Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2016., 22:54   #2061
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
A kakvi su ti hormoni štitnjače?

Vezano za egzotične bolesti, na doppleru krvnih žila vrata, davno kao adolescentica, odjednom me ženska pita: jel vi konzumirate marihuanu? Kažem joj ja da ne jer nisam niti. Pa ona opet: ma vi sigurno konzumirate marihuanu. Uglavnom, s jedne strane, u vratnoj žili imam 30% protok krvi manji. Ja skupljam bolesti kao klinci pokemone
hormoni su mi ok...to su mi prvo provjeravali jer oni znaju razbucat cijeli organizam....

marihuana i vratne žile...sad neću cijelu noć spavat...kakve veze za boga miloga jedno ima s drugim??
radilo je i meni taj color doppler vratnih žila i isto jedna strana malo slabije ide, no nije me pitalo za THC
(i tad su mi dali jednu zanimljivu dg. vertebrobazilarna migrena, a ono od prošle godine sa živcima je, paz sada - glosofarengijalna neuralgija....jedva ima što za pročitat o njoj u medicinskim knjigama koliko je rijetka...al bitno da sam je ja dobila )

edit: znam da nije tema, al kad smo kod egzotike. sjećam se da sam davala bris grla i nosa i svima je nalaz bio uskoro gotov,a meni je trajalo danima jer je nešto "čudno" raslo, pa su me iz laba zvali da još nije gotovo, da ne znaju što je, al im je nepoznato...već sam mislila da mi raste neka egzotika u nosu i grlu (bilo je - ništa)
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 23:04   #2062
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
hormoni su mi ok...to su mi prvo provjeravali jer oni znaju razbucat cijeli organizam....
Ja imam i hipotireozu,, pa znam kak štitnjača može na sve imati utjecaj. I na psihu.
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
marihuana i vratne žile...sad neću cijelu noć spavat...kakve veze za boga miloga jedno ima s drugim??
Možda sužava krvne žile?
možda je htjela reći da počnem konzumirati
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
(i tad su mi dali jednu zanimljivu dg. vertebrobazilarna migrena, a ono od prošle godine sa živcima je, paz sada - glosofarengijalna neuralgija....jedva ima što za pročitat o njoj u medicinskim knjigama koliko je rijetka...al bitno da sam je ja dobila )
E ovo je već egzotika Mi se sad tu šalimo s bolestima
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 23:09   #2063
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
možda je htjela reći da počnem konzumirati
ma to mi je prvo palo na pamet, al sam se kao išla suzdržati

Quote:
E ovo je već egzotika Mi se sad tu šalimo s bolestima
a šta bi trebalo s njima - ozbiljno ih shvaćati?
s nekim bolešćinama je isti vrag - plakao ili se smijao. pa onda je bolje smijati se...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 13:16   #2064
Quote:
witt kaže: Pogledaj post


Da, escitalopram (Cipralex, Elicea) upravo tako djeluje kod većine ljudi. Moraš odvagat što ti trenutno više smeta i napraviti neku promjenu. Opcija ima raznih, ne brini.
Probala sam se skinuti,zadnjih dva mjeseca i to je bio pakao doslovno Svi simptomi mi se vratili peterostruko gore..I eto sad sam opet počela, jer je bilo neizdrživo, ali opet ta pospanost i tromost..Ništa, nema mi druge nego kod psihijatrice i mijenjati ad..a opet bojim se
Moje iskustvo je da me zatupio dosta, funkcioniram svakodnevno ali kao zombi..često mi ljudi govore što sam toliko zbunjena, prije nisam bila takva..nezainteresirana..tipa pričam s nekim i kimam ali uopće ne znam što mi je osoba govorila zadnjih pola sata..
kad sam se skidala osjećala sam se puno bistrije, emocije su mi se vratile ali s njima i one sve stvari zbog kojih sam počela piti ad..horor, ne znam što mi je gore, piti i funkcionirati kao robot, ili ne piti i pucati po šavovima, pa završiti na psihijatriji..iz krajnosti u krajnost

Zadnje uređivanje Wmitty : 24.09.2016. at 14:13.
Wmitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 15:24   #2065
Quote:
Wmitty kaže: Pogledaj post
Probala sam se skinuti,zadnjih dva mjeseca i to je bio pakao doslovno Svi simptomi mi se vratili peterostruko gore..I eto sad sam opet počela, jer je bilo neizdrživo, ali opet ta pospanost i tromost..Ništa, nema mi druge nego kod psihijatrice i mijenjati ad..a opet bojim se
Moje iskustvo je da me zatupio dosta, funkcioniram svakodnevno ali kao zombi..često mi ljudi govore što sam toliko zbunjena, prije nisam bila takva..nezainteresirana..tipa pričam s nekim i kimam ali uopće ne znam što mi je osoba govorila zadnjih pola sata..
kad sam se skidala osjećala sam se puno bistrije, emocije su mi se vratile ali s njima i one sve stvari zbog kojih sam počela piti ad..horor, ne znam što mi je gore, piti i funkcionirati kao robot, ili ne piti i pucati po šavovima, pa završiti na psihijatriji..iz krajnosti u krajnost
Shvaćam te upotpunosti, znam o čemu govoriš. Probaj s psihijatricom iskomunicirati svu problematiku pa da iznjedrite rješenje tebi u korist.

Odlično je što si bila bistrija i što su ti se emocije vratile, to je lijepo za čuti.
Grozno je kad si u takvoj situaciji da moraš birati između lošeg i neizdrživog.
Kako si se skidala s Cipralexa; samo si smanjivala dozu ili si imala uključeno još nešto kemije da taj prijelaz eventualno prođe bolje.
witt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 15:56   #2066
Odlučila sam se skinuti na svoju ruku, jer mi je psihijatrica rekla još prije godinu dana pošto sam psihički bolje i pijem ga već dosta vremena da jesam razmišljala da se skinem, ali me tad bilo strah, pa sam odlučila sada probati..Velikom većinom jer sam upisala fax i strah me kako ću pamtiti i učiti, jer mi se memorija srozala totalno ovih godina..a opet džabe to sve kad nisam u stanju na predavanja ni biti u ikakvoj interakciji s ljudima sad kad sam bila prestala..
Prepolovila sam dozu na 5mg,i smanjivala na cetvrtinu otprilike svaka dva tjedna, pa svaki drugi dan zadnju četvrtinu, a po potrebi sam uzimala normabel i misar, s tim da ta dva i pol tjedna otkako sam potpuno izbacila ad sam morala piti svaki dan normabel jer sam bila preuznemirena.
I otprije 5 dana pijem opet polovicu, ne znam da li mu treba sada više da postigne opet svoje djelovanje pošto sam bila prestala?
Mene je strah izaći iz kuće uopće, kako ću na predavanje to me brine najviše a sad će za tjedan dana ne znam što ću Da krenem od sutra sa 10mg?

Zadnje uređivanje Wmitty : 24.09.2016. at 16:30.
Wmitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 18:34   #2067
Quote:
Wmitty kaže: Pogledaj post
I otprije 5 dana pijem opet polovicu, ne znam da li mu treba sada više da postigne opet svoje djelovanje pošto sam bila prestala?
Mene je strah izaći iz kuće uopće, kako ću na predavanje to me brine najviše a sad će za tjedan dana ne znam što ću Da krenem od sutra sa 10mg?
gle, korekcije terapija, kako što skidati, kako uvoditi ne bi trebalo konzultirati forum. mišljenja sam da bi ti bilo najpametnije obratiti se svom dr i onda dogovoriti što i kako s terapijom. za to ordinirati su neki ljudi završili fakultet, a to što je netko pio slično/isto kao i ti na ovom forumu, apsolutno ne bi trebalo utjecati na to što ćeš ti i kako eventualno uzimati. ovdje je riječ ipak o lijekovima i nemojmo se zezati s tim. ako jednom nešto odgovora, ne znači da će i drugom. pravac dr i riješi to na mjestu na kojem se te stvari rješavaju. forum nije za to, niti bi ovdje ikog trebala slušati koliko čega uzimati.
pa nije ovo coolinarika da se razmjenjuju recepti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 19:32   #2068
Pogriješila sam što sam sama išla išta raditi i korigirati, mislila sam da mogu sama to sve jer sam se stabilizirala, mislim si nije big deal i eto sad sve se vratilo i to baš sad kad trebam nešto napraviti za svoju budućnost, sama sebe ukopavam
Samo dok sam čitala ovaj tvoj odgovor me opalila anksioznost i bol u prsima što sam išla to sama i sad me strah opet da sam sve zeznila
Wmitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2016., 19:48   #2069
Quote:
Wmitty kaže: Pogledaj post
Pogriješila sam što sam sama išla išta raditi i korigirati, mislila sam da mogu sama to sve jer sam se stabilizirala, mislim si nije big deal i eto sad sve se vratilo i to baš sad kad trebam nešto napraviti za svoju budućnost, sama sebe ukopavam
Samo dok sam čitala ovaj tvoj odgovor me opalila anksioznost i bol u prsima što sam išla to sama i sad me strah opet da sam sve zeznila
nemoj tako dramatično, pa nije kraj kraju za boga miloga

ustroji se malo i u ponedjeljak odgibaj do dr. oni znaju što u takvim situacijama, reci i za faks, za sve što te muči i da želiš biti ok.
dobit ćeš najvjerojatnije uputu kako dalje i s čim i toga se onda drži.
skidanje nikad nije zezancija. evo meni se prošli tjedan dogodilo samo takvo sranje jer sam mislila da mi neće biti ništa posebno jer sam eto ostala na 2 dana bez rivotrila. a satralo me, sindrom susprezanja je bio takav da sam mislila da doslovno ludim. nazvala sam šrinkicu, posjetila svog lom-a, rekli su mi što mi je i da se više s tim ne zezam. i evo, sad me se skida s rivotrila. a znaš koliko će mi trebati - otprilike mjesec dana da dođem do doze od pola tablete....odnosno, puževim korakom.

nemoj se bojati, bit će sve u redu. samo se u ponedjeljak javi svom dr. nisi ni prva ni zadnja koja se zezla...mislimo kako neće ništa strašno biti, a onda nas neugodno iznenadi...

javi kako si
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 17:46   #2070
Nakon dosta čitanja po forumu i internetu generalno koje je samo dovelo do još veće zbunjenosti, odlučih jednostavno postati u nadi da će mi netko tu možda moći pomoći.

Naime, razmišljam o eventualnom uzimanju ADa ali imam popriličan otpor prema tome. Idem privatno na psihoterapiju; problemi sa motivacijom, bezvoljna sam i nemoguće mi se pokrenuti pa sam razmišljala o tome da odem do lom-a i tražim uputnicu za psihijatra i tražim da mi prepiše neki AD ali kao što rekoh, lakše napisati nego napraviti, odnosno, nakon dosta čitanja svega i svačega više ne znam što misliti o antidepresivima; nekima pomažu, nekima ne, u dosta situacija završe spiralom uzimanja različitih lijekova kroz duge vremenske periode, prilagodbama i sl. i zapravo se toga i bojim, da mi neće pomoći i da ću se zaplesti u sve to, a da bi mogla i bez toga nekako, a s druge strane prilično sam loše.

Zanimaju me zapravo vaša iskustva i pogledi; kad su vam zapravo AD bili potrebni i je li vam pomoglo i još uvijek pomaže, usprkos nuspojavama i svemu?
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:15   #2071
Quote:
Dea Ex Machina kaže: Pogledaj post
, a s druge strane prilično sam loše.

Zanimaju me zapravo vaša iskustva i pogledi; kad su vam zapravo AD bili potrebni i je li vam pomoglo i još uvijek pomaže, usprkos nuspojavama i svemu?

a što si ti zapravo loše? kako ti se to loše manifestira?

ja sam završila na lijekovima nakon derealizacija, depersonalizacija, prisilnih misli i paničnih ataka. da, pomogli su mi. to je bilo prije 5 godina kad je bila depra.
prošle godine me drmnula anksioznost koja je išla prema GAP-u. i opet su me stabilizirali lijekovima (ad, ap, anksiolitici).
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:34   #2072
A ubijam se sa faksom, nisam u stanju ništa riješiti, nakon nekoliko mjeseci i propalih pokušaja davanja ispita i sad ovog pada godine, potpuno me satralo, osjećaj nemoći, bespomoćnosti, tuga, čemer, jad. Razmišljam o odustajanju iako znam da ću požaliti tu odluku jer mi se struka sviđa i volim ju baš, tako da me opcija traženja posla koji me ne bi ispunjavao - ali bi s druge strane riješio neke druge stvari, baca u totalno ludilo; s jedne strane me faks deprimira i pomisao ostanka ubija u pojam, a s druge sam anksiozna od pomisli na nešto drugo, tako da sam nigdje. Klackalica. Obavljam druge stvari, čisto po inerciji i zadnjim atomima snage izvlačim iz sebe energiju ali sve je napor. Treniram isto tako ali sam si sva teška, jedva ali jedva idem i radim. Zapravo mi je jako bliska osoba sugerirala opciju ADa u stilu - gle očito ovo traje i ne možeš sama tako da razmatram tu opciju jer mislim da možda nisam u stanju realno sagledati stanje i da ću si uvijek pronaći nekakvu racionalizaciju i objašnjenje. Naravno, ovi strahovi, realni / nerealni oko ADa i dalje stoje.
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 18:50   #2073
Quote:
Dea Ex Machina kaže: Pogledaj post
...Zapravo mi je jako bliska osoba sugerirala opciju ADa u stilu - gle očito ovo traje i ne možeš sama tako da razmatram tu opciju jer mislim da možda nisam u stanju realno sagledati stanje i da ću si uvijek pronaći nekakvu racionalizaciju i objašnjenje. Naravno, ovi strahovi, realni / nerealni oko ADa i dalje stoje.
gle, ako je netko uvijek za farmakoterapiju kad je nužna - to sam ja. i nikad se tome ne opirem.
no ono što čitam sad od tebe...meni se čini da bi tebi za početak razgovor s nekim stručnim mogao pomoći. za lijekove uvijek ima vremena, ne brini. javi se psihologu, psihoterapeutu.

a i to sugeriranje ad-a...k'o da su slatkiši u pitanju. ajd da te savjetovala o nekim vitaminima, o nekoj aktivnosti...ma dobro...ajde ti fino prvo kod nekog na razgovor pa pokušaj na taj način riješiti ovo što te muči.
fakulteti su obično takvi - dođemo do neke točke kad je sve besmisleno, kad smo nakupili nezadovoljstvo i sl.

ako ti je možda lakše piši i o tom svom fakultetu (samo se onda makni s ove teme), o tome što osjećaš...ima ovdje dosta pametnih forumaša, možda te nečiji savjet trgne

(vidiš kako lijepi zen avatar imaš...sigurno ćeš pronaći neko rješenje )
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 19:22   #2074
Idem na psihoterapiju, jednom tjedno, privatno. Radi se o tome da me zna ubiti u toj mjeri da pol tjedna nisam funkcionalna ali prihvaćam da je to dio procesa, samo onda se taj period negativno odražava na odnose. Ali probat ću sve ostale varijante još; prehrana, odmor, sport, terapija i sl. pa ću vidjeti di će me dovesti.

Hvala ti!
Dea Ex Machina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 23:23   #2075
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pitanje. ima neki ad (SSRI) od kojeg ste se debljali?
Kažu da Amyzol drastično deblja.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 09:52   #2076
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kažu da Amyzol drastično deblja.
tnx dd. nadam se da si ti i dalje ok bez lijekova?

u međuvremenu, točnije nakon posjeta šrinkici, došla sam do toga da je pogrešno pričati se uopće s njom "znate ja bi neki ad koji deblja..." prvo, nisam u samoposluzi i tako se to ne radi s lijekovima, a drugo - pa ja nemam anoreksiju, moj je primarni problem anksioznost. i to je ono po čemu moram "udariti", na čemu raditi, pa će onda i hrana ostajati u meni, odnosno, primati se.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:42   #2077
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kažu da Amyzol drastično deblja.
Meni je šrinkica dala Eglonl da se udebljam .

Ali brzo smo prekinuli tu avanturu pošto mi je Eglonyl digao prolaktin i zaustavio menstr. ciklus.

5kg sam dobila kroz godinu dana (na Velefaksu), ne od njega, nego od poboljšanja stanja. Jednostavno sam više jela.


Kilogrami se slažu jelom-jedenjem, ne tabletama. Kada se čovjek osjeća loše (u ovoj varijanti) onda ne jede, od toga ide mršavost.
Neke tablete otvaraju apetit, ali i dalje ovisi o psiho-zdravstvenom stanju.

Ima i opozicija gdje čovjek zbog lošeg psiho stanja pretjerano unosi hranu.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 10:45   #2078
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Meni je šrinkica dala Eglonl da se udebljam .
a to je opet ap...hoće oni tako, meni se s Vairom kilaža malo popravila...

edit:

Quote:

Ali brzo smo prekinuli tu avanturu pošto mi je Eglonyl digao prolaktin i zaustavio menstr. ciklus.
ovo je vrlo zeznuto...ima nekih žena na Anksioznosti koje ga uzimaju...mislim da bi trebale znati za ovo...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 26.09.2016. at 11:35.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 16:16   #2079
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kažu da Amyzol drastično deblja.
Amyzol nije SSRI nego triciklik.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a to je opet ap...hoće oni tako, meni se s Vairom kilaža malo popravila...

edit:



ovo je vrlo zeznuto...ima nekih žena na Anksioznosti koje ga uzimaju...mislim da bi trebale znati za ovo...
Kao sto je vec kazano, to se lako rjesava da se Eglonylu doda mala doza agonista-antagonista Azolara.

Eglonyl uzrokuje hiperprolaktinemiju u antipsihoticnim dozama,
rijetko u anksiolitickim dozama (do 100 mg).


Isto kao sto prilikom kocenja tijela na Haldol ili Zyprexu psihijatri ne skidaju lijek, nego uvode Akineton da smanje tu nuspojavu.

Stavi pa skidaj na nuspojavu, i tako promijeni 10 lijekova nije dobra psihijatrijska praksa.
Odredi rizicne faktore prije i daj lijekove sukladno njima, a ako se javi nuspojava, lijeci nju, a ne skidaj automatski dobar lijek. Svi lijekovi u psih. imaju jake nuspojave, da se radi npr. o lijekovima za tlak, bili bi zbog nuspojava vec davno zabranjeni, ali kako javnost ne mari za osobe s psihickim teskocama i stigmatizira ih, tako farmaceutske firme plasiraju sve lijekove pod motom: za njih je sve dobro, pa makar lijek debljao, kocio, sedirao, uzrokovao hiperprolaktinemiju...

Zadnje uređivanje Azz : 29.09.2016. at 17:28. Reason: spajanje postova
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2016., 17:32   #2080
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
...ali kako javnost ne mari za osobe s psihickim teskocama i stigmatizira ih, tako farmaceutske firme plasiraju sve lijekove pod motom: za njih je sve dobro, pa makar lijek debljao, kocio, sedirao, uzrokovao hiperprolaktinemiju...
farmaceutske firme možda i rade pod tim motom, no na svu sreću ne rade tako svi oni koji ordiniraju lijekove. ima psihijatara koji itekako gledaju na svaku nusopojavu - kočenje, sediranost, impotenciju, izostanak menstruacije, smanjenje libida...to nipošto ne bi trebale biti nuspojave preko kojih će se prelaziti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.