Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2008., 03:55   #81
hahaha...nadaj se...možda netko točno zna, al ja bih rekao da vjerojatno nije preko 2,5 mbps...
MytByte is offline  
Old 22.10.2008., 00:00   #82
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
hahaha...nadaj se...možda netko točno zna, al ja bih rekao da vjerojatno nije preko 2,5 mbps...

Hehe, salio sam se naravno

svejedno bih volio znati koliko je
narog is offline  
Old 28.10.2008., 20:14   #83
Obzirom da su pojedinci (ovdje na forumu) dosta dobro potkovani znanjem (u odnosu na moje) vezanim uz teme koje se vrte eto postavljam pitanje. B-net je počeo emitirati digitalni signal koji kodira a za prijem tog signala korisnik koristi STB uređaj u kombinaciji s karticom. E sada! Zanima me što od to dvoje (STB ili kartica) „odkodirava“ signal? Dali je moguće karticu staviti u drugi tip DVB-C tunera (naravno koji i ima utor za karticu) ili je baš „fora“ u tuneru „podešenom“ za njihov kod!
leo4 is offline  
Old 28.10.2008., 21:17   #84
Koliko ja vidim, oni imaju smartcard karticu koja se tura u conax modul koji je ugrađen u STB...dakle, nema razloga da ta kartica ne radi na nekom drugom settop boxu ili digitalnoj kartici jer da su ključevi u "kutiji" ne bi davali smartcard...ako settop/kartica nema conax ugrađen, vjerojatno ima CI slot za u njega stavit conax modul (recimo sony LCD-i imaju DVB-C, mpeg-4 dekoding i CI slot za kojeg treba samo conax modul nadokupit)...
MytByte is offline  
Old 29.10.2008., 01:16   #85
aha...
DeeJay Dee is offline  
Old 29.10.2008., 02:01   #86
aha kao: da, u pravu si ili aha: samo ti trkeljaj...
MytByte is offline  
Old 29.10.2008., 10:00   #87
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim, oni imaju smartcard karticu koja se tura u conax modul koji je ugrađen u STB...dakle, nema razloga da ta kartica ne radi na nekom drugom settop boxu ili digitalnoj kartici jer da su ključevi u "kutiji" ne bi davali smartcard...ako settop/kartica nema conax ugrađen, vjerojatno ima CI slot za u njega stavit conax modul (recimo sony LCD-i imaju DVB-C, mpeg-4 dekoding i CI slot za kojeg treba samo conax modul nadokupit)...
Na SONY-u imam onaj PCMCIA utor. Preko njega je moguće dodati modul za MPEG-4! Dali si mislio da preko njega (PCMCIA utora) tj. u njega staviti conax modul s B-netovom karticom! Možda je pitanje konfuzno i glupo ali se nadam racionalnom odgovoru!
leo4 is offline  
Old 29.10.2008., 13:08   #88
Ja mislim prvenstveno da to služi tome da se utakne neki "conditional access" modul poput conaxa i to bi moralo raditi!

kojeg ti ono imaš sonyja??? Vjerojatno imaš DVB-C tuner, ali nemaš mpeg-4 dekoder...e sad, mislim da neotion ima conax/mpeg-4 dekoder combo modul...ako imaš V4500 ili w4000 onda ti samo treba conax CA modul...
MytByte is offline  
Old 29.10.2008., 15:05   #89
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ja mislim prvenstveno da to služi tome da se utakne neki "conditional access" modul poput conaxa i to bi moralo raditi!

kojeg ti ono imaš sonyja??? Vjerojatno imaš DVB-C tuner, ali nemaš mpeg-4 dekoder...e sad, mislim da neotion ima conax/mpeg-4 dekoder combo modul...ako imaš V4500 ili w4000 onda ti samo treba conax CA modul...
Imam D3000 i DVB-c tuner. Skeniranjem nadje sve programe ali ih ne mogu otvoriti. Jedino radi EPG! Sto bi ja trebao napravit da preko doticnog porta na TV-u i kasrtice koju imam "otkljucam" programe? Gdje potrebno nabaviti (ono sto nemam)?
leo4 is offline  
Old 29.10.2008., 15:26   #90
dobro, ajmo ovako: treba ti OVO:

http://www.alibaba.com/product-free/...howimage.html?

ako već imaš onu mpeg-4 PCMCIA karticu od Neotiona, možeš se slikat s njom, treba ti ovaj kombo gore + smartcard "čip kreditna kartica" s ključevima od b.neta koju oni daju uzsvaki STB - kako ćeš do toga doć ili već imaš, ne znam - daj više informacija...
MytByte is offline  
Old 29.10.2008., 15:48   #91
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
dobro, ajmo ovako: treba ti OVO:

http://www.alibaba.com/product-free/...howimage.html?

ako već imaš onu mpeg-4 PCMCIA karticu od Neotiona, možeš se slikat s njom, treba ti ovaj kombo gore + smartcard "čip kreditna kartica" s ključevima od b.neta koju oni daju uzsvaki STB - kako ćeš do toga doć ili već imaš, ne znam - daj više informacija...
Ajmo redom! Imam SONY D3000 aparat koji ima PCMCIA utor. Nemam mpeg-4 PCMCIA karticu od Neotiona. Od B.net-a sam kao njihov pretplatnik (korisnik) dobio STB uređaj s karticom. Sve radi OK. Ali, obzirom da je u vidu nabava drugog LCD-a (još jedan) „kemijam“ kako bi na oba aparata gledao digitalni program. Prvo bih trebao doznati tehničke mogućnosti, odnosno postoji li mogućnost da se preko PCMCIA utora i nekog potrebnog „konvertera“ (adaptera) u koji bi se umetnula B.net-ova kartica koja bi onda „otvarala“ digitalne programe koje sam „odskenirao“ (preko ugrađenog DVB-C tunera u TV-u) ali ih ne mogu gledati. Ako je to moguće onda treba poraditi na „kloniranju“ postojeće kartice što je vjerujem moguće (dokaz klon kartice moba i razne kreditne). Navodno će B.net velikodušno uz naplatu od 30 kn mjesečno „ustupiti“ dodatni STB uređaj s karticom. Definitivno previše. Za godinu dana debelo preplatiš uređaj!

Zadnje uređivanje leo4 : 29.10.2008. at 16:07.
leo4 is offline  
Old 29.10.2008., 21:48   #92
Moguće je da će se uskoro moći naći kodova za b.net na netu, trebaš onda programator kartice i prazni smartcard i conax CAM...ili neki CAM emulator koji emulira conax i kodovi se upucavaju u njega...malo sam zahrđao oko ovoga, moji dani "drmanja" po satelitu su prošli...bilo bi dobro da ti drugi LCD ima mpeg-4 već ugrađen jer ti emulatori u pravilu ne dekodiraju mpeg-4...ak hoćeš jeftinije proć, imaš onaj LG LG5700 TV sa mpeg-4...
MytByte is offline  
Old 29.10.2008., 22:52   #93
Evo i meni stiglo danas!
Sama usluga je i više nego zadovoljavajuća! Osjetno je poboljšanje u kvaliteti slike. O fantastičnim izbornicima i TV programu da i ne govorim.

Al opet, ne mogu odagnat loš osjećaj koji sam dobio čitajući ovaj topic. Sva zbrka sa snimanjem je zbilja tragična!
Zanima me, ako se kupi DVD recorder sa DVB-C tunerom (koji bi trebao snimat ovaj signal), dal je potrebna ona smart kartica za dekodiranje signala?

P.S. Imam problema sa PIN-om! U uputstvima piše da je dotični 0000, a kad ga ukucam javlja da je upisan krivi.
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Old 29.10.2008., 22:55   #94
Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post
Zanima me, ako se kupi DVD recorder sa DVB-C tunerom (koji bi trebao snimat ovaj signal), dal je potrebna ona smart kartica za dekodiranje signala?
Potrebna je, ali pošto nema recordera sa DVB-C tunerom, ovaj podatak ti je sasvim neupotrebljiv...

simptomatično je objašenje Pioneera, recimo:

http://www.pioneer.eu/eur/faq/978/5713/index.html
MytByte is offline  
Old 29.10.2008., 23:10   #95
Krasno. I kako bi mi trebali snimat išta kad ukinu analogiju?
SCART-om spojit tuner i video, pa snimat samo ono šta gledamo? Pa to je teška banana! Rekorder i služi tome da snimaš nešto šta ne gledaš jer ti ide paralelno s nečim šta upravo želiš vidit.

P.S. Gledam ove opcije. Među njima i podešenja same dekoder kartice. Piše da je aktivirana 29.10.2008. (danas), a da ističe 29.11.2008.
Koja je to sad fora? Oće se to samo obnovit il treba nešto plaćat? Nije mi jasno baš...

P.P.S. Među kanalima su mi i HBO, HBO Comedy i TV Pink. Korisnik sam Proširenog, a ne Premium paketa. Jel to neka privremena šema il će ostat za stalno?

P.P.P.S. Kakvo je stanje sa tim vašim PIN-ovima na kartici. Meni nikako ne prima taj default 0000 PIN
__________________
<Moje slije>
Ballota is offline  
Old 29.10.2008., 23:54   #96
Quote:
Ballota kaže: Pogledaj post
P.S. Imam problema sa PIN-om! U uputstvima piše da je dotični 0000, a kad ga ukucam javlja da je upisan krivi.
Pin je 1234! Sretno!
leo4 is offline  
Old 29.10.2008., 23:58   #97
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Pin je 1234! Sretno!
Ok. Fala. Bum probal.



--------------------------------

Ima neko odgovore na ostala moja pitanja? Pun sam ih večeras.
__________________
<Moje slije>

Zadnje uređivanje Ballota : 30.10.2008. at 00:37.
Ballota is offline  
Old 30.10.2008., 10:41   #98
Pozdraf.

Nakon godine dana, evo me opet ovdi.

Razlog: b.net digitalija.

Ja sam korisnik osnovnog tv paketa b.neta sa 30-ak programa i kao takav ne zadovoljavam kriterije za uvođenje digitalnog signala. Jer, moram koristiti prošireni paket sa 60 programa koji mi je apsolutno nepotreban. To što preko njih imam i internet i telefon ih ne jebe puno.
Jednostavno, kaže cura na telefonu, takva je trenutna politika. Došlo mi je da im otkažem cili paket, ali, mislim se, to je samo borba s vjetrenjačama.

Sad mene zanima, postoji li ikakav opravdani razlog (tehničke prirode npr.) za takvu politiku ili je stvar samo u želji za zaradom. Odgovor pretpostavljam i prilično sam siguran u njega, ali...nikad se ne zna.

I, ono što me još zanima, a posebno se pitanje odnosi na lea, koji ima d3000 kao ja koliko se sjećam, isplati li se ipak naguziti i doplatiti taj paket da bi mogao uživati u blagodatima digitalije?? Mislim, koliko je zaista bolja slika i koje zaista korisne mogućnosti i funkcije dobijam digitalijom????

Ne privlači me pomisao na još jednu kutiju i još jedan, vjerojatno ružan socijalni daljinski upravljač, ali ako je to stvarno toliko bolje i nudi toliko dodatnih mogućnosti, možda im i dopustim da me naguze Što kažete??
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Old 30.10.2008., 11:33   #99
Koliko sam ja shvatio, za sada daju digitaliju samo korisnicima proširenih paketa u kojima je HBO i sl, tj ovaj novi prijemnik je zamijenio stari analogni dekoder...znači preko tog novog digitalnog prijemnika možeš pratiti samo kodirane programe koji se dodatno plaćaju, a ne sve programe - koliko mogu procijeniti...neka me netko ispravi ako sam u krivu, ali tako sam pročitao kad su kretali s digitalijom u b.netu...
MytByte is offline  
Old 30.10.2008., 12:28   #100
Eto malo odgovora! B.net je podjelom STB uređaja napravio korak u pozitivnom ali bogami i negativnom smjeru. Korisnicima (i ja sam jedan od njih) je omogućio definitivno bolji prijem, ma što god drugi rekli. To bolji se prvenstveno odnosi na stabilnost prijema, i ja eto u protekli mjesec ni jednom nisam primijetio „kockanje“ prijema. S te strane se isplati biti korisnik digitalnog signala. Namjerno kažem digitalnog signala a ne korisnik oba paketa koji su i uvijete za digitaliju. U ta dva paketa(standardni i osnovni) utrpano je svašta. 2/3 utrpanih mi programa koje moram plaćati i ne gledam. Nelogično mi je ne uvađanje „tematskih“ paketa, pa molim tko voli neka to i plati. Nadam se da će jednom nekome od njih doći do ušiju! Sigurno im je ovaj način najisplativiji, imaju EPP o velikom broju programa a činjenica da je to korisno i gledljivo manjem broju korisnika njihovih usluga, njih za sada ne brine! Aktiviranje samog uređaja pomoći kartice koja „otključava“ ono što si i platio je njima i tehnička mogućnost kontrole. Naime imali su dosta „upada“ u ormariće po zgradama i neovlaštenih priključaka. Sada (ili u skoroj budućnosti) ti ilegalci neće moći „otvoriti“ bez kartice ni jedan program. Kartica se kodira za svakog korisnika obzirom na plaćene pakete. Kod analogije si mogao razdjelnicima po stanu „razvući“ mrežu i imati više prijemnika. Sada je ta mogućnost otpala. Dekodiranje se vrši u STB-u putem kartice a za dodatni uređaj s karticom moraš platiti mjesečni najam od 30 krznenih životinjica. Ista je stvar s snimanjem, možeš snimati ono što i gledaš! Glupo i degradirajuće! Da uvedu pretplatu po tematskom paketima, mogućnost jednokratne kupnje kartice i uređaja po prihvatljivoj a ne lihvarskoj cijeni, bilo bi super. Ovako opći dojam je prolazan ali u nekim segmentima definitivno podbacujući! Mislim da sam pojasnio neke stvari, ako nije dosta, pitajte!
leo4 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.