Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2007., 15:10   #61
Quote:
Josip7 kaže: Pogledaj post
Zna li netko možda koliko dođe samo pokrivanje krova sa crijepom po m2 ako postoji već krovna konstrukcija i koliko dođe pojedinačno daskanje i letvanje?


Čitao sam neke komentare u vezi Glinex i Tondach kontinental crijepa i ne mogu se odlućiti pa može li još netko dati komentar koji je bolji?

Puno hvala!
Ja imam 10 godina star bramac i nisam zadovoljan. Doduše sad rade neki drugačiji. Ovaj moj je izgubio glazuru i izgleda očajno...
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 20:12   #62
Da,sad rade liniju "Protector" koji ne navlaći na sebe mahovinu,ne pucaju donji desni čoškovi i prevućen je površinskim zaštitnim filmom. Linija "CLASIC" i "DUNAV" je izbaćena iz ponude.Kupci koji odluće zamijeniti staru liniju crijepa novom,mogu ostvariti maximalni rabat i najpovoljniju kupnju ukoliko idu u nabavku preko ovlaštenih izvođaća iz "Hrvatske udruge krovopokrivača" koja djeluje pod patronatom "Bramaca".
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 08:31   #63
svaštaraj..
kak to fušaju crijep?
kakvo pucanje čoškova?
teški fuš..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 09:42   #64
Quote:
Ivan M. kaže: Pogledaj post
svaštaraj..
kak to fušaju crijep?
kakvo pucanje čoškova?
teški fuš..
Da na žalost stvarno je tako. A mahovine na njemu ima kao da živim u šumi....
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 22:16   #65
Krovopokrivač - je to realna cijena?

Vršimo sanaciju krova, odnosno stari krov skidamo i stavljamo novi, krov je 130m2.
Našli smo krovopokrivača koji bi nam za 90 kn m2 izvršio slijedeće radove: skinuo stari krov, postavio daske, mediteran crijep te limarske radove

- napominjem da se radi o 2 radnika uz pomoć ukućana

- zanima me dali je to ok cijena?
puno hvala
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 22:41   #66
Pretpostavljam da u tih 90kn naravno nije uključen materijal. Meni se ovak na brzinu čini OK cijena.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 22:41   #67
Quote:
dizzy_boy kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da u tih 90kn naravno nije uključen materijal. Meni se ovak na brzinu čini OK cijena.
da, naravno bez materijala
luna103 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 22:57   #68
Meni je recimo limarija, materijal+postavljanje nekih 11.500kn, crijep+postavljanje nekih 30.000kn, skidanje ploča nešto ispod 2000kn. Za daske ne znam posebno jer su uključene u građu, grede, rogove i sve ostalo. Mislim da mi je krov oko 180 kvadrata. Nemam sad troškovnik tu pa govorim napamet, ali mislim da nisam puno fulao.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:31   #69
Evo našao sam troškovnik. Tesarski radovi - cca 70.000kn, krovopokrivački - cca 28.000kn i limarski - cca 10.000kn za kompletan krov od 187 kvadrata sa svim materijalima, uključujući izolaciju i radove.
dizzy_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2008., 04:39   #70
A kaj mislite, koja bi bila realna cijena samo za postavljanje crijepa na krov? Radi se o višestrešnom krovu nagiba 30 stupnjva, tlocrtna površina jest 200m2. Dakle, samo postavljanje, na već podaskani i poletvani krov?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 16:43   #71
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
A kaj mislite, koja bi bila realna cijena samo za postavljanje crijepa na krov? Radi se o višestrešnom krovu nagiba 30 stupnjva, tlocrtna površina jest 200m2. Dakle, samo postavljanje, na već podaskani i poletvani krov?

koji crijep ide na krov,biber ili "obicni" continental ili continetnal +.
podaskani i poletvani krov kazes.
dali je to novogradnja ili je samo vrsena sanacija krova,s obzirom da se prije treba limarija zavrsit oko dimnjaka i na vansjkim rogovima po domaci seljacki "veterlajsna",i zljebovi.
ide li novi ili stari crijep,s obzirom da ima ljudi koji stavljaju stari crijep,a to su muke isusove za pokrit krov.nebi sjelo na svoje mjesto da si bog.

za cjenu neznam al dobro uigrana ekipa od 3-4 covjeka to pokriju za jedno popodne.
zavisi koliko je udaljen crijep dali je vec raznosen po krovu ili ga treba dignut na krov.
ako je vec na krovu 2 covjeka pokrivaju jedan im pridonosi crijep a 1 je spreman za eventualno rezanje crijepa.

ako crijep treba dignut sa dvorista na krov cijena covjeka koji dolazi sa mobilnim transporterom (nesto slicno kao ono za dizanje sijena) ali puno manje i prakticnije jer se nadostukava po potrebi ti je 400 kuna i crijep je na krovu za 1-2 sata.
zavisi opet o pristupacnosti i terenu i uzmimo u obzir da preko transportera moze dizat po 2 paketa crijepa ide vrlo brzo.
ako crijep treba dizat rucno cim vise ljudi brze ce biti gotovo.

jer 4 covjeka dok dignu sav crijep na krov po ovoj vrucini,izgube volju za posao.

Echelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2008., 21:07   #72
Quote:
luna103 kaže: Pogledaj post
Vršimo sanaciju krova, odnosno stari krov skidamo i stavljamo novi, krov je 130m2.
Našli smo krovopokrivača koji bi nam za 90 kn m2 izvršio slijedeće radove: skinuo stari krov, postavio daske, mediteran crijep te limarske radove

- napominjem da se radi o 2 radnika uz pomoć ukućana

- zanima me dali je to ok cijena?
puno hvala
Meni se cijena čini odlična.
Imam točno takav krov.
Može kontakt tih majstora?
Bare is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 16:36   #73
Od jednog ozbiljnog i iskusnog trgovca građ. materijalom čuo sam da te ploče nisu Bog zna kaj upravo zbog tog jer ne sadrže azbest .
jeronimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 17:30   #74
lim
__________________
dečko s motorkom traži djevojku sa šumom!
ravnalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 22:19   #75
Prije 4-5 sati su majstori sišli sa krova!
Krov je 130 m2, skidali su stari crijep, letve i rogove i isto to, samo novo, postavili nazad!
Bez daskanja i izolacije. Sve to su uspjeli napraviti za 2 (dva) dana!:klap:
Sav materijal njihov sa limarijom i priložen račun koji će ići poreznoj upravi, nebili mi štogod i vratili!
Usput su mi i očistili tavan, za neprepoznati!
Ja sam prezadovoljan, a sve to za 25000 kn!
Ne mogu vjerovat da sam jednom i ja imao sreće i potrefio pravu firmu!
__________________
More je slano, zašećerimo ga!!
foggyhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 17:22   #76
To je super cijena. Kakav su ti crijep stavili gore ?!
amater_total is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 00:56   #77
Glineks!
To sam i tražio!
__________________
More je slano, zašećerimo ga!!
foggyhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 09:08   #78
Quote:
foggyhr kaže: Pogledaj post
Glineks!
To sam i tražio!
A tko ti je kriv?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 10:13   #79
Ha, ha , a niko, imam nekakve razloge zašto tako ali ne želim o tome raspravljati!
__________________
More je slano, zašećerimo ga!!
foggyhr is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 10:33   #80
Mislim, zakaj Glineks?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.