Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2009., 02:07   #1
Upisi u srednju školu

Sad krecem u 8 razred i zanima me koje su najbolje srednje skole za informatiku
Kosarkas72 is offline  
Old 20.07.2009., 14:26   #2
Quote:
Kosarkas72 kaže: Pogledaj post
Sad krecem u 8 razred i zanima me koje su najbolje srednje skole za informatiku
Peta gimnazija ti je jako dobra za informatiku,smjer matematičko-informatički,brat mi ide tako,no problem je ako te samo zanima informatika,jer u toj školi ćeš morat učit jako detaljno i druge stvari
manda23 is offline  
Old 20.07.2009., 15:07   #3
Mene isto zanima informatika, završila sam 8. i upisala prirodoslovno-matematičku gimanziju (Dubrovnik). Nažalost u mom gradu nema mnogo mogućnosti za razvoj informatike nakon osnovne. Nadam se da sam dobro izabrala
__________________
~~ Nije se teško zaljubiti, nego je to teško reći. ~~
eva_cro is offline  
Old 20.07.2009., 16:32   #4
Nemam ja bodova za 5 gimnaziju
Kosarkas72 is offline  
Old 20.07.2009., 16:40   #5
možda tehničar za računalstvo
__________________
no idea
M1H4 is offline  
Old 21.07.2009., 10:33   #6
da tak nes
Kosarkas72 is offline  
Old 30.07.2009., 20:47   #7
elektrotehnika, mehatronika.
Double size is offline  
Old 01.08.2009., 18:49   #8
Quote:
Kosarkas72 kaže: Pogledaj post
Sad krecem u 8 razred i zanima me koje su najbolje srednje skole za informatiku
Za tehničara za računalstvo imaš Teslu, Ruđera, Elektrotehničku školu negdje na Trešnjevki...

A koliko ćeš imat bodova? Kolko ja znam u Elektrotehničkoj ti je za taj smjer ove godine bio bodovni prag 43, a u Tesli 42-39 ovisi dal ideš za elektrotehničara ili strojarskog tehničara.

Imaš teme:Tesla, Elektrotehnička, Ruđer
__________________
I'm cool with some Bloods, I'm cool with some Crips, I'm cool but if there's a problem, nigga I got extra clips, I don't know karate, but I split the bricks...
BubbleTrouble is offline  
Old 01.08.2009., 19:17   #9
Quote:
M1H4 kaže: Pogledaj post
možda tehničar za računalstvo
Tehnicar za racunalstvo nema veze sa informatikom, vec sa strojevima

Mislim, na neki nacin ima veze, ali ako kosarkas zeli bas samo informatiku, "tehnicar za racunalstvo" je tada propali slucaj za njega, tezak je smjer i vecinom se uci elektrotehnika, strojevi, itd. Informatike imas 2h u tjednu kao i u svakoj drugoj skoli.

Tehnicar za racunalstvo zapravo nije to sto mu naziv govori, tj. jest, ali narod je to drugacije protumacio.
__________________
...dobio sam mali dobitak na LOTU! - Napokon došla pamet u glavu!
D1esel is offline  
Old 01.08.2009., 19:38   #10
Quote:
D1esel kaže: Pogledaj post
Tehnicar za racunalstvo nema veze sa informatikom, vec sa strojevima

Mislim, na neki nacin ima veze, ali ako kosarkas zeli bas samo informatiku, "tehnicar za racunalstvo" je tada propali slucaj za njega, tezak je smjer i vecinom se uci elektrotehnika, strojevi, itd. Informatike imas 2h u tjednu kao i u svakoj drugoj skoli.

Tehnicar za racunalstvo zapravo nije to sto mu naziv govori, tj. jest, ali narod je to drugacije protumacio.
nisam znao
__________________
no idea
M1H4 is offline  
Old 01.08.2009., 20:51   #11
Željeznička tehnička škola
malina:) is offline  
Old 01.08.2009., 21:08   #12
Quote:
D1esel kaže: Pogledaj post
Tehnicar za racunalstvo nema veze sa informatikom, vec sa strojevima

Mislim, na neki nacin ima veze, ali ako kosarkas zeli bas samo informatiku, "tehnicar za racunalstvo" je tada propali slucaj za njega, tezak je smjer i vecinom se uci elektrotehnika, strojevi, itd. Informatike imas 2h u tjednu kao i u svakoj drugoj skoli.

Tehnicar za racunalstvo zapravo nije to sto mu naziv govori, tj. jest, ali narod je to drugacije protumacio.
Nema to veze, kod tehničara za računalstvo se nauči osnova informatike i stim znanjem možeš upisati bilo koji studij informatike (jebiga uči se puno elektrotehnike, al to ne škodi).

Al ja osobno preporučujem matematičku gimnaziju, jer je po meni matematika glavna za informatičare, tj. matematički gimnazijalci će najlakše studirati bilo koji smjer informatike. Primjerice, ja sam išo tehničar za računalstvo, upiso sam FOI u Varaždinu, i po meni lakše bi mi bilo da sam išo matematičku gimnaziju (u mojoj školi je matematika bila sranje, dok su u gimnaziji u istom gradu bolje učili matematiku) jer bi lakše prošao neke predmete na FOI-u.Al neznam kolko se u matematičkoj gimaziji uči informatika.
thoughtless is offline  
Old 02.08.2009., 00:16   #13
Ni u jednoj te školi neće naučit puno informatike. Ja sam sad završio prvi razred opće gimnazije. Programiranje nismo ni takli, a vrhunac praktičnog dijela su stvari koje sam ja otkrio kad sam imo 10 godina. Teorija su stvari koje ionako znam, izuzev onog preračunavanja brojevnih sustava što smo radili na početku školske godine (a dotična je stvar vrlo nepotrebna jer kalkulator koji dobiješ uz Windows XP ima mogućnost tog preračunavanja samo jednim klikom).
goodlap is offline  
Old 02.08.2009., 12:43   #14
Hoće u MIOC-u i Petoj gimnaziji, ali kaže da za to nema bodova.
__________________
I'm cool with some Bloods, I'm cool with some Crips, I'm cool but if there's a problem, nigga I got extra clips, I don't know karate, but I split the bricks...
BubbleTrouble is offline  
Old 03.08.2009., 12:17   #15
upiši neku prirodoslovno-matematičku gimnaziju ili tehničara za računalstvo
Ikstomi is offline  
Old 03.08.2009., 18:59   #16
Quote:
BubbleTrouble kaže: Pogledaj post
Hoće u MIOC-u i Petoj gimnaziji, ali kaže da za to nema bodova.
upravo tako....u tim školama se jako radi na maetmatici i informatici....
a ako otkriju da imaš talent,onda rade s tobom i razvijaju to,vuku te na natjecanja i olimpijade....stvarno su super
ako imaš talent,šteta što nemaš bodova
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Old 03.08.2009., 22:41   #17
Quote:
Kosarkas72 kaže: Pogledaj post
Sad krecem u 8 razred i zanima me koje su najbolje srednje skole za informatiku
Definitovno računalni tehničar ili slabije računalni tehničar za strojarstvo.
Ali bolje nemoj, jer ce ti se zgadit, ko sto se vecini koji upisu jezicnu zgade jezici i na kraju studiraju sasvim deseto...

uzivaj
Sebosp is offline  
Old 03.08.2009., 23:37   #18
Quote:
Sebosp kaže: Pogledaj post
Definitovno računalni tehničar ili slabije računalni tehničar za strojarstvo.
Ali bolje nemoj, jer ce ti se zgadit, ko sto se vecini koji upisu jezicnu zgade jezici i na kraju studiraju sasvim deseto...

uzivaj
tu sam! samo sto sam ja samo engleski volio.

Bolje da tehnicara za racunalstvo, jer je ipak malo povezanije za informatiku.
No i dalje sam misljenja da bi te prirodslovno-matematicka pruzila najbolje za informatiku, no zavisi do profesora.
Ikstomi is offline  
Old 21.01.2010., 07:15   #19
Upisi u srednju školu

Ovo je tema za sve osmaše koji kao i ja nisu sigurni u koju bi srednju školu išli. pa evo, pitajte!
Niny =) is offline  
Old 22.01.2010., 16:02   #20
Quote:
Niny =) kaže: Pogledaj post
Ovo je tema za sve osmaše koji kao i ja nisu sigurni u koju bi srednju školu išli. pa evo, pitajte!
Kaj misliš o Miocu?
mimoza40 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.