Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 07:46   #3761
Nasi ne idu van kad je kisa i mokro. Po zimi smo imali u vrticu skafander, ali nije se potrefilo da je bio snijeg dok je isao.
Sto se crtica tice, ma cak nije problem ni u gledanju crtica opcenito, nego u izboru -Masa. I doma ju izbjegavam. Razmisljam da ih pitam jel hoce da im snimimo neke crtice, kajjaznam - Psice u ophodnji. Kud bas Masu...

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:52   #3762
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem.
Djeca sa 3 godine bi već trebali biti uglavnom samostalna.
To jeste problem kada roditelji integriraju dijete u vrtić sa 3 god. umjesto sa 1.
Dokle god dijete ne pohađa vrtić većinu stvari za njega obavljaju roditelji/bake i djedovi.
I onda imamo situaciju kako bake čuvalice doslovno trče sa hranom za dijetetom, a kada krene u vrtić odjednom dijete ne jede.
To što se popiškila.....također djeca te dobi bi trebala znati to reći teti, jer tete ne mogu na 20 njih stalno jedno po jedno ispitivati jel mu se piški/kaki, jel je mokar.
Tako da po meni tete nisu ništa krive.....rade kako se i inače radi sa trogodišnjacima.
Kod tvog djeteta će biti regresije zbog kasnog stupanja u vrtićku grupu.
Sorry ako sam grubo zvučala....nisam tip osobe koja podržava upise djece u vrtić sa 3 godine.
Samo nekoliko razloga mogu prihvatiti što dijete ne ide sa 1 god u vrtić a to je nezaposlenost jednog od roditelja i bolesno dijete koje ima recimo jako slabi imunitet (ne, ne mislim na one stavove: sad je zdrav, ali ako ga upišem sa 1 god u vrtić biti će stalno bolestan.....to ne)

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
mislim da je visa sila upisat dijete ispod 2., a za neku djecu i ispod 3. godine u vrtic.
to sto je dijete jednogodisnjak samostalnije od trogodisnjaka ne bi trebao biti rezultat institucije, nego roditelja.
i vidim daleko vise benefita boravka s jednom dve sigurne odrasle osobe, nego s tetama u kolektivu koje se mijenjaju i coporom djece 8-10 sti dnevno, ako pricamo o socioemocionalnom razvoju djeteta u toj dobi.
nis se djetetu strasno nece dogoditi ako u vrtic krene s tri. dapace.
a to sto je svjesnije svijeta oko sebe i sto neke stvari jasnije izrazava, benefit je i za njega i za kolektiv u koji ulazi.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:00   #3763
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
U potpunosti se slažem.
Djeca sa 3 godine bi već trebali biti uglavnom samostalna.
To jeste problem kada roditelji integriraju dijete u vrtić sa 3 god. umjesto sa 1.
Dokle god dijete ne pohađa vrtić većinu stvari za njega obavljaju roditelji/bake i djedovi.
I onda imamo situaciju kako bake čuvalice doslovno trče sa hranom za dijetetom, a kada krene u vrtić odjednom dijete ne jede.
To što se popiškila.....također djeca te dobi bi trebala znati to reći teti, jer tete ne mogu na 20 njih stalno jedno po jedno ispitivati jel mu se piški/kaki, jel je mokar.
Tako da po meni tete nisu ništa krive.....rade kako se i inače radi sa trogodišnjacima.
Kod tvog djeteta će biti regresije zbog kasnog stupanja u vrtićku grupu.
Sorry ako sam grubo zvučala....nisam tip osobe koja podržava upise djece u vrtić sa 3 godine.
Samo nekoliko razloga mogu prihvatiti što dijete ne ide sa 1 god u vrtić a to je nezaposlenost jednog od roditelja i bolesno dijete koje ima recimo jako slabi imunitet (ne, ne mislim na one stavove: sad je zdrav, ali ako ga upišem sa 1 god u vrtić biti će stalno bolestan.....to ne)
slazem se s tobom.
ok, ako bas nije totalno neophodno upisati jednogodisnjaka u vrtic, rekla bih da mu je s dvije godine idealno vrijeme za krenuti.
po meni iz puno razloga nije najpametnije da toddleri budu s bakama dvije godine po cijele dane.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:09   #3764
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Vezano uz vrijeme, nasi su do sad mislim svaki dan bili malo vani. E nisu jucer cini mi se samo Cak i kad kisa pada,imaju natkrivenu terasu.
Obvezno moraju imati gumene cizmice u vrticu, zimi i skafander

Koliko sam upoznata, to je prilicno rijetko :ne zna:
Na žalost zaista rijetko, čak ni naši u privatnom ne idu van kad je kiša
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:12   #3765
U nasem vrticu nikada ne gledaju crtice i idu vani po blatu, snijegu, izmedju kisa.
Prave su male svinje ovih dana.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:38   #3766
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Jel obicaj da klinci gledaju crtice u vrticu?
Rekao mi je mali da su danas gledali. I to ni manje ni vise nego onu sizoidnu Masu. Nije mi to bas sjelo....
Znam da je vlovrec pisala da kod njih gledaju. Zanima me za zagrebacke gradske vrtice.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
znam da u dosta vrtica gledaju nazalost. sto se tice izlazaka van, ja bi stiskala i stiskala, na svakom sastanku i inace. nasi su isli jednom dnevno van, osim ako bi padalo bas jer nisu sva djeca imala kabanice i cizmice.
meni je to bilo premalo i stalno sam gnjavila da ih izvode i poslije, nakon spavanja.
i uspjela sam, poceli su ih voditi ne tako cesto opet kako sam ja htjela ali ono, 50% puta bi bili vani i popodne

ps, kaj fali masi? meni to jedan od najdrazih crtica
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:44   #3767
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
znam da u dosta vrtica gledaju nazalost. sto se tice izlazaka van, ja bi stiskala i stiskala, na svakom sastanku i inace. nasi su isli jednom dnevno van, osim ako bi padalo bas jer nisu sva djeca imala kabanice i cizmice.
meni je to bilo premalo i stalno sam gnjavila da ih izvode i poslije, nakon spavanja.
i uspjela sam, poceli su ih voditi ne tako cesto opet kako sam ja htjela ali ono, 50% puta bi bili vani i popodne

ps, kaj fali masi? meni to jedan od najdrazih crtica
to je problem roditelja. dovoljno da jedno dijte nema, pa da to bude izgovor za cijelu grupu.

ja isto masu ne volim, ona muzika je beskrajno iritantna.
nemam nis protiv da se nekad pogleda koji crtic, problem postaje kda je to svaki dan i kada je to alterntiva izlascima ili igri.

mi smo mogli donosit svoje crtice, neki su dokumentarce donosili (ja nisa nis od toga, jer nisam podrzavala gledanje)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:48   #3768
da, ali kad je bio snijeg su ih vodili iako naravno nisu svi imali skafandere ali ajde, nije to bas tako cesto bilo da bas pada u 10-11 ujutro, ak bi padalo isli bi u posjete po drugim grupama u vrticu dok se njihova lufta i slicno.
uglavnom, trazite i zahtijevajte vodjenje van. na sastanku, javno.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:47   #3769
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Ne znam da li je to islo mene, ako je, da ja sam 3 godine za redom predavala papire u vrtic, nismo dobili mjesto jer sam ja nezaposlena, nemamo nikoga, ali bas nikoga koga bi mogla traziti da mi cuva dijete. Njezin otac radi za minimalac, i jos jedan posao da imamo za zivot, tako da njega nema doma po 12 sati, a onda vise nije u stanju cuvati dijete.
Moje dijete je samostalno, sve radi sama wc, hrana (sama si i maze namaz na hruh), voda, oblaci se, svlaci, kad smo vani u parku zna sama i doci doma, vise puta sam trcala za njom. Jedino ne prica, zasto, ne znamo, prosli smo cijelu obradu u Klaicevoj, nitko mi nje rekao zasto, samo da odbacuju teze poremecaje, tipa autizam.
Mislis da je meni bilo lako 3 godine, 24 sata dnevno brinuti o djetetu? Ja nisam imala niti jedan slobodan dan, ma sta dan, jedno popodne.
Tako da nemaj bas svi srece u zivotu, da imaju bake, dede, svekrve, ujne, strine, i dobre muzeve, i super placene poslove.

i ja potpisujem slično kao i bela
iz 3. pokušaja smo ga upisali. kad je imao godinu su rekli da nema šanse, kad je imao 2 su nam lagali da nema mjesta
znam da su lagali jer sam ja rekla ok, prednost imaju zaposleni roditelji, neću se gurati, ako se oslobodi koje mjesto molim vas da me nazovete. zvala ja nakon mjesec dana, nema mjesta, ok. da bi mi susjeda rekla da su nju zvali da upiše malu da ima mjesta. a isto je doma jer joj je to 3. dijete
znači ista stvar, našu djecu ne žele!

isto mi nema tko pričuvati dijete niti na 10 minuta, i to mi sad nabijaju na nos, kao dijete nije naviklo na nikoga, a kome da ga dam?? tko može ne želi, a tko želi ne može (daljina, bolest i sl.)

ja sam recimo obolila od tog režima, 24 sata s djetetom s određenim problemima. svi vele "blago tebi, ti si doma", ajmo se zamijeniti, budalo želiš si bolesno dijete.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:50   #3770
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Jel obicaj da klinci gledaju crtice u vrticu?
Rekao mi je mali da su danas gledali. I to ni manje ni vise nego onu sizoidnu Masu. Nije mi to bas sjelo....
Znam da je vlovrec pisala da kod njih gledaju. Zanima me za zagrebacke gradske vrtice.

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
u našem vrtiću gledaju svi, i jasličari od godine dana. ne znam koliko, ali znam da gledaju puno, i svaka soba ima svoj tv

u našoj grupi je petkom iza ručka filmski dio, gledaju se crtići prema odabiru djece na projektoru. drugim danima ne gledaju, imaju određeni program po danima. četvrtkom recimo peku kolače

waldorfska grupa je u pitanju pa oni imaju malo drugačiji režim
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 10:51   #3771
cekaj, u waldorfskoj grupi gledaju televiziju?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:46   #3772
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Nasi ne idu van kad je kisa i mokro. Po zimi smo imali u vrticu skafander, ali nije se potrefilo da je bio snijeg dok je isao.
Sto se crtica tice, ma cak nije problem ni u gledanju crtica opcenito, nego u izboru -Masa. I doma ju izbjegavam. Razmisljam da ih pitam jel hoce da im snimimo neke crtice, kajjaznam - Psice u ophodnji. Kud bas Masu...

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Meni je Maša isto koma crtić. Jednom sam ga probala pogledat i ne bih više.

Ja sam snimila i donijela, super su mi ovi Einteinčići https://www.youtube.com/watch?v=GtXLgqArnz0&t=327s
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:49   #3773
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Moj ide u vrtić od prošle jeseni pa rijetko kad jede. Kruh nas spašava. Briga me za prazne kalorije. Doma zajebava s hranom od prvog dana od kad se rodio (a sad jede samo određen broj jela), suza sam prolila radi dohrane i hrane. Nek jede i čisti kruh kako on to kaže.
Jedino voće uvijek jede bez problema, od prvog dana.
Uopće ne pije mlijeko i jogurte tamo. I sad je tek počeo jesti krumpir i rižu, juhicu zna nekad od prije. Ovisi kakva je.


Ali naše tete se trude i nude, i na početku su ga pokušavale hraniti. Kako sad ide, možda do škole počne i više toga jesti
Ja tek sad ovo vidim, al me utješilo

Curka je tek krenula u vrtić, inače je jako izbirljiva i hrana općenito joj je ono... za preživljavanje. Doslovno. Ako joj se vizualno nešto ne sviđa ona to neće niti staviti u usta. Nema šanse. Ako joj je ok onda dobro opipa i ak joj se svidi onda jede.

Krenula je u vrtić, mislila sam sad će jesti jer druga djeca jedu. Neki dan nešto sitno proba, većinom ne jede. Jede kruh i koji keksić. Pije sama vodu i čaj. Meni je to ok, jer i kad nešto proba to je za nju puno plus kad dođe doma ne baca se na hranu uopće. Jučer je pojela cijeli ručak i užinu, doma je samo večerala.

Nisam sretna što većinom u vrtiću jede samo kruh, ali ona nije dijete koje će "popustiti" i pojesti ako je gladna - njoj je većina hrane jednostavno odbojna i zaista bi mi bilo tužno da je itko na išta sili. Usporedim sebi ko da mene netko tjera da jedem puževe, ona tako doživljava većinu hrane.

Tako da ima nas još očito, dobro je znati
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:21   #3774
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
to je problem roditelja. dovoljno da jedno dijte nema, pa da to bude izgovor za cijelu grupu.
E zato su naše tete napisale na oglasnu ploču da mole da se donesu gumene čizmice, i svaka grupa ima ormarić za cipele samo za gumene čizmice, i u tome se ide van.
Moj je jučer zabunom otišao van u tenisicama, ajme kako su izgledale

Tako da se i roditelji brzo istreniraju da su djeca vani, s opremom ili bez. Pa je bolje donijeti sve što treba
Kad je ono paduckala kiša (kad još nije za kišobran, a nije ni suho), imali su jakne/kabanice i kapuljače. Oni s gumenim čizmama su čak smjeli trčati po travi, oni u tenisicima ne. Tak mi se malac pohvalio
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 17:11   #3775
da, u waldorfskoj grupi gledaju crtice na projektoru.tj.samo petkom jedan duzi

mi moramo u vrtic donjeti gumene cizme,kabanice i skafandere

jucer po groznoj kisi isli svi u kino
sljedeci petak idu u muzej
pa ako im zatreba da imaju tamo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 18:11   #3776
nije ni valdorfski šta je bio
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 19:04   #3777
Kod mene nema crtica i ide se 2xdnevno van. Terasa natkrivena za kisne dane a ak je bas gadno, idu u dvoranu na vjezbu.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:19   #3778
naši nemaju natkrivenu terasu. i imaju "travu" na dvorištu, koja je trenutno blatna kaljuža od toliko kiše. pogotovo oko igrala

imaju dvoranu ali nije bog zna kaj
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:02   #3779
I naši imaju travu, zato su mu tenisice bile koma kad je zaboravio obuti gumene čizme. I hlače mu teta presvukla jer je sjedio na rubu pješčanika pa da ne pričam kakve su bile
Jednom kad je puhao vjetar bili su vani i imali igre s vrećom za smeće, teta puštala na vjetru, a oni trčali za njom. Po vlažnoj travi

Prvo mi bilo čudno, sad sam se navikla i drago mi da idu van
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:13   #3780
Ma to je super. Sto su vise vani, manje su bolesni. Mi isto imamo doma svu opremu, ali u vrticu zasad ne idu van ako je mokro i pada kisa.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.