Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 21:47   #3481
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Kako to djeluje?Je to nešto za smirenje?
ne bi baš tak rekla, posloži ti kockice naprosto, nema oscilacija raspoloženja, prevelikih oscilacija
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 08:57   #3482
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Smiju li se uzimati zajedno Sanval i Cerson?
Ne znam ali ti ćeš jedan dan samo se potrovati sa svim tim tabletama...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:30   #3483
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Smiju li se uzimati zajedno Sanval i Cerson?
Dvije hipnotičke droge zajedno? Dodaj malo još dušikovog oksida i san ti je zajamčen.


Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
ne bi baš tak rekla, posloži ti kockice naprosto, nema oscilacija raspoloženja, prevelikih oscilacija
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ne znam ali ti ćeš jedan dan samo se potrovati sa svim tim tabletama...

Sve su ti cure rekle.
Znaš sve odavno.
Samo se boriš protiv sebe.
A tu ti nikakve tablete neće pomoći.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:36   #3484
@frozensun

ima li ijedan psihijatar kod kojeg nisi bio pa da ti on poštela terapiju?

možeš li si financijski priuštiti dolazak u zg i odlazak privatnom farmakologa i psihijatra dr potočnika?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 15:52   #3485
Meni Cerson više defintivino ne pomaže oko usnivanja.Sinoć sam popio čak 15 mg+15 mg calixte i ništa.
Cerson sam pio samo otprilike mjesec dana.Sad sam u govnima.Očekivao sam da će djelovati duže.
Ima li neki drugi lijek za nesanicu a da nije antipsihotik?
Trittico retard mi isto ne pomaže.Amyzol isto ne.
Preksinoć sam popio 15 mg zalaste+15 mg calixte i nisam bio dobro čitav dan i uvečer.Bio sam omamljen,kao pijan,kao da sam u nekoj magli,i kao da mi pola glave ne funkcioniše.Ne mogu se koncentrisati ni na što.Valjda to zovu derealizacija.
Prazine mi isto to pravi,kao i q-pin u malim dozama,50 mg i 25 mg.
8472 kako se to ja borim protiv sebe?
ray of light ne nema obišao sam ih ovde u svom gradu,najmanje 10.
Čak posljednji kod kojeg sam bio je dao jaču terapiju za nesanicu.
Kad sam im rekao kako se osjećam od antipsihotika oni to prepisuju mojoj dijagnozi,nije im jasno da se tako osjećam od antipsihotika.

Zadnje uređivanje frozensun : 19.10.2017. at 16:17.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:50   #3486
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Meni Cerson više defintivino ne pomaže oko usnivanja.Sinoć sam popio čak 15 mg+15 mg calixte i ništa.
Cerson sam pio samo otprilike mjesec dana.Sad sam u govnima.Očekivao sam da će djelovati duže.
Ima li neki drugi lijek za nesanicu a da nije antipsihotik?
Trittico retard mi isto ne pomaže.Amyzol isto ne.
Preksinoć sam popio 15 mg zalaste+15 mg calixte i nisam bio dobro čitav dan i uvečer.Bio sam omamljen,kao pijan,kao da sam u nekoj magli,i kao da mi pola glave ne funkcioniše.Ne mogu se koncentrisati ni na što.Valjda to zovu derealizacija.
Prazine mi isto to pravi,kao i q-pin u malim dozama,50 mg i 25 mg.
8472 kako se to ja borim protiv sebe?
ray of light ne nema obišao sam ih ovde u svom gradu,najmanje 10.
Čak posljednji kod kojeg sam bio je dao jaču terapiju za nesanicu.
Kad sam im rekao kako se osjećam od antipsihotika oni to prepisuju mojoj dijagnozi,nije im jasno da se tako osjećam od antipsihotika.
Ne možeš ići kod 10 različitih doktora.
Treba te pratiti jedan, da dolaziš na kontrole, da razgovarate o tome kako ti tetapija djeluje i da prilagođavate što ne paše.
Kad mjenjaš doktora, uvijek ideš ispočetka. Ne završavaš proces već otvaraš novi.

Ako tvoje nuspojave pripisuju dijagnozi vjerojatno ih tako interpretiraš. Naročito kad novom doktoru objašnjavaš nešto.
Da si ovoliko puta koliko si na forumu pustio post bio kod jednog-istog doktora mislim da bi čovjek uvidio cjelokupnu sliku tvog stanja i našao ti neko rješenje.

Riješiti problem nećeš na forumu i kljukajući se na blef kemijom.

Osim toga, čim ti neki dio terapije ne paše imam dojam da mijenjaš doktora kako bi promjenio tetapiju.
Tako sam te shvatila. A odbijanje ustrajnosti je vid autodestrukcije.
Ti bježiš od problema umjesto da se suočiš.

Cijelo vrijeme briješ i prebireš po tabletama.
Kompletni fokus ti je da nađeš pravu tabletu za spavanje.

Ti bi popio te tablete i spavao.
E jebiga, ne ide to tako.
Da bi spavao potreban je sklad u tijelu, tableta koju popiješ za spavanje samo ošamuti, ne unosi sklad u tijelu, i kad postaneš rezistentan ili ne pratiš pravilan vremenski tijek koji mora biti zadovoljen da bi tableta rafila, nema ničega što će ti pomoći.

Evo pisao si primjer, nakon dvije noćne, popio si tabletu i nisi mogao zaspati. Pa normalno da nisi mogao zaspati kad ti je tijelo u kaosu.

Cijeli život ti je u kaosu.
Kaži mi molim te od čega se sastoji tvoj život?
- od odlaska na posao
- dolaska kuçi s frustracijom jer si umoran i već znaš da nećeš moći zaspati i takav uznemiren krećeš u krevet = nema šanse da zaspiš.
Umor te toliko napuca adrenalinom da ti ništa ne pomaže.
Da bi zaspao nije dovoljno umoriti se. Moraš se i opustiti.
Jedna stvar je skljokat se od umora, a druga stvar je kvalitetan san.

Kod kronične nesanice količina adrenalina koja te drži budnim je astronomska.
Tebi treba mir.
Sklad.
Odmor.
Zabava
Sreća
Opuštanje
Sigurnost

Onda će ti i adrenalin pasti i moći ćeš spavati.

Zadnje uređivanje 8472 : 19.10.2017. at 19:19.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:37   #3487
Moj život se nije ništa promjenio u odnosu na život prije nesanice kad sam spavao.
Da,tačno je tako dođem s posla nekad umoran nekad ne,obično sam za računarom tražim sebi lijek za nesanicu jer su ovde psihijatri nesposobni za to.NJima je najlakše a što mi i rade jer da udrobe jedno 5-6 lijekova što antidepresiva što antipsihotika na kojima bi i konj spavao.Eh ja to ne želim,jer ja moram biti sutradan funkcionalan na poslu.
Kao da ja ne bih mogao uvečer progutati više tableta,ne treba mi njhov nalaz za mućkanje tableta,a na to su se sveli zadnji obilasci psihijatara.
Kad sam im rekao da imam derealizaciju od antipsihotika,čudno su me gledali,kao da ne znaju šta je to uopšte.
Tačno je da sam mjenjao psihijatre ali bogami i i jedno vrijeme sam se držao jednog psihijatra.Na preglede sam dolazio u prijemnu ambulantu bezbroj puta kad nisam mogao da spavam.Želio sam da mi daju bilo šta samo da zaspim.
Objasni mi po čemu si zaključila da je meni život u kaosu?
Meni je biološki ritam u kaosu to je očito ali to je svima ko radi u smjenskom radu.E sad imal to veze sa djelovanjem tableta ne znam.Ali opet ti ponavljam isti život sam vodio kao i pre nesanice.
Meni nije normalno da nakon 2 neprospavane noći,treću noć tijelo ne utone samo u san.To ukazuje na nešto.
Od ovih faktora što ti navodiš za dobar san mir imam,sklad ne jer radim u smjenama,odmor tu i tamo,zabava me više ne privlači (znao sam igrati pc igrice ali više ne),sreće nemam jer ne smatram srećnom osobom zbog nesanice,opuštanje (opustim se normalno kad legnem u krevet,ne razmišljam ni o čemu),sigurnost (u životu toga mi nedostaje,ali ko je danas siguran u sebe?).Idemo u off topic sa ovime ipak je tema o psihofarmacima.
frozensun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:45   #3488
Možda tvoj problem nije za psihijatriju, možda imaš nešto drugo što uzrokuje nesanicu, ali... drugi specijalisti su isto koma pogotovo ako vide da se netko liječio kod psihijatra. Isti tren se pretvore u psihologe sa modernim savjetima i odbace te. Predlažem infektologiju, imunologiju, itd.
SajkoDad is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 22:39   #3489
Quote:
frozensun kaže: Pogledaj post
Moj život se nije ništa promjenio u odnosu na život prije nesanice kad sam spavao.



Zadnje uređivanje ray of light : 20.10.2017. at 22:50.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:32   #3490
Ekipa jel ko zna kako popiti pola KAPSULE velafaxa od 75 mg? Doktorica mi je propisala za pocetak, prvih tjedan dana polovicu, poslije cijelu, al kad sam ujutro vidila, to je je kapsula, pa ne mogu to prepolovit tocno na jednaku gramazu.
Vikend je, pa bih tila pocet pit dok ne radim, zbog mogucih nuspojava.
HVALA
marija kost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 14:58   #3491
Quote:
marija kost kaže: Pogledaj post
Ekipa jel ko zna kako popiti pola KAPSULE velafaxa od 75 mg? Doktorica mi je propisala za pocetak, prvih tjedan dana polovicu, poslije cijelu, al kad sam ujutro vidila, to je je kapsula, pa ne mogu to prepolovit tocno na jednaku gramazu.
Vikend je, pa bih tila pocet pit dok ne radim, zbog mogucih nuspojava.
HVALA
jel se može otvoriti pa podijeliš prašak na pola?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 15:43   #3492
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
jel se može otvoriti pa podijeliš prašak na pola?
Moze jer je kapsula, al kak cu znat jel tocno pola, i jel propada ostatak do sutra s obzirom da je nacet, a ni ne mogu ga nositi tako lako u takvom "stanju" na posao, popit poslije dorucka

Zadnje uređivanje marija kost : 21.10.2017. at 15:45. Reason: Greska rijeci
marija kost is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:54   #3493
Quote:
marija kost kaže: Pogledaj post
Moze jer je kapsula, al kak cu znat jel tocno pola, i jel propada ostatak do sutra s obzirom da je nacet, a ni ne mogu ga nositi tako lako u takvom "stanju" na posao, popit poslije dorucka
Traži pakiranje tableta po 37,5 mg.
Bezobrazno oko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 18:32   #3494
Quote:
Bezobrazno oko kaže: Pogledaj post
Traži pakiranje tableta po 37,5 mg.
eto ti odgovora
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 17:35   #3495
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
Lijekovi iz skupine antipsihotika čine vrlo značajnu skupinu lijekova, čija primjena u današnjoj kliničkoj praksi, nije ograničena samo na psihotične poremećaje već se ovi lijekovi primjenjuju i šire.
Lijekovi iz skupine antipsihotika čine vrlo značajnu skupinu lijekova, čija primjena u današnjoj kliničkoj praksi, nije ograničena samo na psihotične poremećaje već se ovi lijekovi primjenjuju i šire. Shizofrenija je tipični predstavnik psihotičnih poremećaja i primjena antipsihotika je temelj liječenja shizofrenije, no u novije vrijeme antipsihotici se primjenjuju i u bipolarnom afektivnom poremećaju, depresivnom poremećaju, te u poremećajima ponašanja u sklopu različitih psihijatrijskih poremećaja.
Simptomi shizofrenije uobičajeno se dijele na pozitivne (halucinacije, sumanute ideje, neorganizirani govor i neorganizirano ponašanje), negativne (nedostatak motivacije, zaravnjen afekt, siromaštvo rječnika, povlačenje iz društvenog života, poteškoće u koncentraciji, poteškoće u pokazivanju ili doživljavanju osjećaja), kognitivne tj. spoznajne (koji se manifestiraju kao smetnje pozornosti, pamćenja i apstraktnog mišljenja) te afektivne simptome (simptomi promijenjenog raspoloženja).
Lijekovi za liječenje shizofrenije nazivaju se antipsihotici. Danas postoji velik izbor antipsihotika, od onih starijih, koje nazivamo antipsihoticima prve generacije, pa do najnovijih koje nazivamo skupinom druge ili novije generacije.
U antipsihotike prve generacije, uz klorpromazin koji je prvi otkriven (početkom pedesetih godina XX stoljeća) ubrajamo još haloperidol, tioridazin, flufenazin i još mnoge druge.

Novije generacije antipsihotika svojim mehanizmom djelovanja omogućuju liječenje s manje nuspojava ali je i njihovo indikacijsko područje izvan strogo psihotičnih poremećaja. Antipsihotici druge ili novije generacije su klozapin, olanzapin, risperidon, kvetiapin, ziprasidon, amisulpirid, aripiprazol a neki su još u fazi kliničkih ispitivanja.
Karakteristike prve generacije antipsihotika su dobro djelovanje na pozitivne simptome, uz izražene brojne nuspojave, prvenstveno one poznate pod nazivom ekstrapiramidalne nuspojave. Također mogu izazivati i porast hormona prolaktina, što može uzrokovati niz endokrinoloških nuspojava. Antipsihotički učinak antipsihotika prve generacija posljedica je njihova blokiranja D2 dopaminskih receptora u limbičkom sustavu, dok redukcija aktivnosti u strijatumu izaziva EPS (ekstrapiramidalne simptome) uključujući i tardivnu diskineziju.
Većina antipsihotika druge generacije djeluje blokirajući na dopaminske, ali i na serotoninske receptore, samo što je blokiranje serotoninskih receptora znatno jače izraženo od blokiranja dopaminskih receptora. Također, antipsihotici druge generacije pokazuju određenu selektivnost za pojedine skupine neurona.
Znatno bolje djeluju na negativne i kognitivne simptome što je ključno za povoljan terapijski uspjeh.
Antipsihotici druge generacije, risperidon i ziprasidon djeluju i na pozitivne i na negativne simptome, no čvrsto se vežu za dopaminske receptore zbog čega mogu izazivati ekstrapiramidalne nuspojave i porast prolaktina pri većim dozama. Znatno manje mogu izazvati neugodnu nuspojavu poznatu pod imenom tardivna diskinezija.
Klozapin i olanzapin djeluju na pozitivne i negativne simptome, a uz to imaju bolji učinak na simptome poremećenog raspoloženja i na kognitivne simptome. Znatno manje mogu izazivati mogućnost pojave tardivne diskinezije.
Antipsihotici, kao i svi ostali lijekovi mogu izazvati i neželjene učinke koje nazivamo nuspojavama. Antipsihotici prve generacije mogu kod nekih bolesnika izazvati neželjene učinke kao što su suha usta, zamagljen vid, zatvor, poteškoće mokrenja, vrtoglavica zbog pada tlaka i drugo. Također najčešće dovode do ekstrapiramidalnih nuspojava koje se očituju kao opća zakočenost cijelog tijela, usporenost u hodu, trešenje ruku, usitnjeni hod, nemir u nogama, stalna potreba za kretanjem, neki neobični pokreti tijela, nevoljni pokreti očima. Nakon primjerenog odgovarajućeg postupka (snižavanje doze, primjena dodatnog lijeka ili promjena antipsihotika) ove nuspojave nestaju.
Antipsihotici druge ili novije generacije uglavnom ne izazivaju ove ekstrapiramidne nuspojave, tj. izazivaju znatno rjeđe.
Antipsihotici druge generacije, poglavito olanzapin i klozapin, dovode često do porasta tjelesne težine. Nuspojava koja je najčešće povezana s klozapinom je agranulocitoza, te kod ovih bolesnika obavezno treba redovito provoditi kontrolu bijele krvne slike. Tioridazin i ziprasidon mogu dovesti do značajnog produljenja QT intervala, pa je potreban oprez, poglavito kod osoba s kardiomiopatijom.
Klinički odgovor na primjenu antipsihotika, u najkraćem vremenu u kojem se može očekivati, je dva do šest tjedana uz adekvatnu dozu i način primjene. Kod većine bolesnika do poboljšanja dolazi tijekom trećeg ili četvrtog tjedna liječenja.
Antipsihotici bi se trebali primjenjivati u najmanjoj dozi kojom se još postiže antipsihotički učinak, jer se time smanjuje učestalost i ozbiljnost nuspojava.

https://www.zdravobudi.hr/clanak/232/antipsihotici
Ja pijem Risperidon i Kventiax (Serouqel) i meni su fenomalni. Iako nemam psihozu nikakvu uopće. :klap:
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:49   #3496
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ne znam ali ti ćeš jedan dan samo se potrovati sa svim tim tabletama...


Ne, cak ni najtvrdokorniji psihijtri koji vole tablete ne mijesaju dva hipnotika.
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:53   #3497
Ovako, pio dugo Eliceu ali mi postala preslaba. Davno pio Seroxat pa smo se vratili na njega. A sad mi je dosta seksualnih nuspojava, na Elicei nisam imao, ali kaze mi psih da i to povisi za 5 mg s 15 mg na 20 mg, ne bi mo bilo bolje.
Pa je predlozila Zoloft koji nisam pio. Sad na 30 mg Seroxata.
Koliko se Zolofta u prosjeku pije i jel istina da bas skroz ne ubije libidio jer mi je za Seroxat rekla dr. da je poznat po tome.


Sent from my iPhone using Tapatalk
zvonx78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:48   #3498
Ja isto mislim da je meni Elicea preslaba a kod psihićke ne mogu jer sam dobila gripu.
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:01   #3499
Talking

Pijem seroxat -40 mg ii dosta je dobar AD, baš efikasno djeluje uz tegretol i rivotril i nikakvih seksualnih disfunkcija nemam.
__________________
The moment when you can actually feel the pain in your chest because your heart breaks down.
zecic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:17   #3500
Quote:
ray of light kaže: Pogledaj post
ne bi baš tak rekla, posloži ti kockice naprosto, nema oscilacija raspoloženja, prevelikih oscilacija
psihostabilizator
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.