Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2010., 16:08   #1701
Jedna meni vrlo realistična činjenica o mog dragog pisca

"...Kad se ženska jednom okrene protiv tebe, pusti sve u materinu... Ona te još možda i voli, ali se u njima nešto preokrene. A onda kad se preokrene, mogu te gledati kako crkavaš u jarku, pa još te pregaziti autom i na tebe pljunuti..."

Charles Bukowski (Žene)

i Naravno, početak romana "Kome zvono zvoni" ...nijedan čovjek nije sasvim sam za sebe... itd.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 22:03   #1702
"Kada čovjek dublje zagleda u dušu svijeta lako
shvati da na svijetu uvijek postoji jedna osoba koja ceka onu drugu,
bilo to nasred neke pustinje ili nasred nekog velikog grada. I kada se
te osobe sretnu i njihovi pogledi se ukrste, sva prošlost i sva
budučnost gube svaki značaj i samo postoji taj trenutak.''


Paulo Coelho
 
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:01   #1703
"Dvije stvari me ispunjavaju sve većim strahopoštovanjem i udivljenjem što ih više promišljam - zvjezdano nebo nada mnom i moralni zakon u meni."

Immanuel Kant
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:55   #1704
"...;naslada koju sam si željela uskratiti samo mi je još zešće obuzela duh, i uvidjeh da, kada je netko, poput mene, rođen za raskalašenost, zalud mu je i pomišljati da bi se mogao zauzdati i sebi nametnuti okove: pomamne žudnje brzo bi ih skršile."

De Sade
__________________
I want to own You. <3
pocass is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 00:22   #1705
Tko voli, tih je. Odzvanja samo prazna posuda.
Shakespeareov
Suzie.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 17:43   #1706
Just because she likes the same bizzaro crap you do doesn't mean she's your soul mate. - 500 days of Summer.
disorder007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:52   #1707
"Žensko srce splet je istančanih osjećaja koji se protive neotesanom mozgu muškog huncuta."

"Pomislih da su jedini duhovi koji se ovdje nalaze duhovi praznine i gubitka, i da je svjetlost koja mi se smiješi tu samo nakratko, da postoji samo dok je mogu zadržati pogledom, te svake sekunde sve više blijedi."


Sjena vjetra, Carlos Ruiz Zafón
 
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:27   #1708
Bill Hicks

Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:37   #1709
Sergej Jesenjin (Pustolovine jednog mangupa)

Necemo vise gazit po lobodi,lutati grmljem,ni traziti trag.Sa snopom vlasi svojih poput zobi, iz snova mojih nesta lik tvoj drag.

Sa bojom na kozi,jagoda rumenih, ko rujni suton kad tone za brijeg,njezna i lijepa ti si bila meni, nalik na bijeli i blistavi snijeg.

Ociju tvojih zrna uvenula, zvonko ti ime iscezlo ko poj, no ipak osta u naboru sala nevinih ruku medni miris tvoj.

A kad na krovu njusku svoju ko mace mije, u taj tihi cas, vodene trske, dok u vjetru poju, o tebi krotki donose mi glas.

Da si mi bila san, pjesma i sreca, cesto mi plava dosaptava noc.Tko tebi sazda gipki stas i pleca, taj svijetle tajne otkrio je moc.

Necemo vise gazit po lobodi,lutati grmljem,ni traziti trag.Sa snopom vlasi svojih poput zobi, iz snova mojih nesta lik tvoj drag.
marcella is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 19:38   #1710
*O Boze,ja bih mogao biti zatvoren u orahovoj ljusci i drzati da sam kralj beskrajnog prostora-kad ne bi bilo ruznih snova. (Hamlet)

-Cula sam da ste pjesnik- (...) /Zar pjesnik bez rijeci?/
(Zaljubljeni Shakespeare)

*Jedan je meni koliko i tisuce,ako je najbolji. (Heraklit)

*Ne znam da li sam covjek koji sanja da je leptir ili sam leptir koji sanja da je covjek. (Konfucije)
__________________
sve na svijetu je moguće!
..pod određenim uvjetima ;)
srcheko007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 11:29   #1711
Još uvijek se ogledavam da vidim što drugi rade kako bih bila sigurna da nisam posve drugačija; još uvijek se ogledavam tražeći pomoć, nadajući se da će me netko pogurnuti ili mi došapnuti savjet. No, čini mi se da ne uspijevam uloviti ničiji pogled. Izgleda da se nitko oko mene ne ogledava i pita što sad. Zašto imam dojam da sam jedino ja zbunjena i zabrinuta zbog svojih odluka i smjera u kojem idem? Gdje god pogledam, vidim samo ljude koji guraju dalje.
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 12:08   #1712
Nikada, nikada, nikada nemojte odustajati.
W. Churchil
morska alga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 23:27   #1713
Život je priča koju idiot priča puna krika i bijesa, a ne znači ništa - Shakespeare, Macbeth
__________________
Dok dišem, nadam se :).
bljutava voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 13:39   #1714
"...No ništa nije moglo biti nepromijenjeno u nečijem životu;na kraju se za svaku stvar ispostavilo da je maya, iluzija, mit, a to su velike indijske sage dobro znale - malo je toga bilo stvarno i stabilno. Na ovu smo Zemlju postavljeni tek privremeno, odlagali smo svoje gene u podmladak, zavaravali smo se da ćemo nekome nedostajati kada nas više ne bude, pretvarali smo se da su novac, titule i zemlja ono što treba željeti. No svaka je takva stvar prolazna, podložna promijeni. Jedini razlog za življenje jest ljubav..."

Indu Sundaresan - Sjaj Tišine
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 10:17   #1715
Vedran Rutnik

Evo citat jednog pjesnika (još uvijek) u sjeni, kojeg sam imala priliku i osobno upoznati i izmijeniti s njim par riječi.

"...da mi je
uz tebe
sklopit vjeđe
ovo veče,
da napustim
sebe
i u tebe
sav istečem."



Uvijek mi je toplo i drago uz njegove stihove, a posebice kad ih on sam govori. Prosudite sami:

http://www.youtube.com/user/vrutnik1#p/u
ivana-27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2010., 16:05   #1716
Vaš roditelj bi, lijepa djevojko,
ko neki bog vam biti morao
jer on je vaše čari složio
I njemu vi ste slika tek u vosku,
što on je uistinu, i on je vlastan
sačuvat sliku il je istrti.
W.S. San Ivanjske noći

Odana ljubav nikome nije godine brojala. Što ti je drago, čini ti se da ne stari nikada. I.Č. U smrt majke Barbare

Jedino ljubav čini čovjeka potrebnim na ovom svijetu. Goethe


Evo me doma, bolje san odma, na materinoj spizi, šta skuva ću izist
__________________
butterflies and non-believers are twice as divine
Scamall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2010., 18:52   #1717
"Odlučio sam se za ljubav. Manje je istinito i manje vjerojatno, ali je plemenitije. I ljepše: tako sve ima više smisla. I smrt. I život."

M. Selimović

"Bez potrebe je mučio i sebe i nju - trebalo je da nađe ženu s kojom se nikada neće rastati. Ili da živi sam. Ni haljinu ne valja krpiti, a kamoli ljubav. Bolje je otići.
- Ti bi otišla?
- Otišla bih.
- Zato sto me ne voliš?
- Zato što te volim. "


M. Selimovic "Tvrđava"
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 23:01   #1718
(...)
Sad je ljeto... veliko, zlatno.
Odoše bogataši iz grada
Da traže odmora po svijetu,
Al mi smo tu, roblje rada.

I naše oči dalje gasnu,
I znoje se u radu dlanovi;
Umjesto nas putovahu svijetom
Naši stanovi.
(...)

,,Vagonaši“ D. Cesarić
CraigStJohn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 23:05   #1719
"Recite mi samo još nešto", reče Harry. "Je li ovo stvarno? Ili se sve događalo u mojoj glavi?"
"Naravno da se događa u vašoj glavi, Harry, ali zašto, pobogu, mislite da je zbog toga manje stvarno?"
-J.K.Rowling, Harry Potter and the Deathly Hallows


- Slušaj, momče – nastavio je neznanac - ti si jedna malena, sanjarska ptičica željna promjena, nisi li?
- Možda jesam, a možda i nisam – petljao sam ja - odakle ti ideja da bih mogao biti?
- Odakle mi ideja? Iz pretinca za rukavice viri karta svijeta.
...
Dakle, kada zbrojimo dva i dva, ispada da si ti jedan maleni gad kojem je puna kapa svega. Plan ti je bio da se odvezeš do luke, parkiraš auto uz obalu i ostaviš vrata odškrinuta. Pa onda opališ Dylana
na najglasnije, zapališ džoint, rastvoriš kartu svijeta i promatraš brodove kako izlaze iz zaljeva. Jesam li u pravu?
Šutio sam.
-Hrvoje Šalković- Pravi se da ovo nisi vidio


Sve to divno vrijeme me nekako zaobišlo, vrijeme u kojem se energija čitave jedne generacije skupi u dugotrajan bljesak.
Kako da pronađem neko svoje vrijeme, kako da stvorim svoju povijest, svoj dugotrajan bljesak? Kako da ga prepoznam, imam li dovoljno pameti za to, imam li hrabrosti da ga pronađem i srca da ga osjetim?
-Hrvoje Šalković- Pravi se da ovo nisi vidio
__________________
...i pokupim sve, sjednem na voz, odem u drugi grad, brige i bol otkačim skroz, sjetim se da sam mlad...
pixxfix is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2010., 23:06   #1720
Quote:
CraigStJohn kaže: Pogledaj post
(...)
Sad je ljeto... veliko, zlatno.
Odoše bogataši iz grada
Da traže odmora po svijetu,
Al mi smo tu, roblje rada.

I naše oči dalje gasnu,
I znoje se u radu dlanovi;
Umjesto nas putovahu svijetom
Naši stanovi.
(...)

,,Vagonaši“ D. Cesarić
...i ovo, savršeno
__________________
...i pokupim sve, sjednem na voz, odem u drugi grad, brige i bol otkačim skroz, sjetim se da sam mlad...
pixxfix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.