Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2009., 12:26   #41
jel zna itko za neki proizvod za puno brzi rast kose? i za vecu gustocu kose? imala sam dugu kosu pa sam ju morala osisat-ispucani vrhovi,pa me sad zanima kako da sto brze naraste...ako netko zna,neka javi...hvala
sarah... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 12:34   #42
za ricinusovo ulje već sigurno znaš,a rast ubrzava i biotin.
prebaci se na temu kako do duge kose,tamo ćeš više saznati
narnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2009., 20:52   #43
pantenol rastvor, provjereno ubrzava
jorgovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 20:26   #44
pantenol rastvor - što je to, gdje se kupi?
picture is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 23:28   #45
pise da se u organizmu transformise u vitamin B, a ima ga u apotekama... u uputstvu takodjer pise da je pored ubrzanja rasta dobar i za oporavak ostecene kose i sprjecavanje cvjetanja vrhova
jorgovan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 09:55   #46
Quote:
sarah... kaže: Pogledaj post
jel zna itko za neki proizvod za puno brzi rast kose? i za vecu gustocu kose? imala sam dugu kosu pa sam ju morala osisat-ispucani vrhovi,pa me sad zanima kako da sto brze naraste...ako netko zna,neka javi...hvala
Ja sam isto morala šišati kosu zbog vrhova i plakala sam nad hrpom nikad prežaljene kose na podu salona

To je bilo prije 3 mj. i narasla mi je dobrih 5 cm za to vrijeme. Radila sam šampone i pakunge sa veeelikim udjelom et. ulja ružmarin cineola. On potiče cirkulaciju vlasišta, pa samim time i ubzava rast kose
Lorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 15:55   #47
meni za 5 cm treba 8 mjeseci...imam eu ružmarin cineol, jučer nabavila, pa ako možeš napisati točno kako si radila šampon i pakung, ako nije nešto prekomplicirano....
picture is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 21:45   #48
evo da se pohvalim da su mi od ricinusovog ulja trepavice narasle i postale gušće
Ana-bella is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2009., 12:43   #49
Quote:
Ana-bella kaže: Pogledaj post
evo da se pohvalim da su mi od ricinusovog ulja trepavice narasle i postale gušće
To sam ja pisala već negdje... Šminku skidam sa vlažnom vaticom i nekoliko kapi ricinusovog ulja. Nikad mi ne ispadne niti jedna trepavica, a stalno rastu nove . Čak su mi narasle onako u dva reda, samo je donji dio još dosta kraći od gornjeg pa je malo teže nanjeti maskaru, no neka one samo rastu.
Nikad nisam imala tako guste i velike trepavice. Sigurna sam da je to od ricinusa.
Probajte svakako.
Blagotvorno djeluje i na područje oko očiju, tj.protiv bora.
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 22:45   #50
gdje u ri ima za kupit to ricinusovo ulje? i koliko dođe?
hvala unaprijed

edit: i šta je to pantenol rastvor, koliko dođe, i gdje se kupuje?

Zadnje uređivanje Barbie. : 12.05.2009. at 22:53.
Barbie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2009., 23:14   #51
Quote:
Barbie. kaže: Pogledaj post
gdje u ri ima za kupit to ricinusovo ulje? i koliko dođe?
hvala unaprijed

edit: i šta je to pantenol rastvor, koliko dođe, i gdje se kupuje?
ricinusovo ulje mozes kupit u ljekarni melisa tako nesta se zove(vidic ces velika zelena slova) preko puta hambia ...dojde ti 12 kn 100 mil. a u ljekarni na korzu dojde 20tak kn...
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2009., 14:17   #52
hvala idem uzet danas, nadam se da je djelotvorno..
Barbie. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 14:17   #53
Quote:
Savitri kaže: Pogledaj post
• U vanjskoj uporabi kod tretmana kože i kožnih tegoba liječenje ne smije trajati vise od 15 dana.

Ne bih željela pametovati, ali sručnjak za ljekovito i otrvno bilje kaže;

Quote:
Ljekoviti sadržaj. Ricin -toksalbumin -fitotoksin, fitotoksalbumin, protein, lecitin, masno ulje - triglicerid ricinolske kiseline, alkaloid piridin, vitamin E.
Toksičnost. Ricin se ubraja medu jače otrove, i usporeduje s otrovom kobre, te aconitumom, otrovnim bacilom difterije. Trovanje sjemenkama ricinu-sa može izazvati smrt djeteta ako pojede samo jednu sjemenku, a odrasli čovjek može umrijeti ako pojede osam sjemenki. Otrov izaziva sljepljivanje eritrocita emboliju tj. začepljenje žila u plućima, razgrađuje bjelančevine i uništava ribosome, tj. krvna tjelešca.
Otrovni dijelovi biljke. Cijela biljka je otrovna, a osobito zgnječena sjemenka.
Simptomi trovanja. Mučnina, povračanje, bol želuca, krvavi proljev, depresija, drhtanje, znojenje, grčevi, prestanak rada jetre, bubrega, koma.
Alergije. Kontakt sa zgnječenim sjemenkom izaziva alergijsku reakciju na koži.
Ljekovito djelovanje. U pučkoj medicini ricinus je, odnosno ricinusovo ulje, tradicionaino sredstvo u liječenju zatvora i tegoba s crijevima, hemoroida, analnih fistula, polipa u crijevima, katara želuca i crijeva, te protiv crijevnih nametnika.
Koristi se takoder u klizmi koja se daje u liječenju raznih bolesti, prije ill poslije opreacija.
Koristi se, zatim, u liječenju:
• kožnih bolesti i kožnih nedstoća, te bora na licu i bradavica
• za njegu kose i protiv peruti.
Zašto;
Ako vas baš zanimaju lj. biljke u kozmetici najtoplije preporučam da proučite djelovanje nevena, kod kojeg nema nus pojava ili preosjetljivosti.
Ali opet pazite ako kupujete preparate da to ne bude u sastavu sama kemija sa 2% udjela et, ulja nevena pa to onda kaktiga nazovu "Nevenova" šta već.
Pozdrav vama i pozdrav inicijativi za prirodnu kozmetiku.
pa baš sam se i ja malo uplašila kad sam pročitala ovo, pa reko idem proguglat..

i kaže chemie.de

"... Die Samen enthalten das hochgiftige Ricin und das Pyridin-Alkaloid Ricinin. Ricin ist ein Polypeptid, nicht öllöslich und hitzeempfindlich. Beide Gifte verbleiben während des Herstellungsprozesses im Presskuchen und sind in Rizinusöl nicht enthalten..."

tj. Sjemenke sadrže visoko toksičan ricin i pyridin-alkaloid ricinin. Ricin je polypeptid, koje se ne rastvara u ulju i nije osjetljiv na vrućinu. Oba otrova ostaju za vrijeme proizvodnog procesa u preši i NISU sadržana u ricinosovom ulju.

Zadnje uređivanje KuiperBelt : 15.05.2009. at 14:25.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 15:26   #54
koliko dugo treba trepavice mazati ricinusovim uljem da se vidi neki napredak?
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 20:45   #55
ja sam prve rezultate primijetila vec nakon nekih desetak dana.. nije to bilo neko drasticno poboljsanje, ali ja sam primijetila.

inace, super mi je ricinusovo, trepavice mi nikad nisu bile ovako duge i guste, i bas osjecam kako su jace koristim ga vec mjesec dana, namazem ih uvece pred spavanje a nekad i preko dana kad ne idem nigdje..
andjelaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 21:10   #56
Quote:
andjelaaaaa kaže: Pogledaj post
ja sam prve rezultate primijetila vec nakon nekih desetak dana.. nije to bilo neko drasticno poboljsanje, ali ja sam primijetila.

inace, super mi je ricinusovo, trepavice mi nikad nisu bile ovako duge i guste, i bas osjecam kako su jace koristim ga vec mjesec dana, namazem ih uvece pred spavanje a nekad i preko dana kad ne idem nigdje..
joj, baš me veseli ovo što pišeš.. ja sam ga jučer kupila, i kako sam danas cijeli dan doma, svako toliko si ga starom četkicom od maskare nanesem na trepavice.. nadam se da će uskoro bit i neki rezultati...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 22:00   #57
Meni su isto dolje na jednom dijelu ispale trepavice pa si moram kupiti to ulje, zanima me samo jel dovoljno jednom dnevno stavljat i jel ima kakvih stetnih posljedica jer su mi malo osjetljivije oci ako slucajno upadne u oko ili tako nesto?
Klara22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 22:32   #58
Quote:
Klara22 kaže: Pogledaj post
Meni su isto dolje na jednom dijelu ispale trepavice pa si moram kupiti to ulje, zanima me samo jel dovoljno jednom dnevno stavljat i jel ima kakvih stetnih posljedica jer su mi malo osjetljivije oci ako slucajno upadne u oko ili tako nesto?
ako pažljivo stavljaš, neće ti upasti u oko. ja sam si oprala jednu staru maskaru i napunila je ovim uljem, tako da samo umočim četkicom u tubicu i namažem trepavice. niš ne upada u oči.
ja sam počela jučer stavljati, a kako danas nisam nikud išla, svako toliko kad se sjetim -namažem trepavice novim slojem..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 22:35   #59
Ali kako mazanje samih trepavica, dakle DLAKA, može ojačati/produžiti/pogustiti Ajd da se utrljava u korijen - što je neizvedivo, jer pakleno peče, ne savjetujem probati , al ovako
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 10:51   #60
Dovoljno je ricinusovog na očima već ako se njime čisti maskara. Jer, i kad se umije nakon toga nešto ulja, sasvim dovoljno, ostane. Ne treba ga još dodatno utrljavati.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.