Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Informacije o poslodavcima

Informacije o poslodavcima Misija: zaposlenje!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2015., 08:53   #41
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da vecinu zaposlenih cine informaticari i inzenjeri elektrotehnike, no zanima me ima li netko iskustva s Telegrom, a da je ekonomske struke?
Mislim da ne tehničkog osoblja u firmi ima ukupno 10ak. Golem dio "ekonomskih" pozicija (prodaja, marketing) zauzimaju ljudi koji su na te pozicije došli sa tehničkih pozicija, a ono malo drugih pozicija (računovodstvo, financije) čine ljudi koji su tu već jako dugo ili imaju specifičan posao.
Razlog tome je što je domena kojom se firma bavi jako specifična i malo poslova je moguće obavljati bez dubokog poznavanja te domene, pogotovi kada nešto treba prodati ili reklamirati.
Osobno je meni (inženjeru) ovo prednost - i inženjeri na nižim pozicijama imaju priliku tu i tamo baviti se prodajom, pripremom projektne dokumentacije i kontaktom s klijentima kad se pokaže potreba. Dobro dođe za razbijanje monotonije
MyDarkAlterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 11:53   #42
Ima li novih informacija o ovoj tvrtci što se tiče radnog vremena i plaće? Što mogu vidjeti na netu-čine mi se kao vrhunska tvrtka i poželjan poslodavac. Nadam se da stanje nije kao što većina postova ovdje kaže.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 22:07   #43
Ne znam kakve su plaće niti znam kakvi su kao poslodavci ali sa faksom smo bili u posjeti u dotičnoj firmi i definitivno se čine kao normalna firma.
Ono što je najbitnije, dobro posluju, imaju brdo ugovorenih poslova po svijetu, rade signalizaciju za ogroman broj država.

E sad... ovo što je netko na prošloj stranici napisao da ne bi radio kod njih ni za 50 000 kuna... s obzirom da su jedni od rijetkih koji uopće žele primiti dobrovoljno studente na terensku nastavu, ne znam kakvi su onda 99% ostalih koje boli k. za ostale
Teško mi je povjerovati da su kao firma loš poslodavac...

Počastili su nas sokom i keksima, vjerojatno ništa neobično u normalnoj europi, ali eto - kada se i takva gesta pamti u ovoj odvratnoj žabokrećini od države sve vam je jasno.
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 09:27   #44
kada sam bio na razgovoru prije nekih 5 godina rečeno je da se radi po 10 sati, a točne cifre za plaću ne sjećam se, no mislim da je bila viša od od prosjeka za tu struku koji se mogao dobiti kod drugih poslodavaca. između ostalog vjerojatno i zato što je radno vrijeme - cijeli dan.

prije dvije godine razgovarao sam sa jednim koji je radio u proizvodnji u telegri, pa je rekao da je telegra imala masovno otpuštanje pred koju godinu i da su mnogi dobili otkaze (pa i on), ako se ne varam imalo je veze s time da su izgubili tržište ili tako nešto...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:50   #45
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
kada sam bio na razgovoru prije nekih 5 godina rečeno je da se radi po 10 sati, a točne cifre za plaću ne sjećam se, no mislim da je bila viša od od prosjeka za tu struku koji se mogao dobiti kod drugih poslodavaca. između ostalog vjerojatno i zato što je radno vrijeme - cijeli dan.

prije dvije godine razgovarao sam sa jednim koji je radio u proizvodnji u telegri, pa je rekao da je telegra imala masovno otpuštanje pred koju godinu i da su mnogi dobili otkaze (pa i on), ako se ne varam imalo je veze s time da su izgubili tržište ili tako nešto...
da malo su u banani....bilo je jos otkaza.

ne znam da li jos uvijek imaju radne subote ili ne.

No ako je placa iznad prosjeka a na poslu si 2h duze nego drugdje pod normalno + 2 subote u mjesecu, kada podijelis netto sa satnicom vidis da i nije bas neki deal...
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 18:07   #46
Slažem se, radije ću raditi za 6000 kn od 07-15 i slobodnim vikendima, nego svaki dan prekovremeno i vikendima za veću plaću. Nije sve u novcu.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:29   #47
Naravno, pričam o VSS poslovima.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 08:31   #48
Quote:
Fleka bt kaže: Pogledaj post
Naravno, pričam o VSS poslovima.
Mogu pričati samo iz mog iskustva i za moj tim - VSS, razvoj SW - 8h dnevno s uključenih 30 minuta pauze za ručak, fleksibilno radno vrijeme. Jednom u 3 mjeseca zagusti i potrebno je ostati duže par dana, no dobiju se odgovarajući slobodni dani...
MyDarkAlterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 08:57   #49
T je sasvim u redu. Nije problem nekada ostati prekovremeno, sve dok je to u nekim granicama i dok govorimo o rijetkim slučajevima. I dok je to, naravno, plaćeno.

Mene brine što današnji "manageri" i poslodavci režu broj ljudi i onda ljudi rade po 12-15 sati dnevno da odrade svoj posao. To ne vodi nikuda.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 10:01   #50
Traže pomoćnog knjigovođu s VSS- navodno zamjena za porodiljni.
Na papiru izgleda kao dobra firma, no iskustvo mi je već pokazalo da ima dosta dobrih firmi na papiru, a da je rad kod njih pakao.
Kažu vrhunski radni uvjeti stimulativna primanja - prosječna plaća im je 9.000,00 prema poslovna hrvatska - što bi to onda bilo stimulativno za VSS u knjigovodstvu? 6000? I što su to vrhunski radni uvjeti?!
Ima li itko iskustva s ekonomskim zanimanjima kod njih?
Bila bih voljna pokušati - uostalom riječ je o porodiljnom, tako da se da izdržati godinu dana ako je baš shit.
FIRST is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 13:08   #51
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
kada sam bio na razgovoru prije nekih 5 godina rečeno je da se radi po 10 sati, a točne cifre za plaću ne sjećam se, no mislim da je bila viša od od prosjeka za tu struku koji se mogao dobiti kod drugih poslodavaca. između ostalog vjerojatno i zato što je radno vrijeme - cijeli dan.

prije dvije godine razgovarao sam sa jednim koji je radio u proizvodnji u telegri, pa je rekao da je telegra imala masovno otpuštanje pred koju godinu i da su mnogi dobili otkaze (pa i on), ako se ne varam imalo je veze s time da su izgubili tržište ili tako nešto...
Ništa čudno za smećarske podizvođače koji se predstavljaju kao neka velika firma, a u biti su kurac od ovce. Uglavnom, onaj tko nema sreće da uleti u neku veliku korporaciju, onda neka izdrži koliko može i tutanj prvom prilikom.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 14:23   #52
zanima me da li ekipa koja pljuje priča iz osobnog iskustva ili samo serete okolo? ajmo malo detalja onda
vidio i ja oglas, izgleda zanimljivo
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 11:21   #53
Quote:
Shoki kaže: Pogledaj post
zanima me da li ekipa koja pljuje priča iz osobnog iskustva ili samo serete okolo? ajmo malo detalja onda
vidio i ja oglas, izgleda zanimljivo
Ima već nešto godina kako sam bio na razgovoru za posao tamo. Kako je netko već prije napisao: omalovažavanje, vrijeđanje itd.. od prve minute. Nakon 5 minuta sam se htio dignuti i otići, ali sam si mislio kad sam već došao do Sv. Nedjelje, da vidim do kuda to ide.
Tada je svaka druga subota bila radna, skoro svaki dan bi tražili da se ostane duže na poslu, što se moglo odbiti, ali je naglašeno da šef ne gleda pozitivno na odbijanje. Kad sam pitao kako to da se subotom radi, jer nije baš uobičajeno da odjel razvoja softwarea gusla subotom, odgovor je bio uz dosta dernjave "Šta, pa do nedugo se svaka subota radila!!!". Nije se moglo birati kad se želi ići na GO. Pauza obavezna, ako se dobro sjećam od 11 - 11:30 ili 11:45. Najbitnija stvar im je da se na posao dođe točno na vrijeme, itd... Uglavnom, ukupni dojam je da se izbljuješ.
Voditelj intervjua na kraju nije mogao vjerovati da odbijam doći na bilo kakva testiranja, jer ne želim raditi tamo. Ostao je iznenađen kao los pred farovima automobila.

Je li se nešto promijenilo u međuvremenu, ne želim znati
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 07:41   #54
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
"Šta, pa do nedugo se svaka subota radila!!!"
Prema ovome bi zaključio da je od vašeg razgovora prošlo više od 7-8 godina. U jednom desetljeću se puno toga promijenilo. Uključujući to da razvoj SW, u kojem ja radim, nije odradio imao ni jednu radnu subotu, uvedeno je fleksibilno radno vrijeme, pauza je još uvijek od 11:00 do 11:30+ ukoliko se ide izvan firme (proizvoljna ako se jede u kuhinji), itd. Također, u firmi od 25+ timova stvari znaju varirati jako...

Ako koga više zanima kako je raditi u razvoju bit ćemo idući tjedan na FERu pa možete popričati s nama.
MyDarkAlterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 09:57   #55
Kakve su plaće tamo za recimo junior Java developer sa 1.5 godina iskustva i kako je inace tamo raditi u software odjelu (ljudi, tehnologija itd)?
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 20:54   #56
Mogu samo nabrojati tehnologije za koje sam čuo da koriste: J2EE, Spring, Hibernate, Struts 2, Tiles, EJB, SOA, Web servisi, Oracle, service bus-evi...

S obzirom da je to jedan od manjih sw timova moguće ih sve upoznati na interview-u
MyDarkAlterEgo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 21:56   #57
Thanks!
Noctifer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.