Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2014., 17:51   #61
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
pola miljona ljudi bježi pred ovim manijakalnim ubicama - katastrofa

Half a million residents flee from Iraq’s Mosul captured by Islamists

Read more: http://voiceofrussia.com/news/2014_0...slamists-1205/
...sve velike krize i dugotrajni ratovi počeli su iznenada i s premisom...sve će to brzo završiti...ww1 kada se rasplamsao vojska je jurnula u rat s nadom da se neće sukob završiti prije nego što omirišu barut...
...ww2 počeo je napadom na poljsku i eskiviranjem engleza i francuza da napadnu nijemce s nadom u kojekakvi sporazum...o početku rata u rusiji i da ne govorimo...
...imam pravo na gluposi i reči ću..nakon iraka i sirije sekularna turska uskoro će biti pod ISILom...kancer će se širiti nezaustavljivo...
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 17:54   #62
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
bagdad je većinski šijitski, s brojnim sunitima i vjerojanto je budući bejrut.

irak će vrlo brzo izgledat gore od sirije.

ISIL ne bi postao ovo što jest, da nije bilo sirije. tamo se dočepao nafte i oružja.
Što bi bilo da se sada umiješa i Iran zbog šijita? A što je sa kraljevskom kućom u Saudijskoj arabiji? Je li sigurna? Ja se samo bojim da ovo neće dobro završiti i nadam se da se varam.
Corvus27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 17:55   #63
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
bagdad je većinski šijitski, s brojnim sunitima i vjerojanto je budući bejrut.

irak će vrlo brzo izgledat gore od sirije.

ISIL ne bi postao ovo što jest, da nije bilo sirije. tamo se dočepao nafte i oružja.
Kako mislis da je sljedeci Bejrut, SAA kontrolira skoro cijelu centralnu Siriju, i skoro cijelu granicu prema Libanonu.
ISIL je u istocnoj Siriji, i na sjeveru... znam da ih ima i u Libanonu, ali i da napadnu Bejrut po meni Hezbollah i Libanonska vojska brzo bi ih porazili...

Za zadnjim dijelom se slazem...
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:00   #64
Masakar Iračkih vojnika od strane terorista u Kirkuku

Jihadists execute 15 Iraq security personnel in Kirkuk
Read more: http://voiceofrussia.com/news/2014_0...n-Kirkuk-9174/
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:01   #65
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Kako mislis da je sljedeci Bejrut, SAA kontrolira skoro cijelu centralnu Siriju, i skoro cijelu granicu prema Libanonu.
ISIL je u istocnoj Siriji, i na sjeveru... znam da ih ima i u Libanonu, ali i da napadnu Bejrut po meni Hezbollah i Libanonska vojska brzo bi ih porazili...

Za zadnjim dijelom se slazem...
Ma kak ne kontaš.

Divizija misli da će se Bagdad pretvoriti u Bejrut po borbama - ono kakve su borbe i podjele bile u Bejrutu tokom građanskog u Libanu, u tom smislu.
sabur sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:02   #66
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Masakar Iračkih vojnika od strane terorista u Kirkuku

Jihadists execute 15 Iraq security personnel in Kirkuk
Read more: http://voiceofrussia.com/news/2014_0...n-Kirkuk-9174/
Čini se da Kurdi ne mogu braniti ni Kirkuk.
__________________
"Ako u raju nema pasa, onda kad umrem želim ići tamo gdje je moj pas!"
yildirim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:04   #67
Quote:
sabur sabur kaže: Pogledaj post
Ma kak ne kontaš.

Divizija misli da će se Bagdad pretvoriti u Bejrut po borbama - ono kakve su borbe i podjele bile u Bejrutu tokom građanskog u Libanu, u tom smislu.
Aha moja greska.
Nisam razmisljao samo sam procitao i odgovorio, s time se nazalost slazem.

Sve dok se ne unisti KSA iti ce kaosa na Bliskom Istoku...
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:08   #68
Mislim da Turska/Nato pokreću vojne napade još večeras. Turska je zatražila aktivaciju čl. 5 Nato povelje zbog napada na Konzulat u Mosulu. (Nije službeno potvrđema vijest, za sada samo novinarski tračevi, potječu iz Ankare).
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:12   #69
Nije ISIS sam zauzeo Mosul nego je riječ o koaliciji raznih sunitskih frakcija, ima sve zajedno desetak raznih skupina i sigurno nisu sve teroristički nastrojene ima tu svega i nacionalista, bivših baathista do umjerenih islamista. Politika da se cijela jedna etnička skupina tj suniti proglase teroristima, štakorima i sl. je na prvom mjestu dovela do ovog stanja i sigurno neće pomoći Malikiju da rješi bilo šta makar naručio ziljiun ruskih tenkova. Jedino rješenje je korjenita reforma i politički sporazum koji sigurno mora uključivati i Siriju sa kojom su ovi događaji tijesno povezani.
kilgor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:13   #70
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Kako mislis da je sljedeci Bejrut, SAA kontrolira skoro cijelu centralnu Siriju, i skoro cijelu granicu prema Libanonu.
ISIL je u istocnoj Siriji, i na sjeveru... znam da ih ima i u Libanonu, ali i da napadnu Bejrut po meni Hezbollah i Libanonska vojska brzo bi ih porazili...

Za zadnjim dijelom se slazem...
mislim da je bagdad sljedeći bejrut. u smislu fizionomije.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:15   #71
Quote:
kilgor kaže: Pogledaj post
Nije ISIS sam zauzeo Mosul nego je riječ o koaliciji raznih sunitskih frakcija, ima sve zajedno desetak raznih skupina i sigurno nisu sve teroristički nastrojene ima tu svega i nacionalista, bivših baathista do umjerenih islamista. Politika da se cijela jedna etnička skupina tj suniti proglase teroristima, štakorima i sl. je na prvom mjestu dovela do ovog stanja i sigurno neće pomoći Malikiju da rješi bilo šta makar naručio ziljiun ruskih tenkova. Jedino rješenje je korjenita reforma i politički sporazum koji sigurno mora uključivati i Siriju sa kojom su ovi događaji tijesno povezani.
nije maliki više mogao što, činjenica je da suniti šijite terorizmom ubijaju već godinama, i uzalud svi politički sporazumi, bombaši nisu nikad prestali.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:16   #72
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Mislim da Turska/Nato pokreću vojne napade još večeras. Turska je zatražila aktivaciju čl. 5 Nato povelje zbog napada na Konzulat u Mosulu. (Nije službeno potvrđema vijest, za sada samo novinarski tračevi, potječu iz Ankare).
Turci su jedan od razloga zbog čega je ISIL toliko i jak .... koja katastrofa i kupus ....


Ja ne znam kako neko može očekivat smanjit snagu ISIL-u na jednoj strani podržavajući ga na drugoj ....

isto vridi i za SAD, Izrael, EU, itd ... ludilo se manito povećava i već sad ga je nemoguće teško obuzdat a EU/Arapska liga (koji podržavaju te manijake) se sastanče nešta i donose nekakve zaključke ...

oke al onda kad se dogodi situacija di će jednom dnevno se dogodit oni židovski muzej od nekidan ili nedaj bože štagot gore ... šta onda

ko će onda izić pred narod i kazat zašta se to događa?
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:17   #73
Quote:
kilgor kaže: Pogledaj post
Nije ISIS sam zauzeo Mosul nego je riječ o koaliciji raznih sunitskih frakcija, ima sve zajedno desetak raznih skupina i sigurno nisu sve teroristički nastrojene ima tu svega i nacionalista, bivših baathista do umjerenih islamista. Politika da se cijela jedna etnička skupina tj suniti proglase teroristima, štakorima i sl. je na prvom mjestu dovela do ovog stanja i sigurno neće pomoći Malikiju da rješi bilo šta makar naručio ziljiun ruskih tenkova. Jedino rješenje je korjenita reforma i politički sporazum koji sigurno mora uključivati i Siriju sa kojom su ovi događaji tijesno povezani.
...kasno je.. u revolucionarnom vremenu umjereni redovito gube...odlučni nemilosrdni fanatici uvijek preuzmu svaku revoluciju,,,
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:17   #74
Jedini sa zdravom logikom - Rusi optužili "zapad" da podržava teroriste u Siriji a ne-podržava u Iraku


Russia regrets double standards in West’s assessment of Iraqi militants’ actions
http://en.itar-tass.com/russia/735847
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:18   #75
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Turci su jedan od razloga zbog čega je ISIL toliko i jak .... koja katastrofa i kupus ....


Ja ne znam kako neko može očekivat smanjit snagu ISIL-u na jednoj strani podržavajući ga na drugoj ....

isto vridi i za SAD, Izrael, EU, itd ... ludilo se manito povećava i već sad ga je nemoguće teško obuzdat a EU/Arapska liga (koji podržavaju te manijake) se sastanče nešta i donose nekakve zaključke ...

oke al onda kad se dogodi situacija di će jednom dnevno se dogodit oni židovski muzej od nekidan ili nedaj bože štagot gore ... šta onda

ko će onda izić pred narod i kazat zašta se to događa?
...događa se jer je američka administracija na platnom spisku SA
igor malteze is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:20   #76
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ne može se dobit war on teror dok se ne udari u glavu i srce. a to je u rijadu.

ne može se dobiti dok se nepriajtelj ne preimenuje, i umjesto fantomsog "terora" imenuje stvarnim imenom- islamofašizam.
Nonsens nad nonsensima... Žao mi je, dođeš kroz godine (a možda i duže) do mrvica pravog razumijevanja, a onda opet po starom jer islamofobija ne umire lako.

No, nebitno, neću se baviti tobom i tvojim drakonski krivim shvaćanjima!

Cjelokupna priča uopće nije nekontrolirana. Ljudi, shvatite da je doslovno sve pod kontrolom i da je sve ograničeno na točno definirana područja i niti centimetra dalje!

Pitate se da li Saudijska Arabija ima svoje prste u svemu ovom? Prestanite se pitati jer odgovor je da, a usput da vam kažem, ona uopće ne drhti pred nikakvim ISIL-om.

Djelovanje sunitskih terorističkih organizacija (preteče ISIL-a) djeluju već dugi niz godina, točnije počinju se formirati odmah nakon što su Amerikanci zauzeli Irak pod lažnom izlikom.

Suniti, točnije Saudijska Arabija, shvatili su da u demokratskoj šemi tipa jedan čovjek, jedan glas, nemaju šanse s obzirom na demografsku prevagu šijita. Uvidjevši to, a znajući da je Irak po rezervama nafte 2. ili 3. zemlja svijeta (potencijalno čak i 1.), te da će se neminovno približiti Iranu, Saudijska Arabija, uz svekoliko američko odobrenje, te blagoslove iz Tel Aviva, pokreće terorističku mrežu. Istodobno ću vam reći kako Saudi i ne traže toliko odobrenja od Amerikanaca koliko to vi mislite. Hrpe i hrpe toga oni rade na svoju ruku jer su em dovoljno bogati, em su to u poziciji činiti.

Saudijska je strategija držati Irak nefunkcionalnom državom kako bi definitivno spriječili Iran da zavlada regijom i nametne se kao nenadmašna sila. U tome, kako vidite i uspijevaju.

Ista strategija je bila i još uvijek jest namijenja Siriji, no ovdje je ključni igrač Tel Aviv jer se želi riješiti em Asada kao iranskog saveznika, a sa rješavanjem Asada, riješio bi se Hezbolaha kojem eto tepaju (propagandistički i zbog stvaranja šijitofobije - čitajte upise gđe antilles) da je 7. vojna sila svijeta.

Usput, to da nema kontrole, da je to kaos, a odakle to? To ne postoji! Uostalom, pa sami navodite kako Amerikanci trče u Irak i donose im karte sa ucrtanim granicama tri nove države... Pa što je cilj takvom ponašanju??? Pa jednostavan! Odvojiti fizički Iran odnosno šijitski dio Iraka od Sirije. LJUDI, DAJTE TO SHVATITE!!!

Nema ovdje niti mrvice stihije, nikakve neorganiziranosti, ničega u tom smislu! Sve je dobro planirano. Jasno, ISIL i ne pomišlja na šijitska područja gdje bi bio razbijen i prije nego što pomisli, no ove stvari tipa Mosul i sl., prethodno su odrađene obavještajno, subverzivno, a onda smo se mogli pojaviti i nas troje forumaša sa malo bolje uzgojenim bradama... To je tako banalno, ako se samo želi malo bolje pogledati.

Na djelu vam je sinergija primarno Saudijske Arabije i Tel Aviva, a onda sve skupa moderiraju SAD... Dakle, nikakvog tu islamofašizma nema, već samo dobro staro hvatanje kvalitetnih geostrateških pozicija kroz prizmu raznolikih sukoba. Svi čelnici tih islamističkih skupina na platnom su spisku ekipe iz ključnih centara moći Rijada, Tel Aviva i Washingtona i rade baš kao švicarske urice... Kada obave svoje i kada potencijalno dođe do stvaranja tzv. Novog Iraka sa sunitskom većinom na zapadu i dijelu sjevera zemlje, tada će cjelokupni islamofašizam nestati kao da ga nikada nije niti bilo.

Zašto bi ključni igrači dozvolili da se neki drugi razvijaju, napreduju, jačaju? Zato jer tko ima sada, želi to imati zauvijek i ne trpi ono: što ako ili što kada... Da se spriječe ti što ako i što kada, razvijaju se ovi, vrlo precizni i učinkoviti scenariji, a koji su započeli sa američkom agresijom BAŠ na Irak.

Toliko o tome i budite pametni i razboriti kadao ovo sagledavate i ne dajte se voditi od strane medijskih zastrašivaća i sijača panike koji krešte - islamofašizam! Nema toga i stoga - pamet u glavu. Problem su centri moći, gore u tekstu navedeni i to vam je vrlo jednostavna i sveobuhvatna priča !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:22   #77
Pobunjenici u Mosulu uhitili 24 turska vozača kamiona, navodno su i njih, kao i osoblje konzulata odveli na izdvojenu lokaciju koju nazivaju "turski logor".
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:23   #78
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Aha moja greska.
Nisam razmisljao samo sam procitao i odgovorio, s time se nazalost slazem.

Sve dok se ne unisti KSA iti ce kaosa na Bliskom Istoku...

Ma KSA može biti pretvorena u pepeo, opet bi bilo sukoba zbog interesa i nafte. Sve dok se koristi nafta, but će haosa na Bliskom istoku. Ideologije su samo izgovor, samo alat za mazanje očiju i kontrolu.

Sudeći po bježaniji ovih koji su trebali da brane Irak, sve mi liči na kontrolirani haos. Zasad.

E sad, jel cilj da se ono kao uzdrma KSA, pa da onda US ima izgovor za nove ogromne vojne izdatke, da ih kao ono brani, jer valja hraniti sve veći vojno-industrijski kompleks. Ostaje da se vidi. Meni smrdi na to.

Ima i nekih pisanja dase želi spriječiti izgradnju gasovoda i naftovoda Iran-Irak-Sirija i Iran-Afganistan-Kina

Pošto Sirija nije poražena, Rusija nije vojno intervenirala u Ukrajini.... Negdje se intervenisati mora....
sabur sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:28   #79
Flumen sve je OKEJ, ali čini mi se da je upravo Izrael taj koji je dobrim dijelom zaslužan da je al Assad još u Damasku i da pobjeđuje. NIje Izrael ni u jednom trenutku bio sretan buđenjem Arapskog proljeća uopće, a pogotovo u Siriji. I u tom dijelu mi tvoja teorija ne drži vodu. Dobar dio ovog ostalog mogu prihvatiti - ali mislim da je odnos Izrael vs Sirija/Hezbollah malo kompliciraniji nego što bi se to dalo zaključiti iz tvoje analize.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 18:29   #80
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Jedini sa zdravom logikom - Rusi optužili "zapad" da podržava teroriste u Siriji a ne-podržava u Iraku
...................[/url]
Amerika uvijek profitira od kaosa.
Amerika je preko oceana i njoj odgovara kad je kaos na euro-azijskom kontinentu.
Nek se drugi zaokuplja kaosom a Amerikanci ce praviti novac i graditi Ameriku -onda ce doci anglofili pa reci
- A znas li ti kako se dobro zivi u Americi?
Kako nece kad kod njih nema rata vec 200 godina, to jest nikad nije ni bilo.
__________________
Forumas Deere ne postoji za mene
znanost2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.