukidanje obveza prema zdravstvenoj ustanovi u kojoj ne žele raditi, a koja im je plaćala specijalizaciju
...
stan ostaje u vlasništvu liječnika ako 10 godina odradi na određenom području
Aha, Gospić ti plati specijalizaciju, ti odradiš i kidneš u Split, a Gospić nek se jebe kad je naivan. Onda u tom Splitu odradiš 10 godina, opa, stan, pa još 10 godina u Zagrebu, opa, još jedan stan, a zadnjih deset može još koji stan Ba moru, recimo, Zadar.

Super su si to smislili.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:05   #2966
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
Aha, Gospić ti plati specijalizaciju, ti odradiš i kidneš u Split, a Gospić nek se jebe kad je naivan. Onda u tom Splitu odradiš 10 godina, opa, stan, pa još 10 godina u Zagrebu, opa, još jedan stan, a zadnjih deset može još koji stan Ba moru, recimo, Zadar.

Super su si to smislili.
Super si to pročitala.
Ti i Goranka Jureško...
U ovom tvom scenariju stan bi po prijedlogu dobio samo u Gospići i to ako TAMO ostane 10 godina
To je mjera stimuliranja ostanka liječnika u "pasivnijim" krajevima.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 09:25   #2967
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Liječnici nemaju problem s tim da vrate lovu koja je utrošena u njihovo obrazovanje, već lovu koju su zaradili radeći, a ne educirajući se.
Problem sa specijalizacijom je to što je rad nespecijaliste uz određenog specijalistu školovanje. Te je problem to što ti specijalisti ne bi nikad tu plaću ni dobili da im netko nije omogućio i platio specijalizaciju. Ili želiš reći da im ta specijalizacija nije ni trebala jer su oni gotovi specijalisti u tom području i da su to sve odradili kao specijalisti?


Meni je jasno to što pišeš, ali mi je jasna i želja onih koji trebaju specijaliste da ne školuju i ne plaćaju u prazno, već da mogu određeni broj godina računati na osobu.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:37   #2968
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
U ovom tvom scenariju stan bi po prijedlogu dobio samo u Gospići i to ako TAMO ostane 10 godina
To je mjera stimuliranja ostanka liječnika u "pasivnijim" krajevima.
To nije moj scenarij nego njihov. Po meni bi stan mogli li trebali) dobiti na trajno korištenje, ali ne i u vlasništvo. I to je lijep stimulans u odnosu na one koji plaćaju rentu po tržišnim uvjetima.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:19   #2969
Quote:
klonka kaže: Pogledaj post
To nije moj scenarij nego njihov. Po meni bi stan mogli li trebali) dobiti na trajno korištenje, ali ne i u vlasništvo. I to je lijep stimulans u odnosu na one koji plaćaju rentu po tržišnim uvjetima.
Ma nije. Prijedlog se odnosio samo na pasivne krajeve.
Stan na korištenje je "perk", a mogućnost vlasništva nakon 10 godina "nagrada" za vjernost.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:44   #2970
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Problem sa specijalizacijom je to što je rad nespecijaliste uz određenog specijalistu školovanje.
Apsolutno jest. Nema frke da se i to uračuna u edukaciju koju treba vratiti.
Samo što je toga strašno malo. Ovisi o bolnici i o odjelu, ali puna sam rekao ako kažem da je oko 10% ukupnog rada specijalizanta uz specijalistu. Taj dio neka se vraća, ostalo ne.

Da ti dam i ekstremni primjer, specijalizanti ginekologije u jednoj našoj prestižnoj klinici su dužni odrađivati tzv. "edukativna" dežurstva.

Pitam prijatelja što je to, da li to znači kako je on uz specijalista, te samo posmatra i uči, on umre od smijeha. Edukativna dežurstva su za specijalizante najobičnija dežurstva, samo što nisu plaćena. Uopće.


Quote:
Meni je jasno to što pišeš, ali mi je jasna i želja onih koji trebaju specijaliste da ne školuju i ne plaćaju u prazno, već da mogu određeni broj godina računati na osobu.
To je definitivno problem.
Koji bi se trebao riješavati stimulacijama i poštenim dogovorima.
Kako sada stvari stoje, riješava se potpuno nefer metodom financijske ucjene.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:46   #2971
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Zdravstvo ne treba biti biznis. Neka se biznismeni bave nekim drugim stvarima, a ne zdravstvom. Cilj pacijenta je biti zdrav, a cilj biznismena u zdravstvu je kronicno bolestan pacijent. Mi balkanci bi trebali ici u SAD da naucimo sto je zdravstveni biznis.
Evo kako izgleda biznis u USA.
http://www.poslovni.hr/u-sad-u-najbo...i-sustav-94666
I javno i privatno zdravstvo žive od pacijenata. Članak ti nema nikakvog smisla. Ustvari pokazuje kako uopće ne razumiješ poantu zdravstvenog sustava. To što netko na Poslovnom.hr-u napiše da takav sustav ne valja, ne znači da je rekao sve i da si ti osobno time nešto dokazao.

Quote:
Vidis, to mi balkanci ne razumijemo.
Ne postoji zdravstveni sustav zbog love nego zbog pacijenata koji ga placaju.
Naravno da svatko tko se bavi zdravstvom ima materijalne razloge za to. Zdravstveni radnici primaju placu.
Balkanci ovako razmisljaju. Pacijenti uplacuju novac za zdravstveno osiguranje HZZO-u. HZZO im za to pruza zdravstvene usluge do kraja zivota. Vi napredni razmisljate drugacije. Pacijent bi trebao placati HZZO-u i biznismenu dok se ne razboli, kada se razboli ostane bez imovine i umre kao pas bez zdravstvene zastite.
Mi napredni razmišljamo praktičnije. Zašto bi imali samo jedan zdravstveni sustav? Možeš ga razlomiti na više manjih. Jednostavnije ga je financirati i puno učinkovitije. Korisnik može dobiti više za manju cijenu. Osiguravajućim društvima to ne bi bio problem.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:45   #2972
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
I javno i privatno zdravstvo žive od pacijenata. Članak ti nema nikakvog smisla. Ustvari pokazuje kako uopće ne razumiješ poantu zdravstvenog sustava. To što netko na Poslovnom.hr-u napiše da takav sustav ne valja, ne znači da je rekao sve i da si ti osobno time nešto dokazao.
Pojasni nam sto je poanta zdravstvenog osiguranja.

Quote:
Mi napredni razmišljamo praktičnije. Zašto bi imali samo jedan zdravstveni sustav? Možeš ga razlomiti na više manjih. Jednostavnije ga je financirati i puno učinkovitije. Korisnik može dobiti više za manju cijenu. Osiguravajućim društvima to ne bi bio problem.
Zamka lezi u tome kako mozes dobiti vise za manje novca. Kljucna rijec je "mozes". To znaci da i ne moras. Postoje zakoni ekonomije i matematike. Ne mozes dobiti vise za manje novca. Mozes dobiti samo manje.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:11   #2973
Ja sam u potpunosti za privatizaciju zdravstva, uz jednu bitnu napomenu. Država je to koja mora svim osiguravateljima onemogućiti da mogu odbiti ijednog osiguranika zbog njegove prošlosti, tj. težeg zdravstvenog stanja. Tako bih osiguravateljima nametnuo da ne mogu odbijati nezdrave osiguranike koji im se ne isplate, jednostavno bi zakon bio da osoba može uzeti bilo kojeg osiguravatelja, bez mogućnosti da bude odbijen.

Također bih zakonski stavio da cijena privatnog osiguranja za sve mora biti jednaka ili u nekim razumnim okvirima, kako netko teže bolestan ne bio morao plaćati astronomske cifre.

Tako bih ukinio javno upravljanje novcem, jer to je krađa, nemarljivost, nebriga tj. rupa bez dna, a opet bih bio solidaran.
Goku-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:50   #2974
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Pojasni nam sto je poanta zdravstvenog osiguranja.
Imati klijente. Isto ti vrijedi i kod javnog i kod privatnog zdravstva. A s farmaceutskim industrijama surađuju jedni i drugi. Javno zdravstvo puno više čak, jer farmaceutske kompanije mogu prodati lijekove puno skuplje na takvim tržištima, nego što ti lijekovi zaista i vrijede. Ovo što dobivaš preko HZZO-a je samo privid socijalnog zdravstva. Iza toga se pere velika lova.

Quote:
Zamka lezi u tome kako mozes dobiti vise za manje novca. Kljucna rijec je "mozes". To znaci da i ne moras. Postoje zakoni ekonomije i matematike. Ne mozes dobiti vise za manje novca. Mozes dobiti samo manje.
U privatnom zdravstvu na jedno osiguranje dobiješ 3 bolnice. U javnom zdravstvu na jedno osiguranje dobiješ stotine bolnica. Koji sistem je po tebi isplativiji, profitabilniji i učinkovitiji? Po kojim ja zakonima matematike i ekonomije onda ovdje dobivam manje?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 22:52   #2975
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Ja sam u potpunosti za privatizaciju zdravstva, uz jednu bitnu napomenu. Država je to koja mora svim osiguravateljima onemogućiti da mogu odbiti ijednog osiguranika zbog njegove prošlosti, tj. težeg zdravstvenog stanja. Tako bih osiguravateljima nametnuo da ne mogu odbijati nezdrave osiguranike koji im se ne isplate, jednostavno bi zakon bio da osoba može uzeti bilo kojeg osiguravatelja, bez mogućnosti da bude odbijen.
Na tržišnom zdravstvu ovakvih problema ne bi trebalo biti. Jedino ako će država smetati privatnom sektoru, petljati im se u posao i oduzimati klijente, onda će biti sranja ko u SAD-u.

Quote:
Također bih zakonski stavio da cijena privatnog osiguranja za sve mora biti jednaka ili u nekim razumnim okvirima, kako netko teže bolestan ne bio morao plaćati astronomske cifre.
Cijenu ovdje ne određuješ ti, već tržište. Cijena osiguranja ti ovisi o tržišnoj konkurenciji. Petljanjem zakonodavstva u visinu cijena, izazivaš kontraefekt, koji netko može platiti životom ili odbijanjem osiguranja da osigurava teže zdravstvene slučajeve zbog države, koja ne dozvoljava povećanje cijena, tamo gdje treba i gdje je to nužno. Sve ti ovisi o uvjetima tržišta, ponudi i potražnji.

BTW. kada smo već kod cijena, što misliš, zašto su u našem bankarstvu kamate više nego u drugim zemljama? Odgovor ti je u slabijoj konkurenciji i nerazvijenosti bankarskog tržišta. Za to je najviše kriv HNB, jer je svojim nakaradnim zakonima regulirao bankarsko tržište i onemogućio tržišnu utakmicu. Kao što vidiš, u Hrvatskoj se sve okreće oko istih banaka stalno.


Quote:
Tako bih ukinio javno upravljanje novcem, jer to je krađa, nemarljivost, nebriga tj. rupa bez dna, a opet bih bio solidaran.
Ako ćemo imati zdravstvo koje će konkurirati po cijenama i kvaliteti, onda nikome neće trebati tvoja solidarnost. Svatko će si moći sam uplaćivati kako, koliko i gdje želi.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:31   #2976
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Imati klijente. Isto ti vrijedi i kod javnog i kod privatnog zdravstva. A s farmaceutskim industrijama surađuju jedni i drugi. Javno zdravstvo puno više čak, jer farmaceutske kompanije mogu prodati lijekove puno skuplje na takvim tržištima, nego što ti lijekovi zaista i vrijede. Ovo što dobivaš preko HZZO-a je samo privid socijalnog zdravstva. Iza toga se pere velika lova.



U privatnom zdravstvu na jedno osiguranje dobiješ 3 bolnice. U javnom zdravstvu na jedno osiguranje dobiješ stotine bolnica. Koji sistem je po tebi isplativiji, profitabilniji i učinkovitiji? Po kojim ja zakonima matematike i ekonomije onda ovdje dobivam manje?
Klokanovče, da si se potrudio imalo proučiti temu umjesto što pišeš onako bleferski, napamet, znao bi kako je jedan od glavnih razloga zašto je zdravstvo u SADu skuplje i manje učinkovito upravo viša cijena lijekova i opreme nego kod jedinstvenih, solidarnih zdr. sustava, koji koriste oligopolnu ili monopolnu poziciju i uzimanje in bulk da ispregovaraju povoljnije cijene (usporediti SAD i Kanadu).
To što to kod nas funkcionira loše radi korupcije je druga priča.

Molim te ostavi se teme zdravstva. Zaista nemaš niti najelementarnijeg pojma o čemu pričaš, a mene nekad uhvati tresavica od susramlja čitajući tvoje nepovezane, ignorantske, non sequitur postove.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:37   #2977
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Mi napredni razmišljamo praktičnije. Zašto bi imali samo jedan zdravstveni sustav? Možeš ga razlomiti na više manjih. Jednostavnije ga je financirati i puno učinkovitije. Korisnik može dobiti više za manju cijenu. Osiguravajućim društvima to ne bi bio problem.
Ne kuzim, privatna praksa postoji. Ali je trn u oku javno zdravstvo. Ako je stvarno u pitanju pojednostavljenje, cemu onda ovakvo tvoje zalaganje?

Druga je stvar sto bi rodijaci i kojekakvi domoljubi preuzimali SVACIJE bolnice, ambulante i druge medicinske centre mukte pa to prodavali pod atraktivan real estate - vec vidjeno. Nadam se da rulja nece bez borbe dati i taj dio nacionalnog bogatstva.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 23:39   #2978
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
U javnom zdravstvu nema toliko uhljebljivanja kao sto ti se cini. Ako si lijecnik, posao mozes naci odmah. Ne treba ti nikakva veza. Slicno je i sa medicinskim sestrama. Nesto uhljebljivanja ima u administraciji, ali ne u velikom broju. Uhljebljivanja ce biti i u privatnom zdravstvu. Imas primjer Agrokora. Privatni biznis, a uhljeba vise nego u drzavnim firmama.
Pod uhljebe ne ubrajam lijecnike, sestre i drugo osoblje koje aktivno radi i pruza usluge nego management. Znas, one koji maste brke i na cije se pozicije ne dolazi bez rodijackih veza.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:01   #2979
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Imati klijente. Isto ti vrijedi i kod javnog i kod privatnog zdravstva. A s farmaceutskim industrijama surađuju jedni i drugi. Javno zdravstvo puno više čak, jer farmaceutske kompanije mogu prodati lijekove puno skuplje na takvim tržištima, nego što ti lijekovi zaista i vrijede. Ovo što dobivaš preko HZZO-a je samo privid socijalnog zdravstva. Iza toga se pere velika lova.
Slazemo se da ce biti muljanja i u privatnom kao i u javnom zdravstvu. Znaci imacemo jedno muljenje vise, ako budemo imali i privatno zdravstvo. Ovo sto dobivamo preko HZZO-a nije nikakav privid. To je usluga koju dobivamo kao osiguranici. Meni bolje od toga ne treba. Ako se razbolim mogu otici lijecniku, ako se tesko razbolim, nece mi biznismeni uzeti imovinu koju sam stvarao cijelog zivota. Ona treba pripasti mojim nasljednicima, a ne medicinskim biznismenima.

Quote:

U privatnom zdravstvu na jedno osiguranje dobiješ 3 bolnice. U javnom zdravstvu na jedno osiguranje dobiješ stotine bolnica. Koji sistem je po tebi isplativiji, profitabilniji i učinkovitiji? Po kojim ja zakonima matematike i ekonomije onda ovdje dobivam manje? :rofl
Mene zanima usluga, ne zanimaju me ekonomske egzibicije medicinskih "biznismena". U mjestu gdje zivim imam jednu bolnicu i tamo se lijecim ako je potrebno.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:57   #2980
Quote:
Goku-san kaže: Pogledaj post
Tako bih ukinio javno upravljanje novcem, jer to je krađa, nemarljivost, nebriga tj. rupa bez dna, a opet bih bio solidaran.
Nedavno je podržavljen najveći hrvatski privatni autobusni prijevoznik Autotrans, a Panturist Osijek je u rukama istog vlasnika - njemačke države (Deutche Bahn) od prije, pa samo sjedi i gledaj propasti i uništenja.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.