Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2015., 21:17   #1
PZO u Hrvata

Jedino što mi je u zadnjem mimohodu baš zasmetalo je kukavna sposobnost HV-a kad je u pitanju PZO.
Par Igli, Strele desetice neunificirane, u onim limenim kutijama s kotačima, BOV-ovi, ma strašno.
Smatram da se podhitno mora nešto poduzeti po tom pitanju. Što kaže dugoročan plan MORH-a po tom pitanju?
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 21:59   #2
Gosparu, to smo uočili kao vrlo mizerno prikazano na ovom mimohodu, iako imamo mi Strela 10 Cro koje su prošle modernizaciju i koje smo imali prilike vidjeti na pokaznim postavima.
Još je Roni 2005 izjavi oda idemo na 12 sustava Strela 10 Cro i daće se to odvijati u VG.
Nije mi jasno da nisu kupili bar 50-ak raketa novijeg naraštaja za srednje visine sve ovo vrijeme.
Dok Srbi kupe nove avione mi ćemo se načekati s našom PZO, ali brzo ćemo dobiti suvremene sustave s ramena.
Očito je procjena svo ovo vrijeme (zadnjih 15-ak godina) da nema nikakve šanse da naša raketna PZO bude u prilici zaozbiljno zapucati na neprijateljski zrakoplov.
Znamo da je pretpostavka majka svi zajeba i PZO sustave za srednje visine, kao i dodatno podebljanje ABKO kapaciteta treba žurno rješavati.
Takav je današnji svijet.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:03   #3
Koliko love je S-300?
Djouzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:08   #4
Quote:
Djouzi kaže: Pogledaj post
Koliko love je S-300?

To definitivno nije smjer u kojem će HV ići, nije oportuno politički i možeš odmah križati taj sustav.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:17   #5
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
To definitivno nije smjer u kojem će HV ići, nije oportuno politički i možeš odmah križati taj sustav.
Da se mene pita Pantsir s1 al ni on nije politički oportun pa možemo zaboraviti. Što je sa njemačkim Rolandom ili sličnim sustavima?
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:23   #6
Broj jedan-sustav mora biti mobilan/pokretan na vlastiti pogon.
Ništa stacionarno.
Opitmalno bi bilo da imamo mobilne sustave na kotačima i na gusjenicama. za braniti oklopno-mehanizirane postrojbe i lako jurišne mobilne snage.
Braniti postrojbe bi bilo primarno a tek sekundarno pojednine objekte i baze.
Rang i potreba su za sustavima tipa Spayder /Pansir na kotačima i TOR2 na gusjenicama ili kakav ekvivalent njemu.
Čak mislim kako bi za HV bilo idelano da ima i "zapadne" u "ruske" pzo sustave istodobno. Kao Grčka.
Prevažan je to segment obrane da bi se kao pijan plota oslonili na jednu banderu ili izložili stiskanju jajca na naše novce.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:25   #7
Quote:
Djouzi kaže: Pogledaj post
Koliko love je S-300?
http://www.deagel.com/Air-Defense-Sy...000372002.aspx

http://in.rbth.com/economics/2013/06...are_25661.html

Ovdje navode 115 milijuna $ za "system".

Iako mislim da bi nama više pasalo nešto kao BUK. Za manju cijenu više lansera i radara. Nije da ćemo morati obarati srpske AWACSE ili Air Tankere...
Imperator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:25   #8
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
To definitivno nije smjer u kojem će HV ići, nije oportuno politički i možeš odmah križati taj sustav.
Nabijem ja oportuno. Radi se o drzavnoj sigurnosti, a ona je malo veci prioritet od oportunizma i kojekakvih zakulisnih igara. Legitimno je za najmanji moguci ulozen novac traziti sto bolji sustav.
Djouzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:28   #9
ruske sisteme zaboravite ko da ne postoje nikada nisu proizvedeni.niti bi nam rusi tili prodati,niti bi ameri to dopustili.završena priča
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:30   #10
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ruske sisteme zaboravite ko da ne postoje nikada nisu proizvedeni.niti bi nam rusi tili prodati,niti bi ameri to dopustili.završena priča
Ja mislim da bi Rus prodao... Prodali bi oni i Turskoj i SA, prodali su i Grčkoj... Sve zemlje NATO-a ili Američki saveznici....

Druga je stvar što bi Amer to blokirao....
Imperator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:33   #11
Hrvatska od Ruske Federcije može kupiti što god može platiti.Dokazano.
Nije mi jasno (još uvijek) što Amerikanci imaju s našim novcima? I ne samo oni..
To volio da mi netko pojasni kao malom djetetu-razumljivo,ali da mi ipak ne priča bajke koje kao svi znaju.Primjeri poželjni.
Pa je li Zoki rekao da mi nismo slučajna država.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:36   #12
Quote:
Djouzi kaže: Pogledaj post
Koliko love je S-300?
S-400 (SA-21): $400 million per fire unit (8 launchers, 112 missiles, command and support vehicles)
S-300PMU-2 - (SA-20B): $200 million per fire unit (6 launchers, 48 missiles, command and support vehicles)
S-300PMU-1 - (SA-20A): $160 million per fire unit (6 launchers, 48 missiles, command and support vehicles)
Buk-M1-2 (SA-17): ~$120 million per battalion with 6 TELARs, 6 transloaders, & 36 missiles
Tor-M1 (SA-15): $25 million
Pantsir-S1: $16+ million

http://nationcreation.wikia.com/wiki...y_Pricing_List

Poprilično realan popis koji može poslužiti za nekakvu orijentaciju, mada naravno nije sveto pismo...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.

Zadnje uređivanje otok_kiril : 09.08.2015. at 22:37. Reason: ..
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:37   #13
Quote:
Djouzi kaže: Pogledaj post
Nabijem ja oportuno. Radi se o drzavnoj sigurnosti, a ona je malo veci prioritet od oportunizma i kojekakvih zakulisnih igara. Legitimno je za najmanji moguci ulozen novac traziti sto bolji sustav.

Vidi što se dogodilo Slovencima kad žele i "kod Rusa i kod NATO-a". Treba biti mudriji.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:37   #14
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ruske sisteme zaboravite ko da ne postoje nikada nisu proizvedeni.niti bi nam rusi tili prodati,niti bi ameri to dopustili.završena priča
Pa ako smo takvi debili onda smo i zasluzili da nam tko god nas napadne, posere sto vecu tonazu TNT-a po glavi.

Iako mislim da nam Ameri ne bi srali jer se radi o cisto defenzivnom oruzju i znaju da smo tanki s lovom. Za takvu malu kolicinu tih sustava koja nama treba se vjerujem ne bi uzbudili.
Djouzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:38   #15
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Vidi što se dogodilo Slovencima kad žele i "kod Rusa i kod NATO-a". Treba biti mudriji.
Promasena paralela. Slovenci su trazili nesto posve drugo, puno krupnije sranje.
Djouzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:39   #16
ima tu ostalih sistema
Arrow,Barak 8,ako se ima viška love,puno viška David's Sling ili paac 4
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:39   #17
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Hrvatska od Ruske Federcije može kupiti što god može platiti.Dokazano.
Nije mi jasno (još uvijek) što Amerikanci imaju s našim novcima? I ne samo oni..
To volio da mi netko pojasni kao malom djetetu-razumljivo,ali da mi ipak ne priča bajke koje kao svi znaju.Primjeri poželjni.
Pa je li Zoki rekao da mi nismo slučajna država.

Mudar si ti, puno znaš i znaš da ovo što si napisao ne pije vodu, barem ne u ovakvom stanju kakvo sada vlada.
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:41   #18
Quote:
Djouzi kaže: Pogledaj post
Promasena paralela. Slovenci su trazili nesto posve drugo, puno krupnije sranje.

Netko ti je gore odgovorio, i dobro ti je odgovorio, rusi PZO sustavi za nas ne postoje....
batik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:45   #19
https://en.wikipedia.org/wiki/NASAMS

https://en.wikipedia.org/wiki/Aster_...sile_family%29

Ipak smo mi Europljani?

Valjda.....
Imperator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2015., 22:48   #20
Najopasnije sta si mozemo priustit je S-300 na napuhavanje, mozda i S-400...
flanker27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.