Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 08:34   #21
kakva je to slika? na istom spoju usisava i isiva pumpa? svasta.... jako kreativno

nepovratni ti treba bit pred rezervoaru da nebi ispusti tlak nazad
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 17:53   #22
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
kakva je to slika? na istom spoju usisava i isiva pumpa? svasta.... jako kreativno

nepovratni ti treba bit pred rezervoaru da nebi ispusti tlak nazad
Ovdje ćemo stvarno nekoga morati uposliti da nam dešifrira ovakve poruke.
__________________
"If you put your hand on a hot plate for one minute, it seems an hour. If you talk to a beautifull lady for one hour, it seems one minute. That is relativity."
Tamburica Online
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 20:20   #23
Pozdrav!Kupil sem hidropak "Euromatic AGC 800/22 piše da diže vodu sa 8 metri meni je na 6,5 metri pa nejde ,jel ko zna kaj bi bilo
elov is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 07:45   #24
Quote:
elov kaže: Pogledaj post
Pozdrav!Kupil sem hidropak "Euromatic AGC 800/22 piše da diže vodu sa 8 metri meni je na 6,5 metri pa nejde ,jel ko zna kaj bi bilo

Ne znam gdje si taj hidropak spojio na usis vode, i kako!

Hidropak je sigurno ispravan, ali treba ga prvo napuniti s vodom, preko čepa na vrhu pumpe (za punjenje i odzračivanje). Ako je spojen na cijev ručne pumpe, onda trebaš prvo podići vodu u cijev sa tom pumpom. Također trebaš imati i nepovratni ventil na usisu hidropaka!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 11:54   #25
Iskopao sam bunar, na 9 metara je voda.
Uzeti ću hidrofor sa spremnikom od nekih 100-150 l.
Sada me zanima jeli se uvijek koristi potopna pumpa ili ne?
Moram li u mom slučaju uzeti i tu potopnu pumpu i zašto?
I na kraju, gdje sve to kupiti (ZG)

Pozdrav
dario101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:02   #26
Pumpa može u idealnoj varijanti na usisu stvoriti apsulutni vakum, dakle razliku u tlaku od 1 bara, u odnosu na vanjski (atmosferski tlak)..

Ta razlika tlakova odgovara hidrostatskom tlaku vodenog stupca visine 10 metara. U praksi se podizanje vode na usisu pumpe efikasno može vršiti do cca. 7,5 m (razlika visina od bunara do pumpe).

Potopna pumpa uronjena je u vodu, i svoju snagu koristi samo za podizanje vode. Za tvoj slučaj to je najbolja i najsigurnija varijanta!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:33   #27
Može li itko pomoći ......

Ako je voda na 9m 20 cm a na hidropaku piše da može povući max.s 8 .Postoji li uopće injektor koji bi se mogao staviti u 6/4" cijev ili stvarno da iskopam i hidropak stavim niže metar i pol ..Pokušao sam svašta i 3/4" cijev s korpom staviti u cijev ,i staviti ručnu pumpu (t komad jedna strana u hidropak jedna u ručnu pumpu -i kad dovučem vodu gore i uključim hidropak voda ide i pada pritisak ali padne previše tako da hidropak ne može sam povući vodu ....
Voda je većinom na 9m 20 cm(skoro uvijek).

Pitanje...mogu li ikako podići vodu ,cijev je samo 6/4" ?
sar8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 12:53   #28
Zajebancije što donosi hidropak .....

[QUOTE=champ;7766428]Standardna dužina cijevi koje se koriste kod ručnih pumpi je 6 metara, plus navarena špica.. Pumpa na usisu može stvoriti najviše vakum od 1 bar, a to znači da u idealnim uvjetima može dizati vodu iz dubine od 10 m. U praksi to je manje, obično do nekih 8-8,5 m.

Poz....
a što ako je voda niže kod mene na 9,20m i ne miče ....ili da sve to pošaljem u k....c jer mi je već dosta što sam sve isprobavao .....Ono što piše na nekim hidropacima max usisna visina 9 m jel to mazanje očiju ili .....




Bok!!
sar8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 09:49   #29
Quote:
sar8 kaže: Pogledaj post
Ako je voda na 9m 20 cm a na hidropaku piše da može povući max.s 8 .Postoji li uopće injektor koji bi se mogao staviti u 6/4" cijev ili stvarno da iskopam i hidropak stavim niže metar i pol ..Pokušao sam svašta i 3/4" cijev s korpom staviti u cijev ,i staviti ručnu pumpu (t komad jedna strana u hidropak jedna u ručnu pumpu -i kad dovučem vodu gore i uključim hidropak voda ide i pada pritisak ali padne previše tako da hidropak ne može sam povući vodu ....
Voda je većinom na 9m 20 cm(skoro uvijek).

Pitanje...mogu li ikako podići vodu ,cijev je samo 6/4" ?
Imaš li između t komada i ručne pumpe kakav ventil? Kad digneš vodu pumpom postoji mogućnost da ti kroz nju povuče i zrak. Ovako kad digneš vodu zatvoriš taj ventil i onda nema zraka. Za injektor ne znam a voda ti je preduboko. Da si uštediš i novaca i živaca moj savjet ti je KOPAJ.
__________________
"If you put your hand on a hot plate for one minute, it seems an hour. If you talk to a beautifull lady for one hour, it seems one minute. That is relativity."
Tamburica Online
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 09:43   #30
Bok!
Inače dok sam čitao tvoje postove i činilo mi se kao da sam to ja pisao
(problemi,kupanje,majstori....sve mi se čini da kad ti uspiješ da ću i ja).Ma uglavnom ovo traje predugo i ne znam šta više da radim.Da, poslije t komada imam ventil ali i s ručnom pumpom teško mogu dići vodu .Uspio sam dva puta ali tako što prilikom pumpanja uključim hidropak pa zajedničkim snagama dovedemo vodu gore (to traje),on nabije pritisak i isključi se.
Zatvorim ventil prema ručnoj pumpi i pustim vodu,ona curi i pritisak pada ali mi se hidropak ne uključuje ,uključi se kad već previše padne pritisak i onda opet sve po starom.Da nštelam pritisak ponovnog ukapčanja hidropaka koji je šaraf veći ili manji i u kom smjeru da zakrećem da se ranije ukopča --- zna li netko!
Uglavnom sutra kum i ja prčkamo .....Uglavnom njegov punac je imao isti problem (9m voda) on je to riješio tako što je spojio ručnu pumpu i kupio novi grundfosov hidropak -- e sad kopanje,prvobitno je ukopao hidropak ali se kondenzirala vlaga pa mu je 2 puta riknuo hidropak tako da mi je i to upitno,ali to mi je zadnja opcija pa nek crkne

Pozdrav i sretno i tebi...
sar8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 11:30   #31
Dizanje vode s (pre)velike visine nekakvom pumpom (koja to mora dići na USISU), je Sizifov posao, trošenje vremena i novca. Radije prošetajte malo po trgovinama za vodovod, grijanje i sanitarije.

Gotovo u svakoj od njih vidio sam cjevne pumpe, raznih veličina i dimenzija. Hidropak je dobar do nekih 5 - 7 metara, ali po ljeti i oni znaju imati probleme, ako se ispumpa malo veća količina vode.

Cjevna pupa spusti se do dna cjevi, ona vodu samo PODIŽE, što je za svaku pumpu puno lakše nego kad je mora usisavati s (pre)velike dubine.

Ali već mi je dosadno objšnjavati, na ovom forumu svi su izgleda navalili na hidrofore i hidropake...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 13:25   #32
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Dizanje vode s (pre)velike visine nekakvom pumpom (koja to mora dići na USISU), je Sizifov posao, trošenje vremena i novca. Radije prošetajte malo po trgovinama za vodovod, grijanje i sanitarije.

Gotovo u svakoj od njih vidio sam cjevne pumpe, raznih veličina i dimenzija. Hidropak je dobar do nekih 5 - 7 metara, ali po ljeti i oni znaju imati probleme, ako se ispumpa malo veća količina vode.

Cjevna pupa spusti se do dna cjevi, ona vodu samo PODIŽE, što je za svaku pumpu puno lakše nego kad je mora usisavati s (pre)velike dubine.

Ali već mi je dosadno objšnjavati, na ovom forumu svi su izgleda navalili na hidrofore i hidropake...
Ma sve to štima ,ali ja imam cijev od 6/4 " (col i pol) šta tu stane ....
sar8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 13:49   #33
Za veće promjere cijevi je puno lakše pronaći adekvatne pumpe, čini mi se da je 4 cola promjer cijevi za koju se može pronaći bunarska potopna pumpa. Ali nemoj me držati za riječ, radije se raspitaj malo po trgovinama!

http://www.hidrometal.hr/borehole.html
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 09:55   #34
Quote:
dario101 kaže: Pogledaj post
Kako mi priključci još nisu na parceli, a dovođenje je preeeskupo, razmišljam da stavim hidrofor. Naravno, prije moram iskopat ili bunar ili zabiti cijevi za pumpu u zemlju.
Budući se i ne razumijem najbolje u to, možete li mi preporučiti koji hidrofor (proizvođača) i koje su cijene. (ZG)
Koristio bi ga za sanitarne potrebe i grijanje - kuća 150 m2.
To bi najvjerojatnije bilo privremeno rješenje, dok ne dođe vodovod.
Thanks
PO MENI TREBAO BI UZETI HIDROPAK . PREPORUČIO BIH GRUNFOS OKO 1.000,00 KN . DOBAR PRITISAK A MALI I LAKO ĆEŠ GA SE RIJEŠITI. HIDROPAK IMAŠ U FEROTERMU.
KIZO1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2007., 09:03   #35
:
Bok!
Iskopao šaht (spustio hidropak 1,8 m) i sve radi
Sve radi :klap: :klap: ,jedino imam 4 prskalice na 1-nom alkatanu i jedna je viška pa je manjka vode(ma stavim na jedan alkatan 3 a na jedan 2 prskalice i sve će šljakat)
Naravno iskopao sam šaht taman da strane hidropak ,ja se uguram i jedva ga
ga spojim ali nadam se da ga više neću ni gledat,ni spajat niti išta drugo..
Dobrao je i to što se sad ništa ne čuje......inače kada sam ga sad spustio stavio sam 3/4 alkatan i nakraju korpu s nepovratnim ventilom - povuče u roku odmah .Počeo sam svom hidropaku tepat (dooobar hidropak,miran ,tu budi ) i odmah bolje ...A kad je proradilo tek ...žena bi se sexala a meni se gledaju prskalice kako prskaju .... ne znam jel to normalno šta ti kažeš..

Uglavnom sada slijedi samo i umjesto tv-a prskalice...dobro i bela je u igri ..
Sve najbolje ,
sar8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 20:33   #36
HIDROPAK AL-KO

Trebam kupiti hidropak,imam neku ponudu za AL-KO pa vas sve molim za misljenje,iskustva,njegove performanse i slicno.Jel dovoljno 800W?I naravno zelim znati jel to igracka ili je nesto ipak profesionalnije i trajnije?HVALA!
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 07:07   #37
Quote:
LAV-LAV kaže: Pogledaj post
Trebam kupiti hidropak,imam neku ponudu za AL-KO pa vas sve molim za misljenje,iskustva,njegove performanse i slicno.Jel dovoljno 800W?I naravno zelim znati jel to igracka ili je nesto ipak profesionalnije i trajnije?HVALA!
Bauhaus Zagreb, hidropack Neptun, 700 W motor, garancija 5 godina, cijena 900 kn. Kupio neki dan i ugradio, radi k'o vurica. Vodu vuče iz 10 m udaljenog i 4 m dubokog bunara te je tjera na cca. 2,5 m visine.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 18:16   #38
pozdrav!
prošle godine sam kupio alko ili tako nekako hidropak i bio sam zadovoljan sa njime. priključen je na bunar, imam usisnu korpu dolje i sa njime zaljevam travu i perem auto. prije zime sam ga maknuo u kuću da se ne smrzne... imam dva pitanja...
1. kako ga pripremiti za zimu? kako iscijediti svu vodu iz njega? samo ga okrenuti naopačke pa da sva voda iscuri iz njega?
2. zvuči glupo, ali neznam kako ga uključiti... uputstva su bila nikakva, a nekako mi se "potrefilo" prošle godine i proradio je.... usisna cijev ima mrežastu korpu s ventilom i to bi trebalo biti ok... e sad, mene zanima dalje... izlaz mi je gumena cijev - "šlauf"... da li i na njemu mora biti ventil zatvoren? ja sam ovako radio... zatvorio ventil (špricaljku) na gumenoj cijevi i tamo gdje je rupica sa čepom zaljevao vodom. kada treba prestati zaljevati? ja sam prestao kada je voda počela izlaziti iz rupice i onda zatvorio sa čepom... tlak se dizao do 1.5 bara i kada sam otvorio ventil na gumenoj cijevi samo je zrak izašao van s par kapljica vode i tlak je pao opet na 0....
kakav je cijeli postupak?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:41   #39
Postupak je takav da pumpu treba napuniti vodom kroz čep, kako si ti i radio.. Kod uključivanja pumpe nek ti ventil na tlačnoj strani bude otvoren, tako da zaostali zrak može izači kroz crijevo. Budući da ti imaš usisnu korpu i nepovratni ventil spuštenu u bunar, na početku ti vjerojatno malo zaglavi klapna u usisnoj košari.

Zato prije nego spojiš hidropak na usis, prodrmaj malo tu cijev, ili lagano udaraj po njoj, kako bi se klapna pomaknula i odljepila od svojeg dosjeda.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 09:37   #40
[QUOTE=champ;13504443]Postupak je takav da pumpu treba napuniti vodom kroz čep, kako si ti i radio.. QUOTE]

još jedno pitanjce... kada puniti vodom - kada je pumpa uključena ili isključena?
koliko vode unutra nalijati?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.