Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2011., 23:40   #601
Quote:
Mai kaže: Pogledaj post
Puno ti hvala
Krojačica je spominjala šaton svilu,rekla da haljina nije problem za sašiti,samo treba naći taj materijal.Ako je i uspijem naći,bit će u tamno ljubičastoj nijasni s crnim materijalom pa sad Bože pomozi u potrazi jerbo mi se čini da ništa prije Splita
Ako je to santung svila, onda neces imati problem, jer je imaju svugdje (doslovno).
Quote:
BobicaBo
uglavnom - ima li tih žica kod nas za kupiti (Zagreb) , gdje su i kako se zovu??
Mislim, da bi tu unutra mogla stavit i plasticnu "kost" za korzete.
Mozes ju lijepo zaokruzit, pa cak i sivat preko nje.
Imaju ju gdje imaju ostale stvari za sivanje (konci, gumbi, itd), prodaje se na metre, i nije skupa.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:46   #602
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
hmm pa kak.. toliko puta sam sužavala trapke i svaki put je normalno ispalo, ništa se nije vidjelo.. čudi me.. zato i meni je onak usput, haha
ajde idem pogledat



Malo sam zeznuula, bilo to pod temom: Savrsena krojacica
Ali eto, ipak sam nasla ...
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:48   #603
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Imaju ju gdje imaju ostale stvari za sivanje (konci, gumbi, itd), prodaje se na metre, i nije skupa.
ovisno gdje. npr, meni je prije kojih 3 tjedna teta u nasem domu (kod dzamije - bivsa maja) ponudila tu "fishbajn traku" po cijeni od kojih 30-34 kn po metru (ne sjecam se tocno cifre, ali bila je oko 30ak kn). dok u pamigu ista takva traka kosta od 6 do 9 kn, ovisno o debljini koju uzimas.
Charmel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2011., 23:50   #604
Quote:
Charmel kaže: Pogledaj post
ovisno gdje. npr, meni je prije kojih 3 tjedna teta u nasem domu (kod dzamije - bivsa maja) ponudila tu "fishbajn traku" po cijeni od kojih 30-34 kn po metru (ne sjecam se tocno cifre, ali bila je oko 30ak kn). dok u pamigu ista takva traka kosta od 6 do 9 kn, ovisno o debljini koju uzimas.
Ajme!
Tu, gdje ja kupujem, je stvarno povoljno...
Onda nista, malo pogledat gdje je najeftinije, ali sad znamo, da treba ici u Pamigo
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 00:00   #605
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post

Malo sam zeznuula, bilo to pod temom: Savrsena krojacica
Ali eto, ipak sam nasla ...
ovo je fkt koma, moje nisu nikada tako izgledale..
Hana020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 02:45   #606
Quote:
she.ena kaže: Pogledaj post
zna li netko gdje ima resica u traci? poput onih za charleston haljine pretražila sam temu i vidim da ima u pamigu, ali bilo bi super kad bi postojao neki ducan do kojeg mogu doc tramvajem hvala
U Pamiga je stvarno najveći izbor...meni nije problem tamo doći,pola buseva na Črnomercu ide u tom smjeru...a tamo si za 10 min!!!
kokina66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 09:21   #607
Quote:
Hana020 kaže: Pogledaj post
ovo je fkt koma, moje nisu nikada tako izgledale..
Da, da, uvijek se moze stvar zakomplicirati...
Nisam zeljela reci, da se to ne da napravit, nego, da je treba tetu krojacicu "provjerit" dal zna to napravit ili ne..
A za ovu sliku, pa neznam, zasto nije isla suzavat vanjski sav?
Al ok, sta je, tu je...
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 10:46   #608
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
Ako je to santung svila, onda neces imati problem, jer je imaju svugdje (doslovno).


Mislim, da bi tu unutra mogla stavit i plasticnu "kost" za korzete.
Mozes ju lijepo zaokruzit, pa cak i sivat preko nje.
Imaju ju gdje imaju ostale stvari za sivanje (konci, gumbi, itd), prodaje se na metre, i nije skupa.
hvala ti !
sigurna sam da je to baš to što trebam jer negdje baš i piše je za korzete inače!!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 10:49   #609
Quote:
Charmel kaže: Pogledaj post
ovisno gdje. npr, meni je prije kojih 3 tjedna teta u nasem domu (kod dzamije - bivsa maja) ponudila tu "fishbajn traku" po cijeni od kojih 30-34 kn po metru (ne sjecam se tocno cifre, ali bila je oko 30ak kn). dok u pamigu ista takva traka kosta od 6 do 9 kn, ovisno o debljini koju uzimas.
kad idete u Pamigo - jel bolja Ilica ili Vlaška
nisam nikad bila a meni su jednako daleko pa mi je zapravo svejedno kad krenem ali ako netko zna za oba - dao bi mi dobar savjet!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 11:26   #610
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
kad idete u Pamigo - jel bolja Ilica ili Vlaška
nisam nikad bila a meni su jednako daleko pa mi je zapravo svejedno kad krenem ali ako netko zna za oba - dao bi mi dobar savjet!
U Vlaškoj je mali dućan i imaju većinom tkanine za svečane prigode. Dakle, savjetujem pravac Črnomerec
__________________
Moj blog
Little Miss Violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 15:35   #611
Drage forumasice, trebam pomoć.
Naime, kupila sam jedan prekrasan crni rupicasti materijal.
Materijal ima zavrsni bod sa svake od strana da se ne rascufa (da se ne izvlači konac).
Pitanje je kako zaustaviti materijal da se ne izvlaci?
Kako zelim od tog materijala napraviti majicu, svjesna sam da ću ga morat iskrojiti po mjeri te da će se dio kojeg odrezem početi cufati.
Znam da postoji neka tehnika lijepljenja, ali kakva?
Napominjem da se materijal ne moze prositi šivacom masinom jer od toga ne bi bilo nikakve koristi.
Barem mislim...
Mari_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 04:10   #612
molim vas za pomoć,treba mi neka pristojna trgovina sa tkaninama i materijalima oko Jaruna u Zagrebu.ako ne onda bilo gdje u zagerbu,gdje imaju povoljni materijali za šivanje.
babylovesfashio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 10:36   #613
Quote:
Mari_7 kaže: Pogledaj post
Drage forumasice, trebam pomoć.
Naime, kupila sam jedan prekrasan crni rupicasti materijal.
Materijal ima zavrsni bod sa svake od strana da se ne rascufa (da se ne izvlači konac).
Pitanje je kako zaustaviti materijal da se ne izvlaci?
Kako zelim od tog materijala napraviti majicu, svjesna sam da ću ga morat iskrojiti po mjeri te da će se dio kojeg odrezem početi cufati.
Znam da postoji neka tehnika lijepljenja, ali kakva?
Napominjem da se materijal ne moze prositi šivacom masinom jer od toga ne bi bilo nikakve koristi.
Barem mislim...
Mari_7 , moze slikica?
nikako nemrem dokuciti sto je to
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 15:38   #614
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
Mari_7 , moze slikica?
nikako nemrem dokuciti sto je to
Evo sličica:

[IMG][/IMG]
Mari_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 16:03   #615
sivala sam nekaj slicnog: prvo sam savrseno nastelala masinu, sivala sam bodom 5 (najduzim) i onda malo nabrala (jer mi se naravno malo razvuklo) i onda sve presla sa endlericom.

Dita Von Teese, kaj ti mislis?

(Mari_7, Dita je frajerica za masinom)
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 17:05   #616
joj cureee, jel itko skuzio kakav to kroj koriste za one balmain jaknice/sakoice??? cini mi se da ili ubacuju dio u rame, ili rade sav duzinom cijelog rukava, tj rukav je sastavljen iz vise dijelova preko cijele duzine.. dali itko zna? ja bi sivala bas takav i mislila sam samo umjesto nabora na ramenu napraviti usitke koji bi ga drzali tako, ali sad pregledavam net pa vidim da oni to rade totalno drugacije... help?
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 19:14   #617
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
sivala sam nekaj slicnog: prvo sam savrseno nastelala masinu, sivala sam bodom 5 (najduzim) i onda malo nabrala (jer mi se naravno malo razvuklo) i onda sve presla sa endlericom.

Dita Von Teese, kaj ti mislis?

(Mari_7, Dita je frajerica za masinom)
hihihi...

Da, i ja bi tako sivala.
Kad to napravim, prvo sav, onda entla, dam tamo onu svilenu vrpcu, koja je rezana u koso, to sivam kratkim ubodom.
To napravim zato, jer je material rijetko tkan, proziran, da ljepse izgleda, i zato, jer nakon toga nema sanse da nesto izleti van.

Kad krojis, napravi ovako.
Stavi kroj gore, na material. Umesto da crtas sa kredom, stavi unutra pribadace, tamo gdje ces rezat. Rezi po vanjskoj strani pribadaca, da ne bi usput i sama razvukla dok krojis.
Savne dodatke stavi malo vece, tipa 2-2,5 cm, to zato, jer kad ces sivat,, ce se malo oparat.. I ovako ces ta visak poslije odrezat, i ako budes... stavit u onu vrpcu.

A jesam li ga zakomplicirala?

Nadam se, da si dobro skuzila o cemu pricam, ak ne, pitaj, pa cu ponovo obrazlozit.
Nije tako tesko, tako da se nemoj bojat, samo trebas biti dosta precizna i strpljiva.
Javi kak je proslo (sa slikicom, ofkors)
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 19:14   #618
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post
joj cureee, jel itko skuzio kakav to kroj koriste za one balmain jaknice/sakoice??? cini mi se da ili ubacuju dio u rame, ili rade sav duzinom cijelog rukava, tj rukav je sastavljen iz vise dijelova preko cijele duzine.. dali itko zna? ja bi sivala bas takav i mislila sam samo umjesto nabora na ramenu napraviti usitke koji bi ga drzali tako, ali sad pregledavam net pa vidim da oni to rade totalno drugacije... help?
Dal mozes prikeljit slikicu, da vidim kaj tocno mislis, pa cu ti lakse reci.
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 19:56   #619
Quote:
Dita Von Teese kaže: Pogledaj post
hihihi...

Da, i ja bi tako sivala.
Kad to napravim, prvo sav, onda entla, dam tamo onu svilenu vrpcu, koja je rezana u koso, to sivam kratkim ubodom.
To napravim zato, jer je material rijetko tkan, proziran, da ljepse izgleda, i zato, jer nakon toga nema sanse da nesto izleti van.

Kad krojis, napravi ovako.
Stavi kroj gore, na material. Umesto da crtas sa kredom, stavi unutra pribadace, tamo gdje ces rezat. Rezi po vanjskoj strani pribadaca, da ne bi usput i sama razvukla dok krojis.
Savne dodatke stavi malo vece, tipa 2-2,5 cm, to zato, jer kad ces sivat,, ce se malo oparat.. I ovako ces ta visak poslije odrezat, i ako budes... stavit u onu vrpcu.

A jesam li ga zakomplicirala?

Nadam se, da si dobro skuzila o cemu pricam, ak ne, pitaj, pa cu ponovo obrazlozit.
Nije tako tesko, tako da se nemoj bojat, samo trebas biti dosta precizna i strpljiva.
Javi kak je proslo (sa slikicom, ofkors)

sad sam se tusirala i ono sinulo mi...ma kaj sinulo! Upalili su mi se svi reflektori na nogometnom stadionu Camp Nou! Da je umjesto endlerce puno pametnije nasiti, kaj? Kosu traku

I odma se spojim na net, log in i vidi Dita dade odgovor!

Pih!
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2011., 20:05   #620
HANA I DITA, puno Vam hvala na odgovorima cure .
Malo ste me i prestrasile. Nemam pojma da li da odnesem na kraju te traperice ili ne, ovako se ne osjecam ok u njima jer su mi preniske kad mi spadnu malo, pogotovo kad sjedim, pa moram uvijek paziti da ili imam bokserice ili potkosulju u njima, a nikako to tako ne volim nositi. Kad sam ih kupila bile su taman, nista nije ispadalo .
Ova krojacica kod koje inace znam nesto sasiti mi stvarno ok sasije, ali nikad nisam kod nje radila neke popravke koji bi mogli biti skakljivi, najvise sam hlace kratila i to. Sasila mi je vise stvari dosta dobro.
Sta kazete cure, da riskiram i odnesem rifle, ili?
Ovo gore je stvarno uzasno ispalo.
Natalija5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.