Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2015., 23:05   #61
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=UhTBAZ-DpZc

Germany has selected the Medium Extended Air Defense System (MEADS) as the basis for its new €4 billion air and missile defense system. That's because 360-degree MEADS has no blind spots and intercepts threats in any direction. MEADS defends 8 times the coverage with fewer system elements than legacy systems. MEADS introduces a networked open system architecture with plug-and-fight capability to readily add sensors and weapon systems to create regional defenses. Learn more at www.meads-amd.com


Price/Unit Cost: The price/unit cost of the MSE missile used for the MEADS will be in the range of $6.9 to 9.6 million from FY2014-FY2017. The unit cost is eventually expected to drop to less than $5 million. These price estimates do not include research & development costs (RDT&E).

Zvuči zanimljivo i "jeftino"?

@Karabin odličan post za NATO i EU.
TheSuper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 23:51   #62
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post

u prijevodu,ako smo se već odlučili bit članice saveza koji ti može držat stranu,ali i ne mora,onda ne tribamo bit bezobrazni i bahti prema većim silama primjerice prima kini i rusiji, i glumit neku veličinu,a istodobno prosit ka cigani uokolo i tržit milostinju kod velikog ujke.
cilj nije nato,već sigurnost,cilj nije eu sam po sebi već gospodarski skok i napredak.ostvarismo od toga vrlo malo.gotovo ništa važno.dok smo zatvorili vrat kinezima za votračnu nizinsku prugu od RI do ZG i granice sa H. odbili smo plinovod i još uvik razmatramo i donit odluku o odlučnom možda nappravit terminal LNG-a na krku.ali teta angela ne želi ključe energenta kod neke male RH. i ne samo teta angela.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 02:56   #63
Quote:
TheSuper kaže: Pogledaj post


Price/Unit Cost: The price/unit cost of the MSE missile used for the MEADS will be in the range of $6.9 to 9.6 million from FY2014-FY2017. The unit cost is eventually expected to drop to less than $5 million. These price estimates do not include research & development costs (RDT&E).

Zvuči zanimljivo i "jeftino"?

@Karabin odličan post za NATO i EU.
Majko mila kakva retardacija... Zamisli napada te protivnik sa MiG-om 21, i sve ih oboris... I protivnik slavi!!!

Cijenjena nacijo, danas su nam protivnici oborili tri aviona... za to su potrosili 7 raketa, odnosno to ih je kostalo 65 milijuna dolara... nadamo se da ce nam suta oboriti barem pet... glatko dobivamo rat na iscrpljivanje...

Da mi je jasno s cim oni misle obarati krstarece projektile, i nije neki biznis kad ti je raketa presretac 10 do 20 puta skuplja od cilja koji treba unistiti....

Samo jos jedan dokaz da je vojnoindustrijski lobi sam sebi svrha...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 11:17   #64
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Majko mila kakva retardacija... Zamisli napada te protivnik sa MiG-om 21, i sve ih oboris... I protivnik slavi!!!

Cijenjena nacijo, danas su nam protivnici oborili tri aviona... za to su potrosili 7 raketa, odnosno to ih je kostalo 65 milijuna dolara... nadamo se da ce nam suta oboriti barem pet... glatko dobivamo rat na iscrpljivanje...

Da mi je jasno s cim oni misle obarati krstarece projektile, i nije neki biznis kad ti je raketa presretac 10 do 20 puta skuplja od cilja koji treba unistiti....

Samo jos jedan dokaz da je vojnoindustrijski lobi sam sebi svrha...
Slažem se da je retardacija proizvoditi ovako sskupe rakete. Bilo bi zanimljivo vidjeti kolika je stvarna proizvodna cijena.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:50   #65
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Majko mila kakva retardacija...
Baš.
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 22:02   #66
pokupuješ l-39, l-29 i slične, pretvoriš ih u dronove ili novu varijantu v-1 i udri....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 22:19   #67
Žrnovnica-Poljska-Ukrajina

__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 22:49   #68
Moram izvjestiti da sam danas u popodnevnim satima na labudicama vidio toliko Strela 10 Cro u odličnom stanju da mi je srdce zaigralo.
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 11:19   #69
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Moram izvjestiti da sam danas u popodnevnim satima na labudicama vidio toliko Strela 10 Cro u odličnom stanju da mi je srdce zaigralo.
Još da im se pridruži neki srednjedometni PZO, onda bi nam svima tek srce zaigralo
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:21   #70
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Žrnovnica-Poljska-Ukrajina

Hoces reci da smo ovo mi prodali Poljskoj, a oni Ukrajini?
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 14:31   #71
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Hoces reci da smo ovo mi prodali Poljskoj, a oni Ukrajini?
Može biti samo rakete (SA-N-4 "Gecko") što su ostale od velikih patrolaca iz JRM...
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:47   #72
Quote:
Hawk75 kaže: Pogledaj post
Može biti samo rakete (SA-N-4 "Gecko") što su ostale od velikih patrolaca iz JRM...
Nema smisla, oni toga imaju puna skladišta i to još bolje i opakije stvari.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 15:58   #73
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Nema smisla, oni toga imaju puna skladišta i to još bolje i opakije stvari.
Da...
__________________
Veliki inkvizitor budno pazi da se forumom ne proširi nikakva hereza.
otok_kiril is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 16:56   #74
Osim toga ništa drugo tek nema smisla
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 20:36   #75
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Majko mila kakva retardacija... Zamisli napada te protivnik sa MiG-om 21, i sve ih oboris... I protivnik slavi!!!

Cijenjena nacijo, danas su nam protivnici oborili tri aviona... za to su potrosili 7 raketa, odnosno to ih je kostalo 65 milijuna dolara... nadamo se da ce nam suta oboriti barem pet... glatko dobivamo rat na iscrpljivanje...

Da mi je jasno s cim oni misle obarati krstarece projektile, i nije neki biznis kad ti je raketa presretac 10 do 20 puta skuplja od cilja koji treba unistiti....

Samo jos jedan dokaz da je vojnoindustrijski lobi sam sebi svrha...

Nije važno jeli fishbed ili falcon. Onaj ko te odlučija napast to će i uradit. Ali fora je šta taj onzna šta ga čeka. Puno lipše je znat da si superioran poviše 5000, nego kad znaš da te odozdala može nać nešto ludo štaje radila koreja,izrael,iran ili argentina. Pa tako nešto šta je srednjeg dometa može bit i oružje odvraćanja.
Primjer Turske i nabavka patriota,problemi oko te nabavke. Sukobi nakon dogovora sa kinezima. Turska i Grčka u svom sastavu imaju i zapadne i ruske sisteme. Sigurnije sigurno, od samo jedne verzije i vrste obrane.
Neke stvari se ne mogu kupiti novcem. A saznat da koprivu popiša njegov unuk bilo bi neprocjenjivo.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 20:32   #76
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Moram izvjestiti da sam danas u popodnevnim satima na labudicama vidio toliko Strela 10 Cro u odličnom stanju da mi je srdce zaigralo.


Eto ih danas u Zemuniku.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:09   #77
Neki dan sam saznao da smo mi na jednom lanseru još za vrijeme rata imali termoviziju.
krunch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 21:33   #78
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
Nemoj čitati laži koje ti smetaju:

1. Da imamo 12 nadzvučnih friško remontiranih.
2. Da stiže koliko ono OH-58
3. Da PzH -2000 su bile tu i da će biti uvezane s OH-58
4. Da se gradi OB za HRM
5. Da je flotila uredna i plovi i di nikad nije plovila otkad je RH.
6. Da je RBS-15 opet operativan.
7. Da se pripremaju DVA krucijalna sustava PZO-a koje nismo imali od 1991 do danas.
Ajmo sad koju rečenicu više o ovome podebljanom pod 7.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 21:35   #79
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
7. Da se pripremaju DVA krucijalna sustava PZO-a koje nismo imali od 1991 do danas.
A da? Moze koji detalj vise?
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2015., 21:36   #80
Kada stigne trenutak da se kolege nebi uznemirili pa nas usporedili s onim drugovima na my grad Banja Luka
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.