Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2010., 21:30   #1
Sylvia Browne

Naišao sam na donji link, potrošio par sati života čitajući i na kraju se dobrano iživcirao ... jer ne mogu prihvatiti da je to istina. Sve skupa zvuči kao popabirčeno iz kršćansko-židovske tradicije, tibetanske knjige mrtvih ... i spretno složeno u neku "uvjerljivu" cjelinu. Volio bih da me netko ako je čitao razuvjeri, da mi da argumente gluposti iz teksta da to nije istina ... jer istini za volju, meni je neprihvatlkjiva. Osobno bih S.B. mogao pitati milion pitanja, ali imam osjećaj za filing da bi odgovor bio kao što je često ona dobila "zato jer je to tako i basta".

Btw, glede hipnoze i regresije, koliko sam zadnje čitao te se metode lagano odbacuju kao vjerodostojne (vjerojatno je još otpor struke velik) jer se polako hrabro dokazuje da u tom stanju pacijent ima slabu volju i uglavnom govori u afirmativnom smislu ono što ga se pita ili podsvijest nastoji ugoditi odgovorima ispitivaču.

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=...FcpQZefr4HYOuA
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 22:50   #2
Quote:
diMento kaže: Pogledaj post
Btw, glede hipnoze i regresije, koliko sam zadnje čitao te se metode lagano odbacuju kao vjerodostojne (vjerojatno je još otpor struke velik) jer se polako hrabro dokazuje da u tom stanju pacijent ima slabu volju i uglavnom govori u afirmativnom smislu ono što ga se pita ili podsvijest nastoji ugoditi odgovorima ispitivaču.

ne odbacuje se mogucnost da regresija (ako o tome govoris) vrati potisnuta sjecanja, medjutim odbacuje se "sigurnost" glede njhove vjerodostojnosti. Drugim rijecima nema sigurnog nacina da se razluce stvarna i lazna svjecanja (a i ova druga postoje) te stvarna, a iskrivljena sjecanja itd stoga to nije pouzdano kao nekakav dokaz. S druge strane postoje situacije gdje se maksimalno pokusava eliminirati uticaj indirektnih sugestija (navodjenja) od strane terapeuta, gdje ljudi spontano dozive uzrok problema u terapijskom radu kao da je u proslom zivotu, bez da im je itko sugerirao da se vracaju u prosle zivote ili da tako nesto uopce postoji, gdje su naknadna istrazivanja potvrdila ta sjecanja, a mala je vjerojatnost (iako ne i iskljucena) da su te informacije negdje usput nesvjesno pokupili u zivotu itd. Tako da nije dokaz, ne mozemo znati jednostavno, no nije niti 100% iskljuceno

dakle nije nikakav dokaz postajanja proslih, zagorobnih isl zivota. Tesko da tu i mozemo imati dokaz koji bi zadovoljio znanstvenu objektivnu metodologiju vec po samoj prirodi onoga sto se "istrazuje". Ni ima li mogucnosti da u toe bude neke istine? Ima i to, nemoguce razlucit
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:21   #3
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
S druge strane postoje situacije gdje se maksimalno pokusava eliminirati uticaj indirektnih sugestija (navodjenja) od strane terapeuta, ...
Pa gle, ako ti je "terapeut" poznata osoba kao S.B. onda ta eliminacija više nije moguća ... no, nema veze, u načelu se slažem s tvojim tekstom, njena iskustva u radu s ljudima ja bih u svakom slučaju odbacio kao vjerodostojna. Čak ni to nije toliko bitno jer su taj rad s ljudima i tuđa iskustva samo jedan segment na kojem ona temelji čitavu priču. Moje je mišljenje da je čitava njena priča dobra "pripovjetka" koju netko spretan i načitan može iskonstruirati i da nema puno veze s istinom. I nisam jedini koji tako misli, ima na netu vidio sam dosta protivnika i osporavatelja S.B.

Ono što je meni interesantno su "rupe" u priči (gdje su?), jasna mjesta koja su logički neodrživa i kao takva ruše cijelu priču kao konstrukciju kule od karata. Samo za to vidjeti treba pročitati čitav taj njen tekst. Zato pitam ima li netko tko je to pročitao i pronašao te rupe.
diMento is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 23:30   #4
ma nemam pojma tko je ona i nisam citao, samo se opcenito navezah na taj dio posta
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2010., 19:38   #5
Pročitala sam nekih 80-90 str i nije mi baš nešto uvjerljiva niti interesantna. Naročito mi je budalasto da je taj suptilni plan kopija ovog (ili obrnuto) sa građevinama u nekom od prošlih stilova i epoha. Zar ne bi bilo logično, ako su prisutne građevine iz prošlosti da ih onda bude i iz budućnosti (taj plan je navodno izvan vremena) jer bi po toj logici taj suptilni plan trebao biti suma svih epoha kroz koje zemlja prolazi? Pa onda opis kontinenata, sa Atlantidom i LeMurijom. Pa zna se iz geološke prošlosti planete da je najprije bio samo jedan kontinent. Zašto onda na tom planu nije tako? A što sa budućim promjenama? Tektonske ploče se stalno pomiču, stvaraju se novi rasjedi, bla, bla... Ima još toga no ne da mi se ulaziti u neke rasprave niti knjigu čitati do kraja jer mislim da to ne zaslužuje. Na koncu ipak se sve na kraju svede na to vjeruješ li autoru ili ne.

Ako te ta tematika zanima, a do sada nisi pročitao, svakako si nabavi dvije knjige: Michael Newton - Sudbina duša te Putovanje duša. Meni djeluju puno ozbiljnije.
__________________
Ne želim preobraćati ljude iz jedne religije u drugu. Ne zanima me niti jedna religija. Moj je interes Dhamma - istina, učenje svih Probuđenih. Ukoliko uopće treba biti nekog preobraćanja, onda neka to bude iz patnje u sreću, iz nečistoća u čistoću, iz vezanosti u slobodu, iz neznanja u probuđenost. - S. N. Goenka
hanna69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.