Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2008., 22:09   #1
Kolika je šteta? - Fasadni stiropor majstor ugradio u podni estrih?

Postedicu vas psovki na racun kretenskih majstora (što je najgore važe za velike stručnjake), molila bih vas za procjenu štete a situacija je sljedeća:
S majstorima sam dogovorila ugradnju estriha u koji je trebao ići odgovarajući stiropor debljine 5 cm, nažalost taj sam dan bila poslovno odsutna i kreteni su mi ugradili stiropor EPS-F 70 5 cm, koji evo citav dan rovim po internetu i tražim neku utjehu služi kao fasadni stiropor (svugdje pise: PRIMJENJUJE SE SAMO ZA FASADNE TOPLINSKE SUSTAVE).
na taj sloj stiropora salili su plocu debljine 6-7 cm što mi dodatno potvrđuje da su kreteni znali šta ugrađuju pa su debljom pločom pokrili nenamjenski stiropor.
Ako imate kakav stručni savjet, šta dalje činiti?
Da li prije lijepljenja parketa mogu nekako umanjiti štetu ili da nastavim dalje i nadam se da za mog životnog vijeka neće doći do pucanja salivene ploče i pojave osjetnih neravnina na ovakvoj plohi uslijed slijeganja stiropora?

Unaprijed hvala na konstruktivnim odgovorima..
__________________
Pritišće san, ljepljiv i jak.
Spi li smrt... u ovaj mahniti sat?
Miss Marple is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 22:35   #2
Ne bi smjelo biti problema pogotovo ako je estrih (glazura) armiran (ili armaturnom mrežom ili vlaknima). Dapače, obzirom na debljinu "betona" koju navodiš (6-7cm), on MORA biti armiran.

Ne znam da li si na netu naišla na ovu stranicu http://www2.hgk.hr/znakovi/kvaliteta/varpor_eps.asp (obrati pažnju na najdonji pasus - za 70 kaže da je za fasade ali već 80 ide u podove - jedan iza drugog, a to znači da su bliski po karakteristikama). Sretno.
__________________
Ne mogu kad hoću nego kad mogu.
bucika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 22:46   #3
Quote:
bucika kaže: Pogledaj post

Ne znam da li si na netu naišla na ovu stranicu http://www2.hgk.hr/znakovi/kvaliteta/varpor_eps.asp (obrati pažnju na najdonji pasus - za 70 kaže da je za fasade ali već 80 ide u podove - jedan iza drugog, a to znači da su bliski po karakteristikama). Sretno.
upravo tako..to je vjerovatno 15kg/m3 (po starim normama) ili cak 16 ili 17 vec sam zaboravio a vec 20 kilski ide u pod...
a inace u pod ide i onaj elastifiricani. za plivajuci pod koji je jos meksi od tog fasadnog i to dosta...
tako da moje je misljenje da se nece dogoditi apsolutno nista i da nikakve stete nema...

mene bi u toj cijeloj situaciji jedino zabrinuli ti majstori sta ce sljedece napraviti...jer ako nesto ide u fasadu onda ga metni u fasadu. posljedice oni ne znaju. tako da mogli su zbilja i napraviti neko sranje...aljkavi su i to me najvise smeta. sad si imali srece ali ko zna iduci put.
moja-kucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 07:23   #4
da niste bili radoznali, nebi ni znali , nema baš nikakve štete, da je i ploča od armiranog betona i tanja npr 5 cm isto se nebi ništa dogodilo, stoga bez ikakve bojazni nastavite daljnje radove
znate što je zanimljio u svemu tome , mekši stiropor je bolji izolator
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 18:05   #5
Ovo bi te moglo malo utješit link
darge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 20:09   #6
Quote:
Miss Marple kaže: Pogledaj post
da nastavim dalje i nadam se da za mog životnog vijeka neće doći do pucanja salivene ploče i pojave osjetnih neravnina na ovakvoj plohi uslijed slijeganja stiropora?
sad mozes samo to ako su stavili armaturu onda mozes mirno spavati

a ovo je nepisano pravilo
citat"Izolacija se izvodi od tvrdog ili polutvrdog stiropora mase 15-20 kg/m³ u 2 sloja. Preporuča se uvijek staviti izolaciju u dva tanka sloja radije nego jedan deblji. Tako dobivamo bolja toplinska i zvučna svojstava poda"
enzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 20:15   #7
ja sam sebi radio isto
50 mm fasadni i preko 50 mm estriha i sve je OK
vwfan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.