Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2009., 11:23   #201
Ako ti je iz iste grupacije kompanija, onda bi ti trebali naci oni let, bez neke nadoplate. Ovo sam siguran za let iste kompanije sa presedanjem. Ali ako letis naprimjer Croatia Airlines do beca, pa Malev do Osla, i zakasnis na Malev, 100% sam siguran da ti propada karta. Jedna je kompanija Star Alliance, druga je Miles and more (ako se ne varam). Ali kuzis bit.
Zato se i preporuca da min. razmak izmedju letova bude barem 2h (a i onboard je 1:30 prije poljetanja)
aircanada is offline  
Old 20.03.2009., 14:22   #202
jos me zanima jedna situacija, pošto nosim leće, na put nosim naravno tekucinu za lece koja ima 120ml, pa sad neznam, jel to mogu odnjest sa sobom u torbi (rucnoj) il moram prijavit, da ne bi bilo neugodnosti..
thx!
ciceron 7 is offline  
Old 21.03.2009., 12:36   #203
Imao bi jedno pitanje oko parking na aerodormu u Trevisu, trebao bi parkirati 4 dana auto, da li kod aerodroma ima kakav normalan čuvani parking?
dado1977 is offline  
Old 21.03.2009., 13:15   #204
Quote:
sendra kaže: Pogledaj post
zanimalo bi me slijedeće , prema vašim iskustvima, koliko ste često imali kašnjenje ryanair letova i koliko je ono bilo? prema mojim iskustvima kašnjenje je bilo otprilike 15 ak minuta a ponekad bi i ranije sletio.i zanima me što se događa s kupljenom kartu u slučaju odgode leta, da li u tom slučaju mogu odabrati novi slijedeći let koji mi odgovara bez dodatnih doplata ili?
hvala unaprijed
zadnji put kad smo letili iz dublina za zadar skoro 2 sata. bio neki kvar na avionu. neki ljudi su preko sat vremena ulazili i izlazili iz aviona s nekim kutijama. na kraju prije nego smo poletili mi je doslo da izadem i idem nekim drugim avionom. a nisam trtaros.
a iza nas bio neki stari. jadan se isprepadao. stavio osobnu u prednji dzep od jakne ako padnemo da ga mogu indentificirati (koja logika,bilo bi bolje da je ostavio u novcaniku). a kad smo sletili poceo pjevati:"pooooljuubiii zeeemlju po kooojoooj hoooodaaasss..." cili avion se kidao od smijeha!

to je inace bilo i najvece kasnjenje koje smo imali s bilo kojom kompanijom. a inace smo kasnili najvise 30 min. u svakom slucaju nek ti bude razmak izmedu dva leta bar dva sata.

ako su ti dva leta od iste kompanije onda mislim da mozes bez problema prominit karte za neki sljedeci let ako se radi o kasnjenju. ako nisu letovi od iste kompanije onda nema sanse.
jednom smo letili s easyjetom od splita do londona pa za madrid. uzeli smo iz londona za madrid dosta kasni let da bi bili sigurni da cemo stici na njega a kako smo sletili ranije od predvidenog u london skuzili smo da stignemo i na jedan raniji let. cure na salterima su se razletile, rekle drugima da pricekaju, zvale na gate da cekaju, prominile nam karte i checkirale nam prtljagu za nas 6 u doslovno dvije minute i onda je jedna s nama trcala do gatea da ne lutamo i da bi stigli na let. stvarno svaka cast! u madrid smo sletili u 5 popodne umisto u ponoc! savrseno!
*eva* is offline  
Old 21.03.2009., 15:05   #205
Quote:
dado1977 kaže: Pogledaj post
Imao bi jedno pitanje oko parking na aerodormu u Trevisu, trebao bi parkirati 4 dana auto, da li kod aerodroma ima kakav normalan čuvani parking?
Imas 5o m od aerodroma cuvani otvoreni i zatvoreni parking.Uvijek pustam na otvorenom i cijena ti je nekih 4,50 eura na dan. Nikada nije bilo problema.
suncana75 is offline  
Old 21.03.2009., 16:33   #206
rekla mi teta na šalteru u zadru da od prije 2 dana, znači 19.3., su uveli online checkin i za zemlje koje nisu u EU, jel ko testirao? sad im je 10eura u jednom smjeru za airport check in ako se nevaram
Milko63 is offline  
Old 21.03.2009., 20:59   #207
pokušavam bukirati kartu na njihovom sajtu i uvijek mi izbaci ovu poruku
ERROR

[5017:SessionTimeOut] Sorry, but your session on our site has timed out. The session is configured to time out after a certain period as a security precaution. Please go to our Home Page to continue.

budem svega nekoliko sekundi na njihovim stranicam, izaberem let i stavim onu kvačicu da se slažem sa njihovim uvjetima korištenja i stalno mi izbacuje ovu poruku. čak sam pokušao i preko iphonea ali istu mi poruku javlja

pomagajte :-)
cropaint is offline  
Old 21.03.2009., 21:06   #208
sve je u redu, sve je ok, valjda je nešto bilo na njihovim stranicama
cropaint is offline  
Old 22.03.2009., 00:27   #209
cropaint i meni se danas isto desavalo i odustala sam na kraju...
panties is offline  
Old 22.03.2009., 01:41   #210
pri kupnji karte sam odabrao opciju online check-in i 0 bags pa me zanima ukoliko budem ipak imao sa sobom torbu da li mogu nadoplatiti prilikom online check-in-a za 1 torbu npr. ili se više ne mogu raditi promjene kad se jednom bukira let?
pozdrav svima
cropaint is offline  
Old 23.03.2009., 11:28   #211
opet ja :-)
kad piše da je polazak u 10.00 iz Zadra to mi je jasno da je po našem vremenu, ali da li je dolazak u 12.00 po našem ili njihovom vremenu (London -1 sat iza nas)?? jel to znači da let traje 3 sata a ne 2? mislim da je polazak i dolazak po lokalnom vremenu, pogotovo šta u povratku piše za isti let 10.00-14.00, neće valjda isti let trajati 2 sata u jednom smjeru, a 4 u drugom :-)
pozdrav svima
cropaint is offline  
Old 23.03.2009., 11:34   #212
Quote:
cropaint kaže: Pogledaj post
opet ja :-)
kad piše da je polazak u 10.00 iz Zadra to mi je jasno da je po našem vremenu, ali da li je dolazak u 12.00 po našem ili njihovom vremenu (London -1 sat iza nas)?? jel to znači da let traje 3 sata a ne 2? mislim da je polazak i dolazak po lokalnom vremenu, pogotovo šta u povratku piše za isti let 10.00-14.00, neće valjda isti let trajati 2 sata u jednom smjeru, a 4 u drugom :-)
pozdrav svima
odlazak iz zadra ti e po nasem vremenu, a odlazak iz londona po njihovom
znaci 1 sat manje imas u povratku
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Old 23.03.2009., 13:02   #213
Quote:
On aciD kaže: Pogledaj post
odlazak iz zadra ti e po nasem vremenu, a odlazak iz londona po njihovom
znaci 1 sat manje imas u povratku
acid, hvala na pomoći ali samo još jedna sitnica
znam da je odlazak iz zadra po našem, ali da li je onda dolazak u london po njihovom vremenu? npr ako na njihovim stranicama piše da je polazak iz zadra u 10 a dolazak u london u 12, da li u tom slučaju let traje 2 ili 3 sata? ja pretpostavljam da je 3.
Jel oni uvijek stave lokalno vrijeme dolaska i polaska? mislim da da, ali zašto ne upitati kolege sa foruma, jelda?!
cropaint is offline  
Old 23.03.2009., 13:25   #214
Quote:
ciceron 7 kaže: Pogledaj post
jos me zanima jedna situacija, pošto nosim leće, na put nosim naravno tekucinu za lece koja ima 120ml, pa sad neznam, jel to mogu odnjest sa sobom u torbi (rucnoj) il moram prijavit, da ne bi bilo neugodnosti..
thx!
Nema teorije da to uneses u avion! Max 100 ml, mora pisati na bocici (100 ml) i mora biti zapakirano u specijalnu nylon vrecicu koja se moze zatvoriti! To vrijedi za sva kompanije, tj. neces proci aerodromsku kontrolu!
__________________
***** Maxxy *****
Maxxy is offline  
Old 23.03.2009., 13:29   #215
Quote:
cropaint kaže: Pogledaj post
acid, hvala na pomoći ali samo još jedna sitnica
znam da je odlazak iz zadra po našem, ali da li je onda dolazak u london po njihovom vremenu? npr ako na njihovim stranicama piše da je polazak iz zadra u 10 a dolazak u london u 12, da li u tom slučaju let traje 2 ili 3 sata? ja pretpostavljam da je 3.
Jel oni uvijek stave lokalno vrijeme dolaska i polaska? mislim da da, ali zašto ne upitati kolege sa foruma, jelda?!
Sva vremena letova su uvijek u local time.
Npr. ako letiš iz ZD u 19, slijećeš u 23 (po škotskom vremenu, i to ti vrijeme piše na rezervaciji), dakle let traje 3 sata u svakom slučaju.
Samo u polasku dobivaš jedan sat, u povratku gubiš (let iz Edinburgha u 18:00, dolazak u Zadar u 22:00).
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Old 24.03.2009., 14:20   #216
Quote:
Maxxy kaže: Pogledaj post
Nema teorije da to uneses u avion! Max 100 ml, mora pisati na bocici (100 ml) i mora biti zapakirano u specijalnu nylon vrecicu koja se moze zatvoriti! To vrijedi za sva kompanije, tj. neces proci aerodromsku kontrolu!
i kak cu sad furat leće?? nemrem bez te otopine... o majko mila...probat cu nabavit manju bocicu...
ček, zaš nebi mogo stavit u ručnu torbu, samo ako skuze bit ce belaja
ciceron 7 is offline  
Old 24.03.2009., 23:15   #217
zna li netko kamo u portugal leti ryanair iz venecije?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 24.03.2009., 23:28   #218
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
zna li netko kamo u portugal leti ryanair iz venecije?
nigdje nazalost
preostaje ti venecija - barcelona pa barcelona - porto
bar sam ja tako mislio za svoj next trip iskemijati

btw do jucer je bila povratna barcelona - porto za 10 EUR
__________________
'Turn on, tune in, drop out'
On aciD is offline  
Old 24.03.2009., 23:54   #219
kako ne, pa ima opcija venecija-porto, samo ne mogu naci datum.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 25.03.2009., 00:07   #220
Gledao sam i na Skyscanner pa ništa. Nema Venecija Porto direktno. Samo preko Londona, Barcelone, Madrida... A bome ni na Ryanairovim stranicama na destinations, iz Venecije nema ništa u Portugalu. Možda je to tek u planu?
nukac is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:22.