Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2015., 21:10   #1401
Fiio E7 je za slušalice gro bolji od većine zvučnih kartica iste cijene. Ja bi na tvom mjestu zadržao Fiio. E sad, ath m50 su tak, fine slušalice za svoju klasu, al nisu baš neki headfi.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 14:41   #1402
Prekjučer stigle Audio Technica ATH-SJ11,
bas je dobar, nije maljav, srednji ok, visoki nekad zakažu al nikaj strašno,
nisam neki stručnjak al za 200kn dobre slušalice.

Nego što mislite o kombinaciji Grado SR60e i Fiio E10k?
Čuo sam da grado slušalicama baš i ne treba amplifikacija al čini mi se da bi ovaj dac/amp dobro došao.
Sad sam riješio slušalice za vanjsku a ovo bi mi bila kombinacija za kućnu upotrebu.
To bi probao do ljeta riješit kad budem likvidniji
Ulver is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2015., 21:26   #1403
Svim kvalitetnim slušalicam treba amplifikacija, samo je pitanje od kuda i kakva !
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2015., 12:08   #1404
Quote:
Ulver kaže: Pogledaj post
Prekjučer stigle Audio Technica ATH-SJ11,
bas je dobar, nije maljav, srednji ok, visoki nekad zakažu al nikaj strašno,
nisam neki stručnjak al za 200kn dobre slušalice.

Nego što mislite o kombinaciji Grado SR60e i Fiio E10k?
Čuo sam da grado slušalicama baš i ne treba amplifikacija al čini mi se da bi ovaj dac/amp dobro došao.
Sad sam riješio slušalice za vanjsku a ovo bi mi bila kombinacija za kućnu upotrebu.
To bi probao do ljeta riješit kad budem likvidniji
Pozz
evo ti jedan savijet odsviraj ih jedno 50 tak sati da se usviraju te probaj filove tipa flac ili 320 kbs poslusati na njima pa ako vidis na njima da opet visoki previse jebu reklamiraj (nzm kakve su to uopce sluske pogledaj rece na head fi ) jer cisto sumnjam da bi oni tako sta oni napravili
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 11:10   #1405
Thumbs up

Ja koristim Sennheiser CX 980 već 3 godine i apsolutno sam oduševljen.Jednom Sennheiser uvijek Sennheiser!
amrlji is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:48   #1406
apropos tog usviravanja....jednom, šege radi, išao sam uspoređivati dva vsonica gr07, jedan koji sam slušao nekih godinu dana i jedan koji sam naručio glanc novi za frenda. Koristio sam Fiio e07 koji ima dva izlaza za sluške, te mjenjao i paralelno slušao jedan par, drugi par, pa jednu lijevu i od drugog para desnu itd. Uglavnom, eksperiment je potvrdio da ne čujem apsolutno nikakvu razliku. Kod većih slušalica sam nešto slično napravio sa AKG K701, no nisam imao još jedan par 701nica nego sam imao AKG K702 - ja opet nisam primjetio razliku.
E sad, moguće je da sam gluh ko top. Isto tako je moguće da ekipa zamišlja kako je neka slušalica zvučila prije 50 sati.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 13:19   #1407
evo ukratko moj slučaj sa sluškama...
2007. kupio ja nove sennheiser 555 i jedva čeko da stignem doma...kad sam kutiju raskupusao spojim ja na pojačalo pioneer i odma neki italo ili dance...uglavnom nešto šta dobro drma...
sa prvim taktovima razočarenje!!!!
s obzirom da znam kak bi trebale zvučat i općenito kakvu sliku dat, ja sam mislio da su neispravne...dakle, bass ferca (izobličenje), visoki kao da imam neku krpu prek ušiju, dakle prigušeni.
zvučale su kao da im je freq spektar 40-14000Hz...
ništa, nisam iz ZG pa nema smisla ić reklamirat.
ali sam pomalo slušao i ne pretjerivao. Usvirale su se nakone recimo 30tak sati. a danas tuku da ih ni ne mogu imaš na glavi...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 14:25   #1408
kada sam mu davao savjet pisao sam s moba ,pa mi se iskreno nije dalo surfati traziti okolo rece ath-a ,poslije sam pogledao da u svim spectrima one valjaju za svoju vrijednost,pa sad zakljuci ako nakon nekog vremena zajebava viskog spectar; one su u pitanju ili je to do korisnika koji koristi slabe mp3 formate (po preporuci minimalno 192 kbs u kojoj se cak ni ne osjeti velika
razlika izmedu 192 i 320 kod obicnih korisnika ,a imas vise prostora za spasavanje podataka recimo na karticu ili sam mobitel ,ako si ogranicen njime)
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 18:20   #1409
Malo sam se nespretno izrazio sad kad ponovno čitam svoj post, sve je ok sa visokim tonovima samo po mojem dojmu dosadašnjeg slušanja su najslabija karika slušalica, znaju ponegdje gubit čistinu pri glasnijem slušanju, inače imam na playeru većinom flac i mp3 320kb stvari, možda par 192kb, neznam točno.
Ulver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 14:30   #1410
rasprava o "usviravanju" slušalica, kabela, DACova itd je u praksi zapravo religiozna. Eksperimenti ne potvrđuju postojanje efekta koji je mjerljivo različit od placeba, dakle, nula bodova. Ekipa koja pak vjeruje u usviravanje neće priznati eksperimente čak ni kad su dio istoga, tako da jebiga, rasprava je religiozna.
Ja sam frik, ex fizičar, i volim provoditi vlastite eksperimente, ne radi neke svemirske pravde ili istine nego jer mi je to samo po sebi interesantno. U paralelnom slušanju nisam do sada našao nikakav efekt usviravanja (prije slušalica sam bio frik u "velkom" hifiju, jao žali bože para ).
Ne sumnjam da ga gomila ljudi čuje. Isto tako ne sumnjam niti u uspješnost placeba.
Volio bih imati veći sample, naprimjer, više od jednog tipa slušalica, sa po barem 3-4 ili 7 do 10 slušalica istog tipa sa različitom količinom sati rada, za napraviti neki barem minimalno statistički značajan eksperiment...no to sa vlastitim sredstvima ne mogu napraviti, a trgovinama to nije baš u interesu
Moje dosadašnje iskustvo je u pravilu pokazalo da ljudi ne čuju kako spada nešto sa slušalica jer im fizički dobro ne paše zvučna izolacija (iliti jastučić na velikim slušalicama ili silikonski vrh na IEMima). Tipičan primjer je upravo nedostatak basa - promjeniš jastučiće ili poziciju slušalice ili već samo pritisak na uši, i odjednom se količina basa dramatično mijenja. Kod IEM-a je slično i po pitanju visokotonaca - često ako ne postoji dobro prijanjanje vrhova sa uškom, visoki tonovi su prenaglašeni, grebavi, piskutavi i prodorni, čak i kod IEM-a koji su totalno orijentirani na bas.
Pretpostavljam da ne moram napominjati da usviravanje slušalica nema neke veze sa prianjanjem zvučne izolacije, osim ako se to isto usviravanje ne vrši tako da slušalica stoji na glavi u kojem slučaju je zapravo svejedno da li je uključena u izvor ili ne
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 15:59   #1411
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post

Moje dosadašnje iskustvo je u pravilu pokazalo da ljudi ne čuju kako spada nešto sa slušalica jer im fizički dobro ne paše zvučna izolacija (iliti jastučić na velikim slušalicama ili silikonski vrh na IEMima). Tipičan primjer je upravo nedostatak basa - promjeniš jastučiće ili poziciju slušalice ili već samo pritisak na uši, i odjednom se količina basa dramatično mijenja. Kod IEM-a je slično i po pitanju visokotonaca - često ako ne postoji dobro prijanjanje vrhova sa uškom, visoki tonovi su prenaglašeni, grebavi, piskutavi i prodorni, čak i kod IEM-a koji su totalno orijentirani na bas.
Pretpostavljam da ne moram napominjati da usviravanje slušalica nema neke veze sa prianjanjem zvučne izolacije, osim ako se to isto usviravanje ne vrši tako da slušalica stoji na glavi u kojem slučaju je zapravo svejedno da li je uključena u izvor ili ne
pa to ti je ko kod pozicionirana zvučnika u sobi - nared sobe zvuk nikakav, pomakni iz bliže zidu evo i bassova...tako i sa slušačlicama..
ali ono što sam ja rekao stoji jer sam to čuo, a nije gosip od "frenova kuma mali nećak"...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2015., 19:29   #1412
Nemam nikakvih iskustava s usviravanjem slušalica.

Frend, koji ih je imao par kvalitetnih , tvrdi da ima nekog usviravanja, ali punooo manje nego kod Hifi zvučnika (koje također ima).
Meni ih je (davno) posudio usvirane.
Da, važno je kako ih namjestiš na uši.

Ipak su to malecki driveri naspram goijata u zvučnicima, tak da je usporedba krajnje neprimjerena.

Kod svih Audio uređaja (više/manje), postoji faza razrade, kao i kod kabela, pa čak i nekih konektora.
Nije to nešto puno, jer ako uređaj nakon 2-3 sata zagrijavanja zvuči čujno loše, teško da će se to bitno promijeniti.

Izuzetak su npr. keramički Accuton driveri zvučnika, kojima je po riječima kolege trebalo i trebalo....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 07:57   #1413
Pozdrav, nedavno sam na poslu imao priliku isprobati dvije vrste slusalica. Jedne malo starije sennheiser hd 202(kolega ih je kupio davno za dosta malo love) i druge audio tehnica ath-t200. I ako dosta starije ove sennheiser hd 202 su mi se cinile boljima, jednostavno mi je zvuk djelovao energicniji i čišći. Ne znam dali je to moj krivi subjektivni dojam (jer nemam znanja ni iskustva oko ovih stvari...), ali ath-t200 su mi nekako ostale dužne... Isti laptop, defaultne postavke, rock glazba... No sve me to malo zainteresiralo i htio bih cuti misljenja i savjete ljudi koji se kuze u slusalice...znam da je ovdje nebo granica po pitanju cijena...
Ali recimo po nekom vasem misljenju s koliko se love mogu kupiti dobre slusalice za nekog prosjecnog slusatelja i koje bi preporucili?
Koje slusalice bi preporucili u rangu do recimo 300kn, ili eventualno dodali jos nesto love za slusalice koje su za jos jednu klasu bolje? Nekako se mislim ako vec ove sennheiser hd 202 zvuce za mene stvarno dobro, kakvi su tek onda neki skuplji modeli

Zahvaljujem se unaprijed na pomoci i odgovorima.

Pozdrav!
moci is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 18:24   #1414
Quote:
olif kaže: Pogledaj post
Kod svih Audio uređaja (više/manje), postoji faza razrade, kao i kod kabela, pa čak i nekih konektora.
zanimljiva je ova tvrdnja za kablove i konektore.. mislim kužim da je kvaliteta izrade i matrijali korišteni bitna za zvuk blabla, ali kakva pobogu razrada u kablovima i konektorima?! što se tu ima razraditi?

što se tiče same teme oko usviravanja slušalica slažem se sa Djurom, koji realno ne vjeruje u usviravanje slušalica već mozga to pogotovo vrijedi za IEM-e kod kojih su driveri par mm i skučeni u maleckom kućištu, nema tu mjesta nekom "opuštanju" ili što već. to potvrdjuje i moje iskustvo da nijedni IEM-i nisu ama baš ništa mijenjali zvuk kroz nekoliko godina korištenja. Za velike slušalice, s druge strane sam sam posvjedočio promjeni zvuka na svojima, AKG K450 recimo su bile totalno muljave kad sam ih prvi puta upalio i bio sam silno razočaran. iz inercije sam ih ostavio preko noći da rade i gle vraga, pročistilo se. e sad, jel to moj mozak mene zahebo ili nije, nije zapravo ni bitno, bitno je da sam bio zadovoljniji. Grado su pak daleko manje mijenjale zvuk, toliko manje da isto ne mogu sa sigurnošću tvrditi što se zapravo dogodilo.

I na kraju, stigle su mi danas Brainwavz S1. Izgledaju građene kao tenk, mislim da će potrajati. Sa zvučne strane, razočaranje na prvu, tipično začepljeno donjetonsko područje, manjak visokih tonova, u stilu jeftinijih slušalica koje ciljaju na konzumni bas. Cijeli spektar je zvučao pomalo neprirodno, kao da imam krpu preko ušiju, pa fali čistoće. Srednjetonsko područje malo pati od basa koji se prelijeva u njega ali je separacija instrumenata stvarno solidna i taj ih dio stvarno izvlači. Nekoliko eksperimenata dalje s čepićima sam puno zadovoljniji, uspio sam dobiti na čistoći koliko toliko ali usporedan test sa M2 koje isto koštaju je vrlo jasan, M2 ih ima u malom prstu... Nekako zvuče otvorenije i svježije, lakše za slušanje. Pretpostavljam da bi S1 sasvim solidno funkcionirale za neku elektronsku glazbu. Sve u svemu bile su snižene i 1+1 pa sam podijelio s frendom, za te novce i dalje su vrhunska kupovina za sve koji ciljaju na kvalitetu za male pare. Evo nosim ih već par sati i ne znam zašto sam isfilozofirao sve ovo gore
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:21   #1415
Ima, se ima i na kabelima nešto malo razraditi.....
....to sam već jednom pojašnjavao pa neću ponovo (kristalna struktura, definicija elektromagnetskog polja i sl.)
Kako sam ih (ukupno) isprobao već blizu stotinjak, i ja se ponekad čudim (pogotovu za one kvalitetne), kako im treba vremena.
Ali , rijeđe me dopadnu sasvim neusvirani kabeli.

Ali, to je za drugu temu....
olif is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 10:43   #1416
I na kraju, stigle su mi danas Brainwavz S1. Izgledaju građene kao tenk, mislim da će potrajati. Sa zvučne strane, razočaranje na prvu, tipično začepljeno donjetonsko područje, manjak visokih tonova, u stilu jeftinijih slušalica koje ciljaju na konzumni bas. Cijeli spektar je zvučao pomalo neprirodno, kao da imam krpu preko ušiju, pa fali čistoće. Srednjetonsko područje malo pati od basa koji se prelijeva u njega ali je separacija instrumenata stvarno solidna i taj ih dio stvarno izvlači. Nekoliko eksperimenata dalje s čepićima sam puno zadovoljniji, uspio sam dobiti na čistoći koliko toliko ali usporedan test sa M2 koje isto koštaju je vrlo jasan, M2 ih ima u malom prstu... Nekako zvuče otvorenije i svježije, lakše za slušanje. Pretpostavljam da bi S1 sasvim solidno funkcionirale za neku elektronsku glazbu. Sve u svemu bile su snižene i 1+1 pa sam podijelio s frendom, za te novce i dalje su vrhunska kupovina za sve koji ciljaju na kvalitetu za male pare. Evo nosim ih već par sati i ne znam zašto sam isfilozofirao sve ovo gore [/QUOTE]

Stigle i moje prije kojih tjedan dana,
budući da nisam dosad imao kvalitetnih slušalica meni su čisti show ,
prvo slušanje nisam znao tko pije tko plaća, sad kad mi se uho naviknulo jako sam zadovoljan, što se tiče zvuka primjetio sam izražen bas, dalje ne bih jer nisam stručan, black metal odlično zvuči odlično na njima, death metal slabije, ostalo moram još testirat.
I da, stvarno su građene tenkovski,što mi je bilo bitno jednako kao i zvuk pri kupovini, imale su par testova ovih dana sa lopatanjem snijega, bilo je par povuci-potegni situacija i sve su položile sa odličnim
Ulver is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 21:31   #1417
Stigle bi i moje prije tjedan dana da nisu naletile na revnog carinika... tocno znam kako ti je ako su ti prve iole bolje.. Za mjesec dva ces početi razmišljati o sljedećoj stepenici... I tako... uživaj!


Sent from my iPhone using Tapatalk
hulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:34   #1418
Sennheiser HD 598

Samo mali info u vezi slušalica koje sam kupio prije par dana...
Vrlo dobra kvaliteta izrade, jako udobne i ne teške slušalice... Odličan zvuk, vrlo čist i precizan... Nisam našao nikakvu manu u početku korištenja, te ih svakako prepručujem..
Naručio sam Modi 2 Uber DAC i Magni 2 Amp koji će mi kolegica donijeti krajem idućeg mjeseca iz SADa pa ću vidjeti kolika je razlika u kvaliteti zvuka...
Pole is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 07:26   #1419
molio bih preporuku zatvorenih slusalica do 600/700 kn. pomozite jadnom covjeku jer su mi djeca u dva tjedna unistila dva para slusalica
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 09:11   #1420
evo ovako ove bi po svemu trebale biti i vise nego dobre. ako moze potvrda kupujem

http://www.audiopro.hr/proizvod/audi...47&idPro=15799

ili ove

http://www.ronis.hr/product.asp?prod...&code=ATH-T400
__________________
Only God can judge me!

Zadnje uređivanje listopad : 23.02.2015. at 10:40.
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.