Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 09:47   #41
Pumpa se puni s vodom prije uključivanja, naliješ vode do preljevanja, znači - koliko god stane unutra... Ja sam imao problema s prvim podizanjem vode jednog hidropaka, pa sam ga nadrukao vodom iz vodovoda, preko tlačne strane cjevoda.

Kad je hidropak bio nadrukan vodom, potegnuo je bez problema i dalje radio normalno.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:34   #42
Kako pripremiti hidropak pred zimu?
Dovoljno je samo izbaciti svu vodu iz njega?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 13:46   #43
Dovoljno je istočiti vodu, koliko se da. Voda se ionako ne nalazi u metalnom spremniku, nego u gumenom balonu unutar samog spremnika...
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 23:33   #44
zna li tko i ima na 12v takav moze i manji hidro pak za kupiti? ili neka šema izvedba tlacne strane s 12v motorom?

ps inace ako ti je hidrofor skup mozes pumpu i rezervoar u potkrovlju... bit ce slobodan pad.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 07:28   #45
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
zna li tko i ima na 12v takav moze i manji hidro pak za kupiti? ili neka šema izvedba tlacne strane s 12v motorom?.
Hidropak treba motor od 800 W, neki imaju i veče. To znači da bi na 12 V tekle struje reda veličine 70 ili više ampera.

Po meni je onda puno lakše i jeftinije nabaviti agregat 230 V, jer čisto sumnjam da ćeš pronači adekvatan 12 V motor, i izvor istosmjere struje koji će raditi dovoljno dugo.. (vjerojatno si mislio na akumulator?)
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:47   #46
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Hidropak treba motor od 800 W, neki imaju i veče. To znači da bi na 12 V tekle struje reda veličine 70 ili više ampera.

Po meni je onda puno lakše i jeftinije nabaviti agregat 230 V, jer čisto sumnjam da ćeš pronači adekvatan 12 V motor, i izvor istosmjere struje koji će raditi dovoljno dugo.. (vjerojatno si mislio na akumulator?)
ps nemogu agregat imati 24 sata upaljen? znaci treba mi neka drugacije izvedba tlacne strane!
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 11:55   #47
Quote:
supher mali kaže: Pogledaj post
ps nemogu agregat imati 24 sata upaljen? znaci treba mi neka drugacije izvedba tlacne strane!
Google čini prava čudesa u svijetu interneta:

http://images.google.hr/images?hl=hr...-8&sa=N&tab=wi
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 12:04   #48
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Hidropak ti je u stvari jednostavnija izvedba hidrofora!
Sve to bi se moralo nalaziti u nekakvome šahtu, zbog lakšeg pristupa!
nama je majstor, sad kad smo sređivali priključak vode, odmah u istom šahtu složio i hidropak. i čini se ko super stvar, za zalijevanje vrta je i zdravija ta voda od vodovodne, klorirane
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 20:58   #49
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Google čini prava čudesa u svijetu interneta:

http://images.google.hr/images?hl=hr...-8&sa=N&tab=wi
to su sve pumpe. a nema nit cjene, sad narucit nesto pa da bude igracka...?

uglavno moze se ovaj 12v kopresor spojiti da tlaci bocu. 5 bara valjda moze s tlacit. a tlacnu sklopku koristit za davanje mu 12v. tj samo plusa...i zapravo dobijes normalan gidropak.

vidis snasli smo se? hehe . sad znam kako cu izvesti vodu na vikendici...
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 21:25   #50
Ja ne čitam tuđe misli ni želje, a hidropak prvo diže vodu s nekih 5-6-7 metara visine, i zatim je tlači (ili dodatno podiže u visinu). Tvoje prilike ja neznam, dali imaš nekakvi spremnik vode na raznini zemlje, ili nešto drugo..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 23:52   #51
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ja ne čitam tuđe misli ni želje, a hidropak prvo diže vodu s nekih 5-6-7 metara visine, i zatim je tlači (ili dodatno podiže u visinu). Tvoje prilike ja neznam, dali imaš nekakvi spremnik vode na raznini zemlje, ili nešto drugo..
ps. ne podize on nju u zrak. vec on tlaci preostali zrak u rezervoaru. a efekt tog je jako naguravanje vode unutra. jer je hermeticki zatvoreno. da pri tom je vodala morala doc do pumpe... 5-6-7m.. zapravo tu je sponga. voda je uvjek u cijevi. pumpa samo tiska bez povratka

znaci moj slucaj: da obicna pumpa napuni rezervoar do pola, a da ti taj rezervoar s tlacis dobijes istu stvar.

sad samo kako to sinkronizirati? prvo obicna pumpa za vodu napuni u odredenom vremenu do pola, a onda se tek upali pumpa za tlak... tlacna sklopka bi izgasila pupmu za tlak kad dode na 4 bara npr.
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 15:37   #52
zanimljiv link, guglao ja:

http://www.wsetech.com/waterpumps.php

sumnjam ja da u americi ne trebaju ovakve stvari...


kod nas bio dobio globu da se koristis prirodnim resorsima
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 17:28   #53
Kad već spominješ Ameriku, oni su odavno poznati po svojim pumpama vjetrenjačama, pomoću kojih su navodnjavali svoje velike farme još valjda prije stotinjak godina. Mogu se vidjeti u raznim filmovima, a princip rada im je ovakav:

http://static.stii.dost.gov.ph/sntpo...x/windpump.jpg

Izgledaju ovako: http://www.windpumps.co.uk/Front%20Page%20Pic.jpg
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:26   #54
Question

Majstori može mala pomoć ? Kako ću u kući imati vodu iz vodovoda, a u blizini iste imam i bunar nepitke vode dobio sam neke savjete da napravim nešto kao duplu instalaciju sa hidropakom gdje bi vodu iz bunara koristio za zalijevanje vrta i ispiranje wc-a.Hidropak bi smjestio u šaht za vodomjer pa me zanima da li da eventualno stavim i neki filter npr za eventualne mehaničke nečistoće i da li mi je potreban dodatni spremnik za tu vodu ili je dostatan isti od hidropaka
__________________
Sam svoj (ne) majstor
mark2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 08:53   #55
Za zalijevanje vrta, pranje na dvorištu i ispiranje WC-a bit će ti dovoljan i spremnik na hidropaku. Jedino moraš pripaziti da ti se na dnu šahta ne skuplja voda, ili da kondenzirana voda ne kaplje sa stropa po hidropaku, jer to bi ga moglo dosta brzo uništiti. Najbolje je da hidropak bude što dalje od poklopca šahta, jer tamo se kondenzira i kaplje najviše vode.

Hidropak će na početku izbacivati ponešto pijeska, najbolje je nakon zabijanja cijevi ispumpati određenu količinu vode, dok se ne izbaci pijesak. Uz redovno korištene, pijeska kasnije gotovo da i nema.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 12:48   #56
Svi hidropakovi (ili ključni djelovi) izlaze iz jedne tvornice negdje u Kini (kao i torne bušilice od 200 kuna) Poslije ovi maheri lijepe razne naljepnice, trt mrt

No ta mala govanca su zaćuđujuće kvalitetna i vrijede mnogo više nego li sam ih platio Godinama korisitm jedan od 800 W i to nekoliko mjeseci u godini po 10 sati dnevno

da nema kineza ovi sa zapada bi nam drali kožu

Zadnje uređivanje uplakani : 16.06.2008. at 14:18.
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 12:59   #57
[QUOTE=supher mali;13532405]zna li tko i ima na 12v takav moze i manji hidro pak za kupiti? ili neka šema izvedba tlacne strane s 12v motorom?

ps inace ako ti je hidrofor skup mozes pumpu i rezervoar u potkrovlju... bit ce slobodan pad.[/QUOTE]




imam ja ideju (čovjek bez ideje je curac od ovce)

kupiš manji hidropa i umjesto njegova motora postaviš alnasera iz nekog auta Uh ček malo pošto je motor prirubni neć biti baš tako , al možeš produžiti osovinu motora na ventilatorskoj strani i skupluješ sa osovinom iz alnasera, Jamčim da će šljakati ko curica
uplakani is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 19:57   #58
Quote:
uplakani kaže: Pogledaj post
Svi hidropakovi (ili ključni djelovi) izlaze iz jedne tvornice negdje u Kini (kao i torne bušilice od 200 kuna) Poslije ovi maheri lijepe razne naljepnice, trt mrt

No ta mala govanca su zaćuđujuće kvalitetna i vrijede mnogo više nego li sam ih platio Godinama korisitm jedan od 800 W i to nekoliko mjeseci u godini po 10 sati dnevno

da nema kineza ovi sa zapada bi nam drali kožu
naruci jedan kontanjer iz kine pa prodaji...


---
nemojte se ljutit da sad ne nabrajam forumase imenom..ali ode ima jako blesavo-glupavih-bez ikakvog smisla odgovora..
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 08:48   #59
Dal se moze hidropak stavit direktno u bunar, iznad povrsine vode? bunar je od betonskih cijevi fi 100, voda je dubine 2m , a bunar je dubok 4m, i ak je moguce ja bi postavil nosace u bunar iznad vode da se netreba kopat saht za njega..

dal postoji mogucnost od smrzavanja ako je na dubini od 1-1.5m?
hvala
fico.325 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 08:53   #60
Naravno da ga možeš postaviti u bunar, što je manja visina usisa, tim pumpa lakše dobavlja vodu. Jedino što moraš paziti su sezonske dilatacije razine vode u bunaru, kako ti se nebi dogodilo da ti je voda popavila hidropak.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.