Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2015., 15:11   #9781
Kako mi se cini ti bez dvije stvari neces imat srece.

Prvo, nemoj biti lijen i izbaci antenu vani, probijes jedan crijep do grede, ubacis tri-cetri metra cijevi za vodu, zakucas je za gredu i pod i sve rijeseno.
Antenu probaj okrenuti sta tacnije prema Sljemenu i digni joj malo nos.
Ti hvatas ono malo signala sta se slomi preko brda.

Drugo, nisam siguran koliko ce i ovo pomoci bez malo bolje yagice za uhf.
Probaj sa ovom ali mislim da ces morati malo potrositi ako zelis imati kakav/takav prijem.

pozdrav.
__________________
freedom is just another word for nothing left to lose
Nikakodopenzije is offline  
Old 26.01.2015., 13:28   #9782
kad čitam ove probleme s antenom i signalom sjetio sam se onih reklama kad se uvodila digitalna TV "Siđite s krovova...
Jerry_nidžo is offline  
Old 04.02.2015., 11:25   #9783
Prije više od 10 godina kupio sam Rotomax antenu (sustav koji se, navodno sklapao u Zelini po australskoj licenci). .. Sastoji se od jedne motorizirane logaritamske antene, 25dB širokopojasnog pojačala, te upravljačke jedinice koja je ujedno i izvor napajanja za pojačalo, tj. sučelje za okretanje rotora. Veza između unutarnje jedinice i antene je jedan koaxijalni kabel, ničeg drugog nema.

Bliža okolica Varaždina - ako antenu usmjerim u smjeru sjever-sjeverozapad, hvatam ukupno cca. 36 kanala, od toga je i jedan bosanski, crno-bjela slika sa smetnjama, vjerojatno analogni signal.

Uglavnom, osim hrvatskih kanala hvatam i sve slovenske kanale, plus austrijski kanali s dva odašiljača, Graz i Štarjerska (ili tako nešto)
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.02.2015. at 15:43. Reason: Q
champ is offline  
Old 05.02.2015., 23:37   #9784
Eto to je uspjeh...mi u dalmaciji imamo samo smjer otoci i Italija...iza leđa su brda a nekad ni smjer prema moru nije čist
Ta log-periodična antena ima slabo pojačanje ali je zato širokopojasna i ima dobar odnos napred/nazad. Koristio sam rotatore i imaju prednost da se ne trebaš penjati po krovu više puta a i pomagač tada treba za mjenjat kanale . Bilo bi dobro da tu antenu zamjeniš sa UHF- yagicom jer se danas VHF područje gotovo ne koristi. Ovaj kome smetaju brda može probati sa pojačalom i refleksije od okolnih brda iskoristiti za dobar prijem...nekad bi bila nepregledna slika preko slike od refleksije na ekranu ali danas toga na digitalnoj nema ...vrijedi probati.

ps: pojačalo montirati što bliže antenskom priključku...tj. na što kraći koaks do antene a od pojačala prema tv može i 20m bez problema.
G/Duki is offline  
Old 06.02.2015., 03:12   #9785
Nisam javio da sam bio uzeo falcom t2400 (dvb-t2) i hvatam 14 srpskih kanala (jedan je i HD) i nekih 60ak kodiranih
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Old 07.02.2015., 18:29   #9786
Howdy ekipa.

Jutros mi je izdahnuo brutalni Thomson DVB-t prijemnik, a unazad nekog vremena je dušu ispustio i Humax. Ne kupuje mi se više ta čuda, pa sam odlučio izvući maximum iz TV-a, ali taj maximum je jad i bijeda. Momentalno je sitacija ovakva: Od maximalnih 13 programa primam čak 4. HTV 1 i 2, RTL i Nov@. Postoji li kakvo pojačalo koje bi moglo dati nešto malo više snage signalu ? Obzirom na moju poziciju nemam otvoren pristup ni u kojem smjeru, sa svih strana su brda pa nema otvoren put ka ni jednom odašiljaču. Također nemam izbora nego držati antenu u potkrovlju. Sad imam Infinity antenu sa pojačalom, ali od toga nema kruha. E da, Thomson je hvatao sve programe. TV je novi (cca pola godine) Philips.
Zahvaljujem


P.S. nalazim se u rupi na Črnomercu, malo desno u brdima
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 07.02.2015., 18:39   #9787
Thomson je hvatao sve programe na istoj anteni? Onda je očito krivac TV koji ima jadan tjuner, tu se ne može ništa. Možeš, ustvari, uzeti neko bolje antensko ili još bolje kanalno pojačalo, ali to je skuplji sport od boljeg receivera. Što ti TV pokazuje? Slab signal kada ugodiš na npr. MUX B? Kakav je signal pokazivao receiver?
RTL Car is offline  
Old 07.02.2015., 19:13   #9788
@hasnfefer: A pojačalo na toj anteni se napaja iz zidne utičnice ili iz prijemnika? jer ako se napaja iz prijemnika, možda tvoj TV nema tu mogućnost, pa tako antena nema napajanja...
MytByte is offline  
Old 07.02.2015., 20:37   #9789
Ma kako ne bi imao mogućnost napajanja antene, eventualno možda opcija nije uključena.
RTL Car is offline  
Old 07.02.2015., 20:39   #9790
Ili je nema ...vidio sam mnoge televizore bez te opcije a mnoge DVB-T prijemnike s njom
MytByte is offline  
Old 07.02.2015., 21:20   #9791
Quote:
RTL Car kaže: Pogledaj post
Thomson je hvatao sve programe na istoj anteni? Onda je očito krivac TV koji ima jadan tjuner, tu se ne može ništa. Možeš, ustvari, uzeti neko bolje antensko ili još bolje kanalno pojačalo, ali to je skuplji sport od boljeg receivera. Što ti TV pokazuje? Slab signal kada ugodiš na npr. MUX B? Kakav je signal pokazivao receiver?
Da, ne samo na istoj anteni nego je i bila na nepovoljnom položaju gdje tv nije mogao uhvatiti ništa. ali eto, jadan je odapeo pa sam danas pola dana radio premještaje, i svako malo pretraživo programe...

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@hasnfefer: A pojačalo na toj anteni se napaja iz zidne utičnice ili iz prijemnika? jer ako se napaja iz prijemnika, možda tvoj TV nema tu mogućnost, pa tako antena nema napajanja...
Obje opcije su dostupne. Thomson je imao opciju napajanja antene, a Tv nema. Uglavnom, antena je uštekana pa ima napajanje, ali očito je kako je RTL Car rekao, nema pomoći, preslab tuner. U tom slučaju svi koji ste na nepovoljnoj poziciji ne kupujte Philips. Malo ću istražiti pojačala pa možda izvučem nešto.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 09.02.2015., 16:30   #9792
Quote:
The New Guy kaže: Pogledaj post
Nisam javio da sam bio uzeo falcom t2400 (dvb-t2) i hvatam 14 srpskih kanala (jedan je i HD) i nekih 60ak kodiranih
Moze jos malo dojmova o tom prijemnika, brzina prebacivanja programa, snimanje na vanjski HDD i reci mi sta sve vrti preko USB prikljucka (MP4, MKV itd.)
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 09.02.2015., 16:54   #9793
je li digitalni receiver koji ima usb utor najjeftinija opcija za gledanje filmova sa usb sticka na tv-u?
I koji od ovih trenutacnih u ducanima moze citati sve formate filmova i srt titlove ?
lokva808 is offline  
Old 09.02.2015., 17:52   #9794
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Moze jos malo dojmova o tom prijemnika, brzina prebacivanja programa, snimanje na vanjski HDD i reci mi sta sve vrti preko USB prikljucka (MP4, MKV itd.)
Nisam nešto testirao, javim kad ga malo isprobam.

Na manualu uopće ne piše koje formate podržava
al sam zabo jedan usb na kojem ima neki film i pokrenuo ga je (mp4), titlove nije htio koliko se sjećam, moram vidjeti što je s tim
Također, slučajno sam snimio malo hrt2 programa na taj usb - i jako dobra je slika bila kad sam prebacio na pc (neznam sad koji je format i pixele, već sam obrisao)

A prebacivanje programa - normalno, štajaznam - kao i svaki

btw - bio sam mu namjestio jezik na hr, i jezik txt hr, al mi je txt na rtl-u i domi na ćirilici

al ono - dvb-t2, mpeg4, usb, intuitivan izbornik - boljeg nisam imao
__________________
Don't shoot the messenger

Zadnje uređivanje The New Guy : 09.02.2015. at 18:01.
The New Guy is offline  
Old 16.02.2015., 17:49   #9795
jeli mi može ko reci jeli infinity 8040hd ista stvar kao i 8000hd i dali se može snimati a gledati neki drugi program.

LP
neman690 is offline  
Old 17.02.2015., 11:10   #9796
Vjerojatno je moguće, ali samo v istom MUX-u. Primjerice, glediš Novu a snimaš HTV1.
IMP 4167 is offline  
Old 18.02.2015., 21:19   #9797
Imam Strong srt 5303 receiver i zanima me snimanje na usb, uspio sam samo snimat ono sto je trenutno na programu koji se gleda, ima li nacin da se snima preko epg ili je ova prva opcija jedina?
Baga91 is offline  
Old 18.02.2015., 21:48   #9798
Trebao bi moći preko EPG-a tako da u EPG-u se pozicioniraš na emisiju koju želiš snimiti i stisneš gumb za snimanje.
Mephisto is online now  
Old 18.02.2015., 21:58   #9799
Vjerojatno ti o tom nekaj piše i v uputsvu od rec-a.
IMP 4167 is offline  
Old 18.02.2015., 22:11   #9800
Nemam uputstva a na daljinskom je sve izlizano pa je bilo tesko shvatit sta je sta, ali uspio sam, zahvaljujem
Baga91 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.