Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2007., 16:59   #1
Strijelac

Ajmo strijelci, svi na okup

Dakle, što kažu astrolozi o nama: bezbrižni smo, veseli, nasmijani i društveni. Ljubazni, dobri prijatelji, darežljivi i veliki branitelji svoje slobode. Ne podnosimo nepravdu. Ne volimo lagati. Površni smo, volimo ljude gnjaviti savjetima i sve moguće komentirati. Znamo biti neodgovorni, nemarni i lijeni. Često ulazimo u nepotrebne rasprave. Idealisti, širokih pogleda na život. Najveća težnja nam je da se uzdignemo moralno i duhovno i u tom segmentu smo vrlo optimistični; uvjereni smo da ćemo uspjeti prije ili kasnije.

Koliko vas se našlo u ovome?
Ja više manje
__________________
There is something that I feel to be something that is real
I feel the heat within my mind and craft new changes with my eyes
Giving freely wandering promises a place with decisions I'll fashion.. I won't waste another breath
jedinstvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 17:51   #2
Ja sam strijelica i iskreno volim svoj znak...
Mislim da smo pozitivci, otvoreni, iskreni (doduše netaktični skroz), impulsivci (ali ne zlonamjerni), optimisti (doduše za druge, ne za sebe...)...
I definitivno vatreni slobodnjaci koji vole putovati, sport, vole dinamiku, ne podnose rutinu i kao takvima nam nije nikada dosadno... hiperaktivni smo i hedonisti... i neuhvatljivi. treba nam dati slobodu da bi nas se imalo (u vezi).
ne trpimo posesivnost i sami nismo takvi.
ako sam koga uvrijedila generaliziranjem - ispričavam se
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 18:02   #3
Quote:
jedinstvena kaže: Pogledaj post
Dakle, što kažu astrolozi o nama: bezbrižni smo, veseli, nasmijani i društveni. Ljubazni, dobri prijatelji, darežljivi i veliki branitelji svoje slobode. Ne podnosimo nepravdu. Ne volimo lagati. Površni smo, volimo ljude gnjaviti savjetima i sve moguće komentirati. Znamo biti neodgovorni, nemarni i lijeni. Često ulazimo u nepotrebne rasprave. Idealisti, širokih pogleda na život. Najveća težnja nam je da se uzdignemo moralno i duhovno i u tom segmentu smo vrlo optimistični; uvjereni smo da ćemo uspjeti prije ili kasnije.
Ja sam strijelac i, iako ne vjerujem u horoskop i astrologiju, ovo je poprilično točan opis mene
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 18:20   #4
Strijelac je divan znak (i moj podznak ) . Jako volim strijelce i odlično se razumijem s njima.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 20:36   #5
Quote:
jedinstvena kaže: Pogledaj post
Dakle, što kažu astrolozi o nama: bezbrižni smo, veseli, nasmijani i društveni. Ljubazni, dobri prijatelji, darežljivi i veliki branitelji svoje slobode. Ne podnosimo nepravdu. Ne volimo lagati. Površni smo, volimo ljude gnjaviti savjetima i sve moguće komentirati. Znamo biti neodgovorni, nemarni i lijeni. Često ulazimo u nepotrebne rasprave. Idealisti, širokih pogleda na život. Najveća težnja nam je da se uzdignemo moralno i duhovno i u tom segmentu smo vrlo optimistični; uvjereni smo da ćemo uspjeti prije ili kasnije.
Ovo što sam boldala važi posebno za moju mamu.
Zaista zna izluditi.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 21:27   #6
E, ne znam kakvi su drugi strijelci, ali kod mene često fali impulzivnosti... bilo bi dobro da malo manje razmišljam o nečem prije nego to odlučim napraviti
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:27   #7
Quote:
jedinstvena kaže: Pogledaj post
Ajmo strijelci, svi na okup

Dakle, što kažu astrolozi o nama: bezbrižni smo, veseli, nasmijani i društveni. Ljubazni, dobri prijatelji, darežljivi i veliki branitelji svoje slobode. Ne podnosimo nepravdu. Ne volimo lagati. Površni smo, volimo ljude gnjaviti savjetima i sve moguće komentirati. Znamo biti neodgovorni, nemarni i lijeni. Često ulazimo u nepotrebne rasprave. Idealisti, širokih pogleda na život. Najveća težnja nam je da se uzdignemo moralno i duhovno i u tom segmentu smo vrlo optimistični; uvjereni smo da ćemo uspjeti prije ili kasnije.

Koliko vas se našlo u ovome?
Ja više manje
Nevjerovatno koliko mi sliči opis.
a.t. #14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:31   #8
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Ja sam strijelica i iskreno volim svoj znak...
Mislim da smo pozitivci, otvoreni, iskreni (doduše netaktični skroz), impulsivci (ali ne zlonamjerni), optimisti (doduše za druge, ne za sebe...)...
I definitivno vatreni slobodnjaci koji vole putovati, sport, vole dinamiku, ne podnose rutinu i kao takvima nam nije nikada dosadno... hiperaktivni smo i hedonisti... i neuhvatljivi. treba nam dati slobodu da bi nas se imalo (u vezi).
ne trpimo posesivnost i sami nismo takvi.
ako sam koga uvrijedila generaliziranjem - ispričavam se
Lijepo opisano
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2007., 22:35   #9
Quote:
Anastasia kaže: Pogledaj post
Ja sam strijelica i iskreno volim svoj znak...
Mislim da smo pozitivci, otvoreni, iskreni (doduše netaktični skroz), impulsivci (ali ne zlonamjerni), optimisti (doduše za druge, ne za sebe...)...
I definitivno vatreni slobodnjaci koji vole putovati, sport, vole dinamiku, ne podnose rutinu i kao takvima nam nije nikada dosadno... hiperaktivni smo i hedonisti... i neuhvatljivi. treba nam dati slobodu da bi nas se imalo (u vezi).
ne trpimo posesivnost i sami nismo takvi.
ako sam koga uvrijedila generaliziranjem - ispričavam se
Recimo da poznajem upravo jednu takvu strijelčicu, dok također, znam jednu koja je čista suprotnost.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 17:29   #10
To su one šeprtlje što vas uvrijede svojom iskrenošću i nataktičnošću,a da oni pritom iskreno nisu imali takvu namjeru i iskreno su imali najbolje namjere i iskreno ne shvataju zašto se ljutite.

To su oni ludaci što imaju ludu sreću.

Nikad ih nećete naći kući,zato ih zovite na mobilni ako vam treba neki njihov smiješno optimistički savjet.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 17:42   #11
najbolji smo
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 17:59   #12
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Nikad ih nećete naći kući,zato ih zovite na mobilni ako vam treba neki njihov smiješno optimistički savjet.
Kao sto netko rece nije da vjerujem ali za ovo zboldano... nema boljeg opisa.

__________________
** Government is a disease masquerading as its own cure.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 18:25   #13
Bližim proucavanjem Strijelca, odmah se otkriva toplina njegovog karaktera, koja ga cini punim razumijevanja i pristupacnim za svakog. On uvijek filozofski prihvaca život, i pun je obzira za sve koji ga okružuju. Ne prate ga nepredvideni dogadaji, jer se zna s optimizmom prilagoditi, a to mu pomaže da prebrodi najteže trenutke i dostigne najviše ciljeve. Želja da uzdigne svoj život ne navodi ga, medutim, da zatvara prolaz drugima; naprotiv, uvijek je dobre volje prema svima, ljubazan je i zna pokazati iskrenu privrženost i veliku širokogrudnost. Nezavisno od toga, Strijelac je izraziti branitelj svoje slobode i ne trpi ogranicavanja. Progresivan je i entuzijast. Rijec je o izuzetnoj licnosti, cak i kad se ukažu skrivene strane ovog karaktera: u dubini duše voli mir i sve su njegove snage usmjerene da ih zadrži, izbjegavajuci svaku nesuglasicu ili uzaludno raspravljanje. Ono što omogucava ovoj licnosti da živi uvijek spokojno je vjera koju ona ima za svoju „sretnu zvijezdu".
Strijelac, medutim, nije poklonik ustaljenih obicaja; naprotiv, on je primjer nekonvencionalnosti: njegovo preobilje snaga može biti blokirano samo sumnjom u ispravnost odredenog izbora. Ali, kada jednom krene u svom pravcu, spreman je svim sredstvima braniti svoja uvjerenja. Nemoguce je natjerati ga da se predomisli, ukazujuci mu na moguce teskoce: rijec je o tipu koji se nikad ne obeshrabruje! Stvari koje nisu „obicne" imaju veliku privlacnost za ove osobe; one mnogo polažu na intelektualne kvalitete i uvijek se trude obogatiti svoju kulturu i duh: njihova priroda je mnogostrana, ali se s posebnim interesom posvecuje filozofskim i religioznim problemima. Sve a svemu, Strijelac je uglavnom idealist, širokih pogleda na život. Njegova inteligencija je živa i spontana, a njegov razvijen osjecaj za stvarnost ne dozvoljava mu da se gubi u uzaludnim akcijama. Samo se ponekad prepušta grandioznim planovima i maštanju o velikim pothvatima; ali ovo je slabost koju mu je lako oprostiti. Njegova najveca težnja je da se uzdigne moralno i duhovno; a u tom segmentu je veliki optimista; uvjeren je da ce uspjeti, prije ili kasnije, u ostvarenju onoga što želi, i svako razocaranje nalazi ga spremnog da pocne sve ponovo.
Obzirom da Strijelac uvijek traži posao koji odgovara njegovim sposobnostima, logicno je da se oduševi onim što radi, narocito ako mu takav posao omogucava da stupi u kontakt sa razlicitim osobama. Teži, medutim, da se i na ovom planu poštuje njegov nezavisan duh i potreba za slobodom u akciji. Lako je zato naci ove licnosti u svim aktivnostima vezanim za politicki i administrativni život. Nije rijetko, pored toga, da Strijelac prihvati religiozni život ili da se sa strašcu posveti naucnim istraživanjima. U ovom znaku javlja se dosta pisaca, umjetnika, sportaša i drugih osoba koje se bave slobodnim profesijama. U pogledu novca, Strijelac se može pojaviti u dva aspekta: ili je idealist i nesposoban da zna vrijednost novca, ili je sposoban za poslove, ali uvijek široke ruke. Idealna licnost, prirodno, rada se iz spoja ova dva tipa, tako što su intelektualne težnje uravnotežene sa materijalnim. Prvi tip, medutim, mora se spustiti s oblaka i pripaziti da ga ne iskoriste beskrupulozne i gramzive osobe. Njegova bezbriznost ne bi ga trebala sprijeciti da ostvari i neku uštedu, da misli s više dalekovidosti na starost i eventualne životne krize. Drugi tip pripada Strijelcu koji vidi u solidnom društvenom položaju i odnosima s drugim ljudima najvažniju stvar u životu. Sposobno se služeci svojim vezama, velikom lakocom dolazi do novca, voli živjeti na visokoj nozi, darežljiv je, kada ima ne mari koliko troši i uvijek je spreman posuditi i darovati. Medutim, ne bi trebao tako slijepo verovati u svoju srecu: to ga može odvesti u nepromišljene investicije, što skupo košta.
Osoba rodena u znaku Strijelca ima izrazitu sposobnost da živi u skladu s drugim ljudima. Voli prijatelje i u tolikoj meri ima potrebu za njima da prisustvo pravog prijatelja može otvoriti vrata ka svemu najboljem u njenom životu. Nije joj teško zadobiti naklonost drugih, jer je fer i tolerantna, i rapoložena u kontaktu s bilo kim. U odnosima Strijelca s drugim ljudima ne postoje tajne niti racunica; ako nade prijatelja koji ima ideje suprotne njegovim, prijateljstvo ce samo postati trajnije i iskrenije, jer ce se sklad roditi iz savršenog upotpunjavanja. Njegova širokogrudost ispoljava se na poseban nacin kad je rijec o prijateljima: uvek je spreman smisliti originalne poklone. Nikada ne ostaje sam, jer mrzi samocu: cak se dešava da odustane od putovanja, necega sto obožava, ako nema društvo. Ali ako njegov prijatelj klone duhom, treba mu se obratiti bez oklijevanja: Strijelac ima izuzetnu sposobnost da ulije životnu radost i probudi nadu u buducnost.
Kad je rijec o ljubavi, Strijelac je veliki entuzijast. Uvijek u potrazi za idealnim partnerom može pogriješiti zbog svoje impulsivnosti, cineci korake koji mogu imati neželjene posledice. Poslije prvog oduševljenja, ipak, vraca mu se osjecaj za stvarnost i spreman je objektivno uociti sve mane i vrline voljene osobe. Ako se od Strijelca traži trajna i potpuna ljubav, moraju mu se dati pouzdani dokazi prijateljstva i odanosti, a pritom nikada ne ogranicavati njegovu slobodu. Kad jednom nade srodnu dušu, Strijelac postaje u punom smislu rijeci romantican, pun entuzijazma, i zna spontano pokloniti svu svoju ljubav. Ako naide na zaista savršenog partnera, širokogrudog i altruistu, život sa Strijelcem može biti apsolutno sretan. Ukoliko toga nema, njegovi osecaji se brzo hlade i on se zatvara u sebe, gubeci svu svoju ljubaznost.
I u pitanjima zdravlja Strijelac je optimista: nikad se pretjerano ne zabrinjava, izmedu ostalog i zato što rijetko boluje. Ako i navuce neku bolest, ona je veoma kratka i akutna, i on brzo ozdravlja zahvaljujuci nevjerojatnim obrambenim snagama svog organizma. Polaže veliko povjerenje u prirodno lijecenje: masaže, tople kupke, gimnastiku... i tako lijeci sve bolesti i poremecaje. Slabe tocke su mu: bokovi, mišici, jetra i, u manjoj mjeri mandule i žuc. Sklon je prijelomima. Sve u svemu, sposobnost da se uvijek drži mladenacki njegov je najvažniji poen na planu zdravlja
baloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2007., 20:42   #14
boga ti...
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 23:23   #15
Poznajem dvoje Strelaca i sa nijednim nisam mogla naci zajednicki jezik...ja sam Jarac.
Prvog, muskog Strelca bi opisala kao izrazito introvertiranu osobu, pasivnu i povucenu, umjetnicki nastrojenu i talentiranu (slikarstvo), sutljivu i pomalo iskompleksiranu, te premirnu.....izrazito mirnu i tihu...nikako kao nekog ko prsti energijom i veseljem....totalno suprotno..
Drugu zensku bi opisala kao otvorenu, veselu i komunikativnu, povrsnu, ne prepametnu i intelektualno nastrojenu, drustvenu, konvencionalnu, standardnu koja nicim ne odskace od prosjeka, ne pretjerano sirokih pogleda na svijet, prilicno ogranicenu zapravo....
tince is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 23:53   #16
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Sad opisujete ekstreme u astrologiji, ljude koji ne mogu izaći na ulicu ako ne pogledaju kako stoje zvijezde i koji ne žele upoznati ljude ako nisu odgovarajuceg horoskopskog znaka. To su psihički bolesnici koji nemaju veze sa astrologijom vec sa nemogućnošću upravljanja vlastitim životom.
Kad smo već kod ekstrema

Imam poznanika koji prilikom upoznavanja žensku prvo upita što je u horoskopu i sl. i ako mu ne odgovara - tip produži dalje
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 00:04   #17
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Kad smo već kod ekstrema

Imam poznanika koji prilikom upoznavanja žensku prvo upita što je u horoskopu i sl. i ako mu ne odgovara - tip produži dalje
Taj sigurno nije strijelac
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 00:22   #18
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Taj sigurno nije strijelac
Mislim da je vodenjak
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 15:08   #19
ne da mi se sad čitati cijelu raspravu na drugoj stranici, ali ću odglumiti padobranca i pejstati kaj sam nedavno dobila kao opis žene strijelca:

STRIJELAC (žena):
ONA je žeravica pod pepelom, uvijek može razgoriti oganj. Ima
vlastito gledište o erosu, ali to ne nameće. Sklona je slobodnom
ophođenju, humana, nikada monotona, uvijek stane na ravnu nogu s
partnerom, često ga i pomaže. Redovno traži muža iznad posjeka,
ako je niži, ona ga uzvisi. Za žrtvu ne traži kompenzaciju;
nakon razvoda ne pravi pitanja, oda se športu ili samostanu.
Oduševljava, ohrabruje, ima žara i njime vlada. Još topla,
obuhvatna, nudi orgazam - samo otpuhni pepeo. Ugodna intimnost,
pada na izjave o iznimnoj vrijednosti, športu, glazbi. Otvorena
prama prijatelju, ne ženira se svući. Za nju pišu Kama Sutra.
Osvaja ugodnom pojavom,duhom i moralnim prigovorom "zašto
si takav..." Obično ne zna lagati.

how true za mene:-D
naked is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 15:13   #20
Quote:
jedinstvena kaže: Pogledaj post
Ajmo strijelci, svi na okup

Dakle, što kažu astrolozi o nama: bezbrižni smo, veseli, nasmijani i društveni. Ljubazni, dobri prijatelji, darežljivi i veliki branitelji svoje slobode. Ne podnosimo nepravdu. Ne volimo lagati. Površni smo, volimo ljude gnjaviti savjetima i sve moguće komentirati. Znamo biti neodgovorni, nemarni i lijeni. Često ulazimo u nepotrebne rasprave. Idealisti, širokih pogleda na život. Najveća težnja nam je da se uzdignemo moralno i duhovno i u tom segmentu smo vrlo optimistični; uvjereni smo da ćemo uspjeti prije ili kasnije.

Koliko vas se našlo u ovome?


od riječi do riječi
__________________
figurica bez žiga...
Bezdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.