Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2013., 13:54   #81
Pozdrav! Na rutinskoj kontroli otkriven mi je miom promjera 2cm. Imam 29 godina, a trudnoću sam planirala za kojih godinu do dvije. Međutim, ginekolog mi preporučuje trudnoću čim prije. Ali mene je strah, jer znam da miom može izazvati probleme u trudnoći i može doć do spontanog. Rekao mi je da je bolje zatrudnjet dok je miom ove veličine, jer se ne može znati što će se s njim događati i da li će i koliko u budućnosti rasti.

Mene zanimaju vaša iskustva. Koliko vas je imalo urednu trudnoću uz miom i da li je kome miom nestao sam od sebe ili se abnormalno povećao?
Anđa Đoli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 17:18   #82
Meni je bio otkriven miom 4x4 cm, bio je na dobrom mjestu i doktor koji ga je otkrio nije bio za operaciju jer još nisam rađala, pa da ne prčkaju po maternici. Ali kako ja imam 33 godine i nemam u planu u skorijoj budućnosti imati dijete, druga 2 doktora su bila za operaciju jer je moj miom brzo rastao i do trudnoće tko zna što bi bilo s njim. Odluka je na kraju bila samo na meni, a ja sam se priklonila većini i odlučila se za operaciju, operirala sam ga laparoskopski. Bila je lagana i brza operacija i evo, sad nakon 10 mjeseci ja se osjećam super i sve je u redu.
Inače, miom mi je radio probleme jer je dok je rastao stiskao debelo crijevo, pa me znalo boliti i ciklus mi se poremetio, a i žderao mi je željezo i palo mi je u 3 mjeseca sa 25 na 6. Nakon operacije sve se vrlo brzo vratilo u normalu.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 15:53   #83
ovo vam je super lijek za miome , isproban i djeluje
prvih 7 dana
2 velike žlice lanenih sjemenki
2 velike žlice meda (po mogućnosti plastične žlice)
2 dcl vode

sve pomiješati i ostaviti da stane 36 sati, procijediti i popiti na tašte
najbolje danas napraviti za prekosutra, sutra odmah za dalje i tako svaki dan, obilježi posude koja je za koji dan da ne pobrkaš

drugih 7 dana ponoviti sve isto samo sa malim žlicama.

mozda nece skroz nestati ali ce se smanjiti
__________________
Prodaja robice
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 16:09   #84
Ja ne vjerujem u te trla baba lan spike. Miom se ne može smanjiti ni nestati. Razgovarala sam o tome sa 3 liječnika. Tako da ovakve recepte možeš okačiti mačku o rep, nemojte bit tako naivne.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 18:53   #85
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem u te trla baba lan spike. Miom se ne može smanjiti ni nestati. Razgovarala sam o tome sa 3 liječnika. Tako da ovakve recepte možeš okačiti mačku o rep, nemojte bit tako naivne.
nažalost, moram se složiti. koliko god mi htjeli da djeluje, kućna radinost raznih napitaka jednostavno ne djeluje.

u mene je djelovala samo operacija.
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 19:42   #86
Quote:
yuma kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem u te trla baba lan spike.
slažem se yuma s tobom

Ja sam imala laparoskopsku operaciju intramuralnog mioma (cca 7 cm) pred 2,5 g.
Kroz to iskustvo saznala sam da je svaki slučaj individualan i da ništa što sam ja prošla ili netko drugi ne može poslužiti kao obrazac kako će drugome biti.
Zato je na svakome da odvagne što i kako će.
Ovdje želim svoje iskustvo podijeliti s vama kao jednu, na kraju, pozitivnu priču... koja će, nadam se, nekome pomoći.

Mioma ima različitih vrsta i najčešće se ne operiraju jer u većini slučajeva ne uzrokuju nikakve probleme. Najčešće se i povuku u menopauzi.
Operiraju se kada počnu izazivati razne tegobe, kao u mojem slučaju: veoma bolne, obilne i produljene menstruacije ili ako se nalaze na takvom mjestu gdje ometaju začeće ili budući razvoj bebe.

Moj (intramuralni) miom nalazio se u stijenci maternice i bilo je potrebno rezati maternicu što sa sobom nosi kasnije moguće komplikacije npr.puknuće maternice na šivanom mjestu prilikom poroda.
Iz tog razloga mi je savjetovano da rodim carskim putem u nekoj svojoj, nadam se, budućoj trudnoći

No, iako cijeli taj postupak koji sam morala proći nitko ne bi poželio... moram vam savjetovati da se ne bojite operacije mioma, ako vam se ona savjetuje od strane stručnjaka, jer je meni uvelike olakšala život.
Menstruacije su mi ubrzo nakon operacije postale bezbolne, s normalnim krvarenjima... dok mi je prije same operacije menga trajala po 14 dana s abnormalnim izljevima krvi i strašnim bolovima koji su me ponekad tjerali na povraćanje

Još bih samo željela napomenuti da sam operirana u Petrovoj i zahvaliti se dr.Franji Grgiću i cijelom osoblju na svemu.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 07.02.2013. at 21:27. Reason: popravak quota
beatrice* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 12:06   #87
Quote:
Anđa Đoli kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Na rutinskoj kontroli otkriven mi je miom promjera 2cm. Imam 29 godina, a trudnoću sam planirala za kojih godinu do dvije. Međutim, ginekolog mi preporučuje trudnoću čim prije. Ali mene je strah, jer znam da miom može izazvati probleme u trudnoći i može doć do spontanog. Rekao mi je da je bolje zatrudnjet dok je miom ove veličine, jer se ne može znati što će se s njim događati i da li će i koliko u budućnosti rasti.

Mene zanimaju vaša iskustva. Koliko vas je imalo urednu trudnoću uz miom i da li je kome miom nestao sam od sebe ili se abnormalno povećao?
Evo da ti se javim-imam tri mioma 2-3cm,već 5 god.za to vrijeme sam dva puta rodila,možeš ostati trudna,ako ti ne rastu,jedino ti mogu stvarati malo bolova u zadnjem tromjesečju,jer beba raste i pritišće miom,zavisi gdje ti se nalazi-može miti na tri mjesta u maternici.Upiši miomi pa proguglaj,ili ćeš npo nalazu vaginalnog UZV vidjeti gdje su ti.Ja sam ih htjela odstraniti,ali su mi rekli da ih danas ima svaka treća žena i da se u pravilu NE uklanjaju,jer u većini slučajeva prođu u menopauzi,pa ja neću dirati.Od njih jedino možeš imati jača krvarenja,ali evo ja sam živa-bolje ne dirati-ako ti ne stvaraju probleme-a ne bi bilo loše da ideš na trudnoću.da ne bi počeli rasti-na tebi je da odlučiš.Posavjetuj se sa svojim gin.Nadam se da sam ti pomogla.Sve bu OK!
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 12:12   #88
Quote:
jezic kaže: Pogledaj post
Evo da ti se javim-imam tri mioma 2-3cm,već 5 god.za to vrijeme sam dva puta rodila,možeš ostati trudna,ako ti ne rastu,jedino ti mogu stvarati malo bolova u zadnjem tromjesečju,jer beba raste i pritišće miom,zavisi gdje ti se nalazi-može miti na tri mjesta u maternici.Upiši miomi pa proguglaj,ili ćeš npo nalazu vaginalnog UZV vidjeti gdje su ti.Ja sam ih htjela odstraniti,ali su mi rekli da ih danas ima svaka treća žena i da se u pravilu NE uklanjaju,jer u većini slučajeva prođu u menopauzi,pa ja neću dirati.Od njih jedino možeš imati jača krvarenja,ali evo ja sam živa-bolje ne dirati-ako ti ne stvaraju probleme-a ne bi bilo loše da ideš na trudnoću.da ne bi počeli rasti-na tebi je da odlučiš.Posavjetuj se sa svojim gin.Nadam se da sam ti pomogla.Sve bu OK!
Zaboravila sam-možeš piti preparate-biljne-DR POKUPEC_uspješno liječi miome-iz Zagreba-čajem i tinkturom-kad nađem adresu-pošaljem ti
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 20:34   #89
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
čuj, stvarno nisam stručnjak, i žao mi je što prolaziš kroz to
ali miom te ne treba zabrinjavati pretjerano, pogotovo ako ne planiraš trudnoću uskoro..a ja bi to pratila obavezno
Joj, nadam se da si i njega izgladnjela!
Kad kažeš terapiju, na što misliš pod time? Lijekove ili zahvate?
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 14:52   #90
Quote:
myra031 kaže: Pogledaj post
Bok! Meni je diagnosticiran miom, unutar maternice, oko 4 cm. Nisam još rodila, ali planiramo bebu. Zanima me može li mi netko preporučiti stručnog ginekologa, bilo gdje (Os, Zg, svejedno) kako bi dobila drugo mišljenje, jer sam za sada dobila 2 oprečna (jedan doktor kaže da operiram drugi kaže da ne)?
Hvala!
Bok-imam ga i ja već 6 god. i iza toga sam dva puta rodila!Nisam za operacij-dok god se da izdržati,tako mi je rekla većina doktora-oni ga vade kad ti rade JAKO velike probleme-to ti najbolje znaš.Ja mogu izdržati-sada ih imam tri svaki po 2 cm-nadam se da će proći u menopauzi,a i otići ću kod Dr Pokupec Krajina Ksenija,Zagreb,Konjička 3-tel 01/3839-096 koja uspješno liječi biljnim tinkturama miome-preporučila mi je jedna žena,vrijedi probati.Ukucaj si na internetu-miom i vidi gdje ti se nalazi-da se informiraš.
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 21:07   #91
ja imam 3 mioma koji su oko 2 cm...i 5-6 malenih par mm
zanima me jel neko imao trudnocu sa miomima, jel to smeta ili je bolje operirati ranije ...
moja dr. savjetuje op, ali nisam sigurna, zbog reza kako bi kasnije bilo...
imam 33 god.i nisam nikada radjala, a planiram
majdaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 09:17   #92
Quote:
majdaa kaže: Pogledaj post
ja imam 3 mioma koji su oko 2 cm...i 5-6 malenih par mm
zanima me jel neko imao trudnocu sa miomima, jel to smeta ili je bolje operirati ranije ...
moja dr. savjetuje op, ali nisam sigurna, zbog reza kako bi kasnije bilo...
imam 33 god.i nisam nikada radjala, a planiram
Evo da se i ja javim, imala sam miom na cavumu maternice duzine 32mm, bolne i produljene menstruacije, nisko zeljezo. Isto mi je preporucena op, kako mi je mama lijecnik sa puno godina iskustva uz njen savjet odlucila sam se na najmanje invazivan zahvat a to je histeroskopija. Zalosno je sto ovakav zahvat kod nas se radi privat. Preporucam ga. Nema sirenja grlica, nema anestezije. Sve se radi mikro instrumentima. Pacijentica je budna. U slo je to gotovo ambulantan. Ako ste u mogucnosti toplo preporucam ovaj zahvat.
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 17:31   #93
da li je tocno da su miomi uzrok dugih i jako bolnih mjesecnica? I sama imam takve godinama,ovaj petak sam sa uputnicom za bolnickog ginekologa saznala da imam i miom na maternici i cistu na jajniku.Je li moguce da su mi odjednom dosli,jer moja socij.ginićka prije godinu dana to nije vidjela,nije uopce komentirala moj UTZ,samo bi ga naplatila dobro. Ovaj dr.je rekao da su oboje,i miom i cista manji i da ih samo pratimo.. Je li opasno za trudnoću ,i mene zanima ? I da li ako se miom sanira znaci da cu imati manje bolne mjesecnice? Da ne popijem tabletu padala bih u nesvijest od bola, a nekada cak i uz tablete..33godine imam,nisam jos rađala..Da barem i ovdje ima neki dezurni ginekolog da nam objasni,jer ovi stvarni nemaju vremena
Linanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 01:19   #94
Linanina, nisam ginekolog, ali mogu ti reći što su mi razni ginekolozi rekli, a nažalost, bila sam kod njih 5-6.
Ja sam inače imala duge i bolne menstruacije, koje su trajale 7-10 dana. No, otkako imam miom, nažalost mi menstruacija traje i do 14 dana, i cijeli ciklus mi je neuredan +-5 dana, a inače sam mogla po ciklusu sat navijati A o boli da ne pričam...
Što se trudnoće tiče, svaki miom je drugačiji, ovisi gdje se nalazi i koliki je.
Moj je nažalost rastao svaka 2 mj. u prosjeku po 1cm, tako da krajem ovog mjeseca idem na operaciju, i to embolizaciju, jer zbog smještaja mioma i tipa (intramuralni) nemam drugog izbora.
Meni je zbog rasta mioma savjetovano da odustanem od pokušavanja trudnoće, a već sada tokom ciklusa i izvan njega osjetim "grčenje" maternice, tako da bih imala spontani vrlo rano.
Većini žena se nakon operacije mioma menstruacija vrati kako je prije bila, pod uvjetom da ti se miom ne vrati, jer nažalost i ta opcija postoji.
Meni je cilj ukloniti ga, ili ga barem smanjiti, kako bismo muž i ja imali šanse za bebu. A ako mi se opet vrati nakon poroda (a ja se nadam da ću ostati trudna i roditi bebu-uvijek pozitivna ), neka mi odstrane i maternicu, ako nemam dr. izbora.
Moj savjet ti je svakako da potražiš više mišljenja, pogotovo ako želiš imati bebu.
Nadam se da te nisam udavila i da sam ti pomogla Pozz
myra031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2013., 13:50   #95
Ja sa svojim miomom zivim vec 4 godine i do sada sam ga morala samo kontrolirati na godišnjem pregledu kod gin. (nije bio velik i nije rastao). No, na zadnjem pregledu ove godine, ginerkologica je primjetila da je miom udvostručio svoju veličinu te je sad veličine 63x45. Predložila mi je daljnju kontrolu za dva mjeseca, kako bi se vidjelo kojom brzinom raste.

U ta dva mjeseca on je naraso za par milimetara i s obzirom na njegov smještaj predložena mi je OP. Išla sam još po nekoliko mišljenja, ali svi su ginekolozi bili za OP. Moj miom je smjesten subserozno straga i vrlo je dobro prokrvljen.

Inace nemam nikakvih simptoma tipa bolne menstruacije, produženo krvarenje i sl. u mom slucaju miom prijeci trudnocu i raste. Tako da su to glavni razlozi sto me salju na OP. Imam 29 godina i do sada nisam rađala.

Raspitala sam se i za trudnocu prije OP mioma, jer sam citala i cula za primjere gdje se curama savjetovalo da idu na dijete prije bilokakvih prckanja po maternici. To bi bilo super da moj miom nije na mijestu na kojem je, tako da kod mene to nije opcija.

Sto se tice OP moguce je ic klasicno ili na LPSC. Svaka ima svojih prednosti i mana. Ja sam se dobro raspitala i odlucila za LPSC. Narucila sam se i sada cekam dan "D".
__________________
glavom kroz zid

Zadnje uređivanje girra : 18.04.2013. at 13:59.
girra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2013., 09:29   #96
Quote:
myra031 kaže: Pogledaj post
Linanina, nisam ginekolog, ali mogu ti reći što su mi razni ginekolozi rekli, a nažalost, bila sam kod njih 5-6.
Ja sam inače imala duge i bolne menstruacije, koje su trajale 7-10 dana. No, otkako imam miom, nažalost mi menstruacija traje i do 14 dana, i cijeli ciklus mi je neuredan +-5 dana, a inače sam mogla po ciklusu sat navijati A o boli da ne pričam...
Što se trudnoće tiče, svaki miom je drugačiji, ovisi gdje se nalazi i koliki je.
Moj je nažalost rastao svaka 2 mj. u prosjeku po 1cm, tako da krajem ovog mjeseca idem na operaciju, i to embolizaciju, jer zbog smještaja mioma i tipa (intramuralni) nemam drugog izbora.
Meni je zbog rasta mioma savjetovano da odustanem od pokušavanja trudnoće, a već sada tokom ciklusa i izvan njega osjetim "grčenje" maternice, tako da bih imala spontani vrlo rano.
Većini žena se nakon operacije mioma menstruacija vrati kako je prije bila, pod uvjetom da ti se miom ne vrati, jer nažalost i ta opcija postoji.
Meni je cilj ukloniti ga, ili ga barem smanjiti, kako bismo muž i ja imali šanse za bebu. A ako mi se opet vrati nakon poroda (a ja se nadam da ću ostati trudna i roditi bebu-uvijek pozitivna ), neka mi odstrane i maternicu, ako nemam dr. izbora.
Moj savjet ti je svakako da potražiš više mišljenja, pogotovo ako želiš imati bebu.
Nadam se da te nisam udavila i da sam ti pomogla Pozz
Hvala ti na odgovoru puno,korisne informacije si mi dala,nadam se da ce tvoja operacija proci tako da ti se taj miom više neće vratiti i da ćeš nunati bebicu uskoro
Ja isto osjećam grčenja maternice non stop,za vrijeme i van ciklusa, nedavno mi je M .prestala i nakon nje odmah novi grčevi kao da će već stići druga.Mada mi dr.nije govorio da moram ubrzo zatrudniti ,niti pitao kada namjeravam (ipak imam 3god3),samo da je straga manji miom i kontrola za god.dana. Ma da mi se rijesiti tih bolnih i dugih menstr...,od 13 godine pijem mejsecno 2-3 tablete i umirem od bolova..Zelim ti brzi oporavak i javi nam se nakon OP! ***
Linanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2013., 18:41   #97
Miomi na maternici nakon spontanog

Drage moje, ova godina za mene baš nije sretna godina!!!!
Nakon što sam izgubila svog anđelića u 20 tom tjednu zbog upale posteljice.......nakon čega se još nisam oporavila...

Eto neki dan bila na prvom pregledu nakon spontanog i otkrivena su mi 3 mioma na maternici??!!!!!
Znala sam za jedan, jer njega nosim već 10-tak godina i nije mi predstavljao nikakve probleme. Ali sad je nakon svega ovoga slijedio šok, nastala su još 2 nova, sad su tri: jedan od 2 cm, jedan od 3 cm i jedan od 6cm??????
Ginekolog mi kaže da za sa ne bi radio nikakvu paniku, da se vidimo za 2 mjeseca pa ćemo ih ponovno mjerit da vidimo da li je bilo kakvih promjena na njima. Ali ja sam u šoku???!!!!!
Jos sam šok mi je bio što sam izgubila anđelića i preporuka je da sad treba proći 6 mjeseci da se maternica oporavi i onda napravit sve kontrole i tek onda krenut na novu trudnoću....i tako sam si ja posložila sve kockice u glavi i rekla, proći će i tih 6 mjeseci i onda krećemo u akciju.
Sad me ovo vratilo 3 koraka natrag! Šta sad? Miomi su tu! Trudnoća moguća, ali rizićna, ali bila bi i rizićna bez njih?????
Šta ako narastu u slijedeća 2 mjeseca????

Ima li netko od vas iskustva s miomima i šta da radim ipak imam 33 godine, vrijeme teče, želim novu trudnoču, novu bebu...

Šta s tim miomima???? Molim vas vaša iskustva!!!!!!!!!
malenagk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 23:50   #98
Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
ovo vam je super lijek za miome , isproban i djeluje
prvih 7 dana
2 velike žlice lanenih sjemenki
2 velike žlice meda (po mogućnosti plastične žlice)
2 dcl vode

sve pomiješati i ostaviti da stane 36 sati, procijediti i popiti na tašte
najbolje danas napraviti za prekosutra, sutra odmah za dalje i tako svaki dan, obilježi posude koja je za koji dan da ne pobrkaš

drugih 7 dana ponoviti sve isto samo sa malim žlicama.

mozda nece skroz nestati ali ce se smanjiti
ovo sam probala i malo je gnjavaza zajebavati se s tim casicama i zlicicama.
jednostavnije je zlicu mljevenih sjemenki lana pojesti s mueslima ujutro.
jos je lakse staviti u muesle zlicu-dvije lanenog ulja.
inace, lanene sjemenke i laneno ulje zaista pomazu i kod mioma i kod svih estrogen-ovisnih tumora i poremecaja (npr. endometrioza), jer sadrze prirodni estrogen koji iz organizma cisti visak njegovog estrogena, od kojeg rastu miomi.
lan je koristan i kao izvor omega 3, a pomaze i kod problema sa stolicom, opcenito cisti organizam.
kod mioma vam pomaze i prelazak na makrobioticku prehranu, prehranu s manje mesa i mlijeka.
takodjer, smanjiti tjelesnu masu i zdravo zivjeti, sto ukljucuje kombinaciju intenzivne aerobne fizicke aktivnosti (koja takodjer smanjuje razinu estrogena, od kojeg rastu miomi) i neke meditativne aktivnosti (tipa joga).
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .

Zadnje uređivanje Natch : 28.04.2013. at 00:15.
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 00:01   #99
Quote:
malenagk kaže: Pogledaj post
Šta s tim miomima???? Molim vas vaša iskustva!!!!!!!!!
zavisi gdje su. oni su dio tvog tijela, misicno tkivo i nisu nikakav bauk. najcesce ne rade probleme, ali mogu i zakomplicirati pricu (6 cm je puno za miom prije trudnoce, vjerojatno ce ti savjetovati njegovo odstranjivanje laparoskopski, sto u principu nije neki problem, zapravo i nije lose da ti pogledaju situaciju prije nego sto bilo sto definitivno odlucis).
ako si vec imala probleme u svakoj sljedecoj trudnoci moras smanjiti rizike. ja bih ti preporucila pregled u petrovoj, pa se konzultiraj s doktorima o svemu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 14:00   #100
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
zavisi gdje su. oni su dio tvog tijela, misicno tkivo i nisu nikakav bauk. najcesce ne rade probleme, ali mogu i zakomplicirati pricu (6 cm je puno za miom prije trudnoce, vjerojatno ce ti savjetovati njegovo odstranjivanje laparoskopski, sto u principu nije neki problem, zapravo i nije lose da ti pogledaju situaciju prije nego sto bilo sto definitivno odlucis).
ako si vec imala probleme u svakoj sljedecoj trudnoci moras smanjiti rizike. ja bih ti preporucila pregled u petrovoj, pa se konzultiraj s doktorima o svemu.
I, kako je tvoja priča sa miomima završila?
Ja sam svoje operirala, super stvar, jedino me muče što se oni
vraćaju.
manzzini is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.