Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2015., 11:30   #901
Ne utjecu na rezultat testa na trudnocu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:48   #902
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ne utjecu na rezultat testa na trudnocu
Hvala na odgovoru
__________________
-IT'S A BEAUTIFUL DAY-
LAVICA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 22:55   #903
Quote:
LAVICA5 kaže: Pogledaj post
Meni se isto užasno spavalo, razdražljiva ko pms na kvadrat , 10 dana sam ih pila prvi put , sad u subotu popila zadnju i sad čekam 'stvari' al držim fige da ne dođu.
da li ko zna dal ove tablete utječu na rezultat testa za trudnoću? kolko da pričekam pa da napravim test inače sam trebala prije tri dana dobiti
ja pila 5 dana....došlo nakon 4. dana uzimanja....onak malo

sad curi ko mutavo....ako ovak nastavi trebat će mi pelene....

al onaj tren kad je došlo sam "progledala".....prestalo mi se spavati, mantati....postala sam "normalna" u roku par minuta....
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 00:18   #904
Jedno pitanje posto tu i tamo naidem na neki post s takvim nuspojavama, je li Duphaston utjece na visak kg? Ako se osoba zdravo hrani i ako je aktivna npr.? Inace pila sam femoston pa me gin. sad prebacila na Duph od 14.-21. dana ciklusa jer sam napokon nakon dvije godine dobila menstruaciju
nella4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 21:32   #905
imam pitanje za curke i žene koje su već uzimale duphaston u svrhu odgode menstruacije.

ako ja ovaj mjesec budem uzimala te tabl za odgoditi menstruaciju npr. 8 dana, iduća menstruacija tkođer dolazi "odgođeno" za 8 dana odnosno po tom "novom" ciklusu ili dolazi kad je i trebala?

ok možda zvuči malo glupo, ali radije bih uzimala ovaj mjesec da baš nemoram u lipnju kada mi je cilj odgoditi menstruaciju.

znači ako odgodim sa 05.05. na 15.05. hoće li iduća doći 03.06. ili 13.06.?
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 23:05   #906
Pa ciklusi ti ostaju isti. Od menge do menge isti broj dana. Znači ako umjesto 5.5. odgodiš i dobiješ 15.5., uz tvoj uredan ciklus iduća dolazi 13.6.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 16:19   #907
Kontaktirala sam svoju gin. da se još jednom konzultiram, a na bolovanju je do kraja 6 mj., i svako malo tako... Uglavnom, pitala sam žensku u ljekarni, ona nije sigurna kad kreće novi ciklus. Znači, mogu tako sigurno? VI tu bar imate nekog iskustva sa spomenutim tabletama... Mislim, nečkam se i... samo mi treba još jedna potvrda da me neće menstruacija iznenaditi na puno raniji dan... :
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 05:50   #908
Cure koje ste pile Duphaston za odgodu menstruacije, koliko dana se moze odgoditi? 7, 10, vise?
Imam istu brigu kao i Erato321...pijem ih u ciklusu prije nego mi treba odgoda, pa se nadam da ce onda normalno se pomaknuti i u 8.mj mi doci kasnije.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 20:01   #909
Dobila sam duphastone 2*7 dana kako bi potakla menstruaciju i nakon što dođe išla na svoj prvi ivf.
Danas mi je 6. dan uzimanja jutros sam uzela tabletu i sada mi je već došla mensturacija, ne znam da li da popijem još ove 3 što sam trebala ili pošto je došla trebam prestati?
sljokicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 21:17   #910
Ne piješ više kad dođe menga. Znači to je to, brojiš 1 dc.

Sretno s ivf-om
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 00:41   #911
Super, hvala na odgovoru.
sljokicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 14:07   #912
Pitanje u vezi duphastona, sad sam ih trebala piti treći ciklus, do sad
je bilo sve ok.
popila sad prve tri na 16dc, ujutro se probudila sa užasnim pritiskom u prsima i leđima.
čitam opet uputu spominju da ako se pojavi bol u prsima da se prestane
uzimati, ali to opet stoji tamo pod dijelom gdje se prog. uzima sa estrogenskom terapijom, pa mi nije baš jako odnosi li se to i dok se pije samo progesteron?
ja sam to jutro popila još jednu prije nego sam to pročitala, pa
popodne i navečer nisam uzimala više.
imam problema i s visokim tlakom, pa pijem i tablete za tlak,
spominje se u uputama od duphastona da utječu i na zadržavanje vode u tijelu
a ja pošto sam tlakaš to mi isto ne ide u prilog.
kog gin ću tek sutra, pa me zanima jel koja imala takve nuspojave
bolova, pritiska u prsima i gornjem djelu leđa od njih?
Hvala!
evelinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 21:39   #913
Koju dozu piješ i zašto?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 10:25   #914
dala mi je gin da ih pijem zbog popila u maternici i zbog krvarenja tokom ciklusa. 3x1 od 16 do 25 dana.
evelinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 11:59   #915
Ja nikad nisam uzimala toliku dozu. Uobičajno znam da daju 2x1 16-25dc.
Baš me zanima što će ti gin reći na pregledu
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2016., 12:59   #916
ja sam pila u trudnoći 3x1 zbog ponavljajućih spontanih i nisam imala apsolutno nikakve nuspojave.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 20:53   #917
Pozz, bila sam danas kod ginekologa iz razloga što mi se nenormalno poremetio ciklus od stresa. već sam se naživcirala što nemam menstruaciju i to je dodatno oduljilo ciklus... sad, doktor mi je preporučio te duphaston tablete... rekao je da pijem 3 dnevno, tjedan dana. pila sam neke prirodne čajeve i čak razmišljam ulje konopljike nabaviti, jer se ne bih baš htjela šopati hormonskim tabletama. opet, brine me to, jer ne mogu više pratiti ciklus! da li je neka od vas imala problema s tim tabletama?
goddesoflove is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:09   #918
Pozdrav!
Pila sam duphaston na recept od dr. 3 puta dnevno pet dana. Nakon koliko otprilike dana bi se trebala pojaviti menstruacija?
Kada se pojavila vama koje ste ga pile?

Hvala
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:33   #919
Ja sam uglavnom pila 2 puta dnevno po 1, sedam dana. I treci ili cetvrti dan nakon zadnje dolazila menga
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 20:34   #920
Meni je ovo prvi put da pijem. Prestala sam ih uzimati proslu subotu. Vidjet ćemo.

Bude li menga onda uobičajena ili jača? Trebam na put za vikend pa me frka.
__________________
"If there is such a thing as reincarnation, knowing my luck I'll come back as me!" - Rodney
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:05.