Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2010., 16:50   #641
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Trek će mi uvijek biti najdraži SF serijal, no stvarno bi trebalo napraviti određenu pauzu u prikazivanju na HRT-u, barem 2-3 godine, a u međuvremenu se nadam emitiranju Stargatea SG-1, Stargate: Atlantisa, Farscapea i Babylona 5.
Babylon 5 bih volio vidjeti opet.Odlična serija.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 23:23   #642
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Babylon 5 bih volio vidjeti opet.Odlična serija.
I ja tako mislim. Možemo li kako apelirati na HRT da prikaže Babylon 5?

Ako se dobro sjećam, imali smo ga priliku gledati samo na OTV, i to ne cijelu seriju, nego samo prve dvije sezone.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 08:13   #643
Topic u kupe, vi u špade.. SGU, bitte schön..

Sad kad smo to riješili, meni se ne sviđa. Ne osjećam potrebu da pristup SF-u bude ludo ozbiljan, dapače O'Neillove provale su mi bile jedna od najjačih strana SG-1 .. a i ozbiljnost na stranu, nekaj mi fali..ne znam. Falilo mi je i u Atlantisu, ali ne toliko koliko ovdje.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 18:19   #644
Ne znam za Babylon 5,ali drugi tjedan 23. nakon SGU počinje emitiranje treće sezone Eureke. Pa nije ni to loše malo za promjenu od ovih svih putovanja svemirom da malo uživamo na Zemlji;makar i sa izumima i efektima.
vlatkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 17:08   #645
Ma,uvijek je lijepo pogledati SF,pa makar on i ne bio tipa boljih sf serija.
Eureka uopce nije za "baciti".
Mada ja sada trenutno od SF-a gledam Fringe svakodnevno..
a jel zna tko što je sa serijom "V" (visitors),koja je bila najavljena za novu tv,ali nesto je nema..
Ensign Kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 17:34   #646
Quote:
Ensign Kim kaže: Pogledaj post
Ma,uvijek je lijepo pogledati SF,pa makar on i ne bio tipa boljih sf serija.
Eureka uopce nije za "baciti".
Mada ja sada trenutno od SF-a gledam Fringe svakodnevno..
a jel zna tko što je sa serijom "V" (visitors),koja je bila najavljena za novu tv,ali nesto je nema..
Eureku ja ne bih svrstio pod sf žanr. Serija je meni pathetic.
A što se tiće "V", meni je užasno krivo što se je NOVA dočepala te serije, jer znamo kak serije završavaju na tom kanalu :-s
Serija će bit prikazivana na DOMA TV navodno. Znaći u najboljem slučaju krenut će do božića, ako se ne varam do tada bi trebali novi kanali počet (iako je meni velika misterija kako nova i rtl mogu dobit po još jednu koncesiju a ni u sadašnjem programu nemaju apsolutno ništa dobro na programu. Same sapunjare i debilno senzacionalističko žuto novinarstvo. Bolje da kažu crni ekran umjesto toga.)
4_8_15_16_23_42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:13   #647
Eto završila prva sezona. Sve što mogu reći, ova serija je dosadna. Svega par epizoda je bilo ok, ostalo dosada. Nije ni čudo što ova serija u SAD-u ima očajnu gledanost i što joj prijeti ukidanje.
malko4mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 14:02   #648
Meni je Stargate Universe bio baš dobar .
Dobra psihološka sf serija , i volio bih da nam i nastave Stargate Universe kada zato dođe vrijeme.

A u međuvremenu bi nam trebali prikazati i starije serijale iz Stargate tematike.

A ovo o gledanosti navedeno u postu ispred mog je glupost Stargate je jedan od najpopularnijih sf serijala širom svijeta a najviše u Americi jel da nije tako ne bi se toliko sezona , filmova i serija snimilo dosad.
Jocker01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 14:16   #649
Koji kraj sezone!!!

Nadam se da će HRT bit ažuran, pa pustiti i 2. sezonu čim prije. Serija me baš oduševila, pogotovo što sam imao jako niska očekivanja s obzirom da su ovdje po forumu svi pljuvali po njoj (pogotovo Stargate fanovi). Fina, malo sporija i misaonija serija na koju se treba naviknuti i od koje ne treba očekivati još jedan klon SG-1. Ovdje je ipak naglasak stavljen na ljude suočene s krajnje nepovoljnom situacijom i na to kako se određeni likovi nose sa svime time. Mislim, volim ja i SG-1 i taj lagani trash SF, O'Neill mi je urnebesan, ali mi se svidja i ovakav pristup SF žanru.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 16:09   #650
Quote:
Jocker01 kaže: Pogledaj post
Meni je Stargate Universe bio baš dobar .
Dobra psihološka sf serija , i volio bih da nam i nastave Stargate Universe kada zato dođe vrijeme.

A u međuvremenu bi nam trebali prikazati i starije serijale iz Stargate tematike.

A ovo o gledanosti navedeno u postu ispred mog je glupost Stargate je jedan od najpopularnijih sf serijala širom svijeta a najviše u Americi jel da nije tako ne bi se toliko sezona , filmova i serija snimilo dosad.
Kako to misliš glupost?
Zadnje dvije epizode ove serije emitirane u SAD-u bile su najloše u povjesti gledane epizode neke STAR GATE serije.

# Episode 2×05 – “Cloverdale” – 1.01M viewers (+4%) and a 0.4 A18-49 rating (nc).
# Episode 2×06 – “Trial and Error” – 967,000 viewers (-4%) and a 0.4 A18-49 rating

Gledanost SGU-a je ispod miljun gledatelja u SAD-u, što je jako jako loše.

Evo članka na tu temu.
http://trekmovie.com/2010/11/08/sci-...k-dagger-more/
Seriji ozbiljno prijeti ukidanje. Caprica spin-off BSG-a, je već ukinuta zbog loše gledanosti, a istu takvu gledanost ima i SGU.

Zadnje uređivanje malko4mali : 25.11.2010. at 16:17.
malko4mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 19:05   #651
Quote:
malko4mali kaže: Pogledaj post
Kako to misliš glupost?
Zadnje dvije epizode ove serije emitirane u SAD-u bile su najloše u povjesti gledane epizode neke STAR GATE serije.

# Episode 2×05 – “Cloverdale” – 1.01M viewers (+4%) and a 0.4 A18-49 rating (nc).
# Episode 2×06 – “Trial and Error” – 967,000 viewers (-4%) and a 0.4 A18-49 rating

Gledanost SGU-a je ispod miljun gledatelja u SAD-u, što je jako jako loše.

Evo članka na tu temu.
http://trekmovie.com/2010/11/08/sci-...k-dagger-more/
Seriji ozbiljno prijeti ukidanje. Caprica spin-off BSG-a, je već ukinuta zbog loše gledanosti, a istu takvu gledanost ima i SGU.

Nisam mislio na STU isključivo nego na cjelokupni opus Stargate materijala koji je bio napravljen dosada i koji je bio popularan širom svijeta.

A meni osobno je baš STU bio odličan odmak od standardnog ST modela sf-a fantazijskog i pomak više prema ljudskom i psihološkom faktoru u jednom SF-u.

A inače mislim da je nažalost SF žanr daleko zanemaren i meni jako fali na TV-u u odnosu na brojne sapunice, određene stupidne komedije i određene serijale kao što je npr CSI koji se radi na tone a sve je na isti kalup, tako da je Stargate bio jedan jako dobar odmak od svega več viđenog.
Jocker01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 13:41   #652
Meni je serija zakon! Sad momentalno čekam emitiranje 10. epizode druge sezone. Dr. Rush mi je jedan od najjačih likova kao što se može vidjet i po mom avataru Najzgodnija ženska članica posade mi je naravno Chloe, a ni Tamara i Camille mi nisu loše

Brod sam po sebi mi je također prekrasan

Jedino mi je žao što nisu dali na HRT-u prvo SG-1 i SGA, pa onda SGU.

Uglavnom ovo mi je trenutno jedna od najboljih serija uz Star Trek

I da, Young i Greer mi ponekad idu strašno naživce
Sovereign 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 07:48   #653
Serija

Da li netko može nabaviti Stargate: Atlantis (sve sezone) i Stargate Universe, na DVD-u za prodati?
azlacki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 14:44   #654
Vidim nekima se sviđa prva sezona što je bila na HTV, onda će vam se sigurno svidit 2. koja je meni puno bolja.
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 00:57   #655
Ovaj universe je sve gluplji, likovi su bas dosadni i nezanimljivi, sad odjednom opet s nekim dronama se bore, sta je bilo u sg1 neki replikatori!?
__________________
Kambe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 13:02   #656
Ovaj s02e10 nastavak je još bio i dobar naprema svim prijašnjim nastavcima.
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:03   #657
Uf ova je epizoda zasluženo odabrana za finale polu-sezone. Nikad toliko akcije, a i znao sam da će se Telford pojavit kad tad. Bome je uletio s stilom
__________________
But even in the darkest times shines some light and bring with it hope
Šoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:27   #658
Quote:
Šoki kaže: Pogledaj post
Uf ova je epizoda zasluženo odabrana za finale polu-sezone. Nikad toliko akcije, a i znao sam da će se Telford pojavit kad tad. Bome je uletio s stilom
odlična epizoda,a i cila 2. sezona mi se sviđa
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:32   #659
Quote:
sara100 kaže: Pogledaj post
odlična epizoda,a i cila 2. sezona mi se sviđa
stargate universe ima ogroman potencijal - bas iz razloga sto nije smor! znaci svaka epizoda je na svoj nacin dobro odradjena i sama prica je zanimljiva... sezona 2 za sad je nadmasila prvu po meni....
sport89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 21:47   #660
Je nadmašila je i po meni, skroz mi je sad zanimljiva kad su se svi ufurali u brod i sve oko sebe.
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.