Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2003., 16:23   #1
Celestinsko proročanstvo

Pozdrav!!!

Pročitao sam Celestinsko proročanstvo sa velikim žarom i moj život se polagano počeo mijenjati, počleo se mijenjati sasvim lagano, nekad je to bilo toliko neprimjetno micanje da sam često puta pomislio kako se ništa ne događa, ali iza kulisa je uvijek postojala neka ruka koja me vodila kroz cijeli moj život, ali postao sam je svjestan tek sada, tek protekla tri mjeseca, kada se moj iscrpljeni duh preobrazio u onoga koji sluša. Sada proučavam Iskustveni vodič, sasvim sam, a rado bih podijelio sa drugim ljudima ono što mi se događa, podijelio bih svoju promjenu sa ljudima koji ju proživljavaju i koji su željni toga da se dogodi i njima. Nažalost, iz meni nevidljivih razloga, moj uspon je (sada to jasno osjetim) stao, a na ovaj način želim naći uporište za idući korak.
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 16:29   #2
Procitao sam i Celestinsko prorocanstvo i Deseti uvid. Stovise, kupio sam ih. I zivot mi je siromasniji za 200 kuna.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 16:57   #3
Pročitah "Celestinsko proročanstvo" i dobro mi je došlo kad sam lovio jednog komada.

Preporučio bih je osnovcima, srednješkolcima, reiki-instant-domaćicama, uzvišenim-new-age-guruima i fluffy wiccanima.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 17:04   #4
Thumbs up Celestinsko proročanstvo

Quote:
minda kaže:
Pozdrav!!!

... želim naći uporište za idući korak.
Ne daj da te obeshrabre ove cinične primjedbe. Važno je što te knjige tebi predstavljaju u sadašnjem trenutku.

Rekao bih da je Iskustveni vodič sjajna knjiga za nekog tko je dovoljno uporan da prođe sve te vježbe. Naravno valjalo bi raditi u grupi, ali čini mi se da se to ne može preko neta.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 17:07   #5
Citala sam to jos prije par godina.
"Celestinsko" procitala do kraja, a "Deseti uvid" vise nisam mogla.
Ne da mi je postalo preblesavo, nego ne znam.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 17:17   #6
Quote:
Preporučio bih je osnovcima, srednješkolcima, reiki-instant-domaćicama, uzvišenim-new-age-guruima i fluffy wiccanima.
Joj Bafi, opet decu plašiš.

Zgodna knjigica kao i sve one čiji sadržaj potiče na želju da se odškrinu vrata samospoznaje.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 17:18   #7
za Celestinsko i Deseti uvid........>>jedne od rijetkih knjiga koje su me, dotakle i još me uvijek dotiču u obliku nekih istih, ali novih riječi..

Sjećaš se onog famoznog dvoumljenja kad glavni lik stoji ispred raskršća i odlučuje krenuti onim smjerom kojeg je vidno obuhvatio i doživio s mnogo više bistrine, jasnoće i privlačnosti, od onog drugog ..

Ili kad dolazi na neko mjesto da bi prikupio informaciju za dalje...
i kad..čuje signal koji se prema njemu, baš zbog njega emitira..
i jednostavno zna da je to to...zato što sluša, jer stišaje sebe..


Najljepše u knjizi je prikaz jedne prave kvalitetne komunikacije u grupi ljudi, gdje se, ukoliko je sastav grupe kvalitetan, stvara jedno izrazito produktivno pozitivno ozračje uslijed kojega elokventnost i kreativnost svakog pojedinog člana grupe još više dolazi do izražaja...

Naglasak je na opuštenosti i na "stapanju s okolinom".....gdje doslovce ne postoji opipljiva granica koja bi označavala gdje ti prestaješ, a gdje počinje okolina..

Fascinantna sposobnost hipersenzibilnih struktura koja omogućuje sretnom posjedniku istog...tzv..brzi i nečujni prelazak između svjetova rekli bi duhovnjaci.., te spoznaju jednog neizrečenog i naizgled nevidljivog uvida u "pravo stanje" stvari..

Lijepo, fino, romantično....

ali(uvijek ima ono ali iz prostog razloga što je svako iskustvo samo jedna faza..)nije lako funkcionirati u našem lijepom i bučnom svijetu s isključivo uključenom u pogon...ovakvom strukturom..

zašto?

Zato što onda trebaš biti i sposoban da sve informacije koje primaš, preradiš na način da ćeš profitirati od te informacije, ali da te ona istovremeno neće uništiti(iscrpiti)..

što baš nije šala mala kad si onako superosjetljiv...ko neki mali bespomoćni listić...čuješ sve, ali te sve i skrši..

Jedan prijatelj mi veli..da onda treba samo propustiti te informacije kroz sebe..pustit ih da prođu kroz tebe....i sve bum ok..Al' tko je dovoljno savršen da pusti sve što hoće kroz sebe, a da se bar nešto ne nalijepi na njega, budući da je našlo neku pukotinu, neki neprerađeni strah u njemu....

Puno je ljepote i mogućnosti u senzibilnosti..ali i zamki....

Zato..vele vjeruj u bogove..u energiju....feeling...al' isto zaključaj auto.




pozdrav
Essenca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 18:24   #8
Quote:
tuk'bah kaže:
Procitao sam i Celestinsko prorocanstvo i Deseti uvid. Stovise, kupio sam ih. I zivot mi je siromasniji za 200 kuna.
Eto kad ljudi ne misle glavom, nego bacaju novac... Zato i jest bijeda u Hrvata, jer nasjedaju na svakakve pricice.
maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 18:32   #9
:)

Daleko je mudrije sav svoj novac u džep staviti nekome Proroku koji za sebe veli da ima monopol na istinu jedinu , i da su napuci njegovi isključivi put jedini do spasenja...

A ostali će svi u ognjenom jezeru dovjeka gorjeti... I muke njihove neizdržive će biti, bez kraja i konca...

V.


________________________________
Da se ne bi reklo da vam nik`o nije reko....
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 18:36   #10
Quote:
Baphomet kaže:
Pročitah "Celestinsko proročanstvo" i dobro mi je došlo kad sam lovio jednog komada.

Preporučio bih je osnovcima, srednješkolcima, reiki-instant-domaćicama, uzvišenim-new-age-guruima i fluffy wiccanima.
ODLIČNO objavi na LJESU svoju spoznaju
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 18:36   #11
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 18:38   #12
Re: :)

Quote:
Vještac kaže:
[B]Daleko je mudrije sav svoj novac u džep staviti nekome Proroku koji za sebe veli da ima monopol na istinu jedinu , i da su napuci njegovi isključivi put jedini do spasenja...
zainteresirani neka se obrate meni, poslat ću im broj svog žiro računa na PM
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 18:42   #13
Ma jel ti to ozbiljno socks? A kaj misliš kako Vještice on line žive svih ovih godina..
Moderator, ovo je reklama; molim brisati ovaj post.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 18:50   #14
Re: Re: :)

Quote:
soks kaže:
zainteresirani neka se obrate meni, poslat ću im broj svog žiro računa na PM
Za početak bi bio sasvim dovoljan i broj tvoga mobitela

Uopće ne sumnjam da bi bilo jako zainteresiranih, a po Baphometovom receptu

V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 18:52   #15
Di? Kaj? Reklama? Nofci? €? $?
Meni 50% i stitim vas.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 19:14   #16
Quote:
Dragonfly kaže:
Ma jel ti to ozbiljno socks? A kaj misliš kako Vještice on line žive svih ovih godina..
Moderator, ovo je reklama; molim brisati ovaj post.
ja sam soks! prosvjetljujem i prosvijetljene. Naime, prosvjetljenje ima više stupnjeva, a kada vas netko pošteno operuša nećete se žaliti na nedostatak spoznaje
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 19:18   #17
Hehehe, samo pazi da lovac ne postane lovina.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 19:20   #18
Re: Re: Re: :)

Quote:
Vještac kaže:

Za pocetak bi bio dovoljan i broj tvog mobitela

Uopće ne sumnjam da bi bilo jako zainteresiranih, a po Baphometovom receptu

V.
misliš na one koji bi operušali mene? ne može to tako, prosvjetljenje je vrlo ozbiljna stvar i ne smije se tome priči s nekakvim grešnim mislima, jer je u tom slučaju Pakao jedina solucija.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 19:22   #19
Quote:
Gospon Pes kaže:
Di? Kaj? Reklama? Nofci? €? $?
Meni 50% i stitim vas.
50% čovječe kakav gulikoža od moderatora

ja ti nudim prosvjetljenje, a ti bi me operušala...ccc
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2003., 19:26   #20
Re: Re: Re: Re: :)

Quote:
soks kaže:
misliš na one koji bi operušali mene? ne može to tako, prosvjetljenje je vrlo ozbiljna stvar i ne smije se tome priči s nekakvim grešnim mislima, jer je u tom slučaju Pakao jedina solucija.
Pakao? Je li to sinonim za - brak?

V.
Vještac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.