Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2014., 10:10   #61
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
I jesi odgledao seriju ? Ajmo utisci, bacaj utiske ! :klap:

Imas na Podnapisi-ma, ja sam tu skidao, a koliko vidim ima i na Titlovi-ma.
Nisam. Imao obaveza, posao, .... i nisam uhvatio vremena. Sada imam vremena i pogledao sam 7 epizoda 3. sezone u skoro 24 sata. Ovih 8 (?) epizoda ću pogledati do petka najdalje, nadam se. Jer wire i treme su mi toliko dobri da ne mogu odgledati jednu epizodu. Koliko god vremena sam sam u kući toliko vremena gledam.
A pošto je serija od D. Simona ništa manje nisam ni očekivao glede kvalitete. Serija je odlična. Od njega sam gledao i the corner, pretaću žice. Sve tri serije su mi u top 10 serija svih vremena. Ne znam da išta mogu porediti sa njima po kvaliteti?! Možda združenu braću. Od Simona još nisam gledao onu neku seriju o Iraku. Ali inače, njegove serije su mi vrh. Toliko jeftine produkcije a toliko bolje od razvikanih osvajača Emmy nagrada. Da je pameti pobrala bi nagrade ko djete jagode. Vidjeti ću kada završim do kraja gledanje ali za sada mi je malo bolja žica. Odnosno ne bolja nego mi ima neku sentimentalniju veću vrijednost jer sam je prvu gledao.
Treme, isto kao žica, kako se bližim kraju jedva čekam da vidim što će biti. A u istom trenutku mi je žao što tako moćnoj seriji mora doći kraj. Nadam se da će završiti kao i u žici, pored crnila života, optimistično.

I da, našao sam davno titlove.
Josip321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 16:33   #62
Pogledao do kraja. Odlična serija, od koga je i ne može biti loša.
Dobro je kod D. Simona to što u serijama pokušava dočarati što stvarniji život ali ipak mi se ne sviđa kada olako prelazi preko trave, seksa i i sl. Mislim, ne može se tek tako povaljivat koga stigneš a da baš nemaš ožiljaka na psihi. Ima nas svakakvih ali to mu je malo nerealno.
Josip321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 18:54   #63
Drago mi je da ti se dopala serija, nisam ni sumnjao da hoce.

Meni uz Mad Men najbolja "cista" drama. Kad kazem cista drama tu mislim na seriju u kojoj nema ni trunke akcije sto mnoge drame sadrze eto The Wire je crimi-drama ali ima akcije tako da nije cista dramska serija.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 08:12   #64
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Drago mi je da ti se dopala serija, nisam ni sumnjao da hoce.

Meni uz Mad Men najbolja "cista" drama. Kad kazem cista drama tu mislim na seriju u kojoj nema ni trunke akcije sto mnoge drame sadrze eto The Wire je crimi-drama ali ima akcije tako da nije cista dramska serija.
Žica mi je ipak bolja. Možda i zato što je prva, odnosno prije sam je gledao. Ne bih baš rekao da je Žica krimi-drama. Odnosno, ima pucnjave ali nije to kao u CSI-u. Nije toga tipa, ni blizu. Zapravo jeste krimi-drama ali ne tipa kao sve ostale krimi-drame.

Kod D. Simona mi se sviđa što pored sve korupcije, pohlepe, zla, ... koji vladaju u stvarnom životu i koje on kroz svoje serije opisuje, uvijek mu serije završavaju optimistično. I u Korneru, i u Žici te i u Tremeu. Nekako mu serije daju nadu uz poruku kako se treba boriti i svijet će mo učiniti barem malo boljim.
Još nisam pogledao Generation Kill od njega. Nadam se da je i ona odlična kao i gore navedene serije.
Josip321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:07   #65
Quote:
Josip321 kaže: Pogledaj post
Žica mi je ipak bolja. Možda i zato što je prva, odnosno prije sam je gledao. Ne bih baš rekao da je Žica krimi-drama. Odnosno, ima pucnjave ali nije to kao u CSI-u. Nije toga tipa, ni blizu. Zapravo jeste krimi-drama ali ne tipa kao sve ostale krimi-drame.

Kod D. Simona mi se sviđa što pored sve korupcije, pohlepe, zla, ... koji vladaju u stvarnom životu i koje on kroz svoje serije opisuje, uvijek mu serije završavaju optimistično. I u Korneru, i u Žici te i u Tremeu. Nekako mu serije daju nadu uz poruku kako se treba boriti i svijet će mo učiniti barem malo boljim.
Još nisam pogledao Generation Kill od njega. Nadam se da je i ona odlična kao i gore navedene serije.
Pa dobro i meni je The Wire bolja ali za nijansu znaci bas za dlaku (The Wire mi je #4 a Treme #6 na mojoj Top listi).
The Wire je krimi-drama prvenstveno zbog same radnje a plus ima tu i tamo pucnjave i malo potere automobilima dok u Treme nema toga osim ona dva pucnja jedan s pocetka serije i jedan negde pri kraju i to je to tako da je Treme cista drama.
"Homicide: Life on the Street" isto od Simon ti je dobra s tim da je nikad nisam odgledao u celosti vec davno sto uhvatih na TV odgledah random ali vidi se kvalitet te cu je jednom odgledati u celosti.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 22:28   #66
Pa hajde podjeli sa nama tu listu. Baš me zanima.
Meni je The Wire no. 1
Treme bi možda stavio na broj 2. Nisam ih nikada rangirao, samo znam da mi je Žica broj 1.
Ajde molim te. Volio bih usporediti svoj ukus sa ukusima ostalih ljubitelja D. Simona.
Josip321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 02:19   #67
Quote:
Josip321 kaže: Pogledaj post
Pa hajde podjeli sa nama tu listu. Baš me zanima.
Meni je The Wire no. 1
Treme bi možda stavio na broj 2. Nisam ih nikada rangirao, samo znam da mi je Žica broj 1.
Ajde molim te. Volio bih usporediti svoj ukus sa ukusima ostalih ljubitelja D. Simona.
Ima ona tema gde se stavljaju Top liste serija ali zaboravih naziv no poslacu ti na pm da ne bi ovde isli u off.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2015., 17:46   #68
konačno je na red došlo da nastavim gledanje ove genijalne serije. imam još dvije sezone, pa ostavim dojmove
vrhunska serija
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 20:09   #69
Treme

2005.-a godina, 3 mjeseca nakon uragana Katrina započinje ova serija u kojoj pratimo stanovnike New Orleansa koji pokušavaju ponovo izgraditi svoj život, svoje uništene i poplavljene kuće, i najbitnije od svega - svoju kulturu, pogotovo muzičku.

Serija definitivno nije za svakoga, ima jedan od najsporijih tempa ikad u serijima i vrlo malo konkretne radnje, uglavnom se fokusira na likove i vješto i znalački vrši studij karaktera nad njima,proučava ih strpljivo i nigdje ne brza, tako da ih kroz 4 sezone dobro upoznamo. Ima puno likova i svi su odlični i zapamtljivi na svoj način, ali jedan od likova je i sam grad, odnosno kvart koji se zove Treme. Muzika je druga bitna stvar u seriji, uglavnom se fokusira na jazz, većinom klasični a nekad moderni.

The Wire je zacementirao da mi glumci koji su glumili Bunka i Freamona uvijek budu Bunk i Freamon, ali Treme uzima ta 2 glumca i nakon nekog vremena potpuno zaboravite da su iz The Wirea i oni postaju Antoine Batiste i Big Chief Lambreaux.

Big Chief mi na početku nije bio drag lik jer je bio jako tvrdoglav, ponosan, težak karakter, no s vremenom ga zavolite, pogotovo na Mardi Grass kad Indijanci nastupaju. Njegov sin je super i mislim da nema nijednu manu, skoro je savršen.
Batiste od pijanca i kurviša postane učitelj i očinska figura, njegova žena izgleda gadno ali dobar je lik.
Janette ima zanimljiv put od svog restorana do New Yorka pa nazad opet u New Orleans, ima poseban odnos sa svojim sous chefom i DJ Davisom. Davis vjerojatno najzabavniji lik, najneozbiljniji, pravi jebivjetar.
Odvjetnica Toni pokušava razotkriti korumpiranost sustava i policije kroz sve sezone, dok isto pokušava i detektiv Colson ali iznutra. Njena kćerka je isto zanimljiv lik, a njen muž (John Goodman) je super ali na kraju prve sezone ćete ga mrziti.
Annie ima put od ulične muzičarke do glazbene slave, i ona se razvija kako se i glumica koja ju glumi razvijala, jer ona nije glumica nego muzičarka kojoj su s vremenom dali više scena i kasnije postane jedan od zanimljivijih likova. Sonny koji je počeo s njom na ulici pređe trnovit put s dna droge i alkohola do poštovanja, iskupljenja, mirnog obiteljskog života.
LaDonna, jaka i ponosna žena koja vodi bar i s njom nema zajebancije, preći će tragedije i neučinkovitost pravnog sustava no uvijek će ostati svoja.
I Nelson Hidalgo koji dolazi u grad da se obogati na tragediji, ali upoznaje grad i ljude i zavoli ga, jedan od najkarizmatičnijih likova.

Od kreatora The Wire, Cornera i Generation Killa, još jedno remek-djelo koje ne mogu preporučiti svima, ali uz strpljenje i kad dođete na tu razinu gledanja serija, bit ćete spremni za Treme.

Moram otić na Mardi Grass jednom i vidit Indijance!

Omiljeni lik? Pojma nemam, možda LaDonna.
Najbolja sezona je treća čini mi se.
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 13:54   #70
dala i ja sansu ovoj seriji i svida mi se jako,
muzika, juznjacki dijalekt, new orleans
nikad nisam gledala seriju koja je sinmana u ovim krajevima


najdraza osoba zasad, definitvno ladonna
zena je precool
__________________
upamti: to ja još uvijek
šašav letim i živim.
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.