Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.04.2017., 15:10   #1961
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
O visokoj zaduzenosti Agrokora se lamentira zadnjih desetak godina, tako da isto pitanje mozemo postaviti izdavateljima PIK obveznica 2014 - 485.000.000 EUR.
"Zašto je kupnja Mercatora bila za „Agrokor“ tako sudbonosan posao? Pa prvenstveno zato što se koncern morao dodatno vrlo skupo zadužiti izdavanjem tzv. PIK obveznica, koje su same po sebi financijski instrument visokog rizika, ali s njima je Todorić prikupio 485 milijuna EUR koje su uglavnom platili američki hedge fondovi."
Link sam ti dao.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:21   #1962
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
"Zašto je kupnja Mercatora bila za „Agrokor“ tako sudbonosan posao? Pa prvenstveno zato što se koncern morao dodatno vrlo skupo zadužiti izdavanjem tzv. PIK obveznica, koje su same po sebi financijski instrument visokog rizika, ali s njima je Todorić prikupio 485 milijuna EUR koje su uglavnom platili američki hedge fondovi."
Link sam ti dao.
Stvarno te ne razumijem. Kako mozes na Forumu polemizirati sa linkovima.

I opet, u linku se navodi, odnosno pita kako to da je ruska banka odlucila financirati Agrokor za koji se smatralo da je prezaduzen. Na to ti odgovaram kako se Agrokor po pitanju zaduzenosti ( omjer obveza / vlastiti kapital ) jos pred desetak godina svrstao u prezaduzene kompanije, a od tada do jucer je dobio gomile novih kredita, pa i od zapadnih financijskih institucija.

Zasto su Rusi odlucili financirati Agrokor trebas pitati njih, a ne mene. Cinjenica je da je Rusija izvoznik kapitala s obzirom na ogromne prihode koje ostvaruje od prodaje primarne energije. Ocito je da su smatrali kako Agrokor nije rizican, a kamatni prihod vise nego solidan.

Danas su u situaciji da postoji velika vjerovatnost da dobar dio glavnice nece vratiti, sto za njih znaci gubitak. Pitanje geopolitike je po meni smijesno, pogotovo u gospodarskim granama poput proizvodnje sladoleda, vode i ulja. Druga stvar bi bila da mi danas ovdje pricamo o nekom energetskom poduzecu poput HEP-a, INA-e, Plinacra, JANAF-a idr.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:22   #1963
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako ti se da napisati dvije rečenice: koji način pokušaja raspetljavanja svega ovoga smatraš boljim (ili barem manje lošim) - lex Agrokor ili primjenu (po potrebi, dorađenoga) Zakona o stečaju?

Tjedan dana pokušavam pohvatati prednosti i nedostatke svih ponuđenih opcija, bez ikakva uspjeha. Frustrira to čovjeka...
Ključ uspjeha/neuspjeha restrukturiranja drži onaj tko će proces provoditi, s kojim znanjima i vještinama on rspolaže i tko mu kakvu operativnu i stratešku logističku podršku može pružiti.

Kao što znamo prema zamisli i voljom banaka, prvenstveno ruskih, Sberbank i VTB, poslove na restrukturiranju „Agrokora“ trebao je pod vodstvom Antonija Alvareza III iz Alvarez & Marsal Transaction Advisory Group LLC, kompanije zavidne reputacije, koja se već od 1982. bavi poslovima pomoći posrnulim kompanijama u poboljšanjima poslovanja, restrukturiranja tvrtki, ali i provedbi stečajnih postupaka, obaviti impozantni tim zaista jakih „igrača“, iskusnih profesionalaca, svakog u svojem području, uz punu operativnu i stratešku podršku svoje kompanije.

Temeljem primjene Zakona Tonyja III i njegov tim bi na poslovima vođenja izuzetno zahtjevnog procesa restrukturiranja „Agrokora“ trebao zamijeniti Izvanredni povjerenik.

Postavlja se pitanje gdje se to u Hrvatskoj, u kojoj je od Tuđmanovog dolaska na vlast negativna selekcija kadrova poprimila status umjetnosti, uopće može naći itko kompetentan za tako opsežan i izuzetno kompleksan posao. Ne misli to valjda itko raditi oslanjajući se na kadrove koje je osposobio Đuro Njavro!? I još da uprave društava ostanu na svojim mjestima i nastavljaju raditi gotovo kao da se nije ništa dogodilo.

Ili misli?

Ako misli, onda ja u samom startu kažem, piši kući propalo je.

Dobre namjere, ako zaista i postoje, su dobrodošle, ali su same puno premalo za polučiti ikakav uspjeh.

Ja ne želim reći da Tonyja III treba ostaviti, premda iz Tornja tvrde da su on i njegova ekipa ozbiljno "zagrizli", ali mislim da te poslove treba povjeriti iskusnoj stranoj kompaniji.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:33   #1964
Kakvo hebeno restruktuiranje kad je 65 mlrd. kuna u pitanju? Ako sam dobro obavješten to je cca 8,7 mlrd. eura.

Pa ko će te pare iskeširat da se zakrpi ta rupa bez dna. A gdje je još poreski dug koji ovdje nije uračunat?

Kako i kad će ta firma biti u stanju da generiše toliki profit da pokrpi taj gubitak?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:38   #1965
Nema nikakvog restrukturiranja nego komadanja kompanije i suocavanja sa gubicima onih koji su kreditirali cijeli taj cirkus.

Otkrilo se kako je car gol i sada je nastupila kolektivna panika i amnezija.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:41   #1966
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
Stvarno te ne razumijem. Kako mozes na Forumu polemizirati sa linkovima.
Ja sam ti ponudio citat, a link sam ti dao da vidiš otkud citat dolazi, jer se to tako radi. Osim tog mislio sam da ćeš onaj zanimljivi pilog bar letimično pročitati.

Quote:
I opet, u linku se navodi, odnosno pita kako to da je ruska banka odlucila financirati Agrokor za koji se smatralo da je prezaduzen. Na to ti odgovaram kako se Agrokor po pitanju zaduzenosti ( omjer obveza / vlastiti kapital ) jos pred desetak godina svrstao u prezaduzene kompanije, a od tada do jucer je dobio gomile novih kredita, pa i od zapadnih financijskih institucija.
U onom članku su i odgovori zašto su to ruske banke radile. Prvo zato što one ni na koji način ne mogu biti gubitnice, čak i u slučaju da proces restrukturiranj ne uspšije, a drugi su razlozi političke prirode, jer se tako vrši politički pritisak na Hrvatsku koja se potpuno nepotrebno previše ističe u svojem poturuskom djelovanju.

Quote:
Zasto su Rusi odlucili financirati Agrokor trebas pitati njih, a ne mene. Cinjenica je da je Rusija izvoznik kapitala s obzirom na ogromne prihode koje ostvaruje od prodaje primarne energije. Ocito je da su smatrali kako Agrokor nije rizican, a kamatni prihod vise nego solidan.
Ja tebe zaista ništa nisam pitao, ja sam članak pročitao i tamo našao odgovore na gotovo sva pitanja vezana na ponašanje i ruskih banaka i ruske politike.

Quote:
Danas su u situaciji da postoji velika vjerovatnost da dobar dio glavnice nece vratiti, sto za njih znaci gubitak. Pitanje geopolitike je po meni smijesno, pogotovo u gospodarskim granama poput proizvodnje sladoleda, vode i ulja. Druga stvar bi bila da mi danas ovdje pricamo o nekom energetskom poduzecu poput HEP-a, INA-e, Plinacra, JANAF-a idr.
Samo pročitaj članak, pa ćeš prestati napucavati.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:44   #1967
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
Ja ne želim reći da Tonyja III treba ostaviti, premda iz Tornja tvrde da su on i njegova ekipa ozbiljno "zagrizli", ali mislim da te poslove treba povjeriti iskusnoj stranoj kompaniji.
Da, ako je namjera sačuvati kokoši. Međutim, izgleda da ima i drugačijih namjera pa se za čuvara kokošinjca traži lisac. Toga ima i u Hrvatskoj.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 15:49   #1968
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
Ja sam ti ponudio citat, a link sam ti dao da vidiš otkud citat dolazi, jer se to tako radi. Osim tog mislio sam da ćeš onaj zanimljivi pilog bar letimično pročitati.
S kime da polemiziram? Tobom ili autorom clanka? Ako trazis da polemiziram s autorom clanka onda ga dovedi na Forum.hr. Nemam namjeru raspravljati putem linkovima.

Budi barem toliko korektan, pa slozi neku svoju misao, a ne da copy pastas tude misli.

Valjda si sposoban sloziti svoju misao i argumentirati vlastite stavove.

Quote:
U onom članku su i odgovori zašto su to ruske banke radile. Prvo zato što one ni na koji način ne mogu biti gubitnice, čak i u slučaju da proces restrukturiranj ne uspšije, a drugi su razlozi političke prirode, jer se tako vrši politički pritisak na Hrvatsku koja se potpuno nepotrebno previše ističe u svojem poturuskom djelovanju.
Ne a? A daj mi reci iz koje imovine ce banke naplatiti 5 ili 6 milijardi eura potrazivanja koja imaju? Nemojte pricati o stvarima o kojima vrlo malo znate. Agrokor je insolventan, a sljedece godine kada na naplatu dodu PIK obveznice ce i sluzbeno biti u bankrotu.

Novac ce izgubiti svi koji su u ovom piru sudjelovali, od banaka, dobavljaca, drzave ( poreznih obveznika ) pa do radnika. Nitko nece ostati posteden na ovaj ili onaj nacin.

Quote:
Ja tebe zaista ništa nisam pitao, ja sam članak pročitao i tamo našao odgovore na gotovo sva pitanja vezana na ponašanje i ruskih banaka i ruske politike.
Nisi? Pa nije mi jasno cemu si onda meni replicirao? Jel ti uopce znas cemu sluzi Forum? Tvoj dolazak na ovaj topic sa linkovima koje keljis nije uopce pridonio podizanju kvalitete istog. Koja je svrha toga? Novinskih clanaka ovih dana ima pun kufer, tako da jos jedan u nizu mu ne podize automatski kvalitetu.

Quote:
Samo pročitaj članak, pa ćeš prestati napucavati.
Sto da citam? Gluposti tipa kako to da su Rusi odlucili financirati Agrokor kad to vise nitko drugi nije htio? Na niti jedan moj argument nisi nista konkretno odgovorio. Daj se probudi iz sna. Na Forumu si...
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:11   #1969
Quote:
KatarinaRi kaže: Pogledaj post
N1 uživo pressica SDP-a
Otvaraju krizni stožer na Ibleru, za dobavljače i poljoprivrednike, daju pravni pomoć. Bero osobno vodi stožer.

Bero šator, šator... janjetina i pressice svaki dan.
Glupost mjeseca.

Tko će biti u kriznom stožeru? Maras i Jakovina možda?
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:13   #1970
Quote:
Noach kaže: Pogledaj post
S kime da polemiziram?
Ti ne polemiziraš, ti napucavaš.

Quote:
Ne a? A daj mi reci iz koje imovine ce banke naplatiti 5 ili 6 milijardi eura potrazivanja koja imaju? Nemojte pricati o stvarima o kojima vrlo malo znate. Agrokor je insolventan, a sljedece godine kada na naplatu dodu PIK obveznice ce i sluzbeno biti u bankrotu.
I PIK obveznice su u vlasništvu ruskih banaka.

Quote:
Novac ce izgubiti svi koji su u ovom piru sudjelovali, od banaka, dobavljaca, drzave ( poreznih obveznika ) pa do radnika. Nitko nece ostati posteden na ovaj ili onaj nacin.
Napisao sam ti da ruske banke ne mogu izgubiti, jer u njihovo vlasništvo prelaze društva Jamnica, Ledo, Zvijezda i PIK Vinkovci.

Moje obraćanje tebi ovim prestaje.
Sotto Voce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:30   #1971
Quote:
Sotto Voce kaže: Pogledaj post
Ti ne polemiziraš, ti napucavaš.
Trollaj u parku sa malom djecom. Ovdje raspravljaj!

Quote:
I PIK obveznice su u vlasništvu ruskih banaka.
Koga boli ona stvar tko je vlasnik PIK obveznica? Tvoja pocetna teza je bila kako banke nece popusiti sto je milijun puta ponovljena teza na ovom topicu i milijun puta je dokazano kao netocna.

Dugovi prelaze imovinu, to automatski znaci da ne postoji matematika po kojoj bi banke uspjele spasiti sva svoja potrazivanja.

Quote:
Napisao sam ti da ruske banke ne mogu izgubiti, jer u njihovo vlasništvo prelaze društva Jamnica, Ledo, Zvijezda i PIK Vinkovci.
S njima i sva njihova imovina kao i obveze. Nisam siguran da te tvrtke kao takve vrijede 3 ili 4 milijarde eura.

Ali dobro, ako je to za tebe dobar posao onda neka bude.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:35   #1972
Kriza u Agrokoru (opća tema)

Vučić se isto sprema kao nacionalizirati dijelove sada naše kompanije u Srbiji.

Kaže da ce s Cerarom formirati nekakav blok protiv Hr?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 16:58   #1973
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Nas će ovo tolko koštati da će to biti katastrofa
sad se 300 miljona kunica za profesorske božićnice i regrese čine ko pičkin dim

do nedavno smo mi državu tjerali u bankrot, a sad bi valjda svi Boga molili da smo im mi najveći problem
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:04   #1974
Krizni stožer SDP-a............ajde da i to vidimo ali ovo podržavam.

Quote:
HDZ je odlučio štititi krupni kapital, a mi smo na strani radnika, proizvođača i poljoprivrednika, rekao je Bernardić, koji je Vladu pozvao da u proceduru u Sabor odmah uputi zakon o nepoštenoj praksi u trgovini kojim bi se propisala 40-postotna zastupljenost domaćih proizvoda u trgovinama.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ozene/5879888/

Iako sam ja za 70%. A i ljepše je imat stožer u kontroliranim uvjetima nego ono bez veze u šatoru.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:20   #1975
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Krizni stožer SDP-a............ajde da i to vidimo ali ovo podržavam.

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ozene/5879888/

Iako sam ja za 70%. A i ljepše je imat stožer u kontroliranim uvjetima nego ono bez veze u šatoru.
Sto ako i Slovenija donese ovaj zakon? A onda i Austrija itd.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:22   #1976
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
Sto ako i Slovenija donese ovaj zakon? A onda i Austrija itd.
A Srbija? A BiH??

Nego zašto Austrija?
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:23   #1977
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
A Srbija? A BiH??

Nego zašto Austrija?
Austrija i Madjarska nemaju taj zakon samo Rumunija.
http://www.foodnavigator.com/Policy/...ket-Commission
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:25   #1978
ona izjava Todorića od jučer sa predaje Hrvatskoj državi poduzeće koje je stvarao 40g, samo nije rekao u dugovima dobavljačima ca 16 mlrd kuna, 20_ak mlrd kuna duga bankama i sa neplaćenom porezom državi koju toliko voli, čak je prebacio sjedište Agrokora u Nizozemsku u ADRIA GROUP HOLDING B.V. licemjer najgore vrste, uostalom kao i svi tkzv. veliki domoljubi, baš bi volio da ga vidim kako ga vodi ploicija sa rukama na leđima,

i još nešto on je dijete HDZ_a, iako javno nikada nije njih podržavao, 90_ih kada je počeo nitko nije mogao steći toliku imovinu bez podrške Tuđmana i HDZ_a
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:27   #1979
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Iako sam ja za 70%. A i ljepše je imat stožer u kontroliranim uvjetima nego ono bez veze u šatoru.
Ti talibani od Bernardica pa do Plenkovica i Vrdoljaka veze nemaju sa kapitalizmom i trzisnom utakmicom. Te i takve vucibatine u zivotu nisu kunu zaradile u realnom sektoru, nego su od trenutka kad su usli na trziste rada postali i ostali najobicniji moljci.

Ako postoji neka tvrtka koja se ne ponaša u skladu sa tržištem onda takva tvrtka dugorocno nestaje sa trzista. Tvrditi da se Lidl, Kaufland, Plodine ili Spar ne ponasaju u skladu s trzistem je idiotizam na stotu.

Iz razloga najeftnijeg populizma politicari i to puno njih pokusava potrosacima iz depa uzeti novac na nacin da zagovaraju zabranu slobodne trgovine ( uvou izvoz roba ). Roba iz uvoza se ne nalazi na policama ducana u Hrvatskoj zato sto je nekonkurentna, nego upravo suprotno.

A na politicarima je da konacno nakon 30 godina postojanja ove drzave maknu svoje lopovske i neuke sape sa gospodarskog sustava, liberaliziraju trzista, izmedu ostalog prepuste devizni tecaj trzistu, pa onda necemo vise postavljati pitanje zasto mi nismo konkurentni.

Ali ne, jednostavnije je haraciti po narodu i onda tom istom narodu prodavati najnizu i najodvratniju demagogiju.

Za stanje nasih dobavljaca na policama ducana nisu krivi stranci nego mi sami, iz tog razloga sto konstantno na vlast dovodimo moljce poput Valentica, Matese, Racana, Sanadera, Kosorice, Milanovica, Plenkovica, a sutra Bernardica.
Noach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 17:30   #1980
Quote:
irdeto;63339269[B kaže:
]ona izjava Todorića od jučer sa predaje Hrvatskoj državi poduzeće koje je stvarao 40g[/B], samo nije rekao u dugovima dobavljačima ca 16 mlrd kuna, 20_ak mlrd kuna duga bankama i sa neplaćenom porezom državi koju toliko voli, čak je prebacio sjedište Agrokora u Nizozemsku u ADRIA GROUP HOLDING B.V. licemjer najgore vrste, uostalom kao i svi tkzv. veliki domoljubi, baš bi volio da ga vidim kako ga vodi ploicija sa rukama na leđima,

i još nešto on je dijete HDZ_a, iako javno nikada nije njih podržavao, 90_ih kada je počeo nitko nije mogao steći toliku imovinu bez podrške Tuđmana i HDZ_a
ujutro sam se lijepo nasmijao na naslovnicu 24sata "Hvala, nisi trebao."
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.