Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2010., 17:50   #1001
ja brojim pokrete vec jedno 6 tjedana, doktor mi je dao isti papir i rekao je da je bitno tako da se vidi koliko je beba aktivna, koliko je varirala aktivnost i pogotovo ako se nesto desi pa odes u bolnicu ranije pa da znaju kakvi su bili zadnji pokreti, tj. da li ih je bilo vise, manje u odnosu na druge dane. u pocetku mi je to bilo uzasno dsadno, ali posto je moja malena jako aktivna ja izbrojim u 15 minuta minimalno 15 pokreta. tako da ne lezim 3 puta po sat vremena nego samo po 15 minuta(a ponekad brojim i kad sjedim) i mozes izabrati vrijeme koje zelis za brojanje, znaci kad vidis da je malo vise aktivnija, pocnes brojati.

Zadnje uređivanje lusa2010 : 04.11.2010. at 17:59.
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 17:52   #1002
i da! ne crtam nikakve tockice vec pisem koliko je pokreta bilo, znaci npr 15/15' (petnaest pokreta u petnaest minuta)
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 23:35   #1003
znaci ima jos takvih dr ko moja tnx sara.
ja trebala danas pocet brojat a bila na putu nisam,... ma to zapisivsnje ce me vidim izludit.pokusat cu pratit ako en ide bas me briga reci cu da ga osjetim ko i do sad i gotovo da je to tako jako vazno vjetojatno bi svi dr to davali trudnicama
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 00:06   #1004
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
znaci ima jos takvih dr ko moja tnx sara.
ja trebala danas pocet brojat a bila na putu nisam,... ma to zapisivsnje ce me vidim izludit.pokusat cu pratit ako en ide bas me briga reci cu da ga osjetim ko i do sad i gotovo da je to tako jako vazno vjetojatno bi svi dr to davali trudnicama
Ja već 2 tjedna ne zapisujem... ili ne stignem, ili zaboravim...
Mali je aktivan uvijek, a najviše nakon ručka i do večere!!! Da ne govorim kad hodam, šuta po mjehuru da je to strašno! mah, meni soc gin niš nije rekla da zapisujem niti mi je dala listu, ali privatnik zato je!
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 13:54   #1005
meni moja gin nije nist rekla za brojanje pokreta,ja sam joj reklA da je maleni 2-3 dana full aktivan,rastura me,pa 2 dana odmara i javi se ponekad,tu i tamo zabije koljenu u rebra,namjesta se meskolji.pa opet pocne udaranje i tulum,pa kad se uz to javi bh kontrakcija sve zvijezde vidim
__________________
Goran29.12.2010
Petar6.06.2014
Tena 2.03.2017
Dadaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 19:05   #1006
ja uopce ne zapisujem u tu listu nista,al ce mi biti pranja sad kad budem isla na pregled opet,sestra ce mi drzat predavanja ko ce to pratit, to me samo umara.npr sinoc se mali tako ritao,posebno,nikad do sad nije tako,valjda sto puta u par min...a dr mi rekla da ako u pol sata 3 pokreta osjetim d aje to ok.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 20:43   #1007
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja uopce ne zapisujem u tu listu nista,al ce mi biti pranja sad kad budem isla na pregled opet,sestra ce mi drzat predavanja ko ce to pratit, to me samo umara.npr sinoc se mali tako ritao,posebno,nikad do sad nije tako,valjda sto puta u par min...a dr mi rekla da ako u pol sata 3 pokreta osjetim d aje to ok.
bitno da se mrda
i meni je u pocetku bilo muka ali sam se morala naviknuti jer bi inace slusala predavanja ginekologa
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2010., 23:17   #1008
Quote:
sara0103 kaže: Pogledaj post
bitno da se mrda
i meni je u pocetku bilo muka ali sam se morala naviknuti jer bi inace slusala predavanja ginekologa
pa i ja to kazem,bitno je da ga redovito osjetim ali dr moraju komplicirat kao da nije dosta da smo sve trudnice iovako uvijek pod nekim stresom,strijepimo jel sv ok
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 09:41   #1009
moja se već 3 dana ne mrda... samo jednom dnevno nakon kaj je puno davim malo izboči guzu na sekundu i pol i to je to... valjda bude uskoro počelo, kad je tak mirna...
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 11:01   #1010
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
moja se već 3 dana ne mrda... samo jednom dnevno nakon kaj je puno davim malo izboči guzu na sekundu i pol i to je to... valjda bude uskoro počelo, kad je tak mirna...
kad je termin
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 11:07   #1011
po mojem 6.11, po njihovom 12.11.
__________________
Ayla
Arya
Runa
Tihi-vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 11:24   #1012
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
po mojem 6.11, po njihovom 12.11.
pa to je svaki tren
javi nam da li se mala probudila ili je krenula na svijet
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 12:12   #1013
Quote:
tiki-vz kaže: Pogledaj post
po mojem 6.11, po njihovom 12.11.
Meni su rekli da se uvijek malo umire bebe kako se priblizi termin, ne sekiraj se.. Moj se vec manje mrda (tj. manje se rita a vise se mjesti po trbuhu) a jos mjesec dana je ostalo.. ali ipak ti prati i broji.
__________________
Ajmo crta, štrafta, prošetaj. Ovdi su veliki, mali ne smetaj..
vivien79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2010., 23:41   #1014
meni moja ginek prosli put rekla da nek pratim pokrete i ako pol dana ne osjetim bebu da se odmah javim u bolnicu. mislim da filozofira,pa moze i beba malo odmorit,vidim da i vi mnoge kazete da ju ne osjetite po dan,cak i dva.i sve je ok...ja za sada ga redovito osjecam od kad sam prvi put osjetila.nije prosao ni jedan dan,jedino nekad malo manje sta msilim da je ok
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 01:05   #1015
meni ginić niš nije rekao da trebam zapisivati, a mislim da je glupost ovo da ak se beba pol dana ne miče da trebaš u bolnicu. Moja curka se u zadnje vrijeme pol dana ne javi, ali zato navečer ima feštu, pleše non stop, pogotovo u kasnijim satima
tini is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:43   #1016
bitno je da se lupkanje cuje barem jednom u danu,ali onako aktivnije. zabrinjavajuce je da beba cijeli dan bude mirna (osim mozda ako je blizu termin, pa kazu da se umiri ). ako nije termin tada treba biti oprezan.
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 08:36   #1017
Meni je na zadnjem pregledu gin.dala zadaću da brojim bebine pokrete i zapisujem u tablicu,brojim 3 puta na dan poslije jela 1 sat...Makar meni osobno je to glupost,bitno da se miče a sad jel se u tih sat vremena ritnuo npr. 30 ili 40 puta je nebitno
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:21   #1018
ja sad u srijedu idem na pregled,na listu nisam nista pisala ni necu...samo me zanima sta ce mi dr reci ja isto kazem glavno da beba mrda,evo moj sad isto dok sam na kompu 20 puta ritnuo se za par min i mislim da je to ok sinoc isto,navecer mrdao,cijeli trbuh se tresao
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:29   #1019
ja bas jutros bila na pregledu kod neke doktorice koju drugi put u zivotu vidim i napala me sto nisam jucer zapisala pokrete, iako ih svaki dan zapisujem. e pa sad zasto je to nekome vazno nekome nije ne znam, ali da ne slusam ponovna predavanja, odlucila sam nastaviti pratiti svaki dan.
lusa2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 17:36   #1020
micanje bebe u 35tjednu

Nakon spontanog pobačaja nasmješilla nam se srećica naša ostala sam trudna.Brinem se što je moj dečkić bio aktivan u buši,gurao me,ritao se al već dva dana skoro nikako.imamo tu groznu žgaravicu pa i ne jedemo kako bi trebali.Ne boli me ništa,osim što steže kad duže hodam,imam li potrebu za brigu
laura1711 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:58.