Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2010., 15:21   #21
dakle- koje sve kablove trebam uz RF modulator da se spoji tv sa samo antenskim priključkom??
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:26   #22
AV scart u kompozitni tj. 3 činča (žuti, bijeli, crveni) ili direkt kompozitni AV kabel (znači na oba kraja žuti, bijeli i crveni činčevi), ovisno kakve izlaze imaš na digitalnom prijemniku (DVB-T receiveru), za spojiti scart ili kompozitni AV izlaz prijemnika s kompozitnim ulazom na RF modulatoru + još antenski muško-ženski koaksijalni kabel za spojiti izlaz RF modulatora na antenski ulaz na TV-u.
znači ukupno još 2 kabela uz onaj antenski koji ti dolazi s antene do dig. prijemnika.
voila!
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:46   #23
hvala sad mi je puno jasnije, idem kupim onda ta dva kabla i modulator. bilo bi super da mi neko ostavi sliku kak izgleda to dok je spojeno, pa dok se vratim da vidim kak bi to zgledalo
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 18:26   #24
evo ovako, imam stari philipsov televizor, koji ima samo ovaj antenski prikljucak. Imam sobnu antenu (jer je signal jak i ona je dovoljna), onda ovaj prijemnik vivax, rf modulator i scart-cinch kabel. na ovoj stranici sam nasao kako spojiti to sve http://digitalna-televizija.net/Digi...elevizorom.php, (zadnja slika), sto sam i uradio. Međutim, kada upalim tv, ne prikazuje mi se meni od resivera, a ne znam sta jos tribam radit da bi se to prikazalo. inace je sve ispravno, jer je do jucer sve radilo na drugoj televiziji. molim vas ako iko moze pomoc, znaci kako i sta uradit da mi se prikaze main menu od resivera? hvala
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:11   #25
moraš preskenirat analognu skalu kanala na TV-u pa će ti se na nekom kanalu pojavit početna slika s receivera.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:22   #26
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
moraš preskenirat analognu skalu kanala na TV-u pa će ti se na nekom kanalu pojavit početna slika s receivera.
jesam, i nigdje se nista ne pojavljuje. ni na VHF ni na UHF
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:26   #27
ajde opiši nam točno kako si šta spajao..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 19:35   #28
e ovako: sobna antena ide u prijamnik (RF IN), i u struju, naravno
iz prijamnika ide scart cinch kabel, i to u RF modulator, u one tri crvenu, žutu i bijelu
RF modulator ide dalje u antenski prikljucak na tv
Znaci, iz tv-a se ide prema rf modulatoru, iz njega preko scart cinch kabela u prijemnik, a iz antene također u prijemnik u ulaz RF IN.
Na scartu je stavljeno na IN, nije do toga
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 23:36   #29
upravo je čini mi se do toga, stavi na OUT (jer je to scart izlaz, scart šalje signal dalje na činčeve, a ne obrnuto) pa onda preskeniraj analogne frekve na TV-u, moralo bi proć. ostalo si dobro spojio.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 17:24   #30
e hvala ti puno, bas je i bilo do toga! Sad je sve 5!
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 08:21   #31
može pomoć?

imam stari tv koji nema ni scart ni chinch ulaze nego samo antenski i pokušavam spojiti dvb-t prijemnik preko satelitske antene, al ne ide.
na tv-u sam pronasao sliku sa satelita, al ne mogu sliku s dvb-t prijemnika.
satelitski (strong) i digitalni (philips) sam spajao i scartom i chinchem i antenskim, al ne ide - nema slike.
ne znam kako da digitalni signal nađem na tv-u?
ima li netko da zna?
Feragamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 09:43   #32
da, spoji drito "digitalni" u TV na isti način kako ti je spojen sad satelitski. rano je pa mi trenutno niš drugo ne pada na pamet (a možda posle hoće)
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 10:10   #33
Quote:
Feragamo kaže: Pogledaj post
može pomoć?
imam stari tv koji nema ni scart ni chinch ulaze nego samo antenski i pokušavam spojiti dvb-t prijemnik preko satelitske antene, al ne ide.
na tv-u sam pronasao sliku sa satelita, al ne mogu sliku s dvb-t prijemnika.
satelitski (strong) i digitalni (philips) sam spajao i scartom i chinchem i antenskim, al ne ide - nema slike.
ne znam kako da digitalni signal nađem na tv-u?
ima li netko da zna?
DVB-T (vjerojatno SCART izlaz označen sa TV) bi trebao spojiti na SCART ulaz na satelitskom (vjerojatno označen sa DECODER ili VCR, ali ako satelitski ima samo jedan SCART moguće da uopće nema ulaze).
Nakon toga prešaltaš TV tako da dobiješ sliku sa satelitske, a onda satelitski prijemnik prebaciš u Decoder ili AV mod.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:33   #34
Quote:
grunft kaže: Pogledaj post
DVB-T (vjerojatno SCART izlaz označen sa TV) bi trebao spojiti na SCART ulaz na satelitskom (vjerojatno označen sa DECODER ili VCR, ali ako satelitski ima samo jedan SCART moguće da uopće nema ulaze).
Nakon toga prešaltaš TV tako da dobiješ sliku sa satelitske, a onda satelitski prijemnik prebaciš u Decoder ili AV mod.

i satelit i dvb-t imaju samo po jedan scart ( tako sam ih i spojio.
e sad, satelit gledam normalno već dugo vremena na toj televiziji, a kad sam nabavio i dvb-t njega ne mogu pronaći.
kako ću satelitski prijamnik prebacit u av mod? na njegovom daljinskom?
to nikako ne mogu pronaći!

inače, to je ovaj model:

http://www.sat-receiver-world.com/pr...-srt-4401.html

http://www.tehnicb.ro/receptoare_sat...01_detalii.htm

koja bi to mogla bit tipka?

Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
da, spoji drito "digitalni" u TV na isti način kako ti je spojen sad satelitski. rano je pa mi trenutno niš drugo ne pada na pamet (a možda posle hoće)

da, al dvb-t nema rf modulator, u tome i je problem!

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 05.05.2011. at 13:40.
Feragamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:41   #35
kupiš vanjski RF modulator? 80 kn Chipoteka, bilo..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 10:46   #36
da, znam za taj modulator, al sam ga mislio ovako spojit preko satelita ako je ikako moguće. vidim da to dosta ljudi radi
Feragamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 23:33   #37
Uslikaj daljinski od satelitske pa da vidimo koje dugme treba stisnuti da prebacis na av/dekoder mod da ti proradi dvb-t receiver.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 09:07   #38
Quote:
Feragamo kaže: Pogledaj post
i satelit i dvb-t imaju samo po jedan scart ( tako sam ih i spojio.
e sad, satelit gledam normalno već dugo vremena na toj televiziji, a kad sam nabavio i dvb-t njega ne mogu pronaći.
kako ću satelitski prijamnik prebacit u av mod? na njegovom daljinskom?
to nikako ne mogu pronaći!

inače, to je ovaj model:

http://www.sat-receiver-world.com/pr...-srt-4401.html

http://www.tehnicb.ro/receptoare_sat...01_detalii.htm

koja bi to mogla bit tipka?
Pronašao manual i baš mi se i ne čini da SCART ima AV/DECODER ulaz.
http://www.strongsat.com/tvweb4/file...4401_UM_EN.pdf

Možes probati sa tipkom "17. TV/SAT", ali sumnjam da će biti išta od toga.
grunft is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 09:47   #39
da, to je manual za satelit.
na stranici 9 piše da su konektori 7 i 8 ulaz i izlaz rf modulatora.
i kad ja spojim dvb-t antenskim kabelom na taj ulaz, a izlaz antenskim s tv-om, opet ne funkcionira, a trebao bi.

tipka TV/SAT prije je služila za prebacivanje slike satelita na sliku analogne televizije, sad ničemu ne služi kad nema ni analogne ni digitalne.

na stranici 28 opcije pod brojem 3, 4 i 5 su za namještanje izlazne slike.
treba li tu kakvu kombinaciju pronaći iako sam svašta pokušao al ne ide?
Feragamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 22:09   #40
da, probaj izlaz postaviti na CVBS ili RGB, s tim se poigraj
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:51.